Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: OLED LG EA980V - telewizor idealny?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli OLED nie będzie miał jakichś wad nie do wyeliminowania (typu wypalanie obrazu, krótka żywotność, wysokie zużycie energii, problemy z ultrawysokim PPI), które eliminowałyby go z monitorów komputerowych to możemy powolutku odliczać lata do końca epoki LCD. Po iluś iteracjach technologii produkcyjnych produkcja OLED będzie tańsza najpierw od produkcji LCD wysokiej jakości, w końcu od kiepskich LCD.

A potem będziemy czekać na kolejnego świętego graala, tym razem dla rynku mobilnego - połączenie OLEDa z e-ink (coś jak obecne Pixelqi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ja myśle ze zważywszy kwestie ekonomiczne, raczej będzie to poooowooolutku.

Niski koszt produkcji może przekładać sie na niska cenę ale ale raczej nie w tej fazie życia technologii!produktu. Poza tym termin niska cena, nie występuje w jednym zdaniu wraz z niskia podażą i patentami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepłaciłeś ośmiokrotnie ! :)

Tak się robi zakupy !

http://allegro.pl/lg-55ea970-curved-oled-3d-full-hd-fv23-polski-i4416765390.html

Ktoś chyba zapomniał dopisać jednego zera przy cenie :o Jedna osoba kupiła 2 sztuki. OMG!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I się okaże, że telewizor sie stłukł przy pakowaniu ...

Marketing szuka klienta.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha dobre ; ) chociaż to chyba może być problem dla sprzedającego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I się okaże, że telewizor sie stłukł przy pakowaniu ...

Marketing szuka klienta.

Pozdro

warto będzie obserwować tę aukcję... czekam na komentarz do sprzedaży przez "sprzedającego" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Więcej szacunku dla sprzedającego. Jak będzie coś nie halo. to om ponosi wszelkie koszta. Takie jest polskie prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niski koszt produkcji może przekładać sie na niska cenę ale ale raczej nie w tej fazie życia technologii!produktu. Poza tym termin niska cena, nie występuje w jednym zdaniu wraz z niskia podażą i patentami.

W tej chwili (chyba nawet nie ma dedykowanych fabryk dużych OLEDów) podejrzewam, że firmy ledwo wychodzą na zero (albo mają nieduży zysk zależny w dużej mierze od awaryjności), dlatego napisałem o kilku iteracjach.

Zresztą przy obecnej mocy przerobowej i zapotrzebowaniu na wyświetlacze, nawet kilka fabryk matryc OLED (gdyby ktoś był na tyle głupi żeby tyle tego zbudować) byłoby dalekie od zaspokojenia wymagań nawet na wyświetlacze z wyższej półki.

Edytowane przez raus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Więcej szacunku dla sprzedającego. Jak będzie coś nie halo. to om ponosi wszelkie koszta. Takie jest polskie prawo.

prawo prawem a i tak zrobi sklep co chce

nawet podstawowych praw o niezgodności towaru z umowa sklepy nie respektują i to takie sieci jak MM, jak komuś nie pasuje to się sądź, takie podejście maja...

tutaj jakby kupujący był prawnikiem i by mu sie chciało w sady bawić to może by cos po kilku latach wywalczył, a tak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wywalczy. Sklep napisze, że z przykrością stwierdza że towar uszkodził sie podczas pakowania i nie może dojść do tranzakcji.

I co? Kupujący do sądu będzie leciał?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze... dla pobudzenia waszej wyobraźni małe starcie z... LED LCD ; ) (i nie jest ogólnie ważne jaki to model...). Na wprost i pod kątem : ) Oczywiście celowo ustawiłem tak aparat by mocno oddać temat.. aż takiego cloudingu to nie widać podczas oglądania. Ale zobaczcie jak na tym samym ustawieniu zachowuje się oled... on jest perfect. Idealny, najlepszy ah i oh ; ) Logo Egreat wisi w powietrzu jak jest ciemno.. fajowe uczucie. Lepsze niż 3D ;p

1a.jpg


1b.jpg

Co ciekawe oba TV są skalibrowane i np. na scenach w dzień (odcienie skóry..) były baaaaaaaaaaaaardzo podobne. No bo jakby mogło być inaczej? Po kalibracji ma być w sumie wszystko takie samo... ale tam gdzie potrzebny jest kontrast to chyba widzicie co się dzieje....

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast tragedia!, zupełnie nie do przyjęcia. Aż takiego problemu sie nie spodziewałem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmeru wrzucisz zdjęcia z Kuro? to z lcd wygląda powalająco....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę :) Ogólnie jednak będę montować małą półkę - zmieści mi się między ekranem od projektora a ścianą :) Więc Kuro jednak poleci... pewnie do sypialni chociaż ten agregat prądu to już chyba na żyletki powinien iść :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie może, co z tą aukcją z a....o z oledami LG 55 cali za 1299 zł? Wszedłem na stronę sprzedawcy, żadnych komentarzy po sprzedaży? Nic?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po pierwszym seansie. Wybrałem Avengersów. Co mogę napisać? Jestem powalony na kolana. P O W A L O N Y! Jeszcze w dzień myślałem o półce zamiast Kuro ale jednak zaniosłem go do sypialni i już jestem pewny, że tam zostanie a kolejny oled na pewno zagości u mnie w przyszłości w dużym pokoju. Ciemno, odległość 2m, 55". Powiem wam, że jakość tego filmu wygląda na oledzie jak w 4K czy 3D (3d w okularach to już kijem nie tykam). To jest szok jaki tam jest obraz. Aż się boję jak jutro pewnie obejrzę Obliviona. Bo teraz to trzeba obejrzeć każdy film od nowa ;p I boję się jak obejrzę nowego Kapitana Amerykę na projektorze bo jednak dźwięk 7.1 też ma znaczenie a w sypialni soundbar z subem. Czemu? Bo ta marna płachta papierowa to teraz jest tak biedna, że nawet +100 cali nie ratuje sytuacji.

Najgorzej jak się już zobaczy taką jakość... ;) Tu nie chodzi o rozdzielczość - tutaj chodzi jaki ten obraz jest plastyczny i naturalny. Czegoś takiego właśnie oczekiwałem od technologii przyszłości.

Aha telewizja z nc+ wygląda także bardzo dobrze. Mowa oczywiście o kanałach HD. To takie połączenie zalet lcd i plazmy. Życzę wszystkim by już wkrótce mieli możliwość wymiany swoich tv właśnie na oledy. To jest przepaść nie do opisania na forum. Taki TV trzeba poużywać jakiś czas a wtedy nie da się już wrócić do jakiejkolwiek plazmy bo o lcd to już nie wspomnę. Projektor pominę minutą ciszy ;p I żałuję, że tak długo trwa wprowadzanie czegoś nowego bo lata lecą... i pomyśleć, że już parę lat temu na IFA to było. A człowiek do dzisiaj właściwie nie ma jak z tego skorzystać...

Tutaj jeszcze jedna scena kosmiczna kuro vs oled mając na uwadze, że Kuro na pewno nie ma już takiej czerni jak kiedyś i jest na ten moment dobra bieda (ile on ma już godzin przepracowanych huh):

vs.jpg

I jak ładnie się prezentuje na szafce : )

a.jpg

b.jpg

c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winter Soldier mozesz sobie darowac na 7.1, obraz za to w sam raz na OLEDa.

tylko muisisz usiasc 1 metr od ekranu ;)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde łóżko przysunę bo oczywiście 65" by się przydał haha ; ) Ale fakt, że te wszystkie filmy Marvela fajnie nadają się na te barwy. Jest zawsze żyletka pokazowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru, gratuluje OLED'a i zadam Ci trudne pytanie. W związku z tym że na co dzień masz styczność z top of the top w tej branży to co na Tobie robi większe wrażenie, OLED ze swoim niebywałym kontrastem i głęboką czernią czy jednak 4K w jaśniejszych scenach. Albo inaczej, gdybyś miał wybór, 55" 4K np. samsung 8500/7500 czy jednak ten OLED 980 LG?

Wiem że trudne pytanie ale co byś kupił zakładając że byłby to Twój jedyny TV w domu?

Z góry dzięki za odpowiedź.

P.S Pytam bo jedni recenzenci piszą o dużej przewadze 4K nad FullHD, inni że w 55" z 2m praktycznie nie ma różnicy i co portal, co recenzent to inna opinia a ja zwyczajnie nie mam szans aby samemu sprawdzić porównać itd.

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim 4k stanie się jakoś sensownie dostępne to dzisiejsze tv będą już przestarzałe technologicznie, dlatego lepszy oled fhd niż LCD 4k, a jak ktoś ma więcej kasy to zawsze może poczekać na oled 4k które pojawią się już zapewne niedługo.

Sent from my GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego Gmeru zrób dobry uczynek i proszę wrzuć fotkę z TVN 24 ze studia-na przykład z "dzień dobry wakacje"albo ze "szkła kontaktowego" dziękuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...