Skocz do zawartości
Tony72

Panasonic VT50 - REFERENCYJNY (testy w pierwszym poście)

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj na ceneo czy gdzies tam to znajdziesz gdzie mozna ale z tego co widze to póki co na zamówienie. Na twoim miejscu kupiłbym VT50, ładniejszy:), nieco lepsze parametry, brak jakiś zielonych plam itd w porównaniu do VT30. Co do 850 to inna technologia, dużo gorsze parametry 850ki jak czerń, kontrast rozdzielczość pionowa w ruchu itd. co nie znaczy że jest zły, bo jest bardzo dobry w/g testów. Jeśli jesteś kinomaniakiem, lubisz ogladać BR nocą to nawet sie nie zastanawiaj tylko kupuj VT50. Lepsze 2D i lepsze 3D i 2 pary binokli w komplecie.

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tony72 - jaka znowu rozdzielczość pionowa w ruchu ? akurat ruch, płynność w HX850 jest świetny, plazma znowu migocze, ale tez zgadzam sie ze jak ktoś ogląda głównie wieczorami głównie filmy to VT50 będzie lepszym wyborem głównie tylko za sprawą lepszej czerni, kontrastu, za dnia sie odwróci sytuacja. LED bedzie bardziej uniwersalnym wyborem.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem o czym niektórzy tu piszą - ja oglądam plazmę w dzień i widzę, że wszystko jest ok. - ale może robię coś nie tak ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tony72 - jaka znowu rozdzielczość pionowa w ruchu ? akurat ruch, płynność w HX850 jest świetny, plazma znowu migocze, ale tez zgadzam sie ze jak ktoś ogląda głównie wieczorami głównie filmy to VT50 będzie lepszym wyborem głównie tylko za sprawą lepszej czerni, kontrastu, za dnia sie odwróci sytuacja. LED bedzie bardziej uniwersalnym wyborem.

PeterMac znowu muszę Cię rozczarować , bo widzę że jednak nie kumasz za bardzo bazy . Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę że to co podaje producent w Twoim Sony HX850 że jest to tv Full Hd czyli 1920 na 1080 , odnosi się do obrazu statycznego na tym telewizorze . W ruchu rozdzielczość obrazu spada niewiarygodnie . O tym piszę Ci Tony 72 . W plaźmie VT50 ma dalej Full HD . Rozdzielczość pozioma w zdecydowanej większości telewizorów LCD dostępnych obecnie na rynku wyświetla zaledwie 550-600 linii. Panasonic czy to VT30 czy to VT50 trzyma się specyfikacji , wyświetlając rozdzielczość poziomą 1080 tak jak jest w specyfikacji . Więc powtarzam raz jeszcze , jak się okaże prawdą że VT50 ma kilkukrotnie szybszy luminofor , co podobno skutkuje praktycznie zerem powidoków , to jest to najlepszy tv na świecie , a jak nie najlepszy to ze ścisłej czołówki , czy Ci się to podoba czy nie . Pozdrawiam Edytowane przez peterka1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Większość telewizorów LCD przechodzi obecnie test rozdzielczości dynamicznej podobnie do plazm - wyświetlając rozróżnialne linie w obszarze oznaczonym jako "1080", a to dzięki pracy układu kompensacji ruchu. Jedynymi telewizorami jakie osiągają znacznie niższe wyniki są LCD z matrycą IPS. Tam faktycznie wychodzi coś koło 600 linii. Niemniej, na plazmach ostrość też wcale nie jest doskonała - do CRT jeszcze sporo brakuje.

BTW. generalnie nie ma czegoś takiego jak rozdzielczość w ruchu, test mierzy tylko ostrość według skali przyjętej przez autora. I ciężko mówić tu o "wszystkich" liniach obrazu jak niektórzy przywykli, bo rozdzielczość pozioma obrazu fullhd to 1920, a nie 1080 ;)

Edytowane przez Maciej Koper
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tony72 - jaka znowu rozdzielczość pionowa w ruchu ? akurat ruch, płynność w HX850 jest świetny, plazma znowu migocze, ale tez zgadzam sie ze jak ktoś ogląda głównie wieczorami głównie filmy to VT50 będzie lepszym wyborem głównie tylko za sprawą lepszej czerni, kontrastu, za dnia sie odwróci sytuacja. LED bedzie bardziej uniwersalnym wyborem.

Ja jeszcze nie miałem przyjemności zobaczyć migotania plazmy. A mam 55VT30 już prawie rok. Podobnie nie miałem zielonej poświaty i żadnych wypaleń. TV oglądany jest cały czas beż żadnego oszczędzania. Też się tego bałem przed zakupem. To moja pierwsza plazma.

Natomiast faktycznie płynność ruchu w topowych LCD Sony jest wybitna. Ja czasami na słabym materiale w VT30 jakieś małe szarpanie wychwytuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz. Mam jeszcze pytanie: na co zwrócić uwagę kupując plazmę? w sumie już jestem zdecydowany na 55 cali VT30 nowsza wersja na razie jest ciut za droga przynajmniej w wersji 55 a 50 wydaje się za mała do pokoju 30m. Jeszcze jeden problem który mnie niepokoji telewizor prawdopodobnie będzie z ekspozycji( saturn media markt) jak sprawdzić czy wszystko z nim w porządku - nie ma nic wypalonego nie ma zielonej poświaty itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz. Mam jeszcze pytanie: na co zwrócić uwagę kupując plazmę? w sumie już jestem zdecydowany na 55 cali VT30 nowsza wersja na razie jest ciut za droga przynajmniej w wersji 55 a 50 wydaje się za mała do pokoju 30m. Jeszcze jeden problem który mnie niepokoji telewizor prawdopodobnie będzie z ekspozycji( saturn media markt) jak sprawdzić czy wszystko z nim w porządku - nie ma nic wypalonego nie ma zielonej poświaty itd.

Żeby sprawdzić, czy nie ma poświat wyświetl sobie jednolitą białą planszę z pendrive. O wypalenia się nie musisz martwić, bo na tej matrycy nie powstają one na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za odpowiedz. Mam jeszcze pytanie: na co zwrócić uwagę kupując plazmę? w sumie już jestem zdecydowany na 55 cali VT30 nowsza wersja na razie jest ciut za droga przynajmniej w wersji 55 a 50 wydaje się za mała do pokoju 30m. Jeszcze jeden problem który mnie niepokoji telewizor prawdopodobnie będzie z ekspozycji( saturn media markt) jak sprawdzić czy wszystko z nim w porządku - nie ma nic wypalonego nie ma zielonej poświaty itd.

A jaka jest cena takiego z ekspozycji? Nowy w pudełku kupisz za 7900zł. Warto się pchać w powystawowy? Możesz sprawdzić w menu serwisowym ile ma godzin przepracowanych.

Edytowane przez HQ150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej cenie kupowanie VT30 mija się z celem. Nowszy i lepszy ST50 jest tańszy, jedyną wadą jest brak wbudowanego tunera satelitarnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie wystawowy tv nie chcę takiego, ale może się zdarzyć że nie będą mieli na magazynie, jak na razie w wa-wie widziałem 55cali tylko w saturnie w złotych tarasach na ekspozycji na razie się rozglądam, zakup planuję na początku czerwca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawdź dokładnie jaki ma "przebieg". Mój znajomy kupił telewizor który stał "kilka dni" :hura:, a później okazało się że ma wyświecone ponad 2500 h :(. Teraz się naciąga ze sklepem :dobani: .

Edytowane przez kkdrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

PeterMac znowu muszę Cię rozczarować , bo widzę że jednak nie kumasz za bardzo bazy . Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę że to co podaje producent w Twoim Sony HX850 że jest to tv Full Hd czyli 1920 na 1080 , odnosi się do obrazu statycznego na tym telewizorze . W ruchu rozdzielczość obrazu spada niewiarygodnie . O tym piszę Ci Tony 72 . W plaźmie VT50 ma dalej Full HD . Rozdzielczość pozioma w zdecydowanej większości telewizorów LCD dostępnych obecnie na rynku wyświetla zaledwie 550-600 linii. Panasonic czy to VT30 czy to VT50 trzyma się specyfikacji , wyświetlając rozdzielczość poziomą 1080 tak jak jest w specyfikacji . Więc powtarzam raz jeszcze , jak się okaże prawdą że VT50 ma kilkukrotnie szybszy luminofor , co podobno skutkuje praktycznie zerem powidoków , to jest to najlepszy tv na świecie , a jak nie najlepszy to ze ścisłej czołówki , czy Ci się to podoba czy nie . Pozdrawiam

Gdzie Ty chłopie takie brednie wyczytałeś albo interpretujesz to na własny błędny sposób, o redukcji rozdzielczości o polowe w ruchu w topowych LED'ach, Kwestią jest tylko czy obraz jest wyraźny czy jest zamazany przez ruch co w przypadku HX850 nie stanowi najmniejszego problemu procesor obrazu robi świetną robotę. Nie wiem jak VT50 wygląda w dynamicznym ruchu ale VT20 odstaje o niebo w tym aspekcie przy HX850.

Odpal sobie z płyty testowej BD Sony z 2009r - demo MotionFlow 200Hz na twojej plazmie i HX850 wtedy się zdziwisz.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie wystawowy tv nie chcę takiego, ale może się zdarzyć że nie będą mieli na magazynie, jak na razie w wa-wie widziałem 55cali tylko w saturnie w złotych tarasach na ekspozycji na razie się rozglądam, zakup planuję na początku czerwca.

No jak z ekspozycji to jakim cudem nie wystawowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty chłopie takie brednie wyczytałeś albo interpretujesz to na własny błędny sposób, o redukcji rozdzielczości o polowe w ruchu w topowych LED'ach, Kwestią jest tylko czy obraz jest wyraźny czy jest zamazany przez ruch co w przypadku HX850 nie stanowi najmniejszego problemu procesor obrazu robi świetną robotę. Nie wiem jak VT50 wygląda w dynamicznym ruchu ale VT20 odstaje o niebo w tym aspekcie przy HX850.

Odpal sobie z płyty testowej BD Sony z 2009r - demo MotionFlow 200Hz na twojej plazmie i HX850 wtedy się zdziwisz.

Kolego , gdybym miał się zdziwić to już od dawna stał by u mnie topowy LCD LED nawet za 14000 zł ,a myślisz że dlaczego nie stoi ?? Dlatego że każda plazma przeciętna wymiata nawet topowe modele . Nie będe się z Tobą wdawał w szczegóły , bo nie ma to senu ale miałem najprawdopodobniej 20 razy tyle sprzętu w domu własnym na testach naocznych , a nie opisowych z forum , co Ty . Kupiłeś jakiś tam telewizorek jeden czy drugi i zachwycasz się nim jak dzieciak . Miałem w domu na osobistych testach 55HX920 , Samsunga 55 D8000 , plazme Kuro ,dwie plazmy Panasonica 50VT20 , jedną 55VT30 , Toshibe 55 WL768 i wiele innych , więc wiem o czym pisze w kwesti jakości obrazu .Jeżeli kiedykolwiek się na świecie pojawi jaki kolwiek LCD LED lepszy od Plazmy to będzie u mnie stał na stoliku , zrozum to wreszcie . Więc nie musisz mnie przekonywać do Sony HX 850 bo byłem już w Sony Center i testowałem na własnej skórze 55HX850 . Pomijając już samą podstawe , którą chyba debil wymyślił i kąt telewizora 6 stopniowy do tyłu ( kolejny ruch jakiegoś debila ) który w telewizorze zwłaszcza 55 calowym powoduje to że telewizor z odległości 4 metrów patrzy w sufit jak nie stoi na podłodze , to porównując go do mojego Panasonica 55VT30 niestety ma dalej w jakości obrazu jak stąd do nieba . I koniec . Dla przeciętniaków może ten telewizor być ok , jak ktoś jest ślepawy albo poprostu nie dostrzega wady w kolorystyce , o jakości kanałów SD nie wspominając bo te przy plaźmie leżą już totalnie . Nikogo oczywiście nie mam zamiaru obrażać , żeby znowu nie było postów że się chwale czy coś takiego , bo to bzdura . Poprostu prawda jest taka że jak ktoś ma na tyle duży budżet że stać go na jakikolwiek telewizor to ma pełniejszy przegląd sytuacyjny i to nie ulega wątpliwości . A pisanie w stylu że ten HX850 w kategorii cena do jakości wypada super mnie nie interesuje . W jakości bezwzględnej plazma VT30 kłądzie na łopatki HX850 i to tyle w temacie . Weź i przekonaj właściciela Benteya , że jego właściciel przepłacił bo lepiej było kupić zwykłego Mercedesa za 10 razy mniej , a też jeździ przecież . :) Więc reasumując bez urazy , gdyby HX850 był lepszym telewizorkiem od plazmy VT50 to bym go poprostu kupił i tyle . Pozatym żeby się nie sprzeczać , skombinuj sobie tą plazme do domu na jeden dzień , postwa koło swojego Soniaka i wtedy napisz do mnei na priva albo tutaj i sam powiesz i ocenisz . Może nigdy nie miałeś porównania naocznego z dobrą plazmą i Twoja przygoda z telewizorkami się zaczęła od LCD , jesteś zatem przyzwyczajony do takiego sztucznawego obrazu i stąd tak Ci podchodzi ten HX850 bo nie mówie że na tle innych LCD LED nie jest dobrym , a może nawet bardzo dobrym telewizorkiem . Ale na tle dobrej plazmy nie ma szans . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@petermac. póki co nikt, a mam na myśli profesjonalnych recenzentów z tutejszymi włacznie nie ocenił wyżej Sony 850. I póki co VT50 nie został nigdzie pobity, Około 23.05 powinien być test 850ki na avforums, wraz z wynikami, pomiarami które są ważne. To straszne co powiem ale jeśli idzie o jakość obrazu to, o zgrozo, ES8000 na flatpanels ocenili wyżej niż 850ke! Tak, a to że lepszy kontrast itd. Wez pod uwage jeszcze jedną rzecz, kupując 850 musisz od razu dzwonic do Maćka, pozdr:) a kupując VT50 możesz włączyć jakiegos TXH i juz mam z 80% mocy tego tv. I nie prawdą jest ze VT50 w dzień wymięka, ten nowy filtr wraz z THX Bright room daje około 150 cd/c2 swiatła więc więcej niż skalibrowane lcd'ki!!! Gmeru prezentował tu zdjęcia lcd wraz z G30 który miał znacznie słabszy filtr i ogólnie dawał mało światła w porównaniu do VT50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie prawdą jest ze VT50 w dzień wymięka, ten nowy filtr wraz z THX Bright room daje około 150 cd/c2 swiatła więc więcej niż skalibrowane lcd'ki!!!

Fantazja trochę poniosła ;) Prawie każdy LCD jest w stanie dać po kalibracji ponad 220cd/m2. Testy przeprowadzane są przy 120-140cm/2, bo to dobra jasność do warunków wieczornych/kinowych. VT50 daje prawie 150cd/m2 w trybie THX bright, ale jest to pomiar zdjęty z małej planszy, gdybyśmy mierzyli na planszy pełnoekranowej to jasność spadnie w okolice 100cd/m2. No i taka jasność na Panasonicu powoduje że przebieg gamma gwałtownie załamuje się w pewnym momencie, przez co obraz jest trochę przepalony.

Gmeru prezentował tu zdjęcia lcd wraz z G30 który miał znacznie słabszy filtr i ogólnie dawał mało światła w porównaniu do VT50.

Fotografowaliśmy VT30 i VT50. Różnice w filtrach nie są duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolego , gdybym miał się zdziwić to już od dawna stał by u mnie topowy LCD LED nawet za 14000 zł ,a myślisz że dlaczego nie stoi ?? Dlatego że każda plazma przeciętna wymiata nawet topowe modele . Nie będe się z Tobą wdawał w szczegóły , bo nie ma to senu ale miałem najprawdopodobniej 20 razy tyle sprzętu w domu własnym na testach naocznych , a nie opisowych z forum , co Ty . Kupiłeś jakiś tam telewizorek jeden czy drugi i zachwycasz się nim jak dzieciak . Miałem w domu na osobistych testach 55HX920 , Samsunga 55 D8000 , plazme Kuro ,dwie plazmy Panasonica 50VT20 , jedną 55VT30 , Toshibe 55 WL768 i wiele innych , więc wiem o czym pisze w kwesti jakości obrazu .Jeżeli kiedykolwiek się na świecie pojawi jaki kolwiek LCD LED lepszy od Plazmy to będzie u mnie stał na stoliku , zrozum to wreszcie . Więc nie musisz mnie przekonywać do Sony HX 850 bo byłem już w Sony Center i testowałem na własnej skórze 55HX850 . Pomijając już samą podstawe , którą chyba debil wymyślił i kąt telewizora 6 stopniowy do tyłu ( kolejny ruch jakiegoś debila ) który w telewizorze zwłaszcza 55 calowym powoduje to że telewizor z odległości 4 metrów patrzy w sufit jak nie stoi na podłodze , to porównując go do mojego Panasonica 55VT30 niestety ma dalej w jakości obrazu jak stąd do nieba . I koniec . Dla przeciętniaków może ten telewizor być ok , jak ktoś jest ślepawy albo poprostu nie dostrzega wady w kolorystyce , o jakości kanałów SD nie wspominając bo te przy plaźmie leżą już totalnie . Nikogo oczywiście nie mam zamiaru obrażać , żeby znowu nie było postów że się chwale czy coś takiego , bo to bzdura . Poprostu prawda jest taka że jak ktoś ma na tyle duży budżet że stać go na jakikolwiek telewizor to ma pełniejszy przegląd sytuacyjny i to nie ulega wątpliwości . A pisanie w stylu że ten HX850 w kategorii cena do jakości wypada super mnie nie interesuje . W jakości bezwzględnej plazma VT30 kłądzie na łopatki HX850 i to tyle w temacie . Weź i przekonaj właściciela Benteya , że jego właściciel przepłacił bo lepiej było kupić zwykłego Mercedesa za 10 razy mniej , a też jeździ przecież . :) Więc reasumując bez urazy , gdyby HX850 był lepszym telewizorkiem od plazmy VT50 to bym go poprostu kupił i tyle . Pozatym żeby się nie sprzeczać , skombinuj sobie tą plazme do domu na jeden dzień , postwa koło swojego Soniaka i wtedy napisz do mnei na priva albo tutaj i sam powiesz i ocenisz . Może nigdy nie miałeś porównania naocznego z dobrą plazmą i Twoja przygoda z telewizorkami się zaczęła od LCD , jesteś zatem przyzwyczajony do takiego sztucznawego obrazu i stąd tak Ci podchodzi ten HX850 bo nie mówie że na tle innych LCD LED nie jest dobrym , a może nawet bardzo dobrym telewizorkiem . Ale na tle dobrej plazmy nie ma szans . Pozdrawiam

Kolego dobrze wiesz ze zarówno jedna jak i druga technologia ma wady i zalety i pisanie takich farmazonów ze w HX850 po kalibracji ma wady w kolorystyce jest czystą nieprawdą, wystarczy odnieść sie do pierwszej lepszej recenzji np.na flatpanelshd. Mozliwe ze odniosłeś takie wrażenie bo ustawienia fabryczne są na prawde złe na początku i bez odpowiednich ustawień/kalibracji świeci to mało naturalnie.

Najwidoczniej Ty jestes bardziej przyzwyczajony do obrazu z plazmy, ja odwrotnie i nie akceptuje niektórych jej wad i odwrotnie.

Panasa VT50 nie miałem okazji oglądać przyznam bez bicia, ale VT20 bardzo często i mnie po prostu wcale nie powala ta twoja super jakość ekranu plazmowego, do tego widzę migotanie przy danym oświetleniu co juz w ogóle skreśla ten ekran, są jeszcze inne czynniki dla których nie kupiłbym teraz plazmy.

Kazdy wybierze co mu bardziej pasuje i nie ma idealnego ekranu we wszystkim jeden bedzie lepszy w tym drugi w tamtym i tez musisz to zrozumieć a nie pisać ze ktoś jest ślepawy i ogląda obraz z przekłamaniami.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj raz jeszcze : to że Tobie sie podoba obraz z LCD LED czy nawet dokładniej Sony HX850 nie oznacza że HX850 jest lepszy od VT50 bo nie jest . Są maniacy małego Fiata i nie przegadasz im żeby Merca kupili i to ich wybór , tak jak i Twój i to szanuje . Ja tylko staram się napisać prawde , a w tym wypadku jest prawdą że Panasonic VT50 jest uważany na świecie za najlepszy telewizor jaki jest przynajmniej do użytku amatorskiego , bo zapewne jakiś sprzęt profesjonalny używany w studiach telewizyjnych jest lepszy . Poczytaj jakie chcesz fora dyskusyjne czy testerów sprzętu , jak by nie było VT50 wszędzie zdobywa rekomendacje i prawie bez wyjątku jest uważany za najlepszy telewizorek bo taka jest prawda ,a nie moja zmowa czy innych przeciwko innym producentom czy też technologiom . I to tyle w temacie . A to że Tobie akurat się ta plazma nie podoba to masz takie prawo ale już nie masz prawa wmawiać wszystkim dookoła że jest HX850 lepszy od Panasonica VT50 bo nie jest i nigdy nie będzie . Pojmujesz różnice ?? To nie jest tak że ja mam plazme i dlatego mówie że jest lepsza bo ja mam . Tak twierdzi 90 % środowisk zajmujących się najlepszym obrazem telewizyjnym że plazma ogólnie jest lepsza od LCD LED . Więc pomimo tego że plazma się sprzedaje 10 razy gorzej od LCD-ków to tylko świadczy o ciemnocie jaką wciskają sklepy potencjalnym klientom ,że : plazma żre potężną ilość prądu , plazma grzeje jak kaloryfer , plazma się wypala , plazma się psuje , plazma ma gorszy obraz od LCD , wreszcie plazma jest grubsza od LCD . A jak do tego wszystkiego dodać że większość ludzi kupuje modele 32 do 37 cali , to mamy całkowity obraz rynku . Plazm małych nie ma . Reasumując , plazme wybiera praktycznie każdy Videophil , bo wie że jak mu zalezy na jakości obrazu nie ma sobie póki co równego . Lcd LED kupują Ci co próbują z telewizora zrobić młynek do kawy , komputer , mikser i zmywarke . Czyli zależy im w zasadzie na wszystkim oprócz samej jakości obrazu . Taka prawda . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantazja trochę poniosła ;) Prawie każdy LCD jest w stanie dać po kalibracji ponad 220cd/m2. Testy przeprowadzane są przy 120-140cm/2, bo to dobra jasność do warunków wieczornych/kinowych. VT50 daje prawie 150cd/m2 w trybie THX bright, ale jest to pomiar zdjęty z małej planszy, gdybyśmy mierzyli na planszy pełnoekranowej to jasność spadnie w okolice 100cd/m2. No i taka jasność na Panasonicu powoduje że przebieg gamma gwałtownie załamuje się w pewnym momencie, przez co obraz jest trochę przepalony.

Fotografowaliśmy VT30 i VT50. Różnice w filtrach nie są duże.

@Maciek, przecież jest rzeczą oczywistą że tzw. dobra jakość w dzień, to ustawienia oszukujące wzrok, po to aby wyglądało to należycie pomimo iż pomiary tego nie wskazują. Nie ważne ile światła dają lcd-ki przed kalibracją, bo przy tym świetle ich pomiary są fatalne i trzeba zjechać znacznie aby uzyskać jakieś wyniki. Jeśli chodzi o zdjęcie, miałem na myśli to z G30 które w/g mnie nie jest adekwatne. Przyczyna jest prosta, słaba plazma ze słabym filtrem kontra hi-end lcd. Ustawcie Vt50 przy Bright Room i skalibrowaną 920 ke to zobaczymy różnice. Więc Maćku nie poniosła mnie fantazja, tylko mówię że mi zależy na jakośći obrazu a nie ilości światła które emituje tv podczas gdy jego inne parametry są jednym słowem kiepskie jak jest w przypadku większości LCD. Czerń, kolory, kontrast, ruch są najważniejsze a nie ilość światła czy ostrość na przeglądarce zdjęć statycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciek, Nie ważne ile światła dają lcd-ki przed kalibracją, bo przy tym świetle ich pomiary są fatalne i trzeba zjechać znacznie aby uzyskać jakieś wyniki.

No, no, coraz lepsze rewelacje słyszę :D Jasność panelu LCD ma marginalny wpływ na pomiary. W LCD kalibrujesz matrycę pikseli, a nie lampę, czy diody LED podświetlające je. W rezultacie zwiększenie podświetlenia po kalibracji zaburza pomiary o tyle o ile zmienia się spektrum elementu podświetlającego w miarę zwiększania intensywności, czyli minimalnie. Nawet na swoim blogu, przy kalibracji jakiejś Toshiby chyba wstawiłem takie pomiary - kalibracja przy 120cd/m2, a później suwakiem oporowo w górę na 2xx cd/m2 i odczyty prawie takie same.

Czerń, kolory, kontrast, ruch są najważniejsze a nie ilość światła czy ostrość na przeglądarce zdjęć statycznych.

kolory, proszę Panów, to duża bolączka plazm, a konkretniej ilość kolorów jakie jest matryca w stanie wyświetlić w jednej chwili. Panasonic w najnowszej serii zarzeka się 25 536 przejściami tonalnymi... to bzdura jak kontrast 6 000 000:1 w LCD. Przy obecnych standardach wystarczająca jest poprawna reprodukcja 235 poziomów tonalnych, aby uzyskać 100% jakości obrazu. Nowa plazma nie wygląda na to by poczyniła jakieś postępy nad poprzednią generacją i wciąż gradacja jest znacznie mniejsza od 235 poziomów. Dowód? Banding kolorów. Widać go wyraźnie. I nie mówię tu tylko o sygnale 50Hz, gdzie problem jest jeszcze bardziej ewidentny. Na tę przypadłość nie cierpią na przykład dobrej klasy LCD (nie na matrycy TN) i między innymi dlatego w przemyśle profesjonalnym używa się profesjonalnych monitorów LCD, a nie plazm. Może wydawać się wamm, że plazmy mają lepszy "kolor", bo:

- porównujemy zazwyczaj wyświetlacze nieskalibrowane, gdzie plazmy mają znacznie mniejsze przekłamania

- kontrastowość, która daje wrażenie głębszych kolorów

- plazmy zachowują się bardziej liniowo niż większość LCD, przez co mają mniejsze przekłamania "wewnątrz" gamutu, przykładowo charakterystyka VT50 w THX cinema wstawiam tu: http://desmond.imageshack.us/Himg826/scaled.php?server=826&filename=przechwytywanieto.jpg&res=landing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla Pana Maćka ale w takim razie jak LCD LED jest taki super , dlaczego w rozmowie telefonicznej Pan Maciek na zapytanie jaki jego zdaniem telewizor jest najlepszy , odpowiedz jest jednoznaczna że VT50 :) . Więc nie wiem czy to hipokryzja czy wymogi tego forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@peterka1000

Ty sam wymieniłeś cztery cechy, cytuję "Czerń, kolory, kontrast, ruch", a ja jak opisałem, że tylko w jednej z nich wcale nie ma wyraźnej przewagi to od razu jestem posądzany o hipokryzje.

Panasonic VT50 to najlepszy telewizor jaki miałem okazję testować i uważam, że nawet nie ma co porównywać go do LEDów, ale prezentowanie go w samych superlatywach to czyste fanbojstwo. On też ma wady, jak i cała technologia plazmowa, kto tego nie może zrozumieć niech lepiej wyjdzie pooddychać świeżym powietrzem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Maćku uważasz ze ruch jest lepszy również w VT50 niz w HX850 ? bo np. zestawiając go ze starszym VT20 uważam troszkę inaczej. Czy poczyniono tak duzy postęp w VT50 ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruch to znowu temat rzeka, bo jest uwarunkowany wieloma czynnikami, ale może żeby nie zgłębiać szczegółów to w skrócie powiem, że Panasonic VT50 podoba mi się bardziej pod tym względem i nie chodzi mi tutaj o jakieś wyniki ostrości dynamicznej tylko o nowe ustawienie układu poprawiania płynności (Intelligent Frame Creation), które doszło w VT50 - nazwane "pośrednie". W tym trybie obraz jest na granicy świetnej płynności i nadpłynności, co w moim subiektywnym odczuciu oddaje rzeczywistość bardzo naturalnie. Przy tym obraz ma świetną ostrość, która jest w przypadku plazm natywna, nie symulowana. HX850 z kolei ma sporo ustawień motionflow i jak testowaliśmy z gmerem najlepszym ustawieniem był chyba "Łagodny", z tym, że czasem ruch wyglądał dziwnie.

BTW. śmieszny jest tryb "impuls" ;) w tym trybie ostrość w ruchu bije na łeb każdy wyświetlacz (testowane obiektywnie na płycie peter finzel se), tylko na ekranie mamy dyskotekę i nie da się patrzeć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...