Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: OLED LG EA980V - telewizor idealny?

Rekomendowane odpowiedzi

TVN24 ale jakoś super nie wyszły (jakieś przebarwienia itp... )... w realu lepiej. Ale to przecież kanały HD to muszą (powinny ...) dobrze wyglądać ;p SD jest średnie jak na każdym TV. Ale SD daje już spokój...

http://imageshack.com/a/img745/1764/WB6qs8.jpg

http://imageshack.com/a/img674/2605/kbPS3q.jpg

http://imageshack.com/a/img536/9661/G5k8su.jpg

http://imageshack.com/a/img674/6122/YuGIPs.jpg

http://imageshack.com/a/img904/2751/rvUI4N.jpg

http://imageshack.com/a/img911/4126/3tO9od.jpg

http://imageshack.com/a/img912/2949/zhCH3A.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuje,a jak z powidokami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się czyta test i opisy, OLED to jest kurde przyszłość :) Ja zostaną z moją przeszłością w postaci 65VT60 bo to jest za dobry TV, żeby się teraz od razu rzucać na nową niesprawdzoną technologię. I zbyt kłopotliwy w wymianie ;) Ale kiedyś pewnie coś podobnego do bohatera wątku wyląduje i w mojej sypialni ;) Ciśnienia nie mam, zobaczymy jak z trwałością po roku-dwóch i jak sobie producenci poradzą z chorobami wieku dziecięcego w kolejnych generacjach (kąty, szczegóły w cieniach i nierównomierność barw).

Mam jeszcze pytanie co do wyświetlania obrazu w ruchu i płynności. W teście jest wspomniane o smużeniu w kontekście wyświetlania przez OLED sposobem sample & hold - tak jak LCD a inaczej niż plazma i CRT. Czy to widać? Bo ja zawsze w kwestii płynności i braku smużenia wolałem plazmę od LCD. Z drugiej strony w teście za płynność ten LG dostał plusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co do wyświetlania obrazu w ruchu i płynności. W teście jest wspomniane o smużeniu w kontekście wyświetlania przez OLED sposobem sample & hold - tak jak LCD a inaczej niż plazma i CRT. Czy to widać? Bo ja zawsze w kwestii płynności i braku smużenia wolałem plazmę od LCD. Z drugiej strony w teście za płynność ten LG dostał plusa.

Precyzyjnie mówiąc to efektu S&H nie było tylko w CRT. Plazmy są mniej więcej pomiędzy jednym a drugim. Jak to wygląda na oledzie? Jak wyłączysz tru motion to smuży jak tani LCD ;) Po aktywowaniu systemu jest jednak b. dobrze. Na pewno lepiej niż w plazmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajne jest to, że można ładnie to wszystko ustawić bo jest pełne custom. Trochę jak w Samsungu. Chociaż uważam, że nie jest tak dobrze jak Samsung / Sony. Ale prawie tak samo ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jestem właśnie w sklepie i próbuję się dopatrzeć podanych w teście baboli a zwłaszcza zachodzenia ekranu zielenią pod kątem. No kurczę, patrzę pod najdziwniejszymi kątami i ani huhu zieleni dopóki się ona faktycznie nie pojawi na ekranie. Czy to moze zalezy od ustawień albo materiału albo nowa partia wyświetlaczy jest juz poprawiona? Pewnie po prostu spodziewałem się, że będzie to dużo bardziej widoczne. A tak jak ja to widzę to nie ma nawet co porównywać kątów z LCD - tam jest duuuuużo gorzej. Jedyne co mi przeszkadza w LG pod kątem to odblaski wygiętego ekranu. Jestem rozczarowany ;)

Za to oddanie ruchu mi się niezbyt podobało, widoczne smużenie i coś było nie tak z krawędziami obiektów. Ale to pewnie kwestia ustawień w kontekście tego co napisał Maciek.

Edytowane przez Milos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że jest to maksymalne czepianie się ale my tak mamy: czepiamy się na maxa. Oczywiście, że LCD pod tym względem to jest daaaaaaaaaaaaaaaaleko i ogólnie mówiąc i patrząc na inne testy to oled w ogóle ma idealne kąty... bo przecież jak się stanie pod kątem to robi to mega wrażenie: nic się nie zmienia.

Ale jak zaczniemy drążyć temat i np. kończy się film Kapitan Ameryka 2 i mamy biało czarne plansze to jak staniemy pod kątem to widzimy lekką zieleń. Tak jest... Więc nie zobaczysz w sumie tego na sklepie. Musisz widzieć białą planszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale na zdjęciach w teście z facjatą Toma Cruise'a widać to wyraźnie. Dlatego byłem zdziwiony, że tak tego nie widzę. W sumie tylko się cieszyć :) Mega wrażenie w tym TV robi czerń, plastyczność i to, że z boku wyglada jak tafla szkła. Szok. Na minus zaliczam wygięty ekran sypiący odblaskami i małą przekątną. Do sypialni jak znalazł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie możliwe żebyś nie widział :P Chyba, że tryb obrazu jakiś mega sztuczny był włączony? Ta zieleń nie wychodzi równomiernie na wszystkich kolorach. Wrzuć na THX, czyli mniej więcej tak jak się to powinno oglądać w domu i wtedy porównaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zdecydowanie mega sztuczne sklepowe ustawienia były w tym TV, kolory na maksa waliły po oczach i pewnie dlatego też był problem z krawędziami obiektów w ruchu. Tak czy inaczej fajne TV a z wadami chyba można żyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się od tylu lat żyje z wadami LCD, to wady OLED-a wydają się wręcz marginalne, zwłaszcza dostając w zamian taką czerń i kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem tego OLED'a w markecie jeszcze jak stał za prawie 30 tyś zł to nie mogłem oczu oderwać :D to jest masakrator jakościowy, jak juz było wielokrotnie mówione ciekawe tylko jak żywotnością tego będzie po latach czy nie będzie jakiejś degradacji obrazu z roku na rok itd, pożyjemy zobaczymy.

Również zapytam jak z powidokami, np. na telefonie z OLED'em w Noki N8 czasami potrafią się mi zrobić :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co do wad to pełna zgoda. Można tylko czepiać się na siłę bo rzeczywiście w stosunku do plazmy czy lcd to przepaść. Ale wszystko warto odnotować..

2. Powidoków brak a codziennie go używam wieczorami. I robiłem takie akcje typu logo na środku po czym znika i jest biel. Na razie nic nie widać. Zachowuje się jak LCD :) Vita np. też widzę powidoki. Zobaczymy jak z LG. Po to go nabyłem by właśnie takie rzeczy opisywać i mieć info z pierwszej własnej ręki ; ) a nie jakieś ściemy itp. ;p jak to często bywa gdy się sporo wyda na TV (jak z Kuro, które miało być takie WOW a i tak się wypaliło i to prawie od nowości... no i takie tam różne rzeczy nigdy nie wspominane przez fanatyków ;p).

3. Co do degradacji to mam nadzieję, że te filtry powodują, że nic się nie wypali bo w końcu mamy tutaj białe diody

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mi kolega humor poprawił !!! Testować,testować oby tak dalej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zdjęciach telewizji pamiętam ale ciągle coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poglądowy filmik. :) Dzięki PeterMac.

Moim skromnym zdaniem dobrze by było , żeby "bebechy" pokazywane były na zdjęciach lub na filmiku przy okazji testu danego telewizora z krótkim opisem " co i jak".

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze fajne porównanie na forum AVS Samsunga F8500 z tym LG EA980V, plazma Samsunga wygląda przy nim jak LCD :) a teraz postawić tam jakiegoś LED'a to juz byłby śmiech :)

image.jpg

image.jpg

Gość pisze ze OLED LG bez kalibracji to świeci jak chce :) chociaz nie napisał na jakim trybie itd. w porównaniu do skalibrowanego F8500, tutaj widać ładnie różnice.

image.jpg

Niestety tez mozna poczytać od użytkowników tego ekranu ze są problemy z wypalaniem tego OLED'a :( podobnie jak na plazmie widocznie np. na szarych planszach.

Tutaj dał gość fotke, widać czarny pas na wysokości napisu "Turn off system"

404906.jpg

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PeterMac na tych dwóch pierwszych zdjęciach widać, że prawa połowa jest cała rozjaśniona, więc coś jest nie tak, co innego jakby TV był jaśniejszy, ale nie tak że poł zdjęcia, zmodyfikowane te zdjęcia i tyle. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu modyfikować? OLED nie ma żadnego podświetlenia więc tak to wygląda w realu. Kuro ma podobnie jak ten Samsung a przecież Samsung ma gorszą czerń. Plazma czy LCD > zawsze będzie widać efekt, że coś tam je podświetla a oled po prostu gaśnie jak żarówka w pokoju > on / off ; ) Myślę, że już nie ma co więcej robić zdjęć itd. Szkoda czasu bo i tak ciężko oddać efekt > trzeba to zobaczyć w realu by już nigdy nie móc spojrzeć na lcd/plazmę tak jak wcześniej ;) . Oled będzie zawsze taki sam > czarny jak na wyłączonym TV gdy np. po środku mamy jakiś biały napis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No! To niech jeszcze ktoś spróbuje podważyć ocenę 9/10 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc jak rozwala ten oled konkurencję to jednak powinniście dać 10 - jako bonus za "wrażenia artystyczne" - które skoro są lepsze od Kuro to mogą być pokonane tylko przez kolejny oled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jakby chciał tak oceniać według uniwersalnej skali to za kontrast powinien dostać 20/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reprodukcja barw jest ok. Na 8.5-9/10 zasługuje? Masz w teście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...