Skocz do zawartości
Gmeru

Startuje sprzedaż Nvidia Shield Android TV box 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

A kodeki do archos player koledzy zaintalowali? Mnie tam nic nie tnie .... chyba ze gubi klatki w sieci lan  ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można zmienić rozdzielczość na 1280x720 ? Everest w 4k działa płynnie na kodi w Dolby TrueHD. na tv 4k

Martwi mnie ta rozdzielczość ponieważ muszę taką wysłać na projektor (Benq W703D) a on niestety nie obsługuje wyższej rozdzielczości.

Proszę o jakieś pomysły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za dziwne pytania? Po co zmieniać rozdzielczość, przecież będzie downscale i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem już sobie z rozdzielczością ..(w  menu nie ma rozdzielczości 1289x720)

@raf7775 do plików UHD/4K używam telewizora który  obsługuje rozdzielczość 4096 x 2160  ale posiadam też projektor na którym oglądam pozostałe filmy w jakości HD z dzwiękiem DTS-HD,Dolby TrueHD etc ,rzecz oczywista że projektor nie posiadający 4K nie wyświetli nam pliki 4K/menu konsoli, dlatego takie "dziwne pytanie"

Ważne że już sobie z tym poradziłem (mam możliwość przełączenia rozdzielczości) :)

Gdyby ktoś miał podobny problem służę pomocą :)

Mam pytanie ,czy kodi radzi sobie z plikami FLAC ( po sieci) bo u mnie jedynie w PCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem zapytać czy nadal najbardziej opłaca się zainwestować w nvidia shield tv?

Do netflixa, yt, kodi i plików fhd z dysków usb z bitrate 30mb i więcej? W przyszłości planuje zainwestować w NAS.

Jest inny sprzęt wart uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za info, czyli chyba nie ma rady trzeba kupić żeby w końcu ułatwić sobie życie, dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co przemawia według Ciebie za apple tv? Czy warto wchodzić w appla nie mając nic więcej z jabłuszkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że apple tv lepszy:

- brak USB - kto dziś używa USB, żeby podłączyć pendrive czy dysk?

- brak YouTube w 4k - przecież filmy 4k na YT nie istnieją.

- brak polskich aplikacji VOD (ipla, player.pl, HBO GO) - a nie lepiej wypożyczać filmy odpłatnie w sklepie apple?

- Kodi - a co to jest? Apple nie posiada niepotrzebnych aplikacji.

Tak więc jeśli ktoś potrzebuje przystawki do TV, która będzie miała jak najmniejsza praktyczną funkcjonalność, to rzeczywiście apple TV jest najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, roman106 napisał:

Nic lepszego nadal nie wyszło.

a np. Egreat A5 ?

nie bedzie lepszy jednak od tego NVidia Shielda?

jak możesz to napisz czemu, bo sam już się gubię co wybrać

Nvidia Shield dalej chyba nie ma Dolby Vision?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple tv odpada a egreat a5 nie ma Netflixa z tego co się orientuje więc też raczej nie. Wielkiego wyboru nie ma a i tak trudno się zdecydować :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to taka opcja przekracza budżet, potrzebuje jedno urządzenie i to na lata żeby odtwarzało wszystko lub większość, szybko, bezproblemowo itd czy nvidia shield tv spełni takie zadanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, roman106 napisał:

Oczywiście, że apple tv lepszy:

- brak USB - kto dziś używa USB, żeby podłączyć pendrive czy dysk?

- brak YouTube w 4k - przecież filmy 4k na YT nie istnieją.

- brak polskich aplikacji VOD (ipla, player.pl, HBO GO) - a nie lepiej wypożyczać filmy odpłatnie w sklepie apple?

- Kodi - a co to jest? Apple nie posiada niepotrzebnych aplikacji.

Tak więc jeśli ktoś potrzebuje przystawki do TV, która będzie miała jak najmniejsza praktyczną funkcjonalność, to rzeczywiście apple TV jest najlepszym wyborem.

HBO Go jest na ATV 4K:

34364e6d78f2e78emed.jpg

wypozyczalni 4K i mozliwosci kupienia filmow 4k nie oferuje na ten moment nikt poza apple

nie bez przecenienia jest tez opcja strumieniowania airplay bez kabli jak ktos ma inne urzadzenia teog producenta.

usb nie podlaczysz, pamieci nie rozbudujesz, ale mozesz sobie sciagnac i sturmieniowac z innych urzadzen.

Youtube dziala dobrze, nie natywnie w 4K, ale nie sadze ze to jest jakis problem. Na mojej nvidii tez nie dziala natywne 4K w YT.

Elastycznosc podlaczen kiepska i typowo aplowska - tutaj zgoda. Interfejs i ergonomia uzytkowania natomiast roznych aplikacji np Netflix wg mnie lepsza niz na android boxie (mam odniesienie do Nvidii Shield). 

Zapomnialem dodać, że jest to na ten moment chyba tez jedyny box ktory ma obsluge Dolby Vision.

Podsumowujac nie nazwalbym tego najmniejsza funkcjonalnoscia. 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, raf7705 napisał:

Nvidia ma słaby obraz. Np. Egreat A5, ma procesor obrazu.

Zobacz ostatni post kolegi Ridle.

https://hdtvpolska.com/forum/index.php?/topic/40684-Epson-TW9300-/-TW7300-w-codziennym-użytkowaniu

a wiadomo czemu na tej nvidii jest taki wyprany obraz? tryb hdr sie nie załączył?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wielokrotnie pisano na tym i innym forum, że ocena obrazu z jakiegokolwiek urządzenia wyświetlanego przez jakiekolwiek urządzenie na jakimkolwiek wyświetlaczy 

na podstawie fotkę jest mało ... profesjonalne. Tak się nie da ocenić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz założyłem że zdjęcie nie było złośliwie zrobione - tylko ma mniej więcej pokazać co widzi oko

czyli jest jakaś różnica czy nie?

jakoś mi ciężko uwierzyć że  "Egreat A5, ma procesor obrazu"

a nvidia nie i że to robi aż taką różnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam akurat był zidoo x9 ale widać, że nVidia nie radzi sobie z obrazem hdr.
W sumie kolega pisał, że będzie oglądał filmy fhd, wiec można by przyjąć, że problem go nie dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam dla siebie i dla mnie hdr to kluczowa sprawa

czyli nvidia shield ma z tym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega @riddle odpisał mi, że faktycznie shield nie radzi sobie z HDR ale obiecana jest poprawka w oreo, a mnie faktycznie nie dotyczy na razie 4k i HDR, mój tv wciąż gra i oby jak najdłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...