Skocz do zawartości
Tony72

Panasonic VT50 - REFERENCYJNY (testy w pierwszym poście)

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra myślę, że nie ma co robić już mętliku bo postów będzie mnóstwo: ja widzę a ja nie. Jak ktoś wie jak jest zbudowana plazma i na jakiej zasadzie działa to będzie wiedział, że zjawisko jest. A czy widać nie widać to jak z okularami i 3D. Jednego męczy innego zachwyca (migotanie). Identyczna sytuacja. Ja prywatnie zawsze miałem LCD. Jak przeszedłem na Kuro to przez miesiąc mnie głowa bolała. Dzisiaj nie mam żadnych problemów. Na każdego inaczej to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zamieszał LCD Sharp Elite PRO-60X5FD w poziomie czerni i kontraście .... szok ! ! ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zamieszał LCD Sharp Elite PRO-60X5FD w poziomie czerni i kontraście .... szok ! ! ! :)

No właśnie, ciekawe. Widzę że cena 5t USD. Czyli gdyby nie ten wysoki kurs to znośnie. Ciekawe na ile go u nas wycenią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELITE to marka PIONEER`a ( a tu kooperacja z SHARPEM ) jedynie na rynek USA - wątpię aby SHARP mógł ten TV sprzedawać

pod swoim logo na całym świecie. Laserowych TV od MITSHUBISHI także nie uświadczysz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Samsung zlał VT50 w Moving Resolution! To ciekawe - a Sony są w tym jeszcze lepsze (obecnie najlepsze), napisali to ostatnio Gmeru i Maciej w czasie ich testu porównawczego. Szkoda, że w teście z linku nie było Toshiby, Sony, Sharpa (europejskiego) choć ogólnie rzecz biorąc w moim przypadku wyniki takich testów nie decydują o o zakupie czy zadowoleniu z tv.

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to już jest fakt. Płynność i 3D jak dla mnie jest nie do zaakceptowania. Ale cholera: ta czerń przy seansach filmowych. I bądź tutaj :_bezradny: :_bezradny: :_bezradny: :_bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na 65" Panasonic,a

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na test, czy na kuriera z paczką ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kuriera.

W Warszawie maję być za dwa tygodnie,

Pozdrawiam.

AndrzejS@

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to święto :D Gratulacje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra myślę, że nie ma co robić już mętliku bo postów będzie mnóstwo: ja widzę a ja nie. Jak ktoś wie jak jest zbudowana plazma i na jakiej zasadzie działa to będzie wiedział, że zjawisko jest. A czy widać nie widać to jak z okularami i 3D. Jednego męczy innego zachwyca (migotanie). Identyczna sytuacja. Ja prywatnie zawsze miałem LCD. Jak przeszedłem na Kuro to przez miesiąc mnie głowa bolała. Dzisiaj nie mam żadnych problemów. Na każdego inaczej to działa.

Kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem 55VT50. Kupiłem go w sklepie dla skner za 10.500. Cena może nie jest bardzo atrakcyjna, ale zależało mi na czasie. Zdecydowałem się na niego pomimo obaw dotyczących migotania. Podczas oglądania filmów i normalnych programów praktycznie nie widzę tego migotania, a jestem na nie uczulony. Pojawia się ono jedynie na obrazach z jasnym jednolitym tłem (reklamy, kreskówki). Jednak, nawet wtedy ono mi nie przeszkadza, a co dziwne, to moje oczy się do niego szybko akomodują i przestaję je zauważać. Wciąż najbardziej jest ono ewidentne przy oglądaniu jasnych zdjęć, ale przy obrazach ruchomych staje się prawie niezauważalne. Poza tym, obraz w 2D jest po prostu piękny;-)

Co mnie zaskoczyło, to niestety dołączone okulary są na baterie i nie można ich ładować. Oznacza to, że jeżeli rzeczywiście chcielibyśmy oglądać treści 3D to i tak musi zakupić okulary z akumulatorkami ładowane przez USB. Tak więc, nie ma sensu uwzględniać tych okularów jako bonusa do tego TV.

Z innych rzeczy, to dość sporo czasu spędziłem na podziwianiu obrazów 3D odtwarzanych z MKV w side-by-side. Ogólnie wrażenia są niesamowite, ale jednak spodziewałem się mniejszego crosstalku. Właściwie wszędzie tam, gdzie występuje granica między bardzo jasnymi i bardzo ciemnymi obszarami, to crosstalk jest ewidentny (np. białe napisy na czarnym tle). W sklepie oglądałem przez okulary wiele ledów z tego roku (np. ES7000, ES8000) i mam wrażenie, że wcale nie miały one większego crosstalku niż VT50, a może nawet był trochę mniejszy. Nie wykonywałem tego porównania stawiając oba TV obok siebie, więc są to moje subiektywne odczucia. Jestem ciekaw opinii od osób, które testowały tryb 3D na tym i innych telewizorach.

Na razie wciąż docieram/wygrzewam plazmę, więc więcej napiszę jak już przejdę do fazy normalnej eksploatacji. Jak na razie, ekran nie ma żadnych plam, pasów, ani zabarwień, a wygrzewam go już ok. 100h. W absolutnej ciszy słychać delikatny szum wentylatorów, a przy bardzo jasnych obrazach pojawia się takie delikatne skwierczenie, ale jest to chyba normalne w TV plazmowych.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja opinia wydaje mi się bardzo trafna i "prawdziwa". Mam dokładnie identyczne odczucia.

Co do 3D to pamiętaj, że jakość i crosstalk zależy także w dużej mierze od samego materiału. A tak z ciekawości co już obejrzałeś? Podaj proszę wszystkie materiały na jakich sprawdzałeś. Bardzo mnie to ciekawi. Mimo wszystko powinien być minimalny.

Co do migotania to dobrze podałeś te jasne sceny. Bardzo dobry test. Ale wiem po sobie, że wzrok tak się potrafi do tego przyzwyczaić, że po pewnym czasie już tego nie odczuwasz. Ja może nie tyle nie widzę co mnie oczy przestały boleć a na początku to czułem. Po godzinie oglądania przerwa. Teraz w ogóle nie mam tego problemu. Ale to trochę jak z 3D. Też się wzrok przyzwyczaił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie, co tu taka cisza...nie macie juz czasu, zeby cos napisac, bo caly czas ogladacie swoje VT50 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kuriera.

W Warszawie maję być za dwa tygodnie,

Pozdrawiam.

AndrzejS@

Posłałeś precz Kurę ???

Niemożliwe.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie.

Jeżeli chce mieć duuuuuuuuuuży TV to tak muszę zrobić.

Gdybym miał KURO 60 " to bym nie wymieniał.

Jednak czekam na spadek cen Panasonica . Trochę za wysoka 15.000 zł.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia i wnioski odnośnie porównania VT50 z Samsungiem PNE8000. Podobno poziomem czerni PNE8000 dorównuje VT50, jedynie jest trochę ciemniejszy.

Jakie zalety i wady ma ten model Samsunga względem VT50? Wg CNET tegoroczne plazmy Samsunga są zdecydowanie mniej podatne na powidoki niż modele Panasonica. Zastanawiam się też czy może inne wady, które występują w Panasonicu, nie występują lub występują w mniejszym stopniu w Samsungu, np. błąd 50Hz, widoczny gradient, migotanie. Czy na Samsungu PNE8000 w 3D jest mniej widoczny crosstalk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za model PNE8000 ja znam ps

Oznaczenie PN jest na US, u nas rzeczywiście na początku jest PS. Mam na myśli najwyższy model serii E plazm Samsunga na rok 2012.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantazja trochę poniosła ;) Prawie każdy LCD jest w stanie dać po kalibracji ponad 220cd/m2. Testy przeprowadzane są przy 120-140cm/2, bo to dobra jasność do warunków wieczornych/kinowych. VT50 daje prawie 150cd/m2 w trybie THX bright, ale jest to pomiar zdjęty z małej planszy, gdybyśmy mierzyli na planszy pełnoekranowej to jasność spadnie w okolice 100cd/m2. No i taka jasność na Panasonicu powoduje że przebieg gamma gwałtownie załamuje się w pewnym momencie, przez co obraz jest trochę przepalony.

Panie Macieju, w wątku MEGA-TEST: LG LED... ST50 napisał Pan:

Maciek:

Tegoroczna plazma Panasonica jest dosyć jasna. 140cd/m2 to w prawdzie wciąż dwa, lub dwa i pół raza mniej od LEDowej konkurencji, ale wystarczająco, aby w miarę komfortowo oglądać w dzień.

...

ST50 dodatkowo pozwala uzyskać jaśniejszy obraz po kalibracji.

Mam pytanie odnośnie różnicy jasności plazmy ST50 i VT50. Często czytam takie opinie, ale brakuje informacji o trybie, w którym tę jasność uzyskiwano.

ST50 ma nast. tryby obrazu: Dynamiczny, Normalny, Kinowy, Prawdziwe kino, Gra

VT50 ma nast. tryby obrazu: Dynamiczny, Normalny, Kinowy, Gra, THX Cinema, THX Bright Room, Profesionalny1, Profesjonalny2

W związku z tym mam kilka pytań związanych z kalibracją tych TV:

1. W jakich trybach uzyskano wartości jasności w tych TV, o których Pan wspomniał w porównaniu?

2. W przypadku ST50, pisząc o jasności po kalibracji, jaki tryb obrazu miał Pan na myśli?

3. Czy możliwości kalibracji ST50 są takie same jak VT50, który ma dodatkowo dwa tryby profesjonalne.

4. Czytałem, że tryby profesjonalne są bardzo ciemne. Czy jest w ogóle sensowne ich użycie w praktyce?

5. Czy możliwości kalibracji trybów standardowych (Dynamiczny, Normalny, Kinowy), trybów THX i trybów profesjonalnych są takie same?

6. W jakich trybach odpowiednio w ST50 i VT50 można uzyskać największą jasność obrazu o zadowalającej jakości po odpowiedniej kalibracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Macieju, w wątku MEGA-TEST: LG LED... ST50 napisał Pan:

Mam pytanie odnośnie różnicy jasności plazmy ST50 i VT50. Często czytam takie opinie, ale brakuje informacji o trybie, w którym tę jasność uzyskiwano.

ST50 ma nast. tryby obrazu: Dynamiczny, Normalny, Kinowy, Prawdziwe kino, Gra

VT50 ma nast. tryby obrazu: Dynamiczny, Normalny, Kinowy, Gra, THX Cinema, THX Bright Room, Profesionalny1, Profesjonalny2

W związku z tym mam kilka pytań związanych z kalibracją tych TV:

1. W jakich trybach uzyskano wartości jasności w tych TV, o których Pan wspomniał w porównaniu?

2. W przypadku ST50, pisząc o jasności po kalibracji, jaki tryb obrazu miał Pan na myśli?

3. Czy możliwości kalibracji ST50 są takie same jak VT50, który ma dodatkowo dwa tryby profesjonalne.

4. Czytałem, że tryby profesjonalne są bardzo ciemne. Czy jest w ogóle sensowne ich użycie w praktyce?

5. Czy możliwości kalibracji trybów standardowych (Dynamiczny, Normalny, Kinowy), trybów THX i trybów profesjonalnych są takie same?

6. W jakich trybach odpowiednio w ST50 i VT50 można uzyskać największą jasność obrazu o zadowalającej jakości po odpowiedniej kalibracji?

1. Na ST50 można uzyskać w/w jasność w dowolnym trybie, po kalibracji balansu bieli. W VT 50 na każdym poza "profesjonalny-1/2".

2. Na egzemplarzu testowym kalibrowałem tryb "prawdziwe kino"

3. Nie, VT50 ma bardziej rozbudowane możliwości kalibracji w trybie "profesjonalny", jednak ten ma ograniczoną jasność. W VT50 na użytek profilu dziennego wykorzystuję jeden z trybów THX, jednak kalibracja THX'a jest jeszcze bardziej ograniczona (tylko balans bieli + podstawowe suwaki w menu).

4. Jest. Daje to obraz bardo bliski referencyjnemu, ale ma zastosowanie tylko w kompletnie ciemnym pomieszczeniu. Dlatego zalecam skalibrować dwa profile (na dzień i noc).

5. Profesjonalny jako jedyny ma wielopunktowy balans bieli i wielopunktowy wsp. gamma. Inne tryby tego nie posiadają. Nie mają też chyba korekcji kolorów drugorzędnych - cyan, magenta, yellow.

6. Można posegregować telewizory względem wierności obrazu po kalibracji:

VT 50 (profesjonalny) > ST 50 (skalibrowany dowolny) > VT 50 (skalibrowany THX)

a pod względem jasności:

ST 50 (140cd) = VT 50 (140cd) (THX) > VT 50 (80cd) (profesjonalny)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Maćku, również i ja proszę o pomoc.

Mam do wyboru 55VT50 lub 55HX850, oglądam głównie C+HD oraz Bluray. Priorytet jest wiadomo Bluray a C+ i tylko kanały HD jak nie mam nowych filmów na Bluray:). Który w/g Pana jest lepszym wyborem, dodam że po przeczytaniu tu wszystkich testów i wypowiedzi wciąż się waham, znam plusy i minusy obu technologii i oglądam głównie wieczorami, nocą a jeśli w dzień to zawsze opuszczam rolety aby nie było słoneczka w pokoju, tak lubię bo jest nastrój. Z C+ oglądamy filmy, przyrodę, sport.

Reasumując, z którego TV jest lepsza jakość obrazu w/g Pana jako eksperta, gdzie lepsza jakość obrazu? Dodatkowe funkcje jak skype i inne internetowe aplikacje zupełnie mnie nie interesują, tylko czysta jakość obrazu. Z góry dziękuję za opinię i pozdrawiam.

Nowy hdmaniak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pana przypadku wybrałbym VT 50 lub ST 50. Jeżeli priorytetem jest jakość obrazu w odpowiednich warunkach (noc/wieczór) to plazma będzie niezrównana. Z gorszym odbiorem w dzień można się przemęczyć.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...