Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: OLED LG EA980V - telewizor idealny?

Rekomendowane odpowiedzi

Test Macka opisuje wady i zalety bardzo dokladnie, jednak pozniejsza ocena koncowa jest dla mnie zastanawiajaca.

Gdzie w niej jest obiektywizm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to rulez nie dotyczy Panasa serii AX800 UHD. Bo jeżeli tak to jest to bardzo daleko od OKEJ

A co do jakosci bezwzglednej ma opcja moderatora? To juz moderator nie ma prawa mieć wlasnego zdania ??? Chyba was pip....lo. ...

O wadach OLEDa od Ladnego Goowna napisalem juz dosc ...

Kazdy ma swoj rozum.

:lol::D:lol:

Czerń ??? Ale pozostale paramtery rule??? ... ciagle Pansonic No. 1. Czy to sie komus podoba czy nie ... tak jak to, że Grecja wlasnie dala doopy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny test! Bardzo rzeczowy. Mialem okazje testowac ten telewizor i rowniez znalazlem na nim podobne problemy. Wyglada, ze technologia OLED jest na za wczesnym etapie by sie przesiadac, podaczas gdy najlepsze plazmy na rynku wysietlaja w mojej opini lepszy obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny test, jak zawsze zresztą. Doskonale opisuje wszystkie wady i zalety tego telewizora. Tyle, że z testu wynika, że mamy do czynienia z panelem, który ma jednak sporo i to dosyć poważnych problemów z poprawnym wyświetlaniem obrazu... Ocena 9 dla telewizora, który jest wręcz tragiczny jeśli chodzi równomierność podświetlenia, gubi szczegóły w czerni, a na deser ma słabe kąty pozostawia moim zdaniem spory niesmak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly offtop, ale opisywanego model telewizora i tak zaraz zniknie ze sklepow.

Tymczasem, tak a'propos telewizyjnej "tapety"

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny test, jak zawsze zresztą. Doskonale opisuje wszystkie wady i zalety tego telewizora. Tyle, że z testu wynika, że mamy do czynienia z panelem, który ma jednak sporo i to dosyć poważnych problemów z poprawnym wyświetlaniem obrazu... Ocena 9 dla telewizora, który jest wręcz tragiczny jeśli chodzi równomierność podświetlenia, gubi szczegóły w czerni, a na deser ma słabe kąty pozostawia moim zdaniem spory niesmak.

tylko jakbyś postawił go obok najlepszego lcd i panasa zt60 to wieczorem pewnie już teraz nie miałbyś żadnych wątpliwości że oled jest najlepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za[beeep]iście wygląda ten zagięty ekran... jak miło, że (oby hehe) dożyjemy tak fajnych czasów.

klaus co racja to racja bo wieczorem to jest masakrator ;) .... no więc... 980 będziemy obserwować przez myślę 1-2 lata gdyż dzisiaj telewizor zawitał u mnie (980) już na stałe. W sobotę - niedzielę zdamy relację jak ma się on do testowanego przez nas modelu. W dodatku w poniedziałek kolejny wpadnie do kalibracji (też 980). Będziemy mieli zatem porównanie aż trzech modeli. Wyjdzie czy wszystkie są takie same czy może jednak są różnice.

W dodatku panel stanie w sypialni bo przecież ten brak zawieszenia to porażka - Kuro by poleciał z miejsca więc czernie będą tym bardziej wskazane hehe. No nic. Dajemy czadu w weekend! A teraz wracamy do Philipsów - kolejne dwa testy to seria 7509 i 8109, które kończymy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru, odnośnie phila 8109 to mógłbyć podpowiedziec czy byłby lepszym wyborem niż samsung 55H7000?

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w MM kosztuje juz 11999 pln ... niezły spadek ceny ;)

jak zejdzie do 5000, to w przyszłym roku kupię, hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru, odnośnie phila 8109 to mógłbyć podpowiedziec czy byłby lepszym wyborem niż samsung 55H7000?

pozdr,

Jeszcze chwila cierpliwości, zaraz otworzymy wątek jaki trzeba. Ogólnie android mnie powalił i to naprawdę ciekawa sprawa. Jednak H7000 to mocny zawodnik. Już nie długo jeden i drugi będzie na portalu - będzie można porównać.

w MM kosztuje juz 11999 pln ... niezły spadek ceny ;)

jak zejdzie do 5000, to w przyszłym roku kupię, hehe

Wczoraj kupiony w Saturnie za... 10800zł (bo była promocja za 500zl - 50zł ) lol + faktura + telefon G3. Hehe takiej okazji to długo chyba jeszcze nie będzie na TV w technologii OLED... Ekran w dodatku dostarczony w usłudze VIP > wnoszą, rozpakowują itd żeby przypadkiem nieświadomy klient nie połamał go czy coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuro jakoś przy tym oledzie daje radę? czy nie ma co porównywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED jest czarny jak ... jak noc ; ) W weekend opiszę wrażenia. Bo przecież to nie przejdzie bez echa ; Mamy OLEDa na stałę - będzie sporo pisania z codziennego użytkowania - tu jest tyle niewiadomych, że naprawdę ciekawość sięga zenitu : ) nawet zrobię fotki na tle bo póki co to oledzik stoi pod kuro. Się wkurzę to go powieszę haha;) (jakoś). Maciek wpada w sobotę - pomęczymy go mocno. Ale ciekawi mnie jeszcze trzeci egzemplarz, który będzie w poniedziałek. Trochę się rozjaśni czy wszystkie są takie same czy jednak to losowanie póki co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, jakbyś postawił obok siebie OLED-y obok siebie, a także obok KURO i porobił kilka zdjęć.

Ciekawi mnie, jak to by wypadło. Wiele osób pewnie nigdy nie zobaczy obok siebie tych TV, więc mam nadzieje,

że zrobisz takie porowanie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawię na pewno Kuro obok oleda i obok zwykłego LCD. Wiecie dobrze, że takie foty są trochę mało warte ale jednak co ma być widać to będzie bo ustawienia aparatu będą przecież jedne :) Czerń zobaczymy. Ale to raczej ciekawostka gdyż z góry wiadomo jak będzie ; ) serio lg jest czarne jak noc. Nic a nic nie widać. Kuro jest jaśniejsze od ramki i to widocznie. O kontraście LCD przy tych dwóch sprzętach chyba nie muszę pisać: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto z wjazdu:

0.jpg

[td]
2.jpg
[/td][td]
3.jpg
[/td][td]
4.jpg
[/td][td]

5.jpg

[/td]

[td]
6.jpg
[/td][td]

7.jpg

[/td]

[td]
8.jpg
[/td][td]

9.jpg

[/td]

[td]

10.jpg

[/td][td]

1.jpg

[/td]

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru. On nie jest 4K !!! Nie lepiej było poczekać na 4K?

Dystrybucja robi miejsce na 4K, stąd tak atrakcyjne ceny. Fakt, że tamten listowo to jakieś 35 tys więc stanieje albo przed gwiazdką albo na wiosnę. Stawiam na wiosnę.

Mam nadzieję, że z HEVC i HDMI 2.0 na pokładzie.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej ceny to dłuuuuuuuuuuuuuuugo nie zobaczysz ;) To jest minus vat oraz minus telefon G3 (wyszło mnie 6tys zł LOL :D :D :D grzech nie brać - przecież to Full HD 55" no i nie do kompa więc jakie tam 4K ;) na takim mikrusie - to telewizor do spania ;) ). Ja nie czekam przecież wiesz ; ) W 4K jestem od czerwca 2013 z LCD. Teraz czas na OLEDa :) Za rok dwa przyjdzie czas na kolejne rzeczy a do 4K to only projektor (i na to czekam...) bo mam za dużą osobiście odległość w docelowym miejscu. To była za dobra okazja a kto jak kto: hdtvpolska musi badać wszystko :) A cholernie mnie ciekawi jak OLED będzie świecił za rok bo może nie będzie co kupować gdyż różne rzeczy się okażą. Liczę też na awarię haha ; )

Jak wam dzisiaj pokażę VS Kuro to padniecie ; ) Co innego jak mieliśmy go na dzień w maju a co innego długie zabawy. W sypialni robi wieczorem dobrą rozpierduchę wizualną. No i co ciekawe: wczoraj tak patrzyliśmy z Maćkiem i rzeczywiście jest trochę inny od testowanego (te kąty...). Ale jeszcze nie wydam werdyktu. Muszę mieć pewność - dzisiaj cd zabawy. No i fotkę zrobię z Kuro ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor 4k to jasne jak słońce.

Zeby toto tylko krzywe nie było. I z 10" więcej. Echh.

Ja czekam na prostego, dużego OLEDa 4K.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety: krzywe i brak zawieszenia. To na pewno nie jest fajne chociaż ja na tą krzywiznę to tutaj już w ogóle nie zwracam uwagi - jest tak minimalne, że można tego nawet nie zauważyć.... ale brak możliwości zawieszenia to kaplica dla wielu. Ale patrząc na bok tego ekranu to wystarczy lekko go odgiąć i już strach patrzeć. On się gnie jak papier..

Właśnie robiłem pokaz Kuro vs OLED i Kuro jak LCD ; ) to ja już widzę z boku LCD jakiegoś... lepiej nie stawiać.

Bardzo fajnie dają te głośniki wbudowane skoro się już go stawia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam problem póki co ze zrobieniem zdjęcia bo ... nie chce wyjść tak jak to wygląda w realu. O ile z oledem nie ma problemu bo wygląda on tak samo w stanie włączenia oraz wyłączenia ( 1:1 :D ) tak w przypadku Kuro też na foto wygląda na czarno ale wiadomo, że rama się odcina. Widać, że to TV...

Więc wrzucam tylko LG ; ) chociaż jak mówię: w tym momencie kończy się już era mówienia o czerni gdyż stan włączony - wyłączony jest taki sam. Czarny w 100%. Nie ma gorzej lepiej. Jak więc widać każdy oled będzie taki sam pod względem kontrastu... nie dobrze bo ciągle to porównujemy ; )

abc.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a samsung oled też robił takie wrażenie z czernią - wasze pomiary mówiły co innego - tylko minimalnie był lepszy od Kuro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, tylko czekać aż Oled wreszcie pojawi się masowo. Oby nareszcie nadchodzil koniec ery LCD.

A jak ma się "plastyczność" obrazy w porównaniu do plazmy?

Sent from my GT-I9300

Edytowane przez kKadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czerń, kontrast niebywały. Przyszłość, nie ma co mówić i żeby tylko było 4K i z możliwością zawieszenia. No u Angoli jesienią się pojawią ale ceny będą niczym kontrast, bardzo wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Le roi est mort, vive le roi !

OK. Ale koniec lcd to chyba sobie ktos uroil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...