Skocz do zawartości
Tony72

Panasonic VT50 - REFERENCYJNY (testy w pierwszym poście)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Pisałem o ST30, w VT50 to już poprawili fakt :) dobrze wiedzieć dzięki za informacje.

Officer - oczywiście lepsza z utrwalonymi powidokami.

Co do grania na konsolach to testowalem PS3 i xboxa 360 i o dziwo po 2h grania byly widoczne powidoki!! (licznik w Forza 3 xbox 360)

P.S Co lepsze banding kolorów szalenie rzadko widzialny czy vertical banding widzialny 90 min podczas meczu na HX850. Pisze tu o matrycach 55" a nie maluszkach kuchennych 46:)

Tak na prawde ani jedno ani drugie, ale jesli mówimy o wierności obrazu to gorszy jest banding kolorów, tym bardziej wyświetlając jakies zdjęcie.

Co ma tu rozmiar do rzeczy, wszystko zależy z jakiej odległości się ogląda, lepsze będą wrażenia na 46'' oglądanego np. z 1,5m od ekranu niż takiego 65'' oglądanego z 4m.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim htpc w polaczeniu z vt30 mam ustawiony format pikseli na full RGB zeby pulpit oraz gry mialy odpowiednie kolory, natomiast we wlasciwosciach renderera madvr mam TV levels i w ten sposob filmy wygladaja tak jak powinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te posty powyżej dotyczące 4 4 4 full rgb itp tylko pokazują jak ten telewizor jest "uniwersalny" .... Już widzę ilu kupującym uda się to okiełznać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1. Na ST50 można uzyskać w/w jasność w dowolnym trybie, po kalibracji balansu bieli. W VT 50 na każdym poza "profesjonalny-1/2".

2. Na egzemplarzu testowym kalibrowałem tryb "prawdziwe kino"

3. Nie, VT50 ma bardziej rozbudowane możliwości kalibracji w trybie "profesjonalny", jednak ten ma ograniczoną jasność. W VT50 na użytek profilu dziennego wykorzystuję jeden z trybów THX, jednak kalibracja THX'a jest jeszcze bardziej ograniczona (tylko balans bieli + podstawowe suwaki w menu).

4. Jest. Daje to obraz bardo bliski referencyjnemu, ale ma zastosowanie tylko w kompletnie ciemnym pomieszczeniu. Dlatego zalecam skalibrować dwa profile (na dzień i noc).

5. Profesjonalny jako jedyny ma wielopunktowy balans bieli i wielopunktowy wsp. gamma. Inne tryby tego nie posiadają. Nie mają też chyba korekcji kolorów drugorzędnych - cyan, magenta, yellow.

6. Można posegregować telewizory względem wierności obrazu po kalibracji:

VT 50 (profesjonalny) > ST 50 (skalibrowany dowolny) > VT 50 (skalibrowany THX)

a pod względem jasności:

ST 50 (140cd) = VT 50 (140cd) (THX) > VT 50 (80cd) (profesjonalny)

Dziękuję za rzeczową odpowiedź. Nasuwają mi się jeszcze jednak 2 wątpliwości:

1. W powyższej odpowiedzi piszesz, że wierność obrazu po kalibracji 'dowolnego' trybu w ST50 przewyższa tryb THX w VT50, co oznacza, że możliwości kalibracji trybu np. 'prawdziwe kino' w ST50 są większe. Zastanawiam się jednak czy skoro kalibracja THX jest tak ograniczona, to jak wyglądają możliwości kalibracji w VT50 jakiegoś zwykłego trybu. np. 'kinowego'. Czy są one w VT50 bardziej ograniczone niż możliwości kalibracji trybu 'prawdziwe kino' w ST50?

2. Czy w takim razie, aby uzyskać najwyższą jakość obrazu przy zachowaniu jasności nie byłoby lepiej w VT50 skalibrować jakiegoś trybu "dowolnego" np. 'kinowego'. Czy jasność w tym trybie jest jakoś ograniczona w porównaniu do jasności trybu THX w VT50 i 'prawdziwe kino' w ST50? Być może tryb THX jest dobry, dla kogoś kto nie wymaga kalibracji, natomiast lepszą jakość obrazu można by uzyskać po kalibracji jakiegoś innego trybu przy zachowaniu wysokiej jasności (140cd). Tryby profesjonalne pomijam ze względu na ich niską jasność i małe praktyczne zastosowanie z tego powodu.

Edytowane przez rawojc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy vt50.Idzie ustawic gdzies aby filmy z dysku wyswietlane byly wedlug folderow .Np-komedia,bajki? Teraz mam foldery wymieszane pisze folder bajki a wiekszosc bajek jest po za folderem i wymieszana z horrorami .Jak to ogarnac ?.Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek wysprzątałem. Posty nie na temat, przeniesione zostały do wątku "Plazma czy LCD"

http://hdtvpolska.com/topic/637-plazma-czy-lcd-dla-tych-co-wiedza-i-dla-tych-co-nie-wiedza/

Uprasza się dyskutujących o trzymanie się tematyki wątku. W przeciwnym razie zmuszeni będziemy zastosować "środki przymusu administracyjnego". Jak ładnie to brzmi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie tryb obrazu do ogladania programow z N-ki Hd ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich użytkowników bardzo serdecznie, jako iż to mój pierwszy tu post ;) Od paru dni zamiast cieszyć oczy oglądaniem dowolnych ulubionych treści, "googlam" bez przerwy i oglądam te materiały, które (wiem , że to pachnie lekkim masochizmem) mówiąc wprost obrzydzą mi obraz z plazmy. Tu muszę "podziękować" Panu Maćkowi, który zadając mi kilka pytań podczas kalibracji obnażył moją ignorancję dotyczącą oczywiście nie szeroko rozumianej wiedzy na temat wszelkiej maści wyświetlaczy i ich kalibracji, (bo tej z pewnością się nie spodziewał) unikając tym samym przyjemnego rozczarowania, ale również przypadłości dotyczących mojego odbiornika Panasonic 46G30, o których na pewno czytałem, ale w głowie niewiele z tego mi zostało.

Na początek poszedł zazieleniony obraz... Oglądając już jakiś czas obraz na tv , nie mając porównania - nie widziałem tego. Przy porównaniu później już to widziałem dość wyraźnie. Jak mogłem tego nie dostrzegać ?! Znalazłem test na blogu skalibruj.tv i wynik 0, a byłem pewny, że lekki Dalton to minimum co uzyskam mając również w pamięci zwykłe testy przy wybieraniu np ubrań z żoną i jej krytyczne uwagi co do mojej oceny odcieni/kolorów ;) No cóż teraz pokazuje "papier" i dopóki sama nie skalibruje swojego wzroku nie będę ślepo ufał kobiecie...

Migotanie - na to jestem zupełnie obojętny, choć kiedyś pamiętam, iż na starych 14sto calowych monitorach przy niskim odświeżaniu widziałem poruszające się pasy. Pewnie to nie to samo.

50 HZ bug - Pan Maciej mnie nie oszczędzał, bezlitośnie punktował niedomagania plazm Panasonica, poprawiając co się da w międzyczasie w obrazie G30 (ten przyjmował z pokorą dalsze korekty). Tu nawiąże do kolegi Officera, żeby nie było że OT - kurczę ciężko mi się tego dopatrzyć. Wybieram dynamiczne sceny, gapię się w te mordy n-ty raz i niewiele z nich mogę wyczytać. Takich rzeczy jak cytując "czerwone węże", "zielono-czerwone" twarze itp nie widzę. Mecz Niemcy - Włochy nagrany z UPC znam na tyle, ze muszę wyciszać komentarz duetu Szpakowski-Juskowiak, bo przekręcone nazwiska śmieszą za pierwszym razem, ale nie dziesiątym ;) Doszedłem do tego, iż IFC na mnie działa zdaje się odwrotnie do zamierzeń twórców - przy wyłaczonym jest ok. Natomiast przy właczonym na maximum, piłka czy to nożna czy siatkowa czy tenisowa czy dowolna każda inna skacze i rwie się przy mocniejszym uderzeniu zawodnika (szybkości jej ruchu).

Buczenie - słuch mam niezły, jednak wiem, ze może to dotyczyć niektórych egzemplarzy. U mnie brak dolegliwości tego rodzaju lub poniżej progu słyszalności >2m.

Jedno widzę i to bardzo wyraźnie. Około godzinny zatrzymany przez córkę obraz na bajce odbił mi piękny widoczek - po-widoczek, i od rana na lecącym sobie pasie mogę go na jasnym tle doskonale podziwiać. Wow.

He he he... to jest życie.

Prawdopodobnie nigdy nie miałeś kalibracji TV i żona zdecydowanie wybierze ten bez kalibracji.

Idę o zakład, że 90 osób na 100 wybierze telewizor bez kalibracji.

Byłem na takim teście i potwierdziło się, że dla większości osób TV skalibrowany nie przedstawiał większego zainteresowania.

Nie będę się wdawał w szczegóły, do to nie ma sensu.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Hmm to moja małżowinka widzę do 10tki się załapała :) Od razu wybrała obraz po kalibracji jako lepszy, dlatego np. jak chętnie poznałbym szczegóły, dlaczego "TV skalibrowany nie przedstawiał większego zainteresowania"

[...]

P.S Nie słuchajcie malkontentów bo często problemy są tak przez nich wyolbrzymione a w rzeczywistości problemu nie ma albo jest czasem, albo nie przez wszystkich dostrzegalny. Pozdr,

Pozdrawiam.

Popieram, aczkolwiek dziś już wiem więcej i jeśli da się coś zmierzyć, to już nie kwestia wiary, iż czegoś nie ma. Inna sprawa to nie móc dostrzec ułomności będąc ich świadomym. Co robić, jak żyć ?! ;)

Pozdrawiam Tomek

PS. Dopiero teraz przeczytałem tą drugą - gorszą część dyskusji, przeniesioną przez moderatora. Trochę mi głupio teraz, bo pewnie i mój post tam się znajdzie a ton dyskusji taki, że pewnie bym się zastanowił dwa razy zanim bym coś tu napisał :( Życzę spokoju ducha i szczęście, że dzieli nas sieć, choć wprost to pewnie ta dysputa miała by zupełnie inny charakter, mam nadzieję...

Edytowane przez ufeksa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 HZ bug - Pan Maciej mnie nie oszczędzał, bezlitośnie punktował niedomagania plazm Panasonica, poprawiając co się da w międzyczasie w obrazie G30 (ten przyjmował z pokorą dalsze korekty). Tu nawiąże do kolegi Officera, żeby nie było że OT - kurczę ciężko mi się tego dopatrzyć. Wybieram dynamiczne sceny, gapię się w te mordy n-ty raz i niewiele z nich mogę wyczytać. Takich rzeczy jak cytując "czerwone węże", "zielono-czerwone" twarze itp nie widzę. Mecz Niemcy -

Bo z tym 50Hz bugiem to jest trochę tak jak z innymi przypadłościami np. Vertical Bandingiem w LEDach. Czyli im mniejsza matryca tym mniej zjawisko jest widoczne. Z racji, że Twoja ma "zaledwie" 46", pewnie nie zauważysz problemu, przynajmniej do czasu gdy miałbyś okazję porównać obraz z telewizorem wolnym od niego. Przypominam - zielonego zabarwienia też nie widziałeś, dopóki nie zobaczyłeś, że obraz może wyglądać znacznie lepiej. Ja zauważyłem u Ciebie skutki 50Hz problemu, ale pewnie tylko dla tego, że mam wyczulone na to oko. Przy większych rozmiarach matrycy wygląda to dużo gorzej. Przy 55" to generalnie nie da się tego nie widzieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rzeczową odpowiedź. Nasuwają mi się jeszcze jednak 2 wątpliwości:

1. W powyższej odpowiedzi piszesz, że wierność obrazu po kalibracji 'dowolnego' trybu w ST50 przewyższa tryb THX w VT50, co oznacza, że możliwości kalibracji trybu np. 'prawdziwe kino' w ST50 są większe. Zastanawiam się jednak czy skoro kalibracja THX jest tak ograniczona, to jak wyglądają możliwości kalibracji w VT50 jakiegoś zwykłego trybu. np. 'kinowego'. Czy są one w VT50 bardziej ograniczone niż możliwości kalibracji trybu 'prawdziwe kino' w ST50?

Każdego raczej nie, na pewno dotyczy to trybu "prawdziwe kino" w ST50 i tego używam, bo ma wyprostowaną krzywą gamma. Dowolny inny tryb w VT50 nie posiada takich możliwości (brak color managementu, jest tylko balans bieli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[....] Każdego raczej nie, na pewno dotyczy to trybu "prawdziwe kino" w ST50 i tego używam,.......

Pochwal się jakiej wielkości TV kupiłeś?

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam całego materiału zawartego na forum bo i po co?

Natomiast zamieszczenie informacji w temacie poświęconemu właśnie nagrodzonemu TV, i to po raz pierwszy, bo śledzę ten wątek i nikt przede mną nie podał tu tej informacji, nazywasz spamowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padło. Napisałem Ci w innym wątku. Nie ma potrzeby podawania linków do czegoś co już było. Wiadomo, że VT50 dostał nagrodę za najlepszy TV plazmowy na rynku. Rozdanie nagród było kilka tygodni temu. Trąbione było w newsach. Wystarczy czytać newsy a nie całe forum. Nie mam nic do linków ale takich bezsensu nie toleruję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie ma na co czekać, bo nowe modele od Panasonic,a nie wyjdą.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65" świeci lepiej od mniejszych, mówię o VT50 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomału trzeba się przymierać do 65VT50.

Niech jeszcze trochę spadną ceny.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób inaczej - zaproponuj sprzedawcom swoją "odpowiednią" cenę i któryś wcześniej, czy później się odezwie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam wasze forum od niedawna, w przyszłym roku chce zakupić tv ... czytałem ten wasz super test LCD - Plazmy i LEDA, i ta wieczna wojna, Sony coś tam HX850 kontra Panasonic jakiś VT50, i te wasze argumenty ze Plazma Panasonica nie nadaje się do oglądania w dzień, i że ma 50hz i obraz skacze, ale w nocy wymiata czerń itd, a Sony że ma za to super obraz w dzień ale gubi czerń na rogach, no i że w nocy odstaje od Panasonica ... piszę bo wróciłem właśnie ze sklepu gdzie mogłem porównać sobie obydwa, a było jeszcze wiele innych różnych firm miedzy innymi LG (ze śmieszną podstawką) i Samsung (również śmieszna podstawka) ... ceny wszystkich tv były podobne, sklep w Norwegii Expert. Tutaj Plazma Panasonica jest reklamowana jako plazma led albo coś takiego, absolutnie nie jest grubszy od tych nowych Ledów, i jak ktoś jest laikiem, to potraktuje ten TV jako Led. Jako że jest dzień, i w sklepie jest bardzo jasno, duże okna itd, miałem dosyć dobre warunki żeby przekonać się samemu. Wszystkie tv o matrycy 55' ... (osobiście uważam że jest to najbardziej optymalny rozmiar, a trochę się obawiałem ponieważ rozdzielczość ta sama a ekran większy, bałem się po prostu o wielkość pixela, ale już jestem spokojny)... wiem że tutaj kilku panów bardzo się angażuje w faworyzowanie tego nowego Sony, panowie ten Panasonic VT50 przebija wszystkie inne tv z tego przedziału cenowego tak o klasę, obraz wyświetlany w dzień był jasny, ostry, płynny, czysty, wręcz perfekcyjny. Nie wiem, może na waszych pomiarach, wychodzi że Sony jest w czymś lepszy, albo ma jakieś nowsze zastosowania technologiczne w środku, nie wiem to wy jesteście ekspertami, ja natomiast wiem co widziałem, i jako klient który zastanawiał się nad wyborem (za rok przymierzam się kupić) czuje się wprowadzany w błąd.

p.s ... Aż się boję jak ten Panasonic daje w nocy :D ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i następny fanboy - wojownik... a może i ten sam tylko zakłada różne konta. Kolejny post bez sensu... Nie szkoda Wam czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i następny fanboy - wojownik... a może i ten sam tylko zakłada różne konta. Kolejny post bez sensu... Nie szkoda Wam czasu?

weź się odwal człowieku i nie oskarżaj, piszę pierwszy raz na tym forum i w temacie plazma vt50 piszę na temat - czyli wszystko się zgadza, nie ma błędu żadnego. Po wielu przeczytanych recenzjach i testach W końcu zobaczyłem te odbiorniki na żywo i Panasonic to jest po prostu inna liga, a jeżeli pazur pokazuje dopiero w nocy, to aż strach się bać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@speedx, nie przejmuj sie. Tu jest dwóch dyżurnych zielonych z zazdrości posiadaczy 40"led'a. Ale tak to jest jak sie niczego innego nie widziało a nawet nie czytało.

@xelos, ten wątek dotyczy VT50 więc idz stąd jesli nie masz nic sensownego do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Speedx na jakich trybach obrazu porównywałeś TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...