Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony A1 (KD-55A1) TEST pierwszego OLED tej marki z 4K i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co Cię dziwi? Mnie dziwi, że Ciebie dziwi, że nas nie dziwi ? My robimy testy telewizorów, które przychodzą na takowe - przecież już dawno A1 u nas nie ma. Był na premierę do testów. Nie mam bladego pojęcia jakie mogą być problemy matryc - przecież nie jestem producentem, fabryką czy sklepem - to skąd mamy wiedzieć? W związku z tym ktoś wymyślił coś takiego jak forum. Na forum możemy wszyscy dowiadywać się różnych rzeczy właśnie z rynku od sprzedawców czy posiadaczy tych TV. Oczywiście obarczone błędem bo fake'ów to tutaj też siedzi sporo ? Ale to chyba normalne? Prawo internetu i bycia "prawie" anonimowym w takich sprawach.

4 minuty temu, Somebody101 napisał:

Nie gryź ręki która cie karmi...

Co najwyżej my możemy gryźć mądralo :  )

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Buhaj47 napisał:

Dziwi mnie milczenie redaktorów tego portalu

Sony Centre Warszawa nie zaprosi później do siebie na testy...

  • Plusik 2
  • Haha 3
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbrajacie mnie chłopaki. Oko w oko też będziecie tacy otwarci? :D Wiem, że nigdy nie dogodzimy wszystkim i to jest wliczone w tą pracę ale takie komentarze to już poniżej pasa. Zwykłe chamstwo :)Szczególnie, że to była moja inicjatywa by dla Was zrobić test tego giganta, którego nie mam siły targać do redakcji czyli Soniacza 85" w Centrum Sony bo rozumiem, że do tego pijesz kolego o jakże zacnym nicku? Do niczego innego nie możesz bo nigdy nie robimy żadnych testów w Centrach Sony bo po co? Za mało nas chyba doceniacie ? Łatwo kogoś opluć bo się mu TV zepsuł i ma pretensje do całego świata co? Szkoda mi Cię serio, ale to tylko telewizor a my nie robimy do niego softu i jak każdy może się popsuć albo mieć problem. Wyluzuj i idź na spacer bo chyba za dużo już tego tv skoro z frustracji piszesz takie rzeczy na kogoś nie znając go.

  • Plusik 3
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2018 o 17:09, copymax napisał:

Mimo problemów ze ściemnianiem chyba jednak skuszę się na ten TV.

do filmów jest ok, ale jak trafisz na model po aktualizacji to zapomnij o graniu. Wiadomo można sobie pomyśleć a [beeep] nie potrafi wyłączyć czujnika światła i ma ciemno.

Proszę nie bagatelizuj problemu

fakt - wygląda jak dla MNIE świetnie w porównaniu do innych tv i po premierze zawrócił mi w głowie, startowa delikatnie mniejsza jasność nie stanowiła problemu

...ale teraz jest to MASAKRA - CIEMNICA TOTALNA

  • Plusik 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gmeru napisał:

Oko w oko też będziecie tacy otwarci?

będziesz otwarty i zrobisz konkretną aktualizację testu Sony A1 ? producent daje ciała przy aktualizacji swojego flagowca ( TELEWIZOR NIE NADAJE SIĘ DO GIER ) i to dla Was nie jest temat warty uwagi ? rozumiem lepiej pisać o nowych ikonkach Netflixa.

Nie zrobisz mi dobrze tylko przyszłym być może użytkownikom.

2 godziny temu, Gmeru napisał:

Szkoda mi Cię serio

dlaczego ? chodzi o te kilka krytycznych uwag w stronę portalu? 

3 godziny temu, Gmeru napisał:

przecież już dawno A1 u nas nie ma

podobno największy portal HDTVPOLSKA ma problem z małą 55" ?

 

Dziękuję Gmeru że znalazłeś chwilę by zapoznać się z tematem

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mistrzuniu nic bardziej mnie nie wkurza gdy ktoś pisze rzeczy niezgodne ze stanem faktycznym. Osobiście zna nas masa osób, także z tego portalu i wiedzą jak pracujemy itd. Dlatego jak czytam takie rzeczy, że ktoś nas zaprasza to.... może już nie będę kończył.

Co do TV > dzisiaj wyślemy info o tym temacie do Sony do kogo trzeba. Znam ten problem z for konsolowych chociaż w nadmiarze obowiązków nie przyglądałem się temu bliżej. Dodatkowo myślę, że Sony już to wie... tylko, że poprawka to nie jest takie hop siup i pewnie jest wtopa czasowa. Maciek Koper dał mi znać, że zna temat też i jak mówię: dzisiaj wyślemy od nas informację w tej sprawie.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe kto po takim podejściu firmy Sony do klientów będzie zainteresowany zakupem nowych " flagowych " modeli :

https://www.4kfilme.de/sony-neue-4k-hdr-tvs-af9-oled-und-zf9-lcd-mit-x1-ultimate-prozessor/

Obawiam się , że wielu nieświadomych przełknie każdy marketingowy bełkot .

Żal :(

  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest przecież polskie info ;)https://hdtvpolska.com/sony-wprowadza-pierwsze-telewizory-4k-hdr-z-nowej-serii-master-modele-oled-af9-i-lcd-zf9-zapewniajace-nadzwyczajna-jakosc-obrazu/

Wiesz problem z softem to ma każda firma w różnych momentach życia ;) Nie kojarzę by na przestrzeni 12 lat nie było grubych akcji u każdego... więc tutaj raczej mało kto się zraża. Bo mało kto z kupujących w ogóle wie o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że na forach często siedzą niezadowoleni pieniacze, którym przeszkadza wszystko. Ja rozumiem ściemnianie obrazu, ale niektórzy czepiają się każdej pierdoły.

Nie powiem w jakiej branży pracuję, ale zdarzają się klienci, którzy zaczynają użytkowanie urządzeń od wnikliwych testów obciążających i szukania dziury w całym. Jak ktoś patrzy na cyferki (nawet nic nie znaczące dl przeciętnego użytkownika) to zawsze znajdzie jakieś "problemy", "wady" i odchyłki od parametrów fabrycznych.

To tak jakby wyjechać z salonu samochodem, który ma 300KM, pojechać na hamownię i nie daj Boże wyjdzie 298KM - od razu afera, że go oszukali, oszwabili, okradli, a on przecież wydał swoje ciężko zarobione pieniądze. Niestety społeczeństwo amerykańskie i coraz głupsze. Moje roczniki chyba nieco z innej gliny (40+), wychowałem się w komunie i pierdoły nie zajmują mi głowy. Jak byłem dzieckiem to mieliśmy Beryla 102 (niektórzy bez Google pewnie nie wiedzą co to takiego), a radziecki Rubin był tylko marzeniem :)

P.S. Przyjechał mój A1 i jestem szczęśliwy. Zapłaciłem połowę zeszłorocznej ceny, dostałem 5 lat gwarancji i w doopie mam ściemnianie obrazu, bo nie gram, ale jestem w stanie zrozumieć wkurzenie tych, którzy grają. Nie rozumiem jednak pretensji do chłopaków od testów. Przecież nie są przedstawicielami producenta. Z racji doświadczenia z innym światowym koncernem wiem, że ich zgłoszenie skończy się słodko-pierdzącym podziękowaniem i informacją, że cały czas pracują nad problemem...

Dnia 1.08.2018 o 15:57, Mistrzuniu napisał:

do filmów jest ok, ale jak trafisz na model po aktualizacji to zapomnij o graniu. Wiadomo można sobie pomyśleć a [beeep] nie potrafi wyłączyć czujnika światła i ma ciemno.

Proszę nie bagatelizuj problemu

fakt - wygląda jak dla MNIE świetnie w porównaniu do innych tv i po premierze zawrócił mi w głowie, startowa delikatnie mniejsza jasność nie stanowiła problemu

...ale teraz jest to MASAKRA - CIEMNICA TOTALNA

Przy każdym włączeniu drze się o aktualizację, ale zaraz mu wyłączę. Swoją drogą podobno ją zablokowali...

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, copymax napisał:

klienci, którzy zaczynają użytkowanie urządzeń od wnikliwych testów obciążających

Od kiedy odtworzenie kolorowej planszy jest testem obciążającym? Skoro nie można tego robić, to może w ogóle nie powinniśmy uruchamiać telewizorów, tylko podziwiać wyłącznie ich design?

11 godzin temu, copymax napisał:

To tak jakby wyjechać z salonu samochodem, który ma 300KM, pojechać na hamownię i nie daj Boże wyjdzie 298KM - od razu afera, że go oszukali, oszwabili, okradli, a on przecież wydał swoje ciężko zarobione pieniądze.

Słabe porównanie... To tak, jakby odbierając auto z salonu sprawdzić, czy specyfikacja zgadza się z zamówieniem (czy są np. wszystkie czujniki, fabryczny alarm, system parkowania, itp. itd. - nie zawsze jest możliwość ich późniejszego dołożenia) albo czy karoseria nie ma rys lub czy nie była wcześniej podwójnie malowana (co będzie miało wpływ przy odsprzedaży). Poza tym nikt nie mówi o oszustwie, oszwabieniu czy kradzieży, tylko o sprzedaniu mniej lub bardziej "wadliwego" produktu za pełną cenę. 

11 godzin temu, copymax napisał:

w doopie mam ściemnianie obrazu, bo nie gram

Podobno problem nie dotyczy tylko gier. Wystarczy, że system wyłapie jakikolwiek statyczny element (niekoniecznie HUD w grze) i momentalnie przyciemnia obraz. Część użytkowników zaobserwowała to na meczach podczas mundialu (system wychwycił logo stacji oraz grafikę z wynikiem i zamiast przyciemnić tylko te dwa elementy, jak ma to miejsce choćby w LG - przyciemnił cały obraz).

11 godzin temu, copymax napisał:

Nie rozumiem jednak pretensji do chłopaków od testów. Przecież nie są przedstawicielami producenta.

Nikt nie ma pretensji do chłopaków. Pojawiają się tylko sugestie, by wiedząc o problemie (a w tym konkretnym przypadku tak właśnie jest)  - aktualizowali swoje testy (by te nie wprowadzały w błąd kolejnych kupujących). Tak robi choćby rtings czy Vincent...

  • Plusik 4
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎.‎08‎.‎02 o 02:01, Gmeru napisał:

Wiesz problem z softem to ma każda firma w różnych momentach życia

Nawet bardziej to dotyczy rynku gier,gdzie na premierę jest masa błędów.Kupujący płaci za preordera ok 220-250 zł,a tak naprawdę gra nabiera ''rumieńców'' po pół roku.Fakt są rodzynki które na premierę wyglądają super ,ale to jest ok 10% tytułów.

Dla pozostałych co czytają informacje na temat A1.Mam go od końca stycznia,często Forza 7 katowana jest po 4-5 godzin dziennie,TVN 24 po 2 godziny.Na razie brak wad opisywanych dla oledów. TV tylko raz był wyłączony z listwy przez pół roku. Co do wadliwej aktualizacji to mi się nie wgrała mimo że TV ma dostęp do neta co dwa dni.Teraz nie ma obawy jest zablokowana.Może mają problemy osoby co ściągnęły nowy soft z pendrive?Co do braku DV jakoś żyje się z tym.Fajnie aby pozostali posiadacze A1 coś pisali w tym dziale.Znając życie zaraz pojawi się tu ''pewien klan'' z swoimi bardzo ''mądrymi przemyśleniami''?

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuze, przeczytaj jeszcze raz, może zrozumiesz. Jeżeli nie, nie mam zamiaru tłumaczyć. Odnosisz sytuację do telewizora, a ja zrobiłem małą dygresję do mojej branży.

Przyznam szczerze, że raczej Twoje porównanie uznałbym za słabe. Telewizor bowiem ma wszystko co powienien mieć zgodnie ze specyfikacją. Po aktualizacji softu nie zniknęła nikomu matryca, ani pilot. Żebyśmy się zrozumieli, nie stoję po stronie producenta, ale niektóre porównania są iście kuriozalne. Wiadomo, że kupując samochód nikt nie oczekuje tego, że nawinął się na latarni, a dealer go ładnie wyklepał.

Czyli po każdej aktualizacji oprogramowania powinni również aktualizować test? Hmm, ciekawe...

Poza tym pewna cecha zmieniła się w trakcie użytkowania. Sony nie sprzedawało tych telewizorów z wadą i raczej byś takiej tezy nie udowodnił. Czasami producenci wypuszczą wadliwy soft, który naprawiają po sygnałach od użytkowników. Niestety bezwładność korpo jest taka, że potrwa to pewnie 3 miesiące, ale nie przesądzałbym, że już tak zostanie. Wcześniej czy później usiądą ze swoimi inżynierami i pewnie to naprawią.

Czasami potrzeba nieco cierpliwości. Chyba nie myślisz, że jeden człowiek napisze maila do Sony, a na drugi dzień wszystkie bolączki znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki? VW też okłamywał ze spalaniem, ale na razie kasę oddają tylko w USA. W Europie nadal trują, a włodarze Unijni udają, że nic się nie dzieje. Wpisz sobie w Google z ciekawości frazę "Cmentarzyska VW w USA". Wyobrażasz sobie coś takiego w Polsce czy Unii? Zapomnij...

Edytowane przez copymax
  • Plusik 3
  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, gangi007 napisał:

Nawet bardziej to dotyczy rynku gier,gdzie na premierę jest masa błędów.Kupujący płaci za preordera ok 220-250 zł,a tak naprawdę gra nabiera ''rumieńców'' po pół roku.

Porównujesz grę za 200zł do TV za 14 tysięcy? Nie no, spoko... Sony zepsuło soft w ostatniej aktualizacji i teraz każe swoim klientom czekać pół roku (albo lepiej - tego nie wiemy) na jego naprawę. Naprawdę nie widzisz w tym nic złego?

3 godziny temu, copymax napisał:

Telewizor bowiem ma wszystko co powienien mieć zgodnie ze specyfikacją.

Nie znam dokładnej specyfikacji A1, więc ciężko mi się do tego odnieść. Wiem tylko, że po ostatniej aktualizacji znacznie spadła jasność matrycy w momencie, gdy system wykryje statyczny element (być może TV dalej spełnia zadeklarowane minimum - niemniej pogorszenie specyfikacji jest faktem). Fajnie, że wspomniałeś o VW, bo sam chciałem posłużyć się dokładnie tym samym przykładem.

3 godziny temu, copymax napisał:

Sony nie sprzedawało tych telewizorów z wadą i raczej byś takiej tezy nie udowodnił.

Ja niczego nie muszę udowadniać. Nie mam TV Sony i po ostatnich doniesieniach prędko się to nie zmieni. Nie zaufam firmie, która tylnymi drzwiami wprowadza modyfikację, która pogarsza specyfikację (uaktualnienie głównie dotyczyło dodania obiecanego DV), a następnie każe czekać kilka miesięcy na jej wycofanie (i to też dopiero po burzy w mediach - początkowe odpowiedzi supportu sugerowały, że "tak właśnie ma to działać"). Zwróciłem niedawno B7, rozważałem zakup A8F, ale najprawdopodobniej postawię na Panasonica (poczekam tylko na nieznaczny spadek cen). 

3 godziny temu, copymax napisał:

VW też okłamywał ze spalaniem, ale na razie kasę oddają tylko w USA.

Nie tylko - w Polsce też oddawali. Właściciele dotkniętych problemem egzemplarzy mieli do wyboru kilka opcji (ze zwrotem kasy łącznie). Ojciec miał Skodę 2 generacji i dzięki tej aferze wynegocjował ogromny rabat na nowszy model.

  • Plusik 4
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Flatpanels o problemie przyciemniania obrazu pisali już tydzień temu, nawet na forum Kikiego jest news w tej sprawie (inb4: wiecie, że Kikiego za prowokacje i kłamstwa nie cierpię i nie bronię tej osoby nigdy), także osobiście też nie widzę powodu dla którego na HDTVPolska ta informacja nie miałaby się znaleźć na stronie, zwłaszcza, że powstają tematy i artykuły o grach, wydaniach filmów itd., sprawach dużo mniej istotnych.

W dodatku nawet w przypadku newsa na Flatpanels, użytkownicy piszą, że artykuł jest napisany zdecydowanie w zbyt miłym tonie w stosunku do Sony biorąc pod uwagę o jak drogi model chodzi i ile czasu problem już trwa.

Marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, teraz sierpień - dajcie spokój, przecież to niepoważne jest żeby tyle czasu tak poważny problem istniał, a rozwiązania nadal nie ma.

np.
"This article is far too kind to Sony.

This has been a severe problem for many months on a TV which was sold at the highest price point in the market for its size.

Sony introduced the problem by stealth, with nothing in the relevant firmware update information (in March) warning users that this dimming behaviour would be introduced."

+

"The dimming issue was already in 6.2858 and 6.5603 didn't fix it. So this severe issue has been there since March already. A8F is affected too. This is something that has to be fixed within days. Yet Sony leaves it broken for months! See the following thread for further info:"

Edytowane przez Fjubens
  • Plusik 5
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.08.2018 o 09:42, fuze napisał:

 tylko sugestie, by wiedząc o problemie (a w tym konkretnym przypadku tak właśnie jest)  - aktualizowali swoje testy (by te nie wprowadzały w błąd kolejnych kupujących). Tak robi choćby rtings czy Vincent...

Tak robią/ powinny robić wszystkie szanujące się serwisy/redakcje/testerzy.

PS. Kilka lat temu jeden z zachodnich serwisów obniżył ocenę jednego z popoluranych modeli Philipsa z 5 gwiazdek na 3 na skutek doniesień o zmianie panelu na gorszy, z drastycznie gorszym poziomem czerni/kontrastu.

5 godzin temu, Fjubens napisał:

Marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, teraz sierpień - dajcie spokój, przecież to niepoważne jest żeby tyle czasu tak poważny problem istniał, a rozwiązania nadal nie ma.

Hmmm, ciekawe czy to po prostu opieszałość ludzi z Sony, czy coś im jednak stoi na przeszkodzie aby temat rozwiązać ?

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xisiek napisał:

Tak robią/ powinny robić wszystkie szanujące się serwisy/redakcje/testerzy.

Wynika z tego, że hdtvpolska nie jest szanującym się serwisem, bo tu nawet najmniejszej wzmianki o problemach z jasnością w OLEDach Sony niestety nie ma :(

  • Plusik 2
  • Lubię 2
  • Haha 2
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.08.2018 o 11:01, Fjubens napisał:

Na Flatpanels o problemie przyciemniania obrazu pisali już tydzień temu, nawet na forum Kikiego jest news w tej sprawie (inb4: wiecie, że Kikiego za prowokacje i kłamstwa nie cierpię i nie bronię tej osoby nigdy), także osobiście też nie widzę powodu dla którego na HDTVPolska ta informacja nie miałaby się znaleźć na stronie, zwłaszcza, że powstają tematy i artykuły o grach, wydaniach filmów itd., sprawach dużo mniej istotnych.

Ten pajac na hdtv.com.pl jakbyś nie zauważył nie pisze newsów tylko ma automatycznego koślawego i z błędami translatora z takich stron jak flatpanels (że jeszcze ta strona nie dostała bana od google to bardzo ciekawe chociaż może ma bo główna śmierdzi starym kapciem) więc pewnie nie ma sam bladego pojęcia, że jest jakiś błąd w Sony a newsy są przypadkowe. Serio tego nie zauważyłeś? Klepie tak od paru lat...

@fuze kto ty w ogóle jest? Skąd się tu wziąłeś? ??

Edytowane przez MarcinC
  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

po długim oczekiwaniu Sony zdecydowało o przekazaniu sprawy miejscowemu serwisowi i przed chwilą serwis odebrał moją A1 na testy diagnostyczne.

i czekamy dalej......

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.08.2018 o 15:56, Gmeru napisał:

Wiem, że nigdy nie dogodzimy wszystkim

To jest kluczowe zdanie w całej tej dyskusji. To, że to w ogóle napisałeś o dogadzaniu wszystkim. W idealnym świecie jedyną grupą, której powinniście dogadzać są czytelnicy, czyli konsumenci. A w interesie każdego czytelnika, konsumenta, potencjalnego klienta firmy Sony jest przeczytać newsa o tym że jest afera, bo Sony tak sknociło oprogramowanie swojego flagowego modelu, że nie nadaje się do grania. Pisałeś że na przestrzeni 12 lat wpadki się zdarzały każdemu. Jasne. Tu jest niestety inaczej, bo Sony przez bardzo długi czas twierdziło, że zmiana o którą się rozchodzi jest INTENCJONALNA i tak ma być, po to żeby uchronić panel przed wypaleniami. 

Nie chcę nikogo obrażać a szczególnie Ciebie @Gmeru. Bardziej kumaci czytelnicy wiedzą jaki jest dzisiejszy świat. Daleko mu do ideału. Bazuje on na półprawdach. Liczy się głównie zasięg newsa, a nie jego jakość. Większość portali sprzedaje ludziom marketingową papkę poprzeplataną wartościowym contentem. Ludzie z jednej strony są coraz głupsi, bo oczekują informacji podanej na tacy, a z drugiej strony powinni być coraz mądrzejsi żeby z tej papki informacyjnej wyciągnąć własne wnioski i wartościowe rzeczy. Wszystko było dobrze, dopóki za content się płaciło. Kupowało się gazetę, czy czasopismo i ktoś dostawał kasę za to, żeby za mnie odsiać z tego szumu informacyjnego wartościowe rzeczy, które mnie zainteresują. Nie było problemu z napisaniem newsa, który zaszkodzi tej czy innej wpływowej grupie, czy nawet zburzy dotychczasowy porządek na świecie. Dopiero wczoraj miałem chwilę czasu, żeby obejrzeć film 'The Post'. Świetnie pokazuje on to, o czym mówimy w kontekście felernej aktualizacji Sony i portalu HDTV Polska. W skrócie: bohaterka ma dylemat moralny czy puścić newsa, który zaszkodzi grupom którzy finansują jej gazetę, szczególnie w momencie w którym gazeta wchodzi na giełdę i może być katastrofa. Czyli zastanawia się czy ugryźć rękę, która ją karmi. Oczywiście jak to w Hameryce wybiera drogę prawdy i dobro czytelników czyli społeczeństwa, co w dłuższej perspektywie oczywiście wychodzi jej na dobre. Ale wtedy były inne czasy. Teraz content jest za darmo dla czytelnika, ale ciągle kosztuje twórców żeby go wytworzyć i dostarczyć czytelnikowi. Dlatego taki dylemat już nie ma prawa zaistnieć w dzisiejszym świecie, bo ugryzienie tej ręki oznacza niechybną śmierć. W skrócie: Gmeru nigdy nie ugryzie ręki, która go karmi, a nawet jak będzie nas przekonywał, że jest inaczej to nie będzie gryzł na serio tylko osłaniał zęby wargami :).

Jedyną osobą którą znam, która mogłaby gryźć wszystkie ręce i inne części ciała :) jest @Maciej Koper bo ma firmę kalibrującą TV. Jeżeli byłby w stanie utrzymać się tylko z tego (w co wątpię) to mógłby założyć swój własny portal/blog, w którym bez kozery pisałby jak jest naprawdę. Biorąc pod uwagę fakt, że ma ogromną wiedzę i duży kontakt ze zwykłymi ludźmi i ich egzemplarzami telewizorów taki portal byłby mega ciekawy dla zwykłego konsumenta. Cholera, byłbym w stanie nawet płacić jakiś abonament, żeby móc go czytać. Wątpię że kiedykolwiek coś takiego powstanie, bo osób które by go doceniły jest obecnie naprawdę garstka. Niestety.  

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam To prawda co Efel napisał Czytam te forum cały czas Dzięki  koledze z tego forum kupiłem swojego dx900 i tv sprawuje się dobrze ma swoje wady ale jest ok  i jest po kalibracji przez p Macieja Zaraz będzie LCD do bani tylko Oled się liczy bo ta czerń i te kolory a potem do naprawy i wojna na forum Trzeba pisać Prawdę  a nie polecać bo to jest dobre Pozdrawiam 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, franus122 napisał:

Zaraz będzie LCD do bani

bo bez local dimmingu lcd jest co najwyżej przeciętny - nic tego nie zmieni

 

w sumie co do testów by wilk był syty i owca cała

może pod testem powinny być uwagi użytkowników o "potencjalnych" niedociągnięciach/brakach danego tv - jedna osoba by była od "moderowania" takich komentarzy i nie byłaby związana zarobkowo z właścicielem forum

na RTINGs fajna jest sekcja pod testami z Q/A - można się właśnie dowiedzieć z niej jaka jest sytuacja z pewnymi kłopotliwymi elementami w działaniu tv

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, efel napisał:

...to nie będzie gryzł na serio tylko osłaniał zęby wargami :).

Jeśli osłania wargami, to chyba robi lo.a? :P Uwaga! Absolutnie nie chciałem nikogo urazić, nie odnoszę się do treści posta, po prostu tekst prosił się o taki zabawny komentarz...

Edytowane przez Toma-San
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klaus71 napisał:

może pod testem powinny być uwagi użytkowników o "potencjalnych" niedociągnięciach/brakach danego tv - jedna osoba by była od "moderowania" takich komentarzy

WYMODEROWANO pomysł tak trafiony jak bramki Milika na mistrzostwach. Nie ma przecież możliwości znaleźć osoby na forum które są całkowicie bezstronne. 

Edytowane przez Gmeru
Zwracanie się na forum publicznym po imieniu i nazwisku wbrew woli drugiej osoby
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...