Skocz do zawartości
Gmeru

Startuje sprzedaż Nvidia Shield Android TV box 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Do końca roku ma być nowa wersja softu oparta na Android 6.0. Miejmy nadzieje, ze wspomniane braki zostaną naprawione.

Zaraz po nowym roku staruje Kodi 17, a tam ma być już pełne wsparcie dla HD Audio.

Nigdy jeszcze na rynku nie było Playera idealnego i raczej nigdy takiego nie będzie.

Jeśli chodzi jednak o moc samej maszyny to jest to potwór, który pozamiatał rynek HD&4K Playerów.

Osobiście polecam :)

Edytowane przez janek_pl
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i dzięki za odpowiedzi.. jezeli piszecie ze sa problmy z hdaudio tzn ze np ze scieżka dts w plikach mkv równiez?

NAS mam raczej słaby wiec transkodowanie odpada dlatego zalezy mi aby pliki były odtwarzane po lanie jako "udział sieciowy" - mówicie że ten cały kodi to umozliwia?


i rozumiem nie ma możliwosci streamingu gier z pc jezeli posiadam radeona?

znalazałem update odnosnie audiohd wiec problm chyba rozwiązany?

http://nvidiashieldzone.com/index.php/shield-android-tv/shield-android-tv-ota-2-0/

Edytowane przez starling4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodi smiga jak rakieta, problemu z wewnetrznym dekodowaniem nie zauwazylem, co nie znaczy, ze nie ma, bo specjalnie nie testowalem, DTS i DD bitstreamuje, nie wiem czy dotyczy to DD+ / Atmos.

Nie wiem rowniez, czemu uzycie DLNA utozsamiasz z transkodowaniem, poza tym wcale nie jest ono potrzebne.

Jeszcze raz konsolka Nvidii ma potencjal, na chwile obecna jednak ogranicza sie on jedynie do szybkosci dzialania. W kwestii odtwarzania multimediow FHD moj mini pc (mk808b plus), ktory kosztowal 25 USD pomimo, ze jest wolny, i nie udzwignie skorek typu AEON NOX, potrafi troszke wiecej w zakresie audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. jezeli piszecie ze sa problmy z hdaudio tzn ze np ze scieżka dts w plikach mkv równiez?

Nie. DD i DTS chodzą bez problemu.

Chodzi o DTS HD-MASTER AUDIO i Dolby True HD - one idą na ampli jako DD.

NAS mam raczej słaby wiec transkodowanie odpada dlatego zalezy mi aby pliki były odtwarzane po lanie jako "udział sieciowy" - mówicie że ten cały kodi to umozliwia?

Po co ci transkodowanie ? Wystarczy, że udostępnisz "udział sieciowy" i wszystko śmiga. Polecam udostępnić po NFS.

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto się zmierzy z tym plikiem Jellyfish-255-Mbps.mkv

High@L5.1 Bitrate min 220 Mbps Bitrate Avg 255 Mbps Bitrate Max 270 Mbps

Nvidia Shield odtwarza video bez zająknięcia. Zostaje jeszcze zapas mocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum kodi.org pojawiła się wersja testowa wspierająca gęste formaty audio. Osobiście nie testowałem jednak z tego co piszą to jak na wersję testową wszystko gra.

DTS - Perfect
Dolby Digital AC3 - Perfec
True-HD - Perfect
DTS-HD Master Audio - Perfect
Dolby Atmos - 7.1.4 - Perfect

Fajny prezent pod choinkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za ploty.

Nie jest zle.

DTS-MA 5./7.1 i Dolby TruHD 5.1/7.1 bitstreamuje z ISO, m2ts i matroski (rowniez x265)....

pod warunkiem, ze jest to 48 kHz *.

Materialy probkowane 96 kHz pozostaja nieme, a predkosc wyswietlania video lekko wariuje ( LAN 1 GiB oraz USB 3.0)

W przypadku Auro 9.1/11.1/13.1 amplituner wyswietla MPCM.

Krotkie proby z plikami zawierajacymi metadate Dolby Atmos (tylko DTS-MA, DD+ nie testowalem) i DTS-X, nie wykazaly generalnych klopotow **, choc uzycie amplitunera bez dekoderow i systemu 5.,1 nie daje pewnosci co do tego, ze jakies kanaly nie zostaly pomieszane, przeklamane albo "odcedzone" (ATMOS), a takie rzeczy zdazaly sie wczesniej niejednokrotnie.

Kodi dekoduje FLAC, niestety testowalem jedynie 2.0, bo mi sie zawieruszyly gdzies pliki testowe.

Z tego powodu, nie wiem rowniez jak z ciezkim PCM. Jutro wypruje Akire i Bottiego, ale nie spodziewam sie cudow.

Przy okazji zapodalem troche muzyki, tej niestety Kodi nie chcial bitstreamowac, a z dekodowaniem jest ten sam problem co w przypadku video (max 48kHz), Nie wsluchiwalem sie zbytnio, ale jakosci to nie ma. Co ciekawe, dekoduje wielokanalowe DSD, ktorych komputer nie chcial mi ruszyc, do MPCM, ale sluchac sie nie tego da.

Wyglada na to, ze filmy BD juz mozna odtwarzac, jednak melomani i milosnicy azjatyckiego kina nadal musza czekac.

Przy okazji.

Nie jest to zaginiony link, o ktorym wspominalem wczesniej, ale i tak warto rzucic okiem:

https://forums.geforce.com/default/topic/895245/shield-android-tv/picture-quality-and-color-space-evaluation/

* - DTS 96/24 wydaje sie odtwarzac poprawnie.

** - nie zauwazylem sporadycznych przyciec dzwieku, podczas streamowania BD-ISO, po sieci, jak w poprzednich wersjach Kodi,

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zadać kilka pytań użytkownikom tej skrzyneczki:

1) Czy programy typu Kodi bądź inne radzą sobie z wyświetleniem napisów zaszytych w plikach TS zgranych z dekoderów DVB-T?

Przykładowy plik do pobrania i przetestowania jest dostępny tutaj:

Chodzi mi o to, czy bez problemu będę w stanie wybrać i wyświetlić plik z takimi napisami poprzez aplikacje dostępne na tego Shielda? Mój TV Samsunga z tego roku bardzo ładnie odtwarza samo wideo, ale nie radzi sobie ze znalezieniem jakichkolwiek napisów w takim pliku.
2) Czy opłaca się w ogóle kupować wersję z dyskiem 500GB? Albo inaczej - zdaję sobie sprawę, że cenowo się nie opłaca, ale jak wygląda możliwość rozszerzenia pamięci tej wersji z 16GB pamięci? Wiem, że można zamontować kartę microSD (do 128GB czy może więcej - mógłby ktoś sprawdzić?), wiem że można podpiąć dysk/pendrive'a po USB ale czy np. da się jakoś włożyć dysk do środka tej wersji 16GB, żeby nie podpinać nic na zewnątrz i nie być ograniczonym do karty microSD?
Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie zamontowana karte 128 GB, ale pamietaj, ze sa 2 zlacza USB 3.0 oraz jedno 2.0 (microusb, akurat do tego jeszcze nie probowalem podlaczac dysku).

Co do pierwszego pytania konsolka Nvidia Shield ma dostateczna moc aby odtworzyc kazdy broadcastowany dzisiaj i w niedalekiej przyszlosci strumien A/V. Jak Kodi sobie z nim poradzi, to zalezy wylacznie od tworcow tego programu. Na chwile obecna jest tak, ze nie chodzi wszystko w oficjalnej wersji konsumenckiej 15, w 16.x pliki .TS dzialaja, ale w zaleznosci od rewizji dzialaja kulawo inne rzeczy. Gdyby nie swieta, to moznaby powiedziec, ze zmienia sie to z dnia na dzien.

Reasumujac Nie mam watpliwosci, ze Kodi, na tej platformie, bedzie dzialac jak nalezy. Narazie jednak jest lipa w kwestiach podstawowych, jak passtrough, czy prawidlowy framerate. Mysle, ze w ciagu najblizszych miesiecy zobaczymy stabilne i w pelni funkcjonalne Kodi dla Shielda.

Odnosnie probki pliku. Moje Kodi (16.4)

ma klopot z jego odtwarzaniem.

Obraz dekodowany prawidlowo, bez widocznych artefaktow.

Napisy nakladane prawidlowo.

Niestety pliku nie da sie ogladac z uwagi na brak glosu w przypadku dekodowania przez Shielda (na stockowym, androidowym videoplayerze wogole sie nie uruchamia, ,co wydaje sie byc znamienne dla plikow .ts). W przypadku bitstreamu glos pojawia sie na 1sek po czy nastepuja 3 sek ciszy i znowu 1sek dzwieku. Dzieje sie tak bez wzgledu na wybranu stumien audio. Innych ustawien nie zmienialem. Nie moge sobie tez pozwolic na zmiane Kodi na nowsza lub wczesniejsza rewizje, ktora moze dac stabilne efekty. Plik raczej nie jest uszkodzony bo odtwarza sie bezproblemowo na Dune.

Niestety, tak jak pisalem wczesniej, oprogramowanie Shielda, na chwile obecna nie czyni z niego uniwersalnego mediaplayera, z uwagi na soja niestabilnosc. Wspominany wczesniej bitsream niestety nie zachowuje sie stabilnie i czasem jego inicjalizacja wymaga wylaczenia Kodi lub chwilowej zmiany na inny strumien audio.

Wszystkim zainteresowanym polecam zachowanie cierpliwosci.

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z frameratem są nadal problemy? Czytałem o tym w pierwszych recenzjach, ale wydawało mi się potem, że kolejne aktualizacje rozwiązały ten problem?

Wielkie dzięki za sprawdzenie tego pliku - czyli napisy czyta, ale z audio poległo (jak rozumiem to bez znaczenia czy Shielda podepnę pod amplituner czy pod TV - chwilowo nie mam jeszcze sprzętu audio?) :( Dziwne, bo to w sumie zwykłe 5.1 - czy podejrzewasz jako przyczynę to, że jest to plik .TS? Ech, na kompie wszystko śmiga bez problemu, a z tymi zabawkami zawsze jakieś dziwne historie wychodzą.

Czyli co - radzisz się jeszcze wstrzymać z zakupem? Właściwie mi się nie pali, więc mogę poczekać, z drugiej strony udało mi się znaleźć Shielda za 170 euro, więc skoro docelowo i tak powinno śmigać, to może warto się skusić?

Jak rozumiem wersji 500GB płatnej ekstra 100 euro nikt nie poleca? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz NAS lub coś po USB, to nie ma co pakować się w wersję z dyskiem.

Wiedz, że w przypadku uszkodzenia systemu w Shield tracisz wszystko na dysku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Uwazam, ze nie nalezy sie spieszyc z zakupem, jezeli shield ma sluzyc wylacznie jako media player. Drozej nie bedzie, a poki co nie dziala jak nalezy

Problemy z frameratem wystepuja w becie ktora obecnie mam zainstalowana. W dwoch poprzednich wersjach Kodi, jakie mialem, taki problem nie wystepowal. A z dzwiekim rozni ludzie raportuja cuda. U mnie czasem HDaudio stresm nie chce sie uruchomic za pierwszym razem, a czasem dzwiek sie rozjezdrza w DD, czy DTS-ie, ale to z pewnoscia zostanie naprawione, w kolejnej, stabilnej wersji Kodi. Co bedzie natomiast z oprogramowaniem Google/Nvidii to juz inna bajka.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak właśnie zrobię :) Zaczekam na stabilizację softu i korzystną cenę :) Byłbym natomiast wdzięczny za nowe doniesienia odnośnie tego sprzętu a zwłaszcza tego co działa, a co nie - będę je śledzić z zaciekawieniem :)

Edytowane przez Piotrek P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos juz dostal OTA 3.0?

http://www.tomshardware.com/news/nvidia-shield-tv-update-3,30895.html

Czy jest jakis lepszy KODI 16.IV build niz 23.12. czytalem ze 24.12 zachowuje sie jeszcze gorzej niz poprzedni, a 29.12 "przespalem".

Warto updatowac, zy ta sama kiszka z synchronizacja i framerate co w poprzednich?

Framerate to jest glownie moja zmora, Passtrough dziala mi 80% i pozostale 20% po reloadzie. wiec tragedii nie ma, a desynchow nie widuje, bo nie ogladam poki co na KODI streamow i egzotycznych rippow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie Nvidia Shield i od razu zaczęły się kłopoty.

Mam projektor OPTOMA HD28, chyba ten projektor nie przyjmuje sygnału 4K i nie skaluje sobie do HDTV bo nie wyszukuje sygnału od Nvidia Shield. Kiedy podłączę kabel HDMI bezpośrednio do projektora to Nvidia dostosowuje rozdzielczość do 1080 i obraz pojawia się ale jak puszczę przez rozdzielacz (tak też mam tuners sat) to Nvidia ustawia sygnał na 4K i lipa, projektor nie wyszukuje sygnału. Czy jest możliwość ustawienia na stałe rozdzielczości w Nvidia na 1080 aby sygnał poszedł i na TV i na projektor w 1080?

Druga sprawa, Nvidia nie ma wyjścia dźwięku po optyku, czy jest możliwość aby wyciągnąć jakoś dźwięk na zewnątrz z kabla ? Nie mam jeszcze odpowiedniego wzmacniacza co by miał wejścia HDMI, muszę sobie jakoś na razie radzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jednak masz problem z czestotliwoscia a nie rozdzielczoscia i projektor glupieje.

Sygnal jest oczywiscie do ustawienia, Mozesz zmienic dla testu na jakies 1080@24

Settings -> Device -> HDM

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie Nvidia Shield i od razu zaczęły się kłopoty.

Mam projektor OPTOMA HD28, chyba ten projektor nie przyjmuje sygnału 4K i nie skaluje sobie do HDTV bo nie wyszukuje sygnału od Nvidia Shield. Kiedy podłączę kabel HDMI bezpośrednio do projektora to Nvidia dostosowuje rozdzielczość do 1080 i obraz pojawia się ale jak puszczę przez rozdzielacz (tak też mam tuners sat) to Nvidia ustawia sygnał na 4K i lipa, projektor nie wyszukuje sygnału. Czy jest możliwość ustawienia na stałe rozdzielczości w Nvidia na 1080 aby sygnał poszedł i na TV i na projektor w 1080?

Druga sprawa, Nvidia nie ma wyjścia dźwięku po optyku, czy jest możliwość aby wyciągnąć jakoś dźwięk na zewnątrz z kabla ? Nie mam jeszcze odpowiedniego wzmacniacza co by miał wejścia HDMI, muszę sobie jakoś na razie radzić.

Jesteś pewny, ze ta optoma MUSI przyjąć sygnał 4k ?

Przecież maksimum dla tego modelu to fullhd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jednak masz problem z czestotliwoscia a nie rozdzielczoscia i projektor glupieje.

Sygnal jest oczywiscie do ustawienia, Mozesz zmienic dla testu na jakies 1080@24

Settings -> Device -> HDM

Może źle się zrozumieliśmy. Jeżeli Nvidia wykryje, że ma do czynienia z odbiornikiem 4K to można w w/w miejscu ustawić tylko parametry 4K a właściwie tylko częstotliwości, jeżeli wykryje że ma do czynienia z odbiornikiem HD to można tylko w zakresie 1080. Dlatego mam problem bo Nvidia wykrywa mi telewizor w 4K i nie mogę zejść do 1080 na stałe. Podobno TV ma taką opcję, że można ustawić ja jedym z 4 gniazd HDMI że nie ma to być UHD ale tylko raz udało mi się doprowadzić, że NBvidia myślała że jest to odbiornik HD i pozwalała ustawiać w obrębie 1080

Znalazłem wypowiedzi anglojęzyczne użytkowników telewizorów UHD marki SONY, podobno w tych telewizorach jak jest sygnał w UHD to nie można włączyć w TV 3D, działa to tylko do 1080 i ludzie chcą ręcznie przełączyć w NVIDIA do 1080 i się nie da, są prośby do NVIDIA o zmianę w sofcie aby dało się w pełnym zakresie ustawiać ale nie ma żadnej obietnicy.

Mam taki rozdzielacz HDMI http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5652468123&reco_id=e3418a8c-b9e9-11e5-8a2e-02e028c1d167&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=16

i mimo opisu że działa do maksymalnej rozdzielczości 1080p to jednak mi UHD przepuszcza.

Jesteś pewny, ze ta optoma MUSI przyjąć sygnał 4k ?

Przecież maksimum dla tego modelu to fullhd.

Właśnie nie jestem pewny, do tej pory tak myślałem że jak podam 4K to on sobie zeskaluje w dół ale widać że się myliłem i dlatego teraz mam problem z podłączeniem.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos juz dostal OTA 3.0?

http://www.tomshardware.com/news/nvidia-shield-tv-update-3,30895.html

Czy jest jakis lepszy KODI 16.IV build niz 23.12. czytalem ze 24.12 zachowuje sie jeszcze gorzej niz poprzedni, a 29.12 "przespalem".

Warto updatowac, zy ta sama kiszka z synchronizacja i framerate co w poprzednich?

Framerate to jest glownie moja zmora, Passtrough dziala mi 80% i pozostale 20% po reloadzie. wiec tragedii nie ma, a desynchow nie widuje, bo nie ogladam poki co na KODI streamow i egzotycznych rippow

Beta 3.0 jest niepubliczna i pewnie tylko nieliczni dostali.

Co do KODI to tutaj masz wszystkie wydania nocne http://mirrors.kodi.tv/nightlies/android/arm/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, Nvidia nie ma wyjścia dźwięku po optyku, czy jest możliwość aby wyciągnąć jakoś dźwięk na zewnątrz z kabla ? Nie mam jeszcze odpowiedniego wzmacniacza co by miał wejścia HDMI, muszę sobie jakoś na razie radzić.

Z kabla HDMI wyciagalem dotychczas tylko dzwiek analogowy. Nie wiem czy dla Twojego zastosowania ma to sens, z uwagi na ewentualne problemy z schynronizacja A/V, ale temat i tak prawdopodobnie warty zapoznania sie.. Widzialem w menu opcje wyprowadzenia dzwieku 2.0/5.1 przez USB. To moze byc wygodna opcja. Gdybys cos wygrzebal w tym zakresie, wrzuc prosze info.

Odnosnie pracy z rozdzielaczem cos jutro moze potestuje.. (mam jeszcze gdzies w domu taki matrix switch 4x2 z regulowanym edid-em )

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę odnośnie dzwięku po USB, już na allegro zakupiłem USB DAC za 70 zł, czekam na przesyłkę.

Jak byś coś wiedział w sprawie rozdzielanego sygnału HDMI i obniżenia sygnału do 1080 to dalej czekam na takie rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android 6.0 wersja oficjalna już do pobrania.

2016-02-22%2016.16.51.jpg

2016-02-22%2016.17.26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowej wersji oprogramowania jest to na co czekałem, posiadając telewizor 4K można ustawić rozdzielczość na 1080. Dzięki temu można puścić sygnał przez rozdzielacz i rozdzielić na dwa różne wyświetlacze o różnych standardach, w moim wypadku telewizor 4K oraz projektor 1080. Sprawdzone, teraz działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...