Skocz do zawartości
Tony72

Panasonic VT50 - REFERENCYJNY (testy w pierwszym poście)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

No wczoraj w nocy 2 filmy z BR, insepcja i mroczny rycerz. Tryb THX Cinema i coś pięknego. Wyrazistość obrazu, czystość tak niewiarygodna jak to piszą panowie w teście, jakby się patrzyło przez okno. Nie wiem jakiego użyć słowa aby opisać jakość, może genialna. Mamy w domu 2 tv, jeden to stara plazma Panasonica a drugi LED Samsunga więc mam jakieś porównanie chociaż ekspertem nie jestem:) Różnica na korzyść VT jest olbrzymia. Dziś od rana leci HD z C+, chociaż to HD to wiecie jakie jest, tylko jeszcze Canaly + dbają o jakość bo HBO itd to kompletna porażka. No i dalej szukam 50hz i nie moge znaleźć, drugi już dzień. Mam z dysku różne rzeczy, studio, sport i przyroda. Nie zauważyłem jeszcze tego problemu i wątpię abym go zauważył. Czerń w tym TV jest niesamowita, tzn czarna a nie szara czy wpadajaca w fiolet. Z BR miałem pare razy uczucie jakby obraz był 3D. A propos 3D, wczoraj testowałem chwilke z C+ SBS i bardzo fajnie, głębia świetna, okurarki lekkie i wygodne. Efekt piorunujący.

Polecam wszystkim kinomaniakom ten tv, jesli mozecie kupcie wiekszy, ja troszke załuje ale wiecie, żona/kasa/wakacje:)

P.S Nie słuchajcie malkontentów bo często problemy są tak przez nich wyolbrzymione a w rzeczywistości problemu nie ma albo jest czasem, albo nie przez wszystkich dostrzegalny. Pozdr,

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czerń za dnia w plazmie nie istnieje, no chyba ze oglądasz po ciemku non stop :) wtedy fakt jest super nie do pobicia.

Plazma bowiem nie pozwala wykorzystać nawet ułamka swoich możliwości w jasnym pomieszczeniu. W dzień doskonała czerń ulatuje z telewizora pod wpływem światła zewnętrznego. Model VT50 jest trochę lepszy pod tym względem (jest wyposażony w lepszy filtr ekranowy), ale nawet to nie pozwala konkurować z telewizorami LED. Obraz w dzień jest po prostu bardzo płaski i mało czytelny. Tym bardziej, że refleksy świetlne mocno odbijają się od błyszczącej powłoki Panasonica i rażą. Gdybym planował zakup telewizora do jasnego pomieszczenia, to przemyślałbym wybór plazmy dwa razy.

Wprawdzie VT30 który miał nalot zieleni ale różnice chyba widać

Ale co tu jeszcze porównywać? biggrin.gif Nie wiem jak często śledzisz forum (dużo już o tym było wink.gif ) ale... w dzień będzie tak (z prawej plazma w środku LCD Monolit):

dsc1550.jpg

A w nocy będzie tak, że Panas będzie najlepszy a HX920 nieco gorszy ale tylko nieco. No i trzeba mieć na uwadze podświetlenie w LCD. Żeby znowu jakiś rozczarowań nie było.

Natomiast nie wiem jak można nie widzieć migotania problemu 50Hz :) no chyba ze oglądasz z na prawdę daleka, no coz jak Ty tego nie widzisz to super ale większość to łatwo niestety dostrzega.

A czy po włączeniu IFC widzisz nienaturalny ruch "teatr" pewnie tez nie ;) ?

Nie żebym jakoś specjalnie ganił ten TV bo to świetny ekran z najwyższej półki, ale patrze obiektywnie i pewne rzeczy które są istotne są w nim mocno niedopracowane nad którymi Panas musi jeszcze popracować.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i igatara teraz jest przekonany o kupnie tej plazmy w 100% myslę że na pewno nie będzie gorzej niż w której mam a tylko lepiej.Kupiłeś 55 cali jak dobrze pamiętam a z ilu metrów oglądzasz że piszesz że mógłby być większy ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

czerń za dnia w plazmie nie istnieje

Wiesz co może nie jest aż tak czarno ale mnie to nie przeszkadza biorę rolety zasłaniam i juz jest czarno i po problemie także z dnia mozna zrobic noc powiedzmy może przesadziłem trochę ale dobre rolety potrafią caciemnić pomieszczenie nasłonecznione.Osobiście takie opinie że w dzień jest gorsza czerń nie odstraszy potencialnych nabywców i także i mnie jest tak i koniec jakby tak poszukał wad w LCD czy LED to też ludzie nie powini kupować ich bo coś tam mają

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czerń za dnia w plazmie nie istnieje, no chyba ze oglądasz po ciemku non stop :) wtedy fakt jest super nie do pobicia.

Wprawdzie VT30 który miał nalot zieleni ale różnice chyba widać

Natomiast nie wiem jak można nie widzieć migotania problemu 50Hz :) no chyba ze oglądasz z na prawdę daleka, no coz jak Ty tego nie widzisz to super ale większość to łatwo niestety dostrzega.

A czy po włączeniu IFC widzisz nienaturalny ruch "teatr" pewnie tez nie ;) ?

Nie żebym jakoś specjalnie ganił ten TV bo to świetny ekran z najwyższej półki, ale patrze obiektywnie i pewne rzeczy są w nim mocno niedopracowane nad którymi Panas musi jeszcze popracować.

Ludzie a od czego sa dobre rolety potrafią zrobic czasami cuda a co tych nieszczęsnych 50hz to nie wiem jak jest ale jak kupię to na pewno się podzile informacja ale tak czy siak nie odstraszy mnie od kupna ktoś może powiedzieć że sony a model KDL-46HX850 ma takie wady a nie inne że też musi nad tym popracować.Mam palzmę starszą i nie widzę migotania żadnego model 42 pv-60 także moze trzeba sie wpatrywac z bliska żeby zobaczyć te nieszczęsne 50hz nie wiem jak kupię to zobacze jak jest.Raczej wszyscy ogladaja z daleka przy takim ekranie 55 cali a nie z bliska bo jakaś norma odległości chyba istnieje czy nie??Zawsze były chwalone LCD czy LED a Plazmy to najgorsze ogniwo chyba po to żeby lepiej się sprzedawały lcd led bo są tańsze od plazm

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@petermac, oczywiście że piszę o poziomie czerni wieczorem, nocą przy małym oświetleniu ale jednak przy oświetleniu. VT50 ma bardziej czarny ekran niż ten na obrazku powyżej. Nie wiem o jakie migotanie Ci chodzi, ja problem 50 hz rozumiem jako problem płynności i rozdwajania bądź rozmywania się obrazu w planie. Nie stwierdzam tego. TV oglądam z 2.8 m około. Zaczynasz być uszczypliwy i przekonywać mnie na siłę że LED samsung czy sony byłby lepszy. Nie dla mnie. Nie oglądam tv w takich warunkach jak na zdjeciu powyżej bo to nie są warunki do oglądania TV! Może tobie chodzi o migotanie plazmy jako takiej, pewnie coś tam migocze jak inne ale na pewno to nie przeszkadza. Jakbyś czytał uważnie co piszę to byś wiedział że IFC mam na min, nie widze różnicy z wł/wył i nie czuje potrzeby poprawiania super płynnego ruchu. Dla BR mam oczywiscie na off tak jak overscan. Panasonic nie jest idealny no ale który jest bo na pewno nie led sony czy samsung. Nie mam takiej możliwości ale gdybym zrobił zdjecie podczas seansu filmowego VT50 vs HX850 w moich warunkach to sony wyniósłbyś do kuchni bo stwierdziłbyś że się nie nadaje w takich warunkach do ogladania filmów. Już widziałem te chmurki po kątach na różnych forachi nie tylko i jeszcze jakieś vertykalne paski jak piszą ci co je mają. Podświetlenie matrycy w tym sony jest jak piszą najlepsze z ledów ale wciąż dalekie od tego w plazmach i ja osobiście takie czegoś nie chce. Czerń w panasonicu jest również lepsza niż w sony a co za tym idzie kontrast. Plazma to sprzet do ogladania filmów moim zdaniem i tego właśnie szukałem. W TV również sprawdz sie super no ale zgoda w dzien w takich dziwnych warunkach wrecz ekstremalnych led byłby lepszy. Sony również musi jeszcze popracować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naszym Forum jest tabela odległość .

Pozdrawiam,

AndrzejS@.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@petermac, oczywiście że piszę o poziomie czerni wieczorem, nocą przy małym oświetleniu ale jednak przy oświetleniu. VT50 ma bardziej czarny ekran niż ten na obrazku powyżej. Nie wiem o jakie migotanie Ci chodzi, ja problem 50 hz rozumiem jako problem płynności i rozdwajania bądź rozmywania się obrazu w planie. Nie stwierdzam tego. TV oglądam z 2.8 m około. Zaczynasz być uszczypliwy i przekonywać mnie na siłę że LED samsung czy sony byłby lepszy. Nie dla mnie. Nie oglądam tv w takich warunkach jak na zdjeciu powyżej bo to nie są warunki do oglądania TV! Może tobie chodzi o migotanie plazmy jako takiej, pewnie coś tam migocze jak inne ale na pewno to nie przeszkadza. Jakbyś czytał uważnie co piszę to byś wiedział że IFC mam na min, nie widze różnicy z wł/wył i nie czuje potrzeby poprawiania super płynnego ruchu. Dla BR mam oczywiscie na off tak jak overscan. Panasonic nie jest idealny no ale który jest bo na pewno nie led sony czy samsung. Nie mam takiej możliwości ale gdybym zrobił zdjecie podczas seansu filmowego VT50 vs HX850 w moich warunkach to sony wyniósłbyś do kuchni bo stwierdziłbyś że się nie nadaje w takich warunkach do ogladania filmów. Już widziałem te chmurki po kątach na różnych forachi nie tylko i jeszcze jakieś vertykalne paski jak piszą ci co je mają. Podświetlenie matrycy w tym sony jest jak piszą najlepsze z ledów ale wciąż dalekie od tego w plazmach i ja osobiście takie czegoś nie chce. Czerń w panasonicu jest również lepsza niż w sony a co za tym idzie kontrast. Plazma to sprzet do ogladania filmów moim zdaniem i tego właśnie szukałem. W TV również sprawdz sie super no ale zgoda w dzien w takich dziwnych warunkach wrecz ekstremalnych led byłby lepszy. Sony również musi jeszcze popracować :)

Ważne że jesteś zadowolony i to się liczy:) Za jakiś czas też będę szczęśliwcem tego modelu i nic nie zepsuje jakieś pisanie jego wad bo nie jest aż tego duzo żeby go nie kupić.O Sony też pisza nie najlepiej zwłaszcza o tym z seri hx850 także wszyscy muszą po pracować nad swoimi tv zeby były lepsze może nastepne modele będę lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naszym Forum jest tabela odległość .

Pozdrawiam,

AndrzejS@.

Pewnie że sa ale nikt nie ogląda z bliska 55 cali żeby zobaczyć te 50hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@petermac, oczywiście że piszę o poziomie czerni wieczorem, nocą przy małym oświetleniu ale jednak przy oświetleniu. VT50 ma bardziej czarny ekran niż ten na obrazku powyżej. Nie wiem o jakie migotanie Ci chodzi, ja problem 50 hz rozumiem jako problem płynności i rozdwajania bądź rozmywania się obrazu w planie. Nie stwierdzam tego. TV oglądam z 2.8 m około. Zaczynasz być uszczypliwy i przekonywać mnie na siłę że LED samsung czy sony byłby lepszy. Nie dla mnie. Nie oglądam tv w takich warunkach jak na zdjeciu powyżej bo to nie są warunki do oglądania TV! Może tobie chodzi o migotanie plazmy jako takiej, pewnie coś tam migocze jak inne ale na pewno to nie przeszkadza. Jakbyś czytał uważnie co piszę to byś wiedział że IFC mam na min, nie widze różnicy z wł/wył i nie czuje potrzeby poprawiania super płynnego ruchu. Dla BR mam oczywiscie na off tak jak overscan. Panasonic nie jest idealny no ale który jest bo na pewno nie led sony czy samsung. Nie mam takiej możliwości ale gdybym zrobił zdjecie podczas seansu filmowego VT50 vs HX850 w moich warunkach to sony wyniósłbyś do kuchni bo stwierdziłbyś że się nie nadaje w takich warunkach do ogladania filmów. Już widziałem te chmurki po kątach na różnych forachi nie tylko i jeszcze jakieś vertykalne paski jak piszą ci co je mają. Podświetlenie matrycy w tym sony jest jak piszą najlepsze z ledów ale wciąż dalekie od tego w plazmach i ja osobiście takie czegoś nie chce. Czerń w panasonicu jest również lepsza niż w sony a co za tym idzie kontrast. Plazma to sprzet do ogladania filmów moim zdaniem i tego właśnie szukałem. W TV również sprawdz sie super no ale zgoda w dzien w takich dziwnych warunkach wrecz ekstremalnych led byłby lepszy. Sony również musi jeszcze popracować :)

Za mało masz TV zeby stwierdzić te wady, albo nie masz odpowiedniego materiału na którym byś je szybko dostrzegł.

Absolutnie nie twierdze ze LED byłby lepszy w warunkach które posiadasz czyli oglądasz głównie w mocno zaciemnym pomieszczeniu, takze dokonałeś na pewno dobrego wyboru, ale nie myśl znowu ze jest ogromna przepaść miedzy nimi nawet w takich warunkach. W jaśniejszym pomieszczeniu sytuacja znowu sie odwraca wtedy ze sporą korzyścią ze strony HX850. Tu masz te twoje chmurki po kątach :)http://img341.imageshack.us/img341/3657/17099310.jpg

Przy wyłączonej czy tez min. opcji IFC na filmach BR 24p widać wielki judder podczas płynnego przesuwania kamerą, kiedy włączysz wyższą którąś z opcji upłynniacza tak aby wyeliminować judder wtedy powstanie spora znowu nadpłynność której efektem będzie tzw. "teatr" ponieważ ten element mocno kuleje w Panasach, takze chodzi o to ze nie ma idealnego ustawienia jak np. w Sony gdzie ustawienie MotionFlow na Standard załatwia sprawę redukuje judder do zera a zarazem nie powoduje teatru, utrzymana jest nadal naturalna filmowa płynność.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro taki jest zły ten tv ta palzma to co bys polecił bo mam zamiar kupić tv 55 cali ???Istnieje taki tv bez jakich kolwiek wad z czego wszyscy będą zadowoleni i nie będą narzeczać ???Wątpie wszystkie maja jakieś wady i zalety i to go sie nie uniknie żebym nie wiem co.Samochody też maja wady i jakoś ludzie nimi jeżdzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jesli priorytetem są głównie filmy BR oglądane w ciemnych warunkach to VT50 będzie najlepszy pod względem obrazu pomimo wad i problemów z płynnością judderem, natomiast jesli ma to być ekran do wszystkiego po trochu oglądany również w świetle dziennym to HX850 sprawdzi sie duzo lepiej.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że sa ale nikt nie ogląda z bliska 55 cali żeby zobaczyć te 50hz

Żeby dostrzec problem 50Hz nie trzeba siedzieć bliso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Officer

Tak trzymać i nie zwracać uwagi na to co inni piszą.

@Maciej Koper

To jest nas dwóch.

Jakiej wielkości ekran i jaki model, VT czy ST?.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Officer

Tak trzymać i nie zwracać uwagi na to co inni piszą.

@Maciej Koper

To jest nas dwóch.

Jakiej wielkości ekran i jaki model, VT czy ST?.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

kwestia jak będziesz dalko siedział od kanapy ja mam 42 cale i od kanapy siedze 3,8m ale teraz jak będę zmieniał to na 55 cali nie mniejszy a model napewno vt50 bez zględu na te 50hz nie szczęsne

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić wielkość 65 cali, do którego z miejsca odglądu mam 2,80 m.

Obecnie mam 50 cali i z takiej odległości jest za mały.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie wmowi ze filmy BR oglada w naslonecznionym pokoju, ogladanie traci wtedy zupelnie sens. Tv faktycznie oglada sie byle kiedy i na moim vt30 nie przeszkadza mi ze jest w pokoju jasno. Filmy blu ogladam z htpc z uzyciem madvr i nie mam zadnego MEGA juddera. Przy okazji, tak na marginesie, jesli ktos ma tv skapo wyposazony w mozliwosci kalibracji to dzieki madvr mozliwa jest korekcja gamutu i gammy, oczywiscie potrzebny jest sprzet do kalibracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało masz TV zeby stwierdzić te wady, albo nie masz odpowiedniego materiału na którym byś je szybko dostrzegł.

[...]

Przy wyłączonej czy tez min. opcji IFC na filmach BR 24p widać judder podczas płynnego przesuwania kamerą, kiedy włączysz wyższą którąś z opcji upłynniacza tak aby wyeliminować judder wtedy powstanie spora znowu nadpłynność której efektem będzie tzw. "teatr" ponieważ ten element mocno kuleje w Panasach

primo - Panas ma trzy tryby IFC, teatr jest przy ustawieniu maksymalnym. Officer pisał z kolei, że próbował IFC przy ustawieniu minimalnym i nie stwierdził różnicy w płynności. Pokrywa się to z testem Gmeru i Maćka...

secundo - nie róbmy z IFC rzeczy bez której nie da się żyć, owszem judder w specyficznych scenach potrafi być dokuczliwy dla osób wrażliwych na jego obecność, ale od prawie samego początku kinematografii kręci się filmy w 24 klatkach i ludziska od kilkudziesięcioleci oglądali (i nadal oglądają) filmy bez żadnych upłynniaczy i nie narzekają, powiedziałbym nawet, że zdecydowana większość przyzwyczaiła się do tej specyficznej płynności (a raczej jej braku) i nie wyobraża sobie oglądanie filmów z płynnością ruchu np. tak jak to widzimy za oknem, nawet gdyby miała taką możliwość. Moje przeświadczenia opieram choćby po tym jak została przyjęta projekcja kilku urywków Hobbita w 48 klatkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misfit - no tak bo ustawienie minimalne praktycznie w ogóle go nie eliminuje dlatego nie robi jeszcze teatru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak pisalem wczesniej na innym forum:

Od 2 dni jestem posiadaczem VT 50 55cali.Jako ze wczesniej byl u mnie VT 30 65 cali.. powiem tak roznice miedzy tymi modelami (jak dla mnie)

Obraz na VT 50 ciemniejszy znacznie od VT 30!

Obraz na kanalach sd-srednio to wyglada.

Obraz w HD (N-ka HD) calkiem fajnie.(szalu brak)

Tv lepiej sobie radzi z plikami MKV i to znacznie od VT30.

Sama jakosc swietna .Co do grania na konsolach to testowalem PS3 i xboxa 360 i o dziwo po 2h grania byly widoczne powidoki!! (licznik w Forza 3 xbox 360) .Sam wyglad tv swietnie wykonany .Sam nie wiem czego oczekiwalem ale jak dla mnie szalu nie ma...Mialem wczesniej VT 20,30,no i teraz po swietnych opiniach kupilem VT 50.Jako ze w pokoju mam bardzo jasno to obraz wieczorem nabiera barwy.koszmarne duszki sa nadal za obiektami przy szybkim ruchu (50hz ).Kanaly sd sa rozmazane (na zwyklym Ledzie samsunga u syna wyglada to znacznie lepiej).Mam ten model od 2 dni i sam jeszcze nie wiem co o nim myslec?.

Edytowane przez cureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę zszedłeś z 65 na 55?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że wszyscy idą na wielkość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

może miał zbyt wysokie rachunki za prąd, żartuje :P tragedii chyba nie ma aż takiej.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No roznica jest spora dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(tak na marginesie plazmy Panasonica nawet nie wspierają podpróbkowania kolorów 4:4:4 przynajmniej model ST30, w połączeniu z bandingiem kolorów jako ekran do komputera zupełnie odpada.

Seria "50" wspiera próbkowanie 4:4:4. Trzeba aktywować opcję pure direct. Dziwne jest tylko to, że można to zrobić tylko przy sygnale w formacie YCbCr. Jak nie przestawimy tego w sterowniku graficznym i karta będzie domyślnie używać RGB to rozdzielczość koloru będzie samplowana w dół do 4:2:0, czyli 960x540.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...