Skocz do zawartości
Gmeru

Startuje sprzedaż Nvidia Shield Android TV box 4K

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie bez problemu formatuje pendrive jako wew. pamięć np. pendrive Sandisk Extreme 64GB, choć formatowałem go jeszcze na firmware 3.1, sprawdzales z inną pamięcią ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac sprawdzałem z różnymi pamięciami. Ile trwało formatowanie u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem wlasnie bez problemu, formatowal z 10 sekund tego Sandiska on jest pierunsko szybkim penem.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie formatuje dosyc szybko. Znacznie dluzej, a wlasciwie bardzo dlugo (nie doczekalem sie, bo musialem wyjsc z domu) zajmuje mu przenoszenie danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary co masz na myśli pisząc przenoszenie danych? Owszem mam kilka apek. Wpinam pena w USB -shield pyta czy użyć go jako pamięci wewnętrznej-potem pisze,że musi sformatować i tyle .I aż tyle bo trwa to bardzo długo.

Edytowane przez syberka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdefiniowaniu pamiecia jako wewnetrznej i sformatowaniu jej, system pyta o to, czy chcesz przeniesc na nia dane. Tak przynajmniej jest u mnie. (FW 3.2). Po wyrazeniu zgody na przeniesienie danych ( moze w sumie ze 2 tuziny aplikacji), system rozpoczal operacje przenoszenia, przy okazji wyswietlajac ostrzezenie, ze ta operacja moze potrwac dluzej, zas zwolnienia podczas grania moga wystepowac nawet w ciagu godziny, Posiadzialem moze z 10 min, po czym musialem wyjsc. Nie bylo zadnej estymacji pozostalego czasu, ani zadnego indykatora postepu.

Sam formal 120GB trwal kilkadziesiat sekund.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojechałem do sklepu kupiłem pena na próbę 8GB -formatowanie trwało około 3min-przenoszenie plików około 10? Czy to norma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie. Gdzieś czytałem ,że pad dołączany do zestawu na panel dotykowy. U mnie to nie działa. Więc jak jest naprawdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak u Ciebie nie dziala? W okolo przycisku swiecacego nvidii na zielono sa jeszcze 3 przyciski i one sa dotykowe. Nie dzialaja Ci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojechałem do sklepu kupiłem pena na próbę 8GB -formatowanie trwało około 3min-przenoszenie plików około 10? Czy to norma?

Norma jak pen jest przeciętny, u mnie formatował 64GB 10 sekund ale ten pendrive jak pisałem jest mega szybki ma zapis ok 200MB/s jeden z najszybszych na rynku.

Co do pada to ta cześć nad przyciskiem głośności fakt jest touchpadem/gładzikiem, ale czytałem ze Nvidia usunęła jak na razie jego działanie, może z czasem i powróci kto wie.

Chodzi o to miejsce.

nvidia_shield_z_android_tv_trafi_do_pols

Inna sprawa pisałem wcześniej o tym ze nie da się zapisywać danych z pamięci Shiedla na urządzenia przenośne np. z poziomu Menedżera plików w KODI i tak jest tzn jest to jakieś tam zabezpieczenie Androidowe, ale można sobie z tym poradzić tzn coś tam trzeba edytować w plikach systemowych żeby się pozbyć tego ograniczenia, ale najprościej użyć Total Commandera i wtedy da się normalnie skopiować z tym że wyświetli właśnie taki monit o zabezpieczeniach.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie-czy jest możliwość uzyskania dźwięku wielokanałowego oprócz HDMI?

Rzecz w tym ,że mam TV 4K ale ampli ma tylko HDMI 1080. Na razie więc jest tak ,że shield podłączony jest do ampli po HDMI aby mieć dźwięk przestrzenny 7.1 ale obraz analogicznie do takiego podłączenia full HD.

Może jest jakiś roździelacz HDMI aby jedno wyjście poszło bezpośrednio na TV a drugie do ampli?

Edytowane przez syberka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy Update 3.3, ktory miedzy innymi wprowadza obsluge DTS:X. 

Oczywiscie obsluga tego formatu byla dotychczas mozliwa dzieki Kodi  17 alfa, ale jest ona starsznie "humorzasta". Teraz zwolennicy PLEXa beda mieli juz pelna mozliwosc bitstreamowania obu nowych formatow.

Polecam wstrzemiezliwosc, Updaty czasem przynosza wiecej zlego niz dobrego. Ja osobiscie zamierzam poczekac z tydzien i zapoznac sie z opiniami uzytkownikow, zanim  zmienie oprogramowanie.

20161101_132718_zpsxovsv8xt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj zdecydowalem sie na przeprowadzenie update'u do wersji F.W. 3.3 , a przed przystapieniem do niego, wykonalem kilka testow, aby ocenic roznice. Okazuje sie, ze DTS:X mozna bylo prawidlowo odtwarzac juz wczesniej i to, UWAGA, bez pomocy KODI, tzn. w systemowym playerze oraz Mplayerze. Jednoczesnie Dolby TrueHD Atmos sprawial klopoty i do prawidlowego dzialania wymagal Kodi. (Plexa wogole nie testowalem). Ta sytuacja, wydaje sie, wogole nie ulegla zmianie, po wykonaniu update"u
3.3, aczkolwiek nie probowalem factory resetu urzadzenia, ani instalacji Kodi 16 aby sprawdzic, czy wniesione przez ostatni update poprawki, moga umozliwic prawidlowe dzialanie w jego poprzedniej,;stabilnej iteracji. Moze ktos probowal dzialac w tym kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i D....Kodi w najnowszej wersji ma problemy z materiałem 4K. Nie znajduję już sił by próbować i kombinować. Wszystko powinno działać przy takich bebechach ale niestety jest problem. Zawiodłem się na tym sprzęcie-oj bardzo zawiodłem
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przymierzam się do zakupu tego sprzętu i mam jedno pytanie. Kupiłem już w zeszłym roku telewizor Samsunga KS8000 i po przetestowaniu okazuje się, że ma on problemy z odtwarzaniem dźwięku w plikach mkv - wyświetla się komunikat nieobsługiwany format audio - odtwarza obraz bez dźwięku. Czy jeśli podłączę tą konsolę bezpośrednio do tv i odtwarzając pliki mkv za pomocą KODI np. z dźwiękiem DTS nie będę miał problemów z dźwiękiem??? Chodzi mi o odtwarzanie różnych formatów dźwięku za pomocą głośników telewizora. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na chwile obecna odtwarza wszystko, jeszcze sie nie zdazylo u mnie zeby cos nie smigalo.

Ciekawi mnie tylko ta nowa wersja. Teoretycznie ma miec takie same bebechy ale .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. A jak sie zachowuje Kodi na Androidzie 7.0?

Pytam, bo informacje donosza, ze nowy Shield na wystartowac z Nougatem i dobrze byloby miec pewnosc ze wszystko zabangla od poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie sadze abysmy sie szybko dowiedzieli. Czekam z niecierpliwoscia na andka 7.0 na starsza wersje.

Btw. u mnie SPMC miazdzy stabilnoscia kodi na nvidie.

Mam tylko nadizeje , ze nie usmierca konsoli po aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przeciez Android 7.0 jest dostepny od jakiegos czasu, na patelniach ( nexus) i na pudelkach (himedia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...