Skocz do zawartości
Gmeru

Startuje sprzedaż Nvidia Shield Android TV box 4K

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, raf7705 napisał:

Najlepiej egreat A5 i ATV 4k razem.
Wtedy jest wszystko.

A co ma takiego ciekawego apple TV, żeby trzeba było dublować urządzenia?

HBO Go jest na ATV 4K - rzeczywiście, niedawno dodali.

wypozyczalni 4K i mozliwosci kupienia filmow 4k nie oferuje na ten moment nikt poza apple - masz stare informacje:

https://support.google.com/googleplay/answer/7184994?hl=pl

nie bez przecenienia jest tez opcja strumieniowania airplay bez kabli jak ktos ma inne urzadzenia teog producenta - na androidzie taka funkcja od dawna istnieje, nawet na starym smart TV sprzed 5 laty.

Podsumowujac nie nazwalbym tego najmniejsza funkcjonalnoscia - recenzenci apple TV jakoś nie są zachwyceni funkcjonalnością. Oczywiście rozumiem, że są osoby, którym wystarczą te ograniczenia.

ale widać, że nVidia nie radzi sobie z obrazem hdr - bez problemu znajdziesz na YT, że sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, roman106 napisał:

A co ma takiego ciekawego apple TV, żeby trzeba było dublować urządzenia?

HBO Go jest na ATV 4K - rzeczywiście, niedawno dodali.

wypozyczalni 4K i mozliwosci kupienia filmow 4k nie oferuje na ten moment nikt poza apple - masz stare informacje:

https://support.google.com/googleplay/answer/7184994?hl=pl

nie bez przecenienia jest tez opcja strumieniowania airplay bez kabli jak ktos ma inne urzadzenia teog producenta - na androidzie taka funkcja od dawna istnieje, nawet na starym smart TV sprzed 5 laty.

Podsumowujac nie nazwalbym tego najmniejsza funkcjonalnoscia - recenzenci apple TV jakoś nie są zachwyceni funkcjonalnością. Oczywiście rozumiem, że są osoby, którym wystarczą te ograniczenia.

ale widać, że nVidia nie radzi sobie z obrazem hdr - bez problemu znajdziesz na YT, że sobie radzi.

Dolby Vision jak ktos ma odpowiedni TV

Auto Frame Rate switching i dynamic range matching

bardo dobra kompatybilnosc z urzadzeniami np projektorami o ograniczonej przepustowoasci zlacza HDMI 

ergonomia

co z tego ze na androidzie masz opcje strumienionwania, jak masz ekosystem od jablka to nie masz innej opcji niz airplay

Mocny Hardware (procesor)

minusem dla mnie jest dzwiek, a raczej brak dolby atmos pass through oraz brak na ten moment dzwieku DTS HD MA. 

22 godziny temu, raf7705 napisał:

Najlepiej egreat A5 i ATV 4k razem.
Wtedy jest wszystko.

Mam podobne zdanie w temacie. U siebie z kolei sparowałem Nvidie Shield TV z ATV 4K.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku: Shield i LG B7 radzi sobie idealnie ze "wszystkim". 4k hdr z wysokim bitrate oraz Dolby Atmos śmiga aż miło. Oczywiscie mowa o Kodi. Spmc faktycznie miał problem z hdr (tv wyświetlal flage ale kolory byly wyprane).

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia doszła, ale mam pytanie czy taką wtyczkę muszę wymienić? Jest całkiem inna niż te pokazane na stronie nvidii

20180417_123555.thumb.jpg.6d445cace25ff6e6ad17adbe9b0bc98f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo wszystko mam, ale w linku w moim poście piszą o wymianie tej wymienialnej wtyczki i dziwi mnie tylko to, że to nie jest ta wtyczka wadliwa, ale też nie ta nowa wymieniona z literką B na naklejce i nie wiem czy też muszę wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadliwa wtyczka wymieniona, zgłosiłem na stronie nvidii i równo po miesiącu przysłali z Swiss post ? także kto ma wadliwą warto wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pojawila sie dlugo oczekiwana aktualizacja do Androida Oreo 8.0 !

Osobiscie licze ze poprawiono rozlaczanie sie pada od Xbox One przez BT po restarcie konsoli, ponoc to poprawiono bo mocno ich meczylem na forum :)

Edit:

Cytat

Resolves pairing issues with Xbox One controllers after system restart

Yes Yes Yes :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używasz nvidia shield do streamowania gry z głównego kompa?

działa to sensownie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, jednak bez sieci w standardzie ac nie ma co podchodzić. Ostatnio wlasnie przesiadlem sie na router od Orange FunBox 3.0 z ac i dziala to teraz znakomicie GameStream z peceta, inputlag praktycznie ledwo co wyczuawalny, brak gubienia klatek itp. Wczesniej testowalem na routerze w standardzie n300 i bylo kiepsko, dropy klatek, odczuwalny duzy inputlag.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że na kablu teoretycznie bedzie jeszcze lepiej niz na AC ?

musi byc kabel 1gigabit czy  100mbps starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dokladnie jesli nic nie stoi na przeszkodzi to na kablu bedzie zdecydowanie mozliwie najlepiej, tylko 1gigabit, 100mbps sie nie wyrobi.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do grania warto kupić wersję z padem nvidii czy lepszy od xbox'a (albo ps4?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shield ciągnie też streaming w 4k o ile się nie mylę - pewnie wtedy 100mbps może się zatkać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

radier - 50 mbit to dla uslugi GeForce Now, My tu o GameStream z peceta a z tym nie związana jest predkośc polaczenia internetowego, tylko predkośc polaczenia w sieci LAN po WiFi miedzy konsolą - routerem - komputerem.

Zdaje sie ze tez obsluguje stream w 4K, choc nie mialem okazji testowac, tylko w 1080p@60 fps.

Czy warto z padem nividi, raczej tak bo na padach od xbox one czy ps4 nie ma przycisków androidowych typu Play czy Back, a to sie przydaje jesli chcesz zatrzymać stremowanie czy wejść w dodatkowe opcje w czasie streamowania np. zeby skorzystac z klawiatury ekranowej. Choć teraz jak poprawili dzialanie z padem od Xbox One po Bluetooth gdzie raz zsynchronizowany juz sie nie bedzie rozparowywal z konsolą po jej restarcie to bym sie zastanawial :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a używasz go jako player plików uhd z hdr ? sprawdza się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nope, podpiety pod tv FHD, jednak z tego co czytalem nie ma problemu z odtwarzaniem 4K z HDR pod KODI.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac dostałeś już aktualizację bo u mnie jeszcze nie ma, trzeba uzbroić się w cierpliwość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na razie u mnie rowniez nie ma, zapewne w przyszlym tygodniu sie pojawi, etapami to sie pojawia na roznych urządzeniach, jeden gość mówił ze z 3 Shieldów tylko na jednym dostał.

Jedno co mnie sie juz mocno nie podoba to brak opcji restartu, wylączenia konsoli z poziomu Menu głownego, trzeba wejść teraz w Ustawienia - Informacje o systemie i tam tylko są teraz te opcje :/, jakby nie mogli zrobić ikony Power przy ikonie Ustawienia przy zegarze i tam dać 3 opcje wylaczenia, uśpienia, uruchomienia ponownego, a tak to gdzieś to porozbijali nielogicznie. Bede ich cisnął na oficjalnym forum ;)

Kolejno nadal nie mozna zmienic sobie wlasnej tapety ehh.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie napiszcie dwa słowa jak działa Shield TV 2017 z Kodi i odtwarzaniem 1080/24p oraz przełączaniem automatycznym do takiego odświeżania?

Czy działa to tak jak na LibreELEC KODI w pełni płynnie? Czy widać jakiś stuttering podczas filmu?

Prośba o takie info, ponieważ przymierzam się do zakupu Shield TV 2017 własnie pod kątem bardzo płynnego 1080/24p. Na innych boxach z Android TV nie działa to w pełni płynnie jak w LibreELEC (KODI 17.6) na RPI3.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziala perfekt ultra plynnie, autoprzelaczanie rowniez bez problemu do 24p i z powrotem. Inne boxy sie nie mogą rownac z Shieldem to inna para kaloszy, nikt z tworcow KODI nie optymalizuje dzialania pod typowe chinole.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super. Więc jestem zdecydowany na Nvidia Shield TV 2017.

Dzięki za info.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dostaliscie juz aktualizacje do Oreo? Chodzi mi o pierwsza generacje nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...