Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: OLED LG EA980V - telewizor idealny?

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jak są białe - będą się wypalać nierówno. Żarówki w samochodzie/domu też wszystkie Ci się naraz przepalają ?

No właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niby czemu nierówno - uśredniając raczej będą się wypalać właśnie równo - zadziała statystyka.

naprawdę szkoda szukać problemów tam gdzie on pewnie nie istnieje.

główny problem oled'a lg to te dziwne zafarby w różnych obszarach ekranu na inny odcień - to jest niezła zagadka czemu tak się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w goglach - znajdziesz pełno przykładów nierówno wypalonych oledów

np. http://imgur.com/Q028eLQ

I pamiętaj że to jest przykład telefonu który zazwyczaj nie jest tak ostro katowany jak TV

A tu jeszcze przykład wypalania się ekranu pod wpływem zawartości (coś jak w plazmach)

Oczywiście, producenci będą zaklinać rzeczywistość obiecując uporanie się ze wszystkimi wadami technologii...ale w technologii PDP też obiecywali. I co ? Ano plazmy wypalały się aż do ostatnich modeli. Można ograniczyć pewne zjawisko ale rzadko kiedy udaje się je całkowicie wyeliminować

A tu można sobie poczytać o technologii (jej wadach) i zobaczyć jak łatwo można sobie wypalić na stałe elementy grafiki menu. Ponoć wystarczą 2 miesiące aby zrobić sobie taki trwały "grawerunek"

http://www.cnet.com/news/seven-problems-with-current-oled-televisions/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no że w telefonie w oledzie się coś wypala to się nie dziwię ja mam przez 99% na nim wyświetlone to samo.

właśnie w tv jest większa różnorodność tego co się wyświetla.

ty masz chyba jakiś problem z oledem bo do problemów wypaleniowych plazm panasonica to są lata świetlne i bez sensu porównywać.

a i tak wielu woli kupić wypalającą się plazmę niż lcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu z oledem (Poza tym, że jestem realistą) Zapraszam raz jeszcze

http://www.cnet.com/news/seven-problems-with-current-oled-televisions/

masz po srodku strony bardzo wymownego screena z telewizora. Jeżeli uważasz że wszystko jest OK to wizyta u okulisty jest mocno wskazana. Telefony na oledach padają jak muchy. Dla mnie to jest ostrzeżenie które logika nakazuje zmienić w czerwone swiatło dla ewentualnego zakupu telewizora. Każdy oczywiście decyduje własnym porfelem. Ja w każdym razie z tego powodu mówię tej technologii (na obecnym etapie jej rozwoju) - pass

Obraz jest super w sklepie i przez pierwsze kilkaset godzin pracy urządzenia...A później jest ruska ruletka

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor to jest jak chyba zauważyłeś z 19 sierpnia 2013. Od tego czasu fotka krąży po sieci jak zły duch...Moim zdaniem do telefonu nie ma co porównywać to inna bajka.

Masz prawo mieć swoje zdanie oczywiście, też je po części podzielam,tylko nie jestem tak sceptycznie nastawiony jak Ty.Uważam,że trzeba dać szanse tej technologii bo jest przyszłościowa tym bardziej jak wejdą w to inne firmy na co czekam i mam nadzieję, że to nie będzie "ruska ruletka" Do tej pory Gmeru zakatuje swojego Oleda i bezpośrednio dowiemy się co w trawie piszczy.Liczę również na styczniowy CES ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na CES będziemy osobiście. To już pewne ^_^ . Co do mojego póki co nie ma nic. Wiecie dobrze, że jak tylko się coś pojawi to jak z Kuro: pochwalę się ; ) Ogólnie jestem bardzo zadowolony póki co. Zobaczymy jak to będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru a OLED'a używasz jako tv rodzinnego czy tylko do filmow?

Sent from my GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było przesiąść się za jakies 2-3 lata na monitor 4k 40" OLED :D

Wysłane z mojego Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru a OLED'a używasz jako tv rodzinnego czy tylko do filmow?

Sent from my GT-I9300

Prywatnie mam OLEDa postawionego w sypialni więc oglądam go w 95% wieczorem - zazwyczaj telewizja czyli nc+, trochę filmów. Teraz doszedł model z WebOS 930 o którym będziemy pisać w tym miesiącu. Zobaczymy czy się czymś różnią jeżeli chodzi o jakość a szczególnie równomierność gdzie 980 trochę kuleje w testach na planszach.

Dobrze by było przesiąść się za jakies 2-3 lata na monitor 4k 40" OLED :D

Wysłane z mojego Note 3

Z tym monitorem to może być różnie... oled raczej nie będzie lubił kompa tak jak plazma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym monitorem to może być różnie... oled raczej nie będzie lubił kompa tak jak plazma...

Plazma chyba nigdy nie nadawała się jako monitor. Chyba, że w domyśle chodzi Ci o LCD.

OLED wydaje się dobry w teorii jako zastępca monitora ze względu na niskie ustawienie jasności. Teraz mam Eizo EV2436W i wieczorami jasność ustawiam na 10 - 12%, gdzie w innych często tanich monitorach jasność ustawiona na minium świeci tak jak moje Eizo na 30%.

Z tym, że moje doświadczenie z OLEDami opieram tylko na urządzeniach mobilnych od S2, Note2, Note3 po genialny Tab S i nie wiem jak sprawa ma się do TV. Pozatym jestem fanem OLEDowych ekranów.

Wysłane z mojego Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że czasami OLED się wypala na statycznym obrazie i być może poradzenie sobie z tym będzie trudne lub wręcz niemożliwe. Do tego w monitorze nie można zastosować trików z plazmy typu czasowe przesunięcie o piksel bo to po prostu będzie widać.

Z drugiej strony OLEDy są używane w komórkach i tabletach, które też wyświetlają sporo elementów statycznych i jakoś to działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że czasami OLED się wypala na statycznym obrazie i być może poradzenie sobie z tym będzie trudne lub wręcz niemożliwe. Do tego w monitorze nie można zastosować trików z plazmy typu czasowe przesunięcie o piksel bo to po prostu będzie widać.

Z drugiej strony OLEDy są używane w komórkach i tabletach, które też wyświetlają sporo elementów statycznych i jakoś to działa

Niestety, ale na ponad 3 letnim SGS2 widać wypaloną belkę powiadomień, a czas działania ekranu pewnie sporo mniejszy niż np. na monitorze, który ma rok, z tego względu, że na telefon zerkamy, a nie pracujemy non stop przez bite 4 - 6h. Tylko między OLEDEM z SGS2 a Note 3 jest przepaść o Tab S nawet nie wspominam. Ta technologia się dopiero rozwija, a nie planuje żadnej zmiany przez kolejne 2 - 3 lata, więc trochę jeszcze czasu zostało.

Wysłane z mojego Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazma chyba nigdy nie nadawała się jako monitor. Chyba, że w domyśle chodzi Ci o LCD.

OLED wydaje się dobry w teorii jako zastępca monitora ze względu na niskie ustawienie jasności. Teraz mam Eizo EV2436W i wieczorami jasność ustawiam na 10 - 12%, gdzie w innych często tanich monitorach jasność ustawiona na minium świeci tak jak moje Eizo na 30%.

Z tym, że moje doświadczenie z OLEDami opieram tylko na urządzeniach mobilnych od S2, Note2, Note3 po genialny Tab S i nie wiem jak sprawa ma się do TV. Pozatym jestem fanem OLEDowych ekranów.

Wysłane z mojego Note 3

Tak jak plazma = , że się nie nadaje ; ) To miałem na myśli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Źle to zinterpretowałem :) Pożyjemy zobaczymy, jak nie OLED to co innego w 4K. Komfort pracy pewnie super. Jak przesiadłem się z 19" 1280x1024 na 24" 1920x1200 to wszystko robiłem szybciej w 4k musi być bajka. Do moich tak naprawdę mało wymagających zadań nigdy nie brakło by mi długości tabelki w Excelu a kilka stron A4 poukładanych obok siebie daje czadu :D

Chociaż pomijając zastosowanie monitora to nie pogardziłbym 75" OLEDEM w cenie do 10 - 12k, ale na taka obniżkę za 4,5 roku nie ma co liczyć chyba (TV zmieniam co jakieś 5 lat, niedawno kupiłem 65H6400, ale już się za mały zrobił)

Wysłane z mojego Note 3

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przecieków coś czuję, że chyba jednak CES zaskoczy OLEDem znowu. Chyba tanim... ale jak mówię: przecieki.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65" w PL dopiero przyszły rok : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65" w PL dopiero przyszły rok : /

"scurviony" czy prosty?

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jaka jest różnica między tym modelem a ea 970v?Chodzi mi głównie o jakość obrazu, czy są widoczne różnice..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w 980v są głośniki w podstawie a 970v już ich nie ma ale czy to tylko taka różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

930 najnowszy , dekodowanie HEVC 2K/60p

noooo ... a sklep ktory ma ponad 100 tys pozytywnych komentarzy sprzedaje go jako ... 4K ;)

http://www.ebay.de/itm/LG-Electronics-55EC930V-Curved-4K-Ultra-HD-Smart-3D-OLED-Fernseher-DE-EEK-A-/400827740983?pt=DE_TV_Martin&hash=item5d5331f337

IMHO kupowanie dzisiaj telewizora za taka kasę bez HEVC nie ma moim zdaniem najmniejszego sensu. Chyba, że tylko na dwa najbliższe lata.

Byłem dwa tygodnie temu w Saturnie w Berlinie, w tym na Kudamie i stał tam tylko jeden OLED. 1-a sztuka !!! Reszta to nachalny marketing LCD 4K. Aż żałość brała.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65" w PL dopiero przyszły rok : /

http://www.lg.com/us/tvs/lg-65EC9700-oled-tv

"scurviony" i do tego nic nie pisza o HDMI 2.0, Display Port, HEVC, czy 60p.

Porazka.

Sa pierwsze testy: http://televisions.reviewed.com/content/lg-65ec9700-4k-oled-tv-review

Uppps, przeczytałem. To nie test tylko ... marketingowy bełkot. Konkluzja: ładny, piękny, [beeep]. Zero techniki, zero szczegółów.

Simply put: If you can afford it, this is the best TV money can buy.

WTF ???

I don't think so :P:ph34r::wacko::angry: .

Mnie stać ale go nie kupię. Wolę 55" płaski fullHD ... na przetrwanie. W styczniu/lutym będą po 8 tysięcy. Do sypialni jak Gmeru. W salonie dalej zostaje plazma.

EDIT: znalazłem tam jeden wazny szczegół, nigdzie indziej nie potwierdzony: All four HDMI inputs support 4K at 60Hz.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jaka jest różnica między tym modelem a ea 970v?Chodzi mi głównie o jakość obrazu, czy są widoczne różnice..

Pewnie taka jak pomiędzy wszystkimi modelami serii 970V a 980V.

Swoją drogą 2014 prawie za pasem, a jak dotąd na rynku nadal nie ukazał się najlepszy telewizor wysokiej klasy według EISA, czyli ten EC980V 4K+oled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...