Skocz do zawartości
Tony72

Panasonic VT50 - REFERENCYJNY (testy w pierwszym poście)

Rekomendowane odpowiedzi

Speed - Twój post raportowałem, możesz się nie zgadzać ale takie słownictwo to oznaka słabości i niskiego poziomu - nie życzę sobie pod moim adresem

Ketom ja sobie nie przypominam, żebym wyganiał Cię z jakiegoś wątku więc Ty tego też nie rób bo tylko się ośmieszasz. Byli już tutaj tacy... a teraz znalazło się dwóch "expertów" - jeden z 3 a drugi z 20 postami. Śmiechu warte... Nie wiem o jakich posiadaczach 40 calowych ledów mówisz ale uwierzcie koledzy, ze nie macie monopolu na oglądanie, sprawdzanie i ocenianie telewizorów a powiedzi o "pazurach" i "efektach WOW" są dobre dla dzieci a nie na poważne forum. Tak więc mniej fanboystwa, więcej konkretów. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi !!!

A już całkiem na marginesie - Ketomie miły czy myślisz, ze przed zakupem tv nie sprawdziłem DOKŁADNIE VT50 (i VT30)? A owszem, nawet bardzo dokładnie i w mojej ocenie obie plazmy poległy. Ty przedstawiasz swoje zdanie ja swoje, tylko różnica między nami jest taka, ze ja Cię nie wyganiam z wątku kiedy masz inne zdanie a Ty nie możesz wytrzymać, że ktoś śmie krytykowac plazmę. I to jest zabawne.

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Speedx na jakich trybach obrazu porównywałeś TV?

klient zmieniał w plaźmie na normal, profesjonalny i ten coś tam bright room, Sony na standard i żywy, ... spodziewałem się ciemnego obrazu po plaźmie, a tu nic z tych rzeczy, gdy było ciemne tło to obraz był równomierny czysty matowy, nie wiem czy to kwestia podświetlania czy czego, po prostu ogólny odbiór był na plus dla Panasonica.

Xelos czy ja dobrze rozumiem? nazwałeś mnie 'fanboyem', posądziłeś o podszywanie się i nabijanie postów, i po mojej reakcji (ciut mocniejsze odczep się gościu - bo jak mam inaczej zareagować?) donosisz na mnie? gwałciciel pozywa ofiarę? haha :)

Edytowane przez Speedxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedx, Vt50 posiada bardzo dobry filtr i szczególnie w trybie bright room jasność ekranu jest bardzo wysoka chociaż sam tryb nie jest idealny ale cwanie oszukuje wzrok i jest bardzo przyjemny. To są mity z tym ciemnym obrazem w plazmie. Jest wystarczająca chociaz nizsza niz w ledach. natomiast w ledach przy wysokiej jasnosci widac jak na dłoni nierównomierne podswietlenie i musisz znacznie zjechac aby to poprawic bo wyeliminowac sie nie da. HX850 przy warunkach domowych nawet przy podswietleniu na 2 wciaz po kątach ma widoczne przeswity w rogach i czesto clouding. Mowie tu o 55" a nie o kuchennych maluszkach. Zaden z nich nie jest idealny ale Vt50 jest znacznie bliższy ideałowi co potwierdzają dziesiątki już fachowych publikacji i twój oraz mój wzrok.

Pozdr,

@xelos, bye!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widze jakiś kompleks małego... telewizora. Hehe, no bywa maluszku. Niska jasnośc w plazmach to pomiary nie mity. Speed o nic Cię nie posądzałem, napisałem "może" - wiesz co to znaczy? Co do jednego sie zgadzamy, jesteś ofiarą... jak sam napisałeś!

Ketom, bye i mam nadzieję, ze dotrzymasz słowa, chociaż raz, bo nie potrafisz sensownie odpowiedzieć choćby na jedno moje zdanie. Taka dyskusja to żart.

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ketom przed wypadem do sklepu byłem niezdecydowany między tymi dwoma modelami, czytałem bardzo dużo o wadach i zaletach, i wiem że plazma żre prąd jak szalona i że słabiej świeci w dzień, i że ledy mają tą wadę wyblakłego obrazu po rogach, nie widziałem tego na tym Soniaku, umówmy się że nie miałem czasu na porównywanie czy jakieś testy :) ... jestem kinomanem, mi tv będzie służył tylko i wyłącznie do oglądania filmów, nie do oglądania tv, więc decyduje się na ten wariant który zrobił na mnie lepsze wrażenie. Ale naprawde byłem bardzo miło zaskoczony, zwłaszcza jasnym obrazem w dzień, ogólnie i perfekcyjnym obrazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klient zmieniał w plaźmie na normal, profesjonalny i ten coś tam bright room, Sony na standard i żywy, ... spodziewałem się ciemnego obrazu po plaźmie, a tu nic z tych rzeczy, gdy było ciemne tło to obraz był równomierny czysty matowy, nie wiem czy to kwestia podświetlania czy czego, po prostu ogólny odbiór był na plus dla Panasonica.

To czy ekran telewizora jest ciemny zależy tak samo od ekranu jak i od natężenia oświetlenia w otoczeniu więc jeśli w warunkach podobnych do docelowej lokalizacji telewizora plazma wypadała na + i nie była za ciemna to nie ma co się zastanawiać tylko brać ;) oba telewizory są bardzo fajne,

Ketom przed wypadem do sklepu byłem niezdecydowany między tymi dwoma modelami, czytałem bardzo dużo o wadach i zaletach, i wiem że plazma żre prąd jak szalona i że słabiej świeci w dzień, i że ledy mają tą wadę wyblakłego obrazu po rogach, nie widziałem tego na tym Soniaku, umówmy się że nie miałem czasu na porównywanie czy jakieś testy :) ...

Bez przesady, ani plazma nie żre prądu jak szalona, ani LCD nie mają wyblakłego obrazu po rogach. "Latarki" to tylko przypadłość nielicznych egzemplarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@speedxx, nawet sie nie zastanawiaj tylko kupuj VT50 tym bardziej jesli ma służyc do ogladania filmów. Ta czerń cie uwiedzie, obiecuje. Niebywały kontrast, szczerze mówiąc nie widziałem lepszego w żadnym tv ale nie miałem tez dostepu do Oledów np.

Tryb THX bright room generuje bardzo wysoką jasność na poziomie 140 cd/m2 więc całkowicie wystarczająco. Do warunków wieczorowych THX cinema z jasnością nieco ponad 100 cd/m2 jest wręcz idealnie. Tryby pro są juz jak dla mnie za ciemne, jasność panelu wynosi około 80 cd/m2

Ale żeby ci troszkę namieszać:) obejrzyj 60E650, plazma która w trybie normal daje około 170 cd/m2 a w trybie film (na wieczór około 100). Super panel z również mega czernią, ciut słabszą ale te różnice widać tylko side by side. Ma jeden minus, skacze troche jasność i lekko pływa czerń. Szczególnie to pierwsze bywa zauwazalne na pewnych kontrastowych materialach, jak hokej. Cena super, rozmiar WOW, obsługa extra, jakość obrazu fenomenalna.

To najlepsza plazma samsunga jaką stworzył.

Wybór należy do ciebie, ja wybrałem VT50 ale do dziś mnie lekko korci ta 650ka, głównie rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 60E6500 to raczej konkurent ST50, a nie VT50. W stosunku do tego drugiego jego jedyną przewagą jest brak błędu 50Hz. Wszystko inne jest na niekorzyść tego ekranu. W stosunku do ST50 byłby alternatywą gdyby nie ta cena. http://blog.skalibrujtv.pl/2012/08/samsung-ps51e6500es-test/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty Maciej, jakiego błędu 50Hz??? Przecież eksperci speedoketom wyraźnie napisali, że niczego takiego nie ma ! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maciej, testowałeś 51", w przypadku Samsunga wystepuje duża różnica w porównaniu do 60". Ten ostatni wyświetla znacznie lepszą czerń, co za tym idzie lepszy kontrast i dzięki temu ogólne wrażenia są wyraźnie lepsze. Jasne że można porównywac do ST50 bo to również extra panel z jakością obrazu niemalże identyczną jak VT50. Filtr w VT50 stanowi jedyną przewagę w dzień. Poza nim moim zdaniem zero różnic. No tryby THX i wyposażenie nie biorę pod uwagę. Poniżej linki do testów które potwierdzają moje wrażenia.:)

http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ps60e6500-ps51e6500-201207262022.htm

http://www.avforums.com/reviews/Samsung-E6500-PS-51E6500-60E6500-3D-Plasma-Smart-TV-Review_356/Review.html

http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/samsung-pn60e6500/4505-6482_7-35159642.html

Jest więcej różnic w obrazie poza w/w,miedzy 51 a 60" zapraszam do lektury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest dużo różnic bo skrobię powoli test 64" modelu E8000, ale zauważ że Panasonic ST50 w 65" jest 1 500zł tańszy, a przy tym lepiej się sprawdza na filmach. Moje zdanie jest takie - jeżeli więcej telewizji i oglądania w dzień to duży Samsung, jeżeli więcej kina i filmów to ST50. Chyba że cena VT50 nie robi problemu, to mamy zalety tych obu wyświetlaczy w jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam wasze forum od niedawna, w przyszłym roku chce zakupić tv ... czytałem ten wasz super test LCD - Plazmy i LEDA, i ta wieczna wojna, Sony coś tam HX850 kontra Panasonic jakiś VT50, i te wasze argumenty ze Plazma Panasonica nie nadaje się do oglądania w dzień, i że ma 50hz i obraz skacze, ale w nocy wymiata czerń itd, a Sony że ma za to super obraz w dzień ale gubi czerń na rogach, no i że w nocy odstaje od Panasonica ... piszę bo wróciłem właśnie ze sklepu gdzie mogłem porównać sobie obydwa, a było jeszcze wiele innych różnych firm miedzy innymi LG (ze śmieszną podstawką) i Samsung (również śmieszna podstawka) ... ceny wszystkich tv były podobne, sklep w Norwegii Expert. Tutaj Plazma Panasonica jest reklamowana jako plazma led albo coś takiego, absolutnie nie jest grubszy od tych nowych Ledów, i jak ktoś jest laikiem, to potraktuje ten TV jako Led. Jako że jest dzień, i w sklepie jest bardzo jasno, duże okna itd, miałem dosyć dobre warunki żeby przekonać się samemu. Wszystkie tv o matrycy 55' ... (osobiście uważam że jest to najbardziej optymalny rozmiar, a trochę się obawiałem ponieważ rozdzielczość ta sama a ekran większy, bałem się po prostu o wielkość pixela, ale już jestem spokojny)... wiem że tutaj kilku panów bardzo się angażuje w faworyzowanie tego nowego Sony, panowie ten Panasonic VT50 przebija wszystkie inne tv z tego przedziału cenowego tak o klasę, obraz wyświetlany w dzień był jasny, ostry, płynny, czysty, wręcz perfekcyjny. Nie wiem, może na waszych pomiarach, wychodzi że Sony jest w czymś lepszy, albo ma jakieś nowsze zastosowania technologiczne w środku, nie wiem to wy jesteście ekspertami, ja natomiast wiem co widziałem, i jako klient który zastanawiał się nad wyborem (za rok przymierzam się kupić) czuje się wprowadzany w błąd.

p.s ... Aż się boję jak ten Panasonic daje w nocy :D ...

Warto było Panasa chwalić?

Jakiej reakcji się spodziewałeś? :-)

Ja podpisuję się pod tym co napisałeś. Dodam, że obecnie warto się również zastanowić nad zakupem VT30. 55VT30 można kupić ponizej 6500zł!

Użytkownicy którzy zmienili VT30 na VT50 piszą o bardzo małej różnicy w obrazie. A cena rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko nad czym jest ubolewanie. Wiemy dobrze jakiej klasy są plazmy typu VT50 czy ST50. Dla mnie to jedne z najlepszych ekranów na rynku. Po prostu nie ma czytania całych tematów tylko ktoś wpada skrobnie posta i jest pyskówka. Zamiast pisać to lepiej poświęcić z 5 dni i poczytać cały temat i testy........ iiiiii wyjdzie czy dla kogoś lepsza plazma czy LCD.

Ale jak ktoś wpada i mówi, że nie widzi juddera czy innych oczywistych rzeczy, które są problemem albo plazmy albo LCD to nie mam pytań.... To jest wciskanie ludziom kitu. Czytać a potem pisać. Ze zrozumieniem.

Ja i tak uważam, że ST50 ze swoją ceną naprawdę miesza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest racja. Niestety ludzie często zapominają, że forum służy nie tylko do pisania... Widać jednak, że te pyskówki i kłótnie są domeną kilku osób a fanatyzm nie jest dobrym doradcą... Dla mnie VT30/50 był akurat gorszym wyborem i dzielę się tym z innymi użytkownikami, bo chyba o to chodzi na forum. I nagle ktoś "wygania mnie" z wątku albo pisze "spadaj", nie wspomnę już o teoriach spiskowych w myśl których jest tu grupa zakonspirowanych agentów Sony (do której to grupy mnie także zaliczono):-)) Wszystkie te kwiatki mają jedno, wspólne źródło w osobach kilku "miłośników", dla których człowiek z innym zdaniem to wróg, niedouczony pajac, który telewizory widział w gazetce z Media Markt. Na szczęście Administracja z tym przykrym zjawiskiem skutecznie walczy, za co pozwolę sobie podziękować.

Przy okazji wpadło mi coś ciekawego w temacie (nie wiem czy już gdzieś to było) - przy wsparciu japońskiego koncernu medialnego NHK odpowiedzialnego za przyszły format telewizyjny UHDTV, czy inaczej Super Hi-Vision, Panasonic stworzył 145-calową plazmę. plazmę, która może poszczycić się wyświetlaniem rozdzielczości 8K, czyli 7680x4320 pikseli, co daje 16 razy więcej pikseli niż 1920x1080 oraz 4 razy więcej niż 4K. Taki "VT50 dla VIPów";-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się nad kupnem 50 cali VT50 i proszę o rzetelną poradę czy warto. Telewizor będzie używany głównie do oglądania sportu oraz seriali z sygnału naziemnej telewizji cyfrowej, sporadycznie do oglądania filmów z dysku zewnętrznego. Telewizor będzie wisiał w nasłonecznionym salonie jdnakże w salonie są rolety które w nieprzepuszczają promieni słonecznych co rozwiązuje "problem gorszego obrazu w dzień". Interesuje mnie tylko telewizor 50 calowy, stąd zainteresowanie VT50, 47 cali jest za mały a 55 za duży i za drogi. Mój budżet to 6 tyś. Telewizor będę oglądał z odległości 3,80 m. Proszę o poradę ekspertów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odległości 3.8 m. wybrałbym na pewno 55''. Argument ceny odpada, bo zamiast wybrać 50VT50, możesz kupić 55VT30 lub polecany 55ST50. Tego ostatniego nie widziałem ale podobno prawie w niczym nie ustępuje serii VT. Tak przynajmniej twierdzą Ci którzy go widzieli. Popytaj.

Edytowane przez HQ150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Telewizor będzie używany głównie do oglądania sportu oraz seriali z sygnału naziemnej telewizji cyfrowej, sporadycznie do oglądania filmów z dysku zewnętrznego

Czyli sport nawet nie będzie w HD. A gdzie bluray?

47 cali jest za mały a 55 za duży
Telewizor będę oglądał z odległości 3,80 m

50 calowy tv chcesz oglądać z prawie 4 metrów? Hmm... no można tylko wtedy właściwie stracisz wszystkie najwięsze zalety takiego tv. Jeśli tylko masz miejsce to polecałbym raczej model ST50 w 55 calach (cena około 5100 a więc nawet mniej niż zakładałeś). W cenie 5 - 6 tys nic lepszego w 55 calach raczej nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sport w HD będzię, zapomniełem dodać że bedzie podpięty Cyfrowy Polsat. Zestaw kina domowego z Bluray ze względów finansowych narazie został odłożony na bok, wprowadzam się na nowe M i za dużo narazie wydatków a filmów z dużo też nie oglądam. Z miejscem jest ciężko, na siłe 55 cali by weszło ale mierzyłem na ścienie plakat KDL-55HX850 i wydaje się przy pokoju 24 metrowym mega duży choć odległość do oglądania za mała nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poprosił o podanie jakie macie ustawienia obrazu w swoich panasonicach.Kupiłem wlasnie ojcu VT50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie cały czas chodzi mi po głowie Panasonic 55 VT-50 żeby zostać przy Plażmię ale naczytałem się o tych 50hz że jest z tym problem że już zgłupiałem czy naprawdę aż tak to się rzuca się w oczy czy to jest jedyny jego mankment te 50Hz czy sa jeszcze inne wady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuca się w oczy i to bardzo(jest to szczególnie denerwujące przy oglądaniu piłki nożnej) gdyby nie ten bug 50hz plazma byłaby dla mnie idealnym wyborem...mam model g30 więc wiem o czym piszę...może tobie nie będzie to tak przeszkadzać musisz to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sport w HD będzię, zapomniełem dodać że bedzie podpięty Cyfrowy Polsat. Zestaw kina domowego z Bluray ze względów finansowych narazie został odłożony na bok, wprowadzam się na nowe M i za dużo narazie wydatków a filmów z dużo też nie oglądam. Z miejscem jest ciężko, na siłe 55 cali by weszło ale mierzyłem na ścienie plakat KDL-55HX850 i wydaje się przy pokoju 24 metrowym mega duży choć odległość do oglądania za mała nie jest.

ja oglądam 42 cale z 2,5 metra i mi mało. Spokojnie 50 cali by mogło być. Z tym, że mam ST50, a nie VT o którym piszesz, no ale odnoszę się tu do odległości oglądania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poprosił o podanie jakie macie ustawienia obrazu w swoich panasonicach.Kupiłem wlasnie ojcu VT50.

Żadnych podpowiedzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zestaw kina domowego z Bluray ze względów finansowych narazie został odłożony na bok

No widzisz, jeśli zamiast VT kupisz ST będzie na bluray:-) Jeżeli miejsce pozwala kupuj 55 bez zastanowienia! Przy prawie 4 metrach to i tak za mało, uwierz. Im dłużej będziesz oglądał, tym częściej będziesz myślał... "mogłem kupić większy":-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie popieram kolegę Xelos, TV nigdy nie jest za duży!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...