Skocz do zawartości
Gmeru

Startuje sprzedaż Nvidia Shield Android TV box 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Więc wczoraj odebrałem z x-koma nową wersję z androidem 7.0.Kupiłem ją do odtwarzania filmów 4K. Początki chyba są zawsze ciężkie :) . Najpierw zainstalowałem Kodi i ES File Explorer, następnie podłączyłem dysk i tu zaczął się problem po prostu go nie widzi. Dysk to zewnętrzny 2,5 WD Passport 2TB z systemem plików NTFS - niby Nvidia wspiera ten format, lecz Kodi go nie widzi, a w programie ES File Explorer pokazuje dziwnie urządzenie OTG o nazwie USB2003 i nic poza tym. Spróbowałem z drugim dokładnie takim samym dyskiem i mam to samo. Czy ktoś zna sposób na rozwiązanie togo problemu? Ogólnie po sieci wszystko działa bez problemu - ale zależało mi na tym, aby filmy oglądać z dysków podpiętych bezpośrednio do urządzenia - w końcu ma porty USB 3.0.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc :).

A pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka to "kurde, ale to jest małe" :).

 

  

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze od pocczatku. Czy zainicjowales dysk w zakladce settings/storage ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wpięciu, spróbuj zrobić restart systemu.

Co do nowej wersji Shield TV 16GB to nieźle ją okroili względem modelu 2015 :)

- brak slotu na microSD
- brak czujki IR na froncie (można sterować swoim pilotem po HDMI-CEC, ale to nie to samo przynajmniej u mnie z moim TV, ponieważ szybkie przewijanie jest zbyt wolne po CEC, komendy z pilota nie potrafią być wysyłane w sposób ciągły szybki przy trzymaniu strzałek kierunkowych)
- brak trzeciego portu USB (microUSB 2.0)

Dopiero model 500GB Pro jest taki jak model 2015.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie zapominaj o cenie ;))

 

Btw w starej wersji konsoli po wpieciu dysku/pena od razu jest wykrywany automatycznie. Automatycznie pojawia sie rowniez w SPMC , w Kodi powinno byc tak samo. 

Zainstaluj SPMC, duzo lepszy programik, lepiej zoptymalizowany i dedykowany pod shielda.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem restart z dyskiem i dalej nic. Na forach jest pełno wpisów z tym samym problemem. Jedynym chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie przeformatowanie dysku na exFat - podobno wtedy niema problemu. Pewnie zrobię to w weekend - trochę przeraża mnie przekopiowywanie w dwie strony 2TB.

Ogólne wrażenie jest mieszane - na plus: Kodi i odtwarzanie filmów, Netflix i Ipla. Na minus: Nie widzi Amazon video prime (trzeba zmieniać język na angielski, żeby widział), HBO GO i NC+ go po doinstalowaniu plików apk z wersjami na tablet - nic nie mogę zrobić za pomocą pilota. Mogą być dwie możliwości - potrzebna mi klawiatura z touchpadem lub problemem jest za nowy jeszcze system Android 7.0.

W weekend będę testował dalej :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem pendrive z konsolki, który działa jako pamięć wewnętrzna i komputer go nie widzi. W zarządzaniu dyskami (diskmgmt.msc) widać go jako dwie partycje 16MB i 58,42GB. Pendrive ma pojemność 64GB, to ten sam, co ma @PeterMac Sandisk Extreme 64GB. Czyli ręcznie nie można nic dograć z poziomu komputera. Może spod linuksa, ale sprawdzać mi się nie chce.

@guzik12345, możesz zmienić system plików bez utraty danych, ale kopie i tak lepiej zrobić. Odpadnie za to kopiowanie w jedną stronę.

Edytowane przez roman106

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem - a przeformatowanie dysku nic nie dało. Być może problemem jest android 7.0 i nie współpracujący z nim manager plików. Problem zniknął po odinstalowaniu ES File Explorer  - problem zniknął i system zaczął widzieć dyski exfat i ntfs. Z kilkoma innymi managerami też maiłem ten sam problem - jedynie total comander działa normalnie i nie mam z nim problemów. 

Edytowane przez guzik12345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozwiązałem problem - a przeformatowanie dysku nic nie dało. Być może problemem jest android 7.0 i nie współpracujący z nim manager plików. Problem zniknął po odinstalowaniu ES File Explorer  - problem zniknął i system zaczął widzieć dyski exfat i ntfs. Z kilkoma innymi managerami też maiłem ten sam problem - jedynie total comander działa normalnie i nie mam z nim problemów. 

Pytalem wczesniej o to, czy zainicjowales dysk w ustawieniach storage systemu, bowiem w przypadku "podmontowania" voluminu (dysku) przez ES explorer, przestaje on byc dostepny dla Kodi, jak gdyby ES Explorer mial wylacznosc, ale wystarczy, wejscie do ustawien i ponowne podmontowanie go w menu setting /storage zeby byl ponownie dostepny w Kodi. Tak to dziala u mnie (android 6.0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla testów podłączyłem dysk USB. Nie było problemów, został zobaczony jako pamięć zewnętrzna. Dysk sformatowany oczywiście w NTFS, na konsoli jest android 7.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd pobrać andka 7.0? Czy wiecie może dlaczego Kodi w najnowszej wersji nie odtwarza plików ISO? ani obrazów płyt BD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android 7 z automatycznej aktualizacji. Co do plików ISO, nie mam takowych i nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, syberka napisał:

Skąd pobrać andka 7.0? Czy wiecie może dlaczego Kodi w najnowszej wersji nie odtwarza plików ISO? ani obrazów płyt BD?

Jak to skąd pobrać ? pytasz na serio :), nie dostałeś automatycznego monitu na ekranie Shield Experience 5.0/5.1 ?  co do ISO wszystko odtwarza bez problemu KODI 17.1

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac nie dostałem, ale może przez to ,że konsola długo odpoczywała na półce :-). Kodi niestety nie odtwarza mi ISO może trzeba coś ustawić w Kodi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli odtwarzanie ISO wraz z menu płyty Blu-Ray ? jesli w ogóle nie łyka ISO to najlepiej postaw KODI na nowo przed odinstalowaniem wyczyść pamięć podręczną/cache.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up nie łyka ISO, na plikach o większej szczegółowości w 4K duże przycinki -to samo mam na SPMC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ShieldTV radzi sobie z wszystkim co testowałem, nie wiem jak może sobie nie radzić ten sprzęt na plikach o większej szczegółowości :) chyba nie ma takich plików które by mogłyby spowodować aby ShieldTV sprzętowo się nie wyrabiał i dostał zadyszki.

Jaki to konkretnie plik nie odtwarza i masz przycinki podaj specyfikacje pliku najlepiej

U mnie odtwarza jak po maśle pliki 4K 60fps czy to te zakodowane w HEVC'u czy te jeszcze w H.264 wszystkie z 10 bitowym kolorem, zero przycinek czy utraconych klatek.

Sprawdź sobie na tym pliku na początek, plik 4K zakodowany jeszcze w kodeku H.264 w 60 klatkach

http://distribution.bbb3d.renderfarming.net/video/mp4/bbb_sunflower_2160p_60fps_normal.mp4

Tu tez masz sample testowe 4K

http://kodi.wiki/view/Samples

Nawet sprzęty dużo słabsze hardwareowo jak np. Xiaomi Mi Box 4K którym ostatnio się bawię radzi sobie wyśmienicie z odtwarzaniem 4K w kodeku HEVC w 60fps, ze starszym H.264 4K 60fps juz sie nie wyrabia, z kolei ShieldTV odtwarza go jak po maśle.

Moze sieć Wi-Fi Tobie nie wyrabia router, odtwarzasz bezpośrednio z dysku wpiętego w Shielda ?

Druga sprawa jak moze nie łykać ISO ? masz coś namieszane w systemie najwyraźniej, zrób przywracanie ustawień fabrycznych urządzenia.

Oczywiście nie ma możliwości odtwarzania poprawnego całego ISO Blu-Ray wraz z menu plyty w KODI.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ISO może  nie ale obraz płyty odtwarza mi bez problemu wraz z menu jedyny problem to to, że przejście z menu na poszczególne pozycje dział widocznie wolniej niż samej płyty. Mam na mysli np wybranie jakiejś sceny z menu potrafi trwać 10 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz płyty to niby w jakim formacie ? od kiedy KODI odtwarza menu płyty Blu-Ray wraz z poprawną nawigacją po nim i odtwarzaniem całej struktury płyty w sposób właściwy; chyba ze mówisz o płytach DVD.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę to wieczorem bo może mi się cos pomyliło....teraz mam sprzęt przez juniora zaanektowany

Może nie do końca obu nam chodizło o to samo ale ja miałem TO na myśli

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mam o

Cytat

chyba mam odpowiedź. mam mało filmów a 90% to koncerty. Na koncertach to działa na filmach wywala mnie z menu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jest, działanie menu i odtwarzanie całej struktury płyt Blu-Ray jest można powiedzieć na etapie mocno eksperymentalnym w KODI :) czasami działa w danej płycie, w innej juz nie, koncerty z reguły maja mniej złożoną strukturę niż filmy z wieloma dodatkami itp to jakoś odpala.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tnie plik TimeScapes, wystarczy przejście w obraz wyświetlania gwiazd i zaczyna się problem. Może macie jakiś sprawdzony program , który odtworzy 4K po sieci domowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten film na YT to nawet nie jest w 60fps wrzucony, sprawdzonym programem jest KODI do odtwarzania 4K, MX Player tez dobry, tak jak napisałem wyżej odtwarzanie 4K w 60fps jest ultra płynne.

Pobierz ten plik i sprawdź odtwarzanie, jest to 4K w H.264 w 60fps, jak będzie cięło to zmień router na taki w standardzie ac albo połącz się skrętką jeśli chcesz odtwarzać po sieci.

http://distribution.bbb3d.renderfarming.net/video/mp4/bbb_sunflower_2160p_60fps_normal.mp4

(prawy klik i zapisz jako)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...