Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony A1 (KD-55A1) TEST pierwszego OLED tej marki z 4K i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie audio lepsze , ogólnie jestem bardzo zadowolony ,może jak Byś poczekał ze zgłoszeniem to dostał  Byś  AG9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już o tym myślałem, ale to musiałbym pewnie do końca roku poczekać, aby AF zniknęły z rynku, a większych zmian nie widzę między AF, a AG, najważniejsze na czym mi zależy to nowszy procesor, bo tutaj jednak to wszystko muli. Dam znać jak u mnie proces gwarancji przejdzie.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale one zawsze są ściągane jak chce się powiesić tv (zresztą mój tv też wisi)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wczoraj maila czy zgadzam się na wymianę AF9, więc jest dobrze, zatwierdziłem i czekam, aż Warszawa wyślę im telewizor i potem jadą z nim do mnie, więc dzięki za info o tej wymianę. Będę informował jak dalej pójdzie.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Sk_uter napisał:

Dostałem wczoraj maila czy zgadzam się na wymianę AF9, więc jest dobrze, zatwierdziłem i czekam, aż Warszawa wyślę im telewizor i potem jadą z nim do mnie, więc dzięki za info o tej wymianę. Będę informował jak dalej pójdzie.

Chyba tu tylko ''Mistrzunio''z Sony ma problemy?U mnie prawie 1,5 roku z 65'A1 i jestem zadowolony.Jak wytrzyma jeszcze 3-4 lata to będzie OK.Jestem ciekaw różnic jakie są miedzy A1,a AF9 z punktu użytkownika.

 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, gangi007 napisał:

Jestem ciekaw różnic jakie są miedzy A1,a AF9 z punktu użytkownika. 

  

Nowsza generacja matrycy i szybszy procesor. Reszta 1:1 to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV przyjechał, teraz dostrzegam różnice w kalibracji, bo teraz na te kolorki patrzeć nie idzie, czekam na ekipę Skalibrujtv.pl.

Szybkość na duży plus, w końcu działa jak należy. Dźwięk przy wyższej głośności widzę, że trochę lepiej gra, a przy normalnym oglądaniu nie czuć różnicy poprawy tego systemu.

Jedynie nie podoba mi się grubsza ramka, ale to kwestia przyzwyczajenia.

To na tyle z pierwszych wrażeń

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o dolnej ramce ? tam są mikrofony pewnie dlatego jest grubsza. Jedna rzecz która rzuciła mi się po dłuższym obcowaniu z telewizorem to przy niskiej jakości video 

w ciemnych scenach makrobloki mimo włączonej łagodnej gradacji w A1 tego nie zauważyłem .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ta dolna najbardziej rzuca się w oczy chociaż cała w około według jest grubsza (górna i dolna najbardziej mi się rzuca), no ale mikrofony w A1 chyba też były czy nie? Bo kojarzę, że też był przycisk do mikrofonu.

Ja po kalibracji może będę mógł więcej stwierdzić jak na razie nie podobają mi się kolorki w ogóle na żadnym profilu chyba za bardzo się przyzwyczaił do tych kalibrowanych.

Jeszcze sobie później przetestuję czy filmy 4k ultra HD nie tną się jak to potrafiło na A1 zrobić.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Af9 możesz sie posługiwać mikrofonem bez pilota ,niestety jeszcze nie u nas w kraju chyba ,że zmienisz lokalizacje,a odnośnie kolorów to 

to AF9 jest fabrycznie bardzo dobrze skalibrowany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mi się jakiś słaby trafił, bo mocno się różni od skalibrowanego A1.

To A1 nie miała mikrofonu w tv tylko w pilocie? Chodzi Ci o asystenta na którego jeszcze czekamy, tak?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zamówiłem kalibrację, jednak uważam, że każdy powinien mieć swoje ustawienia, co się przekonałem na obu kalibrowanych tv

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony matryca trafiła mi się prawie idealna , sprawdziłem w obecności serwisanta na planszach testowych .

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF8
Czy miał ktoś kłopoty z odczytywaniem z zewnętrznej pamięci, po zainstalowaniu aktualizacji oprogramowania, jakiś tydzień temu? Spotkał się ktoś z czymś takim?

U mnie przestał widzieć zewnętrzne nośniki. Dotychczas używałem preinstalowaniej aplikacji "VIDEO". Zgłosiłem do serwisu, po kilku konsultacjach telefonicznych, gdzie kazali mi mn. formatować dysk zewnętrzny,  przywracać ustawienie fabryczne, itd., nic się nie zmieniło. Przyjechał serwisant i też próbował ze dwie godziny z pilotem w reku. Nic nie pomogło. Wiec wgrał aplikacje "KODI",  która widzi ok. 70 % plików na dysku. Pozostałych plików nadal SONY nie widzi. Stwierdził, że trzeba odbiornik "sprawdzić w warunkach warsztatowych" i .... poszedł.

Właśnie dostałem protokół skutecznej naprawy! Dla nich sprawa zamknięta.

Przyznam, że nie wiem co robić dalej - jakieś sugestie?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zaktualizować soft w A1 do najnowszego?Jadę na aktualizacji z przed 1,5 roku,wiadomo było z tym trochę kłopotów;DV itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniony TV na AF9 niecałe pół roku temu, a dzisiaj takie coś. Matryca padła co? 48178b0685a7074d9ea7b5ddb26959c6.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up
Czekam na odpowiedź, przekazali do działu reklamacji

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...