Skocz do zawartości
Tony72

Panasonic VT50 - REFERENCYJNY (testy w pierwszym poście)

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro kolega lubi sport no i filmy to wg tego co pisaliście w testach judder, błąd 50Hz i kompletny brak płynności albo mega teatr go zabije...:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedź, też tak podejrzewałem że jednak VT50 będzie lepszy jeśli chodzi o stricte jakość obrazu. Jak tylko kupimy podzielę się wrażeniami jeśli będziecie chcieć a i pewnie pytań kolejnych się pojawi wiele. Ten Sony też mi się bardzo podoba, ma swoje zalety i wady, jak plazma ale tak jak Pan mówi, przy odpowiednim skąpym oświetleniu VT50 pokaże ładniejszą jakość obrazu.

Panie Maćku, na Podkarpacie to pewnie Pan się nie pofatyguje z kalibracją:)? Musiałbym Panu hotel wynająć:)

pozdrawiam i dziękuje bardzo za cenną i jednoznaczną poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega lubi sport no i filmy to wg tego co pisaliście w testach judder, błąd 50Hz i kompletny brak płynności albo mega teatr go zabije...:-))

O jej Panie Maćku, tak źle chyba nie będzie? Niech mnie Pan uspokoi bo ja to głównie filmy z BR, czasem z C+, chociaż ostatnio nic tam nie ma:) no i sport, żużel, piłka itd.

Proszę jeszcze raz coś powiedzieć o w/w mankamentach, na ile się zdarzają, jak dokuczliwe itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poczekaj z tą radością do zakupu... Rada prosto z dobrego serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Xelos, widzę że kolega, jeśli można, coś wie to proszę wprost napisać bo chce kupić. Czytałem ten mega test i Pan Maciek nie narzekał na w/w mankamenty tej plazmy tylko ten jego asystent a dla mnie nie ukrywam liczy się opinia Pana Maćka, który kalibruje więc wiele widział, wiele wie a nie opinia kogoś kto wyżej ocenia funkcje multimedialne, gadżety nad jakość obrazu. Bez urazy dla tego drugiego ale takie odniosłem wrażenie, jakby na siłę chciał przekonać do Sony bez jakiś profesjonalnych uzasadnień a bardziej na zasadzie "że w nasłonecznionym pokoju lepszy Sony..." No dobrze ale kto tak ogląda filmy? Ja zawsze trochę przyciemniam roletami na popołudniowej lidze angielskiej podczas sezonu. No w kinie tez podziwia się wielkość, jakość bez światła przecież. Może ja źle oglądam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na forum nie ma "Panów" to raz, a dwa jak tak kochasz ciemności to lepiej kup rzutnik.

Kolega nie czytał widocznie uważnie. Maciej napisał np. na tej stronie http://hdtvpolska.co...0/page__st__100 w ostatnim poście takie zdanie: "Po drugie HX850 daje świetną ostrość w ruchu. Po raz pierwszy byliśmy świadkami jak LCD kopie tyłek Plazmie pod tym względem. Może Ty po prostu lubisz judder".

Pozdrawiam.

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Maćku, na Podkarpacie to pewnie Pan się nie pofatyguje z kalibracją :)? Musiałbym Panu hotel wynająć :)

Mogę się wybrać podczas lipcowego wyjazdu Kraków - Katowice, nie ma problemu http://skalibrujtv.pl/kontakt

O jej Panie Maćku, tak źle chyba nie będzie? Niech mnie Pan uspokoi bo ja to głównie filmy z BR, czasem z C+, chociaż ostatnio nic tam nie ma:) no i sport, żużel, piłka itd.

Proszę jeszcze raz coś powiedzieć o w/w mankamentach, na ile się zdarzają, jak dokuczliwe itd.

Na filmach z BR jest wszystko ok na VT/ST50, tylko że uzyskujemy projekcję z klasycznym judderem, czyli szarpaniem obrazu doskonale znanym z kina. Jak widzisz po dyskusjach niektórzy to lubią, bo nadaje to "filmowy" charakter. Ja np. wolę taką poprawę płynności jaką oferuje Sony. Gdybym miał jednak wybrać do BR w warunkach kinowych plazmę z judderem, albo HX850 z płynniejszym ruchem to wybrałbym to pierwsze.

Z drugiej strony jeżeli planowałbyś oglądać dużo filmów w telewizji to wybór nie byłby jednoznaczny, bo przez problem 50Hz plazma dużo traci na odwzorowaniu ruchu, ale to tylko problem przy oglądaniu telewizji.

Czytałem ten mega test i Pan Maciek nie narzekał na w/w mankamenty tej plazmy tylko ten jego asystent a dla mnie nie ukrywam liczy się opinia Pana Maćka, który kalibruje więc wiele widział, wiele wie a nie opinia kogoś kto wyżej ocenia funkcje multimedialne.

To Gmeru jest organizatorem testów i administratorem forum, ja asystuję przy nich nie on :). Poza tym to gość z dużym doświadczeniem i uważam, że jego oceny są na prawdę obiektywne.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panie Xelos, widzę że kolega, jeśli można, coś wie to proszę wprost napisać bo chce kupić. Czytałem ten mega test i Pan Maciek nie narzekał na w/w mankamenty tej plazmy tylko ten jego asystent a dla mnie nie ukrywam liczy się opinia Pana Maćka, który kalibruje więc wiele widział, wiele wie a nie opinia kogoś kto wyżej ocenia funkcje multimedialne, gadżety nad jakość obrazu. Bez urazy dla tego drugiego ale takie odniosłem wrażenie, jakby na siłę chciał przekonać do Sony bez jakiś profesjonalnych uzasadnień a bardziej na zasadzie "że w nasłonecznionym pokoju lepszy Sony..." No dobrze ale kto tak ogląda filmy? Ja zawsze trochę przyciemniam roletami na popołudniowej lidze angielskiej podczas sezonu. No w kinie tez podziwia się wielkość, jakość bez światła przecież. Może ja źle oglądam:)

Officer - chłopie czy wiesz co ty wypisujesz tak w ogóle :lol: ? głównego recenzenta wszystkich tutaj testów guru tego forum nazywasz "asystentem" litości.

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D dobrze ze mam poczucie humoru :DDDDDDDDDDDDDD i degradacje przyjalem na klate haha :DDD
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Wkradło się jakieś nieporozumienie:) ale myślę że to poważne forum znawców HD sprzętu. Więc tak, od godziny 11 rano 55VT50 jest u mnie.

Na razie stoi później zawiśnie. Podłączyłem HDMI C+ oraz Bluray. Skupiam się na jakości obrazu i powiem tak, jak dla mnie REWELACJA, autentycznie opada szczęka na filmach, Baraka, MI3 i kilka koncertów po kawałku. Ustawiłem na THX Bright Room i jasność jest rewelacyjna, absolutnie nie potrzebuje więcej. W dzień rolety 3 z 4 opuściłem i było idealnie, słońce jest dziś i tak jakieś niewyraźne u nas. Sprawdziłem oczywiście tryb THX Cinema, o kurcze bomba ale nieco chyba ciemniejszy jest, będzie dobry na noc. Na tym pierwszym przetestowałem wczorajszy finał z dysku i genialna jakość, płynność świetna, nie stwierdziłem żadnych problemów z tym sygnałem 50 hz, to może jakaś plota konkurencji bo siedzimy w trójkę, gapimy się na Iniestę na ruchy kamerą horyzontalne i jest ekstra, tak jak ma być. IFC ustawiłem na min. ale nie widzę absolutnie żadnej różnicy. Kurcze, kolory, kontrast, nasycenie i nie wiem jak to nazwać jest niesamowite. Teraz rolety poszły do góry i wciąż idealnie. Jeszcze raz powtarzam że ja odpukać w niemalowane nie dostrzegam tego problemu przy 50hz zupełnie, oglądam tylko w HD, może w SD jest ale mnie nie obchodzi. Na razie dużo pstrykam i nic mi się nie wypaliło, żadne logo. 3D jeszcze nie testowałem, muszę kupić nowy odtwarzacz BR. Jestem bardzo zadowolony z zakupu i dziękuje za porady. Jeśli problem 50hz jest taki jak ja widzę albo płynność z BR jest tak jak ja ją widzę to oby tak było zawsze:) bo jest super. No i na koniec nie będę się musiał martwić tym nierównomiernym podświetleniem matrycy w przypadku LED czy jakimś paskiem vertykalnym jak opisuje chłopaki w wątku o HX850 w 55 calach. Duży ten tv, wcześniej miałem 42" ale jak dla mnie jakość miazga jak to mówią. Tak trzymać!

Pozdrawiamy i jeszcze się odezwiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczerą wypowiedź.

Czekamy na dalszę relację.

Ja przymierzam się do wersji ST 65 cali.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Officer - na początku człowiek nie dostrzega pewnych wad, tym bardziej świeżo podekscytowany po zakupie :) do tego nie mając innego ekranu obok dla porównania i troszkę większej wiedzy na co zwracać szczególnie uwagę. Problem 50Hz występuje zarówno w HD i SD, zeby nie było tak różowo to zamiast nierównego podświetlenia matrycy jak wspomniałeś tu możesz łatwo zobaczyć problemy z nierównymi przejściami kolorów tzn banding kolorów, czy ten widoczny judder albo efekt teatru z aktywnym upłynniaczem ruchu. Ale co tam w teście wszystko jest ładnie napisane.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony po co doszukiwać się wad i psuć sobie FUN... Ja się tak doszukiwałem i co? Znalazłem vertical banding z czym teraz walczę aby przestać na to zwracać uwagę i zminimalizować wadę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hehe masz i rację z drugiej strony, ale uważam ze warto wiedzieć i znać swój ekran i jego niedoskonałości żeby je potem możliwe najlepiej maskować, przynajmniej ja tak wole, a nie myśleć ze we wszystkim jest the best, potem mamy takie posty jak kolegi "mare37" ze jego samsung le656 rządzi we wszystkim :D

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wychodzi na to że najlepiej nic nie kupowac bo jak się człowiek na czyta jakie ma wady Sony i jakie ma Panasonic to lepiej zostać przy obecnym Tv.Ja mam plazmę starszą Panasonic 42pv60 niż te teraz obecne ale jak patrze na Lg 47LW5500 który ma mój sąsiad to nie żałuje że nie zmieniałem na nowszy.Wychodzi że trzeba czekac na ten perfekcyjny Tv ale tak mozna w nieskończoność czekać i czekac bo zawsze jakieś wady wyjdą w nowych Tv.Ja mam zamiar zmienić też na Plazmę i tę z to będzie Panasonic.Jak kupowałem to też pisali żle o tym modelu co mam same negatywy ale jak przywiozłem do domu i oglądaniu przez jakiś czas pytałem się siebie gdzie te wady co wszyscy pisali.Wady zawsze były i będą bo niema idealnych telewizorów tak samo samochodów bo jakby było wszystko idealne to by nie musieli robić nowszych modeli tylko każdy by miał ten swój i by nie musiał zmieniać na inny

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mało tego jak byłem w łodzi w media markt i pierwsze co ludzie się pytali o tv to ile pobiera prądu nie co ma w swobie tylko ile będzie pobierał to było najważniejsze jak mało pobierał to brali a te co więcej ciągły to nie kupowali także teraz wychodzi nie co ma telewizor jakie bajery tylko ile pobiera od tego jest zależna ocena przy zakupnie

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie bez przesady, trochę luzu.

Nie ma idealnych urządzeń. Nawet Kuro ma wady. Projektory JVC i te droższe LED za grube pieniądze. Nie popadajmy z jednej skrajności w drugą.

Znam osoby które nie oglądają treści tylko sprzęt.

Lepiej nie wiedzieć o ułomnościach swojego sprzętu, bo w przeciwnym wypadku nie będziemy cieszyć się z tego co mamy i za wszelką cenę będziemy dążyć do doskonałości a tej nie ma.

Jakiś czas temu próbowałem znaleźć idealny odtwarzacz CD. Przesłuchaniem i zakupiłem kilkanaście i za każdym razem traciłem niepotrzebnie pieniądze aż zatrzymałem się na MERIDIAN 506 24 bit, który nie jest idealny.

W pewnym momencie powiedziałem STOP i zacząłem słuchać muzyki a nie sprzętu i dobrze nas tym wyszedłem.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy ktoś z was przy zakupie tv pyta się ile ten telewizor ciągnie prądu czy po prostu kupuje i nie ważne ile on sobie tam ciągnie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez przesady, trochę luzu.

Nie ma idealnych urządzeń. Nawet Kuro ma wady. Projektory JVC i te droższe LED za grube pieniądze. Nie popadajmy z jednej skrajności w drugą.

Znam osoby które nie oglądają treści tylko sprzęt.

Lepiej nie wiedzieć o ułomnościach swojego sprzętu, bo w przeciwnym wypadku nie będziemy cieszyć się z tego co mamy i za wszelką cenę będziemy dążyć do doskonałości a tej nie ma.

Jakiś czas temu próbowałem znaleźć idealny odtwarzacz CD. Przesłuchaniem i zakupiłem kilkanaście i za każdym razem traciłem niepotrzebnie pieniądze aż zatrzymałem się na MERIDIAN 506 24 bit, który nie jest idealny.

W pewnym momencie powiedziałem STOP i zacząłem słuchać muzyki a nie sprzętu i dobrze nas tym wyszedłem.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Popieram słowa kolegi bo jakbysmy tak na wszystko patrzyli to pewnie nikt by nic nie kupił bo po co skoro on ma wady a lcd coś tam jeszcze a led to już w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jest taki, jak z kalibracją.

Dopóty dopóki pamiętamy, że nasz TV jest skalibrowany to podświadomie czerpiemy z tego zadowolenie.

Wystarczy kilka filmów złej jakości i cały urok kalibracji pryska jak bańka mydlana. A jak jeszcze sąsiad powie nam, że na naszym telewizorze kolory są gorsze niż u niego, to zaczynamy grzebać w ustawieniach i kalibrację szlag trafił.

Za jakiś czas zapominamy o kalibracji i powracamy do punktu wyjście, czyli bez kalibracji i wszyscy są zadowoleni i sąsiad też.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andsie1... z całym szacunkiem ale jeśli ktoś zachowuje sie tak jak napisałeś to... ma chyba połowę mózgu!:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

He he he... to jest życie.

Prawdopodobnie nigdy nie miałeś kalibracji TV i żona zdecydowanie wybierze ten bez kalibracji.

Idę o zakład, że 90 osób na 100 wybierze telewizor bez kalibracji.

Byłem na takim teście i potwierdziło się, że dla większości osób TV skalibrowany nie przedstawiał większego zainteresowania.

Nie będę się wdawał w szczegóły, do to nie ma sensu.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę że na 10 kupionych tv może 2 dadzą do kalibracji a reszta stwierdzi że to im nie jest potrzebne to zycia po prostu ludzie nie wiedzą że można tv kalibrować bo przcież w sklepie nie powie proszę udać się do kogoś kto się zna się na tym i skalibrować go jeszcze nie słyszałem osobiście.Klijent ma kupic i wyjść zadowolony ze sklepu a co pózniej się dzieje to już nikogo nie obchodzi ważne sprzet kupiony.

Nie ma co się denerwować bo to nikomu na dobre nie wyszło każdy kupuje co mu się podoba a napewno ludzie i tak zrobią i kupią inny niż się poleca wiem coś o tym sam polecałem sony KDL-46HX850 bo chciał leda kupic a potem słyszę ła ten był drogi po co mi taki zbajerowany kupiłem inny Lg bo był tańszy od Sony model LG 47LM660S i na koniec stwierdził że dla niego lepiej odbiera LG także każdy robi co chce i kupuje taki jaki mu się podoba pewnie ameryki nie odkryłem ale taka jest prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mnie akurat mało intersuje, że ktoś pali fajki i objada się golonką - nawet jeśli robi tak 9/10 osób. Zarówno ja, jak i inni członkowie mojej rodziny zdecydowanie doceniamy zalety kalibracji i dawno już mamy ten proces za sobą. Do kina też pewnie ludzie nie chodzą, bo "kolory za mało nasycone" a jak już pójdą to dlatego, "że jest głośno" ale co z tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ty wiesz o tym ale inni skąd to mają wiedzieć bo na pewno nie ze sklepu ani z gazety ????Nie interesuje cię kto na ile to zrobi rozumiem ale nie wszyscy czytaja te forum czy inne.Weż pod uwagę że w przedziale wiekowym miedzy 40 a 60 lat na taki ruch czyli kalibracja mało kto się na to zdecyduje dlaczego bo jest płatne i pewnie im szkoda kasy a po drugie nie potrzebują tego on sobie włacza gra i jest gitara a czy jest skalibrowany czy nie ma to gdzies działa odbiera i to się liczy bo i tak wydał na tv więćej niż przewidywał.Ja jak kupowałem swój Tv to też nie wiedziałem że jest taka możliwość dopiero za jakiś czas zalogowałem się na te forum i dowiedziałem się o takiej mozliwości a znając życie pewnie twoja rodzina się dowiedziała od ciebie bo inaczej pewnie sami by nie wiedziwli że tak można .Dobra pewnie masz to gdzieś co pisze także nie będę się wysilał bo każdy wie swoje i robi co mu się żywnie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...