Skocz do zawartości
Gmeru

Startuje sprzedaż Nvidia Shield Android TV box 4K

Rekomendowane odpowiedzi

router to asus RT65U dyski Usb 3.0 wpięte pod Usb 3.0 routera.Wszystko połączone kablem-skrętką. Pobieram załącznik i jutor napisze co i jak.

Zapodany plik odtwarza się bez problemu-więc nie wiem w czym problem jesli chodzi o czkawkę przy innych materiałach. Dodam ,że czasem TimeScapes idzie prawie bez zadyszki innym razem tnie niemiłosiernie. Czy po sieci czy z dyskiem wpietym pod shielda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zakodowany jest jakis egzotycznym kodekiem :) zarzuć specyfikacje z tego pliku z Media Player Home Cinema (prawy klik na filmie >Właściwości >Media Info >Zapisz jako)

Sprawdz sobie jeszcze ten wymagający materiał

http://jell.yfish.us/media/jellyfish-140-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv

Cytat

if your media player can play the 140 Mbps Jellyfish File, you should be good to go for UHD rips.

 

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac ten plik to typowy mkv 

General
Unique ID                      : 173944033772217184882913387750466976638 (0x82DC66FF078F24E69112A97BEB4EFB7E)
Complete name                  : \4K\TimeScapes.2012.2304p.CineForm.x264-WiKi.mkv
Format                         : Matroska
Format version                 : Version 4 / Version 2
File size                      : 27.9 GiB
Duration                       : 48 min 21 s
Overall bit rate               : 82.6 Mb/s
Encoded date                   : UTC 2014-01-03 07:24:52
Writing application            : mkvmerge v6.6.0 ('The Edge Of The In Between') built on Dec  1 2013 17:55:00
Writing library                : libebml v1.3.0 + libmatroska v1.4.1

Video
ID                             : 1
Format                         : AVC
Format/Info                    : Advanced Video Codec
Format profile                 : High@L4.1
Format settings, CABAC         : Yes
Format settings, ReFrames      : 4 frames
Codec ID                       : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration                       : 48 min 21 s
Bit rate                       : 80.3 Mb/s
Width                          : 4 096 pixels
Height                         : 2 304 pixels
Display aspect ratio           : 16:9
Frame rate mode                : Constant
Frame rate                     : 23.976 (24000/1001) FPS
Color space                    : YUV
Chroma subsampling             : 4:2:0
Bit depth                      : 8 bits
Scan type                      : Progressive
Bits/(Pixel*Frame)             : 0.355
Stream size                    : 27.1 GiB (97%)
Title                          : ink@WiKi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Warto zainstalowac spmc , jest duzo stabilniejszy niz kodi. Jeszczee nie trafilem na plik , ktory by nie poszedl na smpc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętne czy SPMC czy KODI. Ostatni plik zacina się w scenie przejścia do kolorowej mezuzy na jakieś 3-4s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żaden typowy mkv

Width                          : 4 096 pixels
Height                         : 2 304 pixels

i wszystko jasne, jeszcze w starym H.264 z profilem 4.1, stary plik w nietypowej rozdzielczości, daj sobie z tym plikiem spokój bo tego nic nie odtworzy jeśli Shield/KODI ma z tym problemy.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że obsługuje bez problemu a brak YT HDR jest tylko kwestia marketingu i chromecasta :) ta konsola łyka wszystko. W praktyce wywaliłem mohjego popcorna bo nie było sensu go trzymać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chyba jednak nie obsluguje Profilu 2 dla VP9, uklad TegraX1 kiedy byl projektowany nie bylo tego standardu, obsluguje Profil 0,1.

Jednak Nvidia ponoc pracuje nad tym i mozliwe ze pomimo braku sprzetowej obslugi uda sie to zrobic na poziomie softwareowym, nie takie cuda Sony robilo w PS3 :) jesli chodzi o odtwarzanie Blu-Ray.

http://www.techtimes.com/articles/188423/20161210/yes-your-nvidia-shield-android-tv-will-support-google-play-movies-tv-4k-content-soon.htm

Cytat

The only problem here is whether Google's 4K content requires a higher VP9 profile, one that could entail a hardware upgrade. This is, however, unlikely since Nvidia has already confirmed that it is working on a software fix that would elevate the standard of its VP9 support.

There is still no word about the patch rollout schedule but one can expect that it will be released soon.

 

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do posiadaczy nowego Shielda (wersji 2017). Kupiłem to urządzenie niedawno ale mam pewien problem. Chodzi mianowicie o odgłos wentylatora. Shield stoi na eksponowanym miejscu i zawsze po jego włączeniu daje się słyszeć trochę terkoczący odgłos pracy wentylatora (siedzę w odległości ok 2,5 m). Problem w tym że jak już się raz włączy to działa tak jednostajnie przez cały czas co jest mocno irytujące. Sprawdzałem nawet obciążenie CPU i jest to samo nawet przy 1-2 %. Co więcej nic nie zmienia się nawet jeśli urządzenie przejdzie w tryb uśpienia. Nie jest to żadne wycie ale wydawało mi się że tego typu sprzęt powinien być raczej bezgłośny...Dodam tylko że po jakimś czasie jest dość ciepły ale nie gorący. 

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć czy to normalne czy coś nie tak z wentylatorem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator nie powinien sie włączać na dzien dobry po włączeniu urządzenia, włącza sie tylko wtedy kiedy GPU jest maksymalnie obciazone czyli tylko podczas grania w wymagające gry, w normalnym użytkowaniu konsola dziala caly czas pasywnie bezgłośnie, przynajmniej jest tak w modelu 2015 ale nie sadze żeby było inaczej w 2017.

Dnia 6.05.2017 o 12:46, syberka napisał:

A czy w jakikolwiek sposób można odpalić obrazy płyt ISO SACD?

KODI nie obsluguje, moze istnieje jakas inna appka odtwarzacz pod Androida ktory ma taką mozliwosc kto wie, trzebaby poszukać

edit

Te powinny dac rade

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hiby.music&rdid=com.hiby.music

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onkyo.jp.musicplayer

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam model 2017 i nigdy nie słyszałem wentylatora. Postanowiłem to sprawdzić.

Odpaliłem Antutu Benchmark i czekałem na uruchomienie wentylatora. Ponieważ nie mogłem się doczekać, przyłożyłem ucho do konsolki i wtedy usłyszałem cichutki szum. A więc wentylator chodzi tak cicho, że tylko przykładając ucho da się go usłyszeć. Podczas benchmarka najwyższa temperatura, 42,4'C, a pobór prądu zwiększył się z 7 do maksymalnie 20W przy niektórych scenach. Oczywiście po skończonych testach wentylator się wyłączył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym problem , ale Shield samoczynnie przełącza rozdzielczość z 4k na FHD, i wtedy opcja 4K znika z menu. Sprawdzałem na SPMC i Kodi-to samo? Druga rzecz-nawet jeśli wybieram sam stream z obrazów płyt 3D ( z katalogu BD/Stream) nie mogę zmusić kodiego do odtwarzania 3D a o Atmos mogę zapomnieć. Pora wystawić na aukcję Shield bo ciągłe z nią problemy irytują. Niby mocny wypasiony sprzęt a sporo problemów. Szukam czegoś jak Dune.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co cóż Nvidia nie ma wsparcia 3D iso. Muszę zrobić format systemu. Zobaczę czy coś się zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła sie dziś aktualizacja aplikacji YouTube do wersji 2.0 w sklepie. Instalował już ktoś ? jesli tak to czy jest możliwość wyboru rozdzielczości filmików ? Ja na razie sie wstrzymuje z instalką bo gdzieś słyszałem ze nie ma juz mozliwości wyboru jakości wideo.

Edit:

Odpowiem sobie sam :) nie ma mozliwości w nowej wersji zmiany rozdzielczości filmów, co jest kompletnym nieporozumieniem, wróciłem do wersji poprzedniej czyli 1.3.11.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14/06/2017 o 18:00, syberka napisał:

Co cóż Nvidia nie ma wsparcia 3D iso. Muszę zrobić format systemu. Zobaczę czy coś się zmieni?

Nie mam dla Ciebie praktycznej porady odnosnie Shielda.

VidonXBMC i podobno SPMC z niektorymi chipami potrafia odegrac 3d-iso.

Ja mam Egreata A5 na HiSilicon i preinstalowany na nim VidonXBMC odgrywa  3D-ISO z menu, a takze 4k/HDR@24.

Dla obslugi UHD BD-ISO, czy UHD@60Hz trzeba niestety wyjsc z XBMC i odpalic przez wbudowanego playera systemowego, ale jakby nie patrzec wszystko dziala, poza  Netfliksem czy Amazonem w 4k/HDR. Tak wiec "albo rybka albo pipka, jak powiedzial Hamlet"

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem własnie pisać o tym :), dzwoniłem juz do nich to na razie zapoznają sie z procedurą całej akcji.

Nie wiem o co chodzi natomiast z tym

Cytat

Zwróć uwagę na dwa ostatnie trójkąty w rzędzie 16, jeśli Twoja wtyczka nie posiada w tym miejscu oznaczenia, jak pokazano to na obrazku, należy zarejestrować się w celu jej wymiany.

O jakie dwa ostatnie trójkąty w rzędzie 16 chodzi ? bo to oznaczenie to chyba nie te nieregularne dziurki w plastiku, jedno widzę ze nie posiada znaczku B czyli do wymiany się nadaje

20170809_151335.thumb.jpg.4e86231b733b7b2a596d8d185729b7aa.jpg

Tak na marginesie, miło ze wymieniają i dbają o bezpieczeństwo ludzi, ale oni chyba nie widzieli na prawdę niebezpiecznych wtyczek przejściówek jakie są dodawane do chińskich boxów :D, miałem takowy to normalnie strach było to ruszać bo adapter przejściówka wyłaziła przy wyciąganiu i można było przypadkowo dotknąć bolców z napięciem, jednym słowem masakra.

Prośba do Ciebie Gmeru :) 

aby ten wątek myślę przypiąć tutaj w sekcji odtwarzacze sieciowe i zmienić mu nazwę na "Nvidia Shield Android TV box 4K", bo nie ma ten odtwarzacz tu jeszcze widzę swojego stałego tematu :), z góry dzięki.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś juz udało sie wymienić ten wadliwy adapter przejściówke do zasilacza ?

Zgłosiłem sie do Nvidia serwisu i nadal nic w tej sprawie, twierdzą ze na chwilę obecną nie mają mozliwości wymiany, trzeba zaczekać!, normalnie kpina jakaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy podłączeniu do konsoli amplitunera i aktywowaniu HDMI CEC można sterować regulacją głośności w ampli za pomocą pilota konsoli? Czy można tym pilotem wł/wył TV oraz amplituner?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie Shield Experiance Upgrade wprowadzajacy Asystenta Google rozpoznajqcego pytania i komendy glosowe.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko działa to bardzo kulawo, oczywiście mowa o ustawieniu na język English, nie wyświetla nawet zdjęć tylko ciągle komunikat "I can't search the web yet" coś w tym stylu, takie komendy jak restart czy wyłączenie konsoli tez nie są zaimplementowane, spodziewałem się trochę więcej.

EDIT

Komenda wyłaczenie działa jednak wystarczy powiedziec Power off albo Sleep :) natomiast restart nie chce.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...