Skocz do zawartości
Gmeru

Startuje sprzedaż Nvidia Shield Android TV box 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Shield Experience 7.

https://hdtvpolska.com/nowa-aktualizacja-ota-shield-experience-upgrade-7-1-dla-urzadzenia-shield-tv/

Upgrejdniete 2 Shieldy, jak na razie wszystko działa perfekt.

---

Pojawiła sie tez oficjalna aplikacja na telefon do sterowania Shield TV,

https://www.nvidia.com/en-us/shield/shield-app/

Bardzo fajna bo jako chyba jedyna posiada sterowanie gdzie na ekranie pojawia sie kursor myszy.

Inne aplikacje piloty na Androida jakie sprawdzalem nie mialy czegoś takiego, jednak brakuje z kolei wyszukiwania glosowego.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest  jakas apka na shielda/albo kodi która robiłaby  katalogowanie  filmów zawartych w katalogu ?

wiem że kodi to tez robi ale chodzi mi o coś co jakoś lepiej działa - co jakoś lepiej prezentuje "skatalogowane" filmy

jakiś addon dla kodi?

jest coś takiego co wypróbowaliście i polecacie? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Plex który ma bardzo fajne możliwości i po spędzeniu z nim troszkę czasu na konfiguracje odwdzięcza się naprawdę fajnie podkładanymi plikami z okładkami. Ja używam i szczerze polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 14.09.2018 o 05:40, tonybcc napisał:

Jest Plex który ma bardzo fajne możliwości 

a ten plex dziala w kwestii katalogowania  z dyskiem lokalnym? jakoś trzeba serwer lokalny odpalić na shieldzie?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plex ma serwer i w zależności gdzie trzymasz swoje pliki, zdjęcia, filmy czy muzykę tak jak kodi pobiera okładki i masz osobne działy które możesz edytować lub dodawać nowe. Szczerze to nie wiem czy jest jakiś inny serwis który robi to lepiej. Ja mam pliki na dysku podpiętym pod router Synology na innym pietrze  a shield za telewizorem w salonie. Wszystko działa przez sieć. Filmy 4K HDR z Atmos działają przez Plex. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tonybcc może napiszesz jak odpalic Plex aby działał z dyskami podpietymi pod router- jesli się da?

chciałbym zainstalować VidOn XBMC ale nie mogę zarejestrować się na stronie. Może macie jakąś apkę o podobnym działaniu co VidOn XBMC czytająca obrazy płyt bluray 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@syberka zakładając ze router masz ustawiony reszta powinna być bardzo prosta. W Nvidia Shield jest opcja dyski a pózniej dyski sieciowe, podpinasz się pod swój router i działa. A jak nie to kodi i analogicznie wchodzisz w opcje wideo i podajesz ścieżkę routera. Na tv (ja mam Lg c8) sam znalazł router. Wszystko działa za zasadzie upnp i dzisiaj w zasadzie same się te urządzenia znajdują. Jak byś chciał bardziej dokładnych informacji to daj znać.

co do Plex to na shield lub na tv instalujesz Plex i serwer, pózniej logujesz się na PC i tam podajesz ścieżkę do lokalizacji gdzie masz filmy. Ja mam posortowane, filmy, seriale, zdjęcia, prywatne itd. Po podaniu ścieżki wszystko ładnie się układa na shield lub tv. 

 

Jeszce krótko o filmach bluray, tu znowu kodi i wszystko czyta. 

powodzenia 

Edytowane przez tonybcc
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto oprocz mnie naprawde kupil shielda pod remuxy / passthrough 4k filmy ?

Hdr nie istnieje przez shield.

 

obraz tnie na kazdym filmie jesli sie dluzej oglada. Pomaga pauza oraz przewiniecie 10 sek do tylu.

Gorzej 1080 ponad 10 gigowe filmy. Po prostu tną.

to samo u mnie na philips i u brata na oled lg - tez ma shield nowy.

 

atmos / true hd i np jurassic world z dts x działa super i dla dzwieku go nie oddalem....

 

ale czy ja mam moze i brat cos zle ustawione ? Obraz jest w trybie „zalecane”.

 

moze jednak wybrac jakas inna opcje - 24hz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś faktycznie masz źle ustawione (brat też). HDR istnieje i ma się dobrze ?. Wszystko idealnie płynnie i bez zacięć streamowane z kompa po Lanie (filmy z bitrate 100Mb/s). Oczywiście mówię tu o Kodim. Nigdy bym nie kupił tej maszynki jakby nie odtwarzała poprawnie 4K HDR z dźwiękiem HD. Jestem do poniedziałku poza domem ale z tego co pamiętam to nic nie przestawiaj w ustawieniach obrazu konsoli. W Kodi zaznacz opcję "dostosuj częstotliwość odtwarzania" oraz wyłącz "synchronizuj odtwarzanie z wyświetlaczem". Napisz czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO JA AŻ TAKI ZACOFANY ??? I każdy z Was ta funkcje mial aktywna ?? Domyslnie jest wylaczona. Czestotliwosc odtwarzania. Toz to nic innego jak vsync od zarania dziejów się zwało :)

 

leszek wielkie dzięki ! Piwo się należy !

 

wszystko śmiga jak marzenie !

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

a czy jest mozliwosc zeby dysk usb podlaczony do Shielda nie pracowal non stop ?

Konsola uspiona a dysk non stop kreci talerzami (4tb usb).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

NVIDIA SHIELD 649 zł lub 789 zł z padem w X-KOM i Euro RTV AGD.

Z poważaniem

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć to mój pierwszy post,więc Witam wszystkich bardzo serdecznie.Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Shielda.

Kodi zainstalowana najnowsza wersja,Wczoraj obejrzany pierwszy film Bez litości 2,oczywiście UHD

Video codec .................: HEVC with HDR
Bitrate .....................: 47.5 Mbps
Resolution ..................: 3840 x 2160 (16:9)
Frame rate ..................: 23.976 fps
Audio .......................: AC-3 | 448 Kbps | 5.1
Audio2 ......................: Atmos / TrueHD | 4 253 Kbps | 7.1
Language ....................: Polish Lector
Language2 ...................: English
Subtitle ....................: Polish x2 (SRT/PGS) | English (PGS)
Time ........................: 2h 0min 59sec
Size ........................: 44.7 GB

Dźwięk super,natomiast obraz delikatnie rwie,przycina w niektórych momentach filmu.

Z you tube wszystkie materiały idą płynnie.

Proszę o poradę jak ustawić Kodi lub Shielda do odbioru materiałów w 4k tak aby filmiki obierały płynnie.Moja wiedza jest znikoma...dopiero zaczynam przygodę z materiałami UHD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zapraszam na oficjalne forum kodi. Zakładka hardware.  Jest bardzo liczny wątek o nvidia shield tv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.11.2018 o 17:27, mlody_tm napisał:

Koledzy,

 

a czy jest mozliwosc zeby dysk usb podlaczony do Shielda nie pracowal non stop ?

Konsola uspiona a dysk non stop kreci talerzami (4tb usb).

 

Tak, dodano uśpienie dysków zew. w ostatniej wersji firmware Shield Experience 7.2

www - ustaw w KODI na synchronizacje wideo do wyświetlacza tak aby TV przełączał sie w tryb 24p

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są darmowe, zeby w nie zagrac musisz posiadac je juz kupione na Steam. Darmowe są te które są w sekcji "Za darmo na urządzeniach Shield"

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestało mi działać sterowanie przez Google Home. Nie mogę włączyć ani wyłączyć głosowo konsoli. Po każdej próbie dostaję odpowiedź "something went wrong...". Czyściłem dane aplikacji Chromecast i Google - nic nie pomogło. Macie jakieś pomysły?
Przywrócenie ustawień fabrycznych też nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leszekgd - to błąd Google, wszyscy go mają na wszystkich urządzeniach Android TV, wiedzą o problemie i ponoć pracują nad rozwiązaniem. Włączyć i wyłączyć sie da, musisz wyczyścić cache i dane od asystenta Google w Shield i skonfigurować od nowa asystenta, natomiast reszta komend nadal nie dziala poprawnie typu OK Google - Play xxxx on YouTube on Shield TV, bedzie zawsze wywalać Sorry something went wrong.

https://support.google.com/chromecast/thread/978520?hl=en

Edit

Dziś własnie poprawili i juz wszystko działa :) nareszcie.

 

 

 

 

Edytowane przez PeterMac
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...