Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: OLED LG EA980V - telewizor idealny?

Rekomendowane odpowiedzi

Ej Panowie basta:)

Kupowanie curved OLED za 15 tys aby oglądać tv sd to trzeba mieć... nawiasem mówiąc. OLED to przyszłość chociaż jako pierwsza generacja tej nowej technologii i tak miażdży obecną konkurencję. LG ogłosiło właśnie nowe modele w rozdzielczości 4K, curved, szczegóły na avforums. Jest jeszcze model płaski, galery design.

W tych nowych modelach właśnie samo LG mówi że poprawiono płynność ruchu i technicznie to wyjaśniają.

Pozdr, i dziękuje za super test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiem się jako Kowalski z wiedzą na temat HDTV na poziomie 6/10. Po przeczytanym teście nie kupiłbym tego TV. Mimo wysokiej oceny końcowej TV nie spełniłby oczekiwań.

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Davidowski masz racje ja też, muszą poprawić równomierność podświetlenia oraz motion ale myślę że to nie będzie dla nich jakiś wielki problem. Praktycznie nie mają konkurencji i tu jest problem. Gdyby wszyscy robili oledy to ceny i ich jakość byłyby jeszcze lepsze. Ale Panowie ta czerń, ten kontrast i jasność zarazem ehh. Jednakże uważam że za tyle kasy musi być 4K i bez bugów a wówczas będzie beyond reference:)

http://www.avforums.com/news/lg-launches-world-first-curved-ultra-hd-4k-oled-tv-in-the-uk-77ec980v-65ec970v.10460

troche mi sie nie podoba szeroka ramka u dołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś swoje przewidywani, kiedy dobrze opracowany oled, np 55 cali będzie dostępny w normalnej cenie, np: około 6 tysięcy? Bez względu na firmę jaka miałby go wypuścić. Tylko jakość. To kwestia 2, 3 lat, może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie 2,3 lata. Teraz mamy etap 4K i pewnie OLED będzie nadal w tle ze względu na ceny... Wszyscy jesteśmy ciekawi jak to będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej,

Napisalem dwa krotkie punkty w ktorych jest wszystko zawarte. Nie ma sensu dalsza dyskusja w tym temacie.

Jesli zas chodzi o ogolna ocene tego telewizora po przeczytaniu testu i zweryfikowaniu tego z podsumowaniem nie wiem czemu jest 9/10.

Czemu, idalna czern w OLED (ta technologia tak ma), "DOBRA" plynnosc oraz inne malo znaczace dla obrazu i standardowe plusy (m.in Smart TV, WiFi, bogate wyposazenie) w zderzeniu ze slabymi katami, kiepska jednorodnosc obrazu i innymi waznymi rzeczami ujetymi jako minusy, pozwolila dac ogolna ocene temu TV 9/10.

Chyba tylko dlatego, ze na dzien dzisiejszy nie ma konkurencji :-)

I jeszcze jedna kwestia zwiazana z tym TV.

W plusach napisane jest, cytuje "Dobre fabryczne oddanie barw oraz bardzo dobre po kalibracji".

W telewizorze za 15 tys (wczesniej chyba jeszcze wiecej) jak dla mnie to jest niedopuszczalne, zeby konieczna byla kalibracja w celu osiagniecia bardzo dobrych wynikow. Modele z takiej polki cenowej powinny miec to juz zrobione na etapie fabryki.

Jak dla mnie fajny poczatek jednak na OLED-a jeszcze za wczesnie.

Tak jak pisze Gmeru, cytuje " Teraz mamy etap 4K...". Za 2,3 lata moze fabryki dopuszcza do glosu OLED-a :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej,

Napisalem dwa krotkie punkty w ktorych jest wszystko zawarte. Nie ma sensu dalsza dyskusja w tym temacie.

No więc odpowiedz konkretnie na pytanie: czy na oledzie słaby obraz wygląda w jakimś większym stopniu kulawo niż na innych wyświetlaczach?

Też na początku myślałem, że wszystko jest w Twoich punktach zawarte, ale gdy je zinterpretowałem to oburzyłeś się, że nic takiego nie pisałeś. Nie mogę przejść obok tego obojętnie, tym bardziej, że przekazałeś nam, że ten test jest nieprecyzyjny z powodu braku testowania gorszego materiału.

W telewizorze za 15 tys (wczesniej chyba jeszcze wiecej) jak dla mnie to jest niedopuszczalne, zeby konieczna byla kalibracja w celu osiagniecia bardzo dobrych wynikow. Modele z takiej polki cenowej powinny miec to juz zrobione na etapie fabryki.

Z ideologiczno-filozoficznego punktu widzenia pewnie masz rację, jednak mnie zawsze, przy tego typu dyskusjach nachodzi taka dygresja: gdy współpracuję z branżą profesjonalną, gdzie oscylujemy wokół kwot (za wyświetlacz) 10 - 40 tyś euro, to nikogo tam nie dziwi, że raz na pół roku ekran taki powinien zostać skalibrowany, a przy kilku(nasto)krotnie tańszych telewizorach do domu już tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie ten model jest do wyrwania za 30% ceny początkowej (40 000) + wybrany prezent.

Brać na raty i nie marudzić ! :)

39948514803371588479.jpg

BTW - jakie są różnice pomiędzy modelami LG EA970V a LG EA980V ?

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobią wersję płaską którą da radę powiesić i najlepiej w rozmiarze 60-65 to już przyszły rok może być rokiem OLEDów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie fajny poczatek jednak na OLED-a jeszcze za wczesnie.

Tak jak pisze Gmeru, cytuje " Teraz mamy etap 4K...". Za 2,3 lata moze fabryki dopuszcza do glosu OLED-a :-).

A według mnie OLED swoje chwile chwały ma już za sobą.

Teraz producenci będą dostarczali nam coraz to nowszych TV LCD z kolejnymi wersjami 4K, czyli 4K3D, 4K120Hz, 4K120Hz3D a gdy tu opcje się wyczerpią rozpocznie się wyścig 8K, zawsze to prościej i taniej tylko modyfikować technologię którą już się opanowało niż inwestować w zupełnie nową.

Na rynku OLED TV na dzień dzisiejszy pozostało tylko LG i zapewne tak pozostanie a same telewizory OLED zostaną produktem niszowym.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stety niestety ale pewnie tak właśnie będzie. Najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cena na oledy będzie dobra to nikt nawet na lcd nie spojrzy - na razie patrząc na nią to już jest w okolicach panasonica AX800

w przyszłym roku topowy Oled będzie spokojnie kosztował co topowy LCD - dla mnie w takiej konfrontacji wybór jest oczywisty.

ale może znowu będzie jak z plazmą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szkoda bo mogloby byc ciekawie. Moze wreszcie cos by sie ruszylo w kierunku innym niz wciskanie ludziom podrasowanych na maxa matryc LCD.

W poczekalni czekaja jeszcze technologia takie jak FED i SED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Gmeru,

Mam pewien pomysl zwiazany z porownaniem organoleptycznym (slepy test) trzech technologii: OLED, LCD i Plasma tylko nie wiem czy takie cos byloby mozliwe przez Ciebie.

Wezmiemy po jednym najwyzszym modelu konsumenckim do jakiego masz dostep z kazdej technologii profesjonalnie skalibrowanym, postawimy obok siebie i podamy ten sam sygnal w roznej jakosci.

Usiadziemy i bedziemy wystawiac punkty dla kazdego z modeli przy braku mozliwosci rozroznienia marki i modelu.

Tak bedzie moza obiektywnie ocenic roznice pomiedzy nimi bez zbednych przepychanek i dyskusji

Co ty na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze mylicie sie co do przyszlosci Oleda, tzn duzych wyswietlaczy OLED.

W krotkiej perspektywie oczywisice LCD powino dominowac, przechodac kolejne ukepszenia, jak pisal Jasiek31. W dluzszej perspektywie, idea taniego, lekkiego, elastycznego wyswietlacza jest atrakcyjna. Mysle , ze dozyjecie, nie tylko polrzezroczystych wyswietlaczy OLED w oknach, ale moze tapety OLED. Wyobrazcie sobie, tylko rozne ksztalty i rozmiary, wystarczy tylko dopiac odpowiedni driver. Brzmi to na chwile obecna jak sf, ale logicznie do tego podchodzac, jest to nie tylko mozliwe, ale I pradowdopodobne. Jest to technologia zdecydowanie tansza niz holograficzna. Przy tym jej potencjalnie krotka zywotnosc, przy duzej popularnosci I skali produkcji, a wiec przystepnej cenie, nie wydaje sie byc wada, a wrecz zaleta. Mysle, ze bedzie to technologia, ktora wyprze projektory short throw, ktore kiedys przejma funkcje naszych domowych wyswietlaczy/telewizorow.

Nikt nie skreslil OLEDa, firmy wycofaly sie z planow wykorzystania go do produkcji telewizorow, cialke jest rozwijany jako wyswietlacz do malych urzadzen, o krotkim cyklu zycia, oraz jako elementy oswietleniowe. Byc moze zreszta zagosci on powszechnie w telewizorach, wczesniej, jesli tylko firmy zwietrza biznes, w przypadku kiedy LG I jej chinscy partnerzy, rozbudza popyt na takie telewizory.

Zreszta rynki Azjatyckie moga isc swoimi wlasnymi torami, ale taki Apple, ktory sprzedawaje globalnie, bedzie chyba musial czym predzej wyjac z rekawa jakies nowy, byc moze wlasnie OLEDowy, hit I w ten sposob przyczynic sie do upowszechnienia tego typu wyswietlaczy (bynajmniej nie do telefonu, bo te moglby kupic). Tim Cook moze probowac dziennikarzom mydlic oczy, rzekomym brakiem zainteresowania OLEDem, ale poltora roku temu, nie podkupil szefa dzialu RnD, zajmujacego sie technologia OLED w LG, tylko po to zeby z nim grac w szachy.

send from tapatalk

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ten OLED z testu we wrześniu ub roku kosztował 35 - 40 tys. Dzisiaj jest za 12tys za 55 cali.

Ten oled 4k w wersji 65 cali staruje za 30tys więc przyszłośc widze raczej różowo i bardziej w skali 12 miesięcy.

No pewnie 2,3 lata. Teraz mamy etap 4K i pewnie OLED będzie nadal w tle ze względu na ceny... Wszyscy jesteśmy ciekawi jak to będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdy współpracuję z branżą profesjonalną, gdzie oscylujemy wokół kwot (za wyświetlacz) 10 - 40 tyś euro, to nikogo tam nie dziwi, że raz na pół roku ekran taki powinien zostać skalibrowany, a przy kilku(nasto)krotnie tańszych telewizorach do domu już tak ;)

Wyświetlacz za 40 tys. euro służy do zarabiania (a narzędzia trzeba utrzymywać w dobrym stanie :) ), a telewizor za 10 nie zarobi ani grosza. Jeśli ktoś wydaje 150 tys. na wyświetlacz to ten tysiąc nawet co pół roku czy rok nikogo nie zbawi.

A Apple wprowadzające jakąś nowość sprzętową to może nie być dobry prognostyk. O ile faktycznie iPhone sprawił, że teraz każdy ma smartfona w kieszeni, o tyle to jednak była sklejka z dostępnych technologii, które były opatentowane (lub nie) przez kogoś innego (a i tak Samsung musi produkować brzydkie telefony bo ktoś dał Apple wyłączność na prostokąty...) i możliwe do kupienia od innych firm. Jeśli Apple dostanie patent na jakąś technologię, będzie to oznaczało jej efektywną blokadę na kilkanaście lat (czyt. lub aż ktoś nie wymyśli czegoś co działa podobnie, ale nie można pozwać producenta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe 2 lata upłyną pewnie pod znakiem I -WatchÓw, ale smartwatcha może zrobić każdy . Co innego prestiżowy Tv z kontentem premium na pokładzie. Zobaczymy . A poki co LG 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i G...o co nie zmienia faktu że to najlepszy TV na rynku w kwestii obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG = Ladne [beeep] :).

Pozdro

Ładny poziom reprezentujesz jako tutejszy moderator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG = Ladne [beeep] :).

Pozdro

Podejrzewam, że niejeden czytelnik dostaje ślinotoku na myśl o takim ,,gównie", czytając zapowiedź:

http://www.avforums.com/news/lg-launches-world-first-curved-ultra-hd-4k-oled-tv-in-the-uk-77ec980v-65ec970v.10460 '> http://www.avforums.com/news/lg-launches-world-first-curved-ultra-hd-4k-oled-tv-in-the-uk-77ec980v-65ec970v.10460

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny poziom reprezentujesz jako tutejszy moderator.

A co do jakosci bezwzglednej ma opcja moderatora? To juz moderator nie ma prawa mieć wlasnego zdania ??? Chyba was pip....lo. ...

O wadach OLEDa od Ladnego Goowna napisalem juz dosc ...

Kazdy ma swoj rozum.

:lol::D:lol:

Czerń ??? Ale pozostale paramtery rule??? ... ciagle Pansonic No. 1. Czy to sie komus podoba czy nie ... tak jak to, że Grecja wlasnie dala doopy.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze tak ... ja mam zakrzywione telewizory gleboko w ... czarnej doopie ... napisalem dlaczego, a test Macka to tylko potwierdzil.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny poziom reprezentujesz jako tutejszy moderator.

z wolna (zreszta tak jest wszedzie gdzie zaczyna sie liczyc tylko czyjs prywatny interes) zaczynamy psychomanipulacje rodem z konkurencyjnego forum, ktore tez poczatkowo bylo w miare wolnym i nie skrempowanym meijscem do wypowiadania swoich sadów i opinii a pozniej zaczela sie liczyc tylko polityczna poprawnosc i sprzedaz :P

moderatorze uwazaj bo dostaniesz bana :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...