Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: OLED LG EA980V - telewizor idealny?

Rekomendowane odpowiedzi

Lucky Goldstar Panie .... przecie :);) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EISA jest ..... EUROPEJSKA :)

A w Europie są dostępne wszystkie 3 nowe modele ( 55, 65, 77" )

http://www.lg.com/de/compare/compare.lg?category=/de/tv

65" www.pcp.ch/de/LG-65EC970V-1a18550896.htm

CHF 4699.00 (Listenpreis 4999.00) x 3.6 = 17 000 pln. - w 2015 będzie po 9 999 pln. :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pod tym względem patrzeć na modele ec970v i ec980v skoro Blu-ray podał pełną specyfikacje dla 4K wśród których jest wymieniana paleta kolorów rec.2020 z 10-bitową głębią i HDR - oled to wszystko posiada z nawiązką. Mniej zamożni klienci będa musieli się zaopatrzyć w telewizory LCD z kwantową kropką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pod tym względem patrzeć na modele ec970v i ec980v skoro Blu-ray podał pełną specyfikacje dla 4K wśród których jest wymieniana paleta kolorów rec.2020 z 10-bitową głębią i HDR - oled to wszystko posiada z nawiązką. Mniej zamożni klienci będa musieli się zaopatrzyć w telewizory LCD z kwantową kropką.

Polemizowałbym. Po pierwsze modele LG wykonane z białych diod OLED nie są wstanie wyświetlić dużo szerszego gamutu od obecnego (Rec 709), po drugie do HDR też im daleko, nie osiągają one zbyt wysokiej jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie mam OLEDa 980 ... Teraz doszedł model 930 o którym będziemy pisać w tym miesiącu.

Zobaczymy czy się czymś różnią jeżeli chodzi o jakość, a szczególnie równomierność gdzie 980 trochę kuleje w testach na planszach.

Jest szansa na dotrzymanie terminu relacji z konfrontacji 980 vs. nowszy 930 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to się wydarzy pewnie w trakcie CES. W sensie finalna publikacja. Do tematu siadamy jeszcze w najbliższym tygodniu. Więc wszystko oczywiście będzie :) Cały czas mam oba TV u Siebie. Ale chcemy trochę dłużej się temu przyjrzeć nim wydamy werdykty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru napisz proszę kilka słów o tym jak Twój Oled zachowuje się prawie po roku użytkowania.

Jakieś wypalenia powidoki.Martwe/subpiksele albo coś niepokojącego?

Czy też wszystko śmiga jak należy.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem jakoś w sierpniu 2014 bodajże. Póki co wszystko jest ok. Nadal czuję się odpalając go jakbym się przenosił parę lat do przodu ; ) Powidoki pojawiły się podczas testów jak wrzucaliśmy plansze testowe. Tam przy zmianach na szarych tłach bez problemu widać było poprzednie plansze. Ale zobaczyliśmy to tylko tam. Takich rzeczy nie widać normalnie podczas oglądania telewizji czy filmów (np. nie ma mowy o problemie z paskiem TVN24 czy logotypami kanałów). A na plazmie takowe się zdarzają bardzo często (np, na Kuro). Więc powidoki jak widać działają jakoś inaczej i nie jest to problem przynajmniej na tym etapie użytkowania jaki ja mam. No i to tyle. Póki co wszystko gra :) Ja tam osobiście mógłbym jechać już tylko na oledzie ;p CZERŃ i zawsze to będę powtarzał. Nawet jakby miał mi się rozpaść za kilka lat. Za kilka lat będą inne nowości ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne zastosowanie takiego OLEDa jakie widzę u siebie to podobnie jak Gmeru do sypialni.

Ale na razie poczekam bo tam mam także plazmę Panasa.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej plazmie stuka właśnie 8 lat i pora ją już chyba wymienić stąd moje pytanie o wrażenia po prawie roku użytkowania :-)

Celeuję w OLED właśnie.

Co prawda w model 880V i to dopierow w oloklicach października.

Dzięki za szybką odpowiedz.

Edytowane przez marsellus_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W październiku to już na pewno ich nie będzie. Wszystkie modele Full HD właśnie wychodzą z rynku - zapewne kwestia tygodni. Więc albo teraz w dobrej cenie albo 4K w 4 kwartale w wysokiej cenie ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś bawiłem się modelem 970V. Pytanie do użytkowników - przy odtwarzaniu filmów z USB można rozciągnąć obraz np., żeby pozbyć się czarnych pasów na filmie ? Nic takiego mi się w LG nie udało zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W październiku to już na pewno ich nie będzie. Wszystkie modele Full HD właśnie wychodzą z rynku - zapewne kwestia tygodni. Więc albo teraz w dobrej cenie albo 4K w 4 kwartale w wysokiej cenie ;-).

Czwarty kwartał to sezon ogórkowy w elektronice. Ja się raczej spodziewam, że przed Gwiazdką ceny jednak spadną do akceptowalnego poziomu... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj napiszę posta w swoim dawnym stylu: czyli podnieta na maxa ;p

Ostatnio mam mniej czasu na filmy a już obejrzenie czegoś na oledzie graniczy z cudem bo nie stoi w głównym centrum mojego kina ; ) zatem cóż: zazwyczaj wybieram projektor + dźwięk. Ale wczoraj był klimat żeby obejrzeć coś i padło na Projekt Lazarus. Takie tam... pierdoły z 2015 roku ; ) Ale ja lubię takie filmy więc dobrze się bawiłem.

Powiem Wam jednak, że obejrzenie tego na OLEDzie to jest po prostu kosmos. To są doznania równe naprawdę przeskoczenia w inną technologię (co chwilę pod nosem mówiłem: ja pie.... ;)))) ) Żaden żaden telewizor (plazma, lcd) nie da takich doznań jak wczoraj przeżywałem ;) Ten film jest mega mroczny - typowy horror. Ilość razy gdy gaśnie tam światło do zera jest naprawdę duża. I ten moment kiedy macie w pokoju totalnie ciemno jest POWALAJĄCY - to jest miliard razy fajniejsze niż pisania o jakimś 4K, Full HD itd ;) . W ogóle jakość tego filmu skojarzyła mi się z Oblivionem. Musimy mu się na testach TV przyjrzeć bliżej bo chyba przypadkowo odkryłem kolejną jakościową perłę, która gniecie jak Oblivion. Dla takich momentów nawet, nawet jeżeli miałbym obejrzeć na takim TV tylko 100 filmów a potem by się wypalił ;p to wolałbym obejrzeć właśnie w takiej jakości te filmy niż 1000 filmów na zwykłej plazmie czy lcd.

Ja tylko czekam aż "zaraz" wjedzie OLED 4K. To będzie spektakularny koniec wszystkiego innego uznawanego za TOP. Takie boom! Kasacja ;) Finitio ;) I nie ma co pisać o wytrzymałości czy cenie. Taka jakość jest warta każdej ceny i każdego ryzyka ;) Raz się żyje! :D Warto pracować i odkładać $$$ na takie możliwości.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ogóle jakość tego filmu skojarzyła mi się z Oblivionem. Musimy mu się na testach TV przyjrzeć bliżej bo chyba przypadkowo odkryłem kolejną jakościową perłę, która gniecie jak Oblivion.

Jak nie widziałeś,polecam także przyjrzeć się jakości video "Lucy".

Na Oledzie pewnie będzie świetnie ;)

http://images.static-bluray.com/reviews/11242_3_1080p.jpg

http://images2.static-bluray.com/reviews/11242_35_1080p.jpg

Edytowane przez Bingooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczyło jak zobaczyłem Interstellar na EC930 :) Sceny w kosmosie, gdzie jest kompletna czerń, tylko z kilkoma małymi gwiazdami naprawdę masakruje. Czegoś takiego nie było nawet na Kuro :) :) Dodatkowo ta czerń sprawia, że dużo więcej widać w nocnych ujęciach. Ja na starej Toshibie przy naprawdę ciemnych filmach czasami nic nie widziałem, bo postacie zlewały się z tłem i wszystko było po prostu ciemnoszare. Na OLED tego problemu nie ma, bo jest gigantyczny kontrast.

Przyznam, że nawet nie czekam specjalnie na OLEDa w 4K, bo mi do szczęścia wystarczy jak w tej technologii świeci sobie zwykłe fullHD.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zobaczyć na oledzie grawitacje. Równie masakruje co Interstellar.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu człowiek czuje, że obcuje z czymś całkowicie nowym. Nie usprawnianym od lat tylko totalnie nowym. Taki przeskok ; ) Warto żyć dla takich chwil ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś chciał kupić LG 980+LG G3 za 6799pln +dobra flaszka dla mnie- :) to niech da znać na priv.

( TV z ekspozycji ) Do kupienia w Poznaniu.

Edytowane przez marsellus_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ekspozycji to max. 4 000, o ile nie ma badów lub wypaleń. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Was rozumiem z tymi momentami kompletnie czarnymi. Sam tak kiedyś pomyślałem, że warto by było na seans rozwiesić czarną kurtynę za telewizorem (mam jasne ściany) i wówczas w pewnych ujęciach miałoby się wrażenie że ma się tv na całej ścianie a tak nawet minimalny obiekt w czerni emituje trochę światła które odbija się po ścianach delikatnie rozświetlając pomieszczenie w efekcie powodując, że widzimy krawędzie naszego tv. :) Przez pierwszy moment jak jeszcze nie miałem odp szafki rtv i ps4 miałem postawiona na wierzchu to zaklejałem pasek białego światełka od ps4 żeby było na maksa czarno w pokoju. już o wstawieniu rolet do okien nie wspomnę:)

Delektują cię scenami w filmach kiedy to jest coś na kompletnie czarnym tle doceniam te tytuły ale są niestety filmy które takich wrażeń nie zapewniają co powoduje irytację:(

Myślę głównie o scenach typu: chodzenie po tunelu z latarką w Prometeuszu, Przesłuchanie Jokera w Mrocznym Rycerzu, Czy przesłuchaniu Toma Cruza w Niepamięci...

Jednym z filmów który mnie zawiódł, który nie ma tła kompletnie czarnego to SinCity Damulka Warta Grzechu - tzn ma miejsce całkowicie wygaszanie ekranu ale jak coś sie zaczyna pojawiać na ekranie to już nie:( np w 1 sek drugiego rozdziału jak zaczynają tasować się karty to są one na lekko podświetlonej czerni - to spowodowało, że tego filmu nie będę kolekcjonował... (zaznaczam żeby to zobaczyć musi być całkowity mrok w pokoju i być nieco bliżej tv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ekspozycji to max. 4 000, o ile nie ma badów lub wypaleń. :)

Kwestia jak był ten telewizor masakrowany przez obsługę i ile ma godzin przebiegu... :)

A co do ciemności w pokoju to zgadzam się, że przy oledzie jest to bardzo ważne - ważniejsze niż przy lcd... osobiście polecam rolety zewnętrzne :)

Edytowane przez kotekpsotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam Interstellara i jeśli chodzi o czerń jestem zawiedziony - podobnie jak w SinCity2 jak się ogląda w kompletnej ciemnicy i zrobi stop klatkę to widać wyraźnie że czerń nie jest smolista np scena w 13 rozdziale 1:35:51sek kiedy wchodzą do pomieszczenia lub w każdej innej nawet w kosmosie to gwiazdy nie są zawieszone na smolistej czerni jak np w Grawitacji...

Poziom jasności przy gamma 2,4 mam ustawioną na 56. (jedynie na fabrycznym trybie gdzie poziom jasności był nie zmieniany czerń tła wygląda nieco czarniej ale też nie idealnie...) Przy tych samych ustawieniach wspomniane wyżej filmy czy też Samsara wyświtlają czern tla prawidłowo. Nie wiem dlaczego w niektórych filmach jest inaczej/ Może ktoś ze specjalistów tego forum jest to w stanie wytłumaczyć ??

Pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru właśnie oglądam polecany przez ciebie film Projekt Lazarus -wow to jest to ! Smolista czerń np w 7min i 1 sek. jak laska gasi kolejno światła i przechodzi przez pomieszczenia:)- Tego brakowało mi w Interstelarze !! TV wygląda jakby był kompletnie wyłączony! :D

Proponuje otworzyć jakąś listę rekomendacji tytułów ze smolistą czernią do oglądania na oledach :)

Pozdro i dzięki !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...