Skocz do zawartości
Tony72

Panasonic VT50 - REFERENCYJNY (testy w pierwszym poście)

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie.

Ale różnica w jasności w VT50 i ST60 na pewno nie jest taka jak na zdjęciach. Gdyby tak było to na CES 2013 były by porównywane te modele, a nie VT50 i ZT60.

Czyżby? ;)

Nie wydaję werdyktu, bo nie widziałem jeszcze produktu, ale zauważ, że ST50 osiąga taki sam poziom czerni co VT50, więc nie ma znaczenia, którego z nich użyjemy do takiego porównania. Po drugie czerń na poziomie 0,011cd/m2 jaką ma obecna seria "50" to wciąż daleko od szczytu marzeń. Pewnie nie każdy z nas miał okazję oglądać czarną planszę w czarnym pomieszczeniu, ale ona... świeci i to tak mocno, że osoby, które miały możliwość takie coś zobaczyć pytają czy wszystko jest OK. Pytał o to obcypl swojego czasu http://hdtvpolska.com/topic/28857-p46gt30e-zbyt-jasna-czern/

Jeżeli ST60 jest w stanie zejść 2 - 2,5x niżej z czernią od swojego poprzednika to właśnie tak to może wyglądać. Kwestia odpowiedniego czasu migawki. Regulując go możemy z pozornej czerni zrobić biel, no problem. A że kiki lubi manipulować, to chyba każdy z nas wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co gorsze Kuro z czernią na poziomie około 0,003 też "świeci"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby? ;)

Nie wydaję werdyktu, bo nie widziałem jeszcze produktu, ale zauważ, że ST50 osiąga taki sam poziom czerni co VT50

Ja też.

Ale st5 i vt5 ma gorszą czerń od ZT5 (Japonia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy sa jakies inne okulary 3d pasujace do vt50 np sony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung SSG-4100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie Macieju czy te samsungi maja podobna jakosć jak te dołaczone do TV bo muszę jeszcze dokupić 1-2 pary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu tak, ale przepuszczają światło bokiem co może wielu osobom nie odpowiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może sprawdzić czy ma polskie znaki w EPG w trakcie używania tunera DVB-S? Ja niestety nie mam i nie wiem dlaczego.Czy

"użytkownik" jest do wymiany,czy odbiornik TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung SSG-4100.

Jeśli pasują do vt50 to można założyc, że do gt50, st50 lub i do nowszych serii 60? Wciąż brak decyzji o wyborze modelu, a cena oklularów jest istotna jeśli nie ma jej w zestawie. (ponoć jest 1szt do modeli'60).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny pasować, ale na 100% przekonany nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! A Jaki jest sposób na sprawdzenie przez laika? Organoleptycznie oglądając tv?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic korzysta z okularów kompatybilnych ze standardem "fullhd 3d glasses" http://www.fullhd3dglasses.com/, więc ssg-4100 powinny współpracować z VT60. Ktoś musi jednak kupić i sprawdzić żeby być pewnym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bedę pierwszy i podzielę się wiadomościami, chyba, że ktoś juz próbował?

Pytanie szerokie w sensie gamy tv ponieważ od 2 lat kupuję plazmę Panasonica i... wciąż coś nowego, trudno się zdecydować, ale czytając recenzje najnowszych chyba dobrze, że poczekałem. Okulary tylko w komplecie do VT stąd pytanie. To nie ten temat, ale zaczynajac od vt30 i czekając aż spadnie cena (ma to dla mnie znaczenie), już prawie kupiłem w ostatnich miesiącach gt50, a teraz znowu seria 60tek i recenzje... nawet st60 porównują tu i tam do vt50 z niewielkim uszczerbkiem dla obrazu (http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/panasonic-tc-p55st60/4505-6482_7-35567256.html)... i jak tu się zdecydować :wacko:;)

Czekam i nie tylko ja zapewne na test tutaj st60!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bedę pierwszy i podzielę się wiadomościami, chyba, że ktoś juz próbował?

Pytanie szerokie w sensie gamy tv ponieważ od 2 lat kupuję plazmę Panasonica i... wciąż coś nowego, trudno się zdecydować, ale czytając recenzje najnowszych chyba dobrze, że poczekałem. Okulary tylko w komplecie do VT stąd pytanie. To nie ten temat, ale zaczynajac od vt30 i czekając aż spadnie cena (ma to dla mnie znaczenie), już prawie kupiłem w ostatnich miesiącach gt50, a teraz znowu seria 60tek i recenzje... nawet st60 porównują tu i tam do vt50 z niewielkim uszczerbkiem dla obrazu (http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/panasonic-tc-p55st60/4505-6482_7-35567256.html)... i jak tu się zdecydować :wacko:;)

Czekam i nie tylko ja zapewne na test tutaj st60!

W ST60 też są okulary w komplecie. Jest to pewne na 100%, bo mam je przed sobą :). To idiotyczne pióro do ekranu dotykowego też zresztą jest. Tylko na co to komu....

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałem w specyfikacji, że jest 1 sztuka w komplecie. To niech Panasonic zabiera moją kobietę na zakupy jak będę oglądał film, albo mecz (a ona jest wielką fanką futbolu!) ;) Chyba tego nie zrobi więc szukam tańszych niż oryginały panasonica do pary.

I jak ten ST60, porównywalny z GT50, trochę, niewiele gorszy (jak piszą w recenzjach) od VT50? To kupuję, nawet z tym piórem! ;)

Ale przynajmniej w końcu Panas poszedł z duchem czasu, ważny jest OBRAZ, ale miło wiedzieć, że w zanadrzu jest kilka gadżetów, którymi zaszokuję sąsiada LEDowca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ST60 też są okulary w komplecie. Jest to pewne na 100%, bo mam je przed sobą :). To idiotyczne pióro do ekranu dotykowego też zresztą jest. Tylko na co to komu....

Żeby dorysowywać fotoradary jak Tusk będzie na ekranie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałem w specyfikacji, że jest 1 sztuka w komplecie. To niech Panasonic zabiera moją kobietę na zakupy jak będę oglądał film, albo mecz (a ona jest wielką fanką futbolu!) ;) Chyba tego nie zrobi więc szukam tańszych niż oryginały panasonica do pary.

I jak ten ST60, porównywalny z GT50, trochę, niewiele gorszy (jak piszą w recenzjach) od VT50? To kupuję, nawet z tym piórem! ;)

Ale przynajmniej w końcu Panas poszedł z duchem czasu, ważny jest OBRAZ, ale miło wiedzieć, że w zanadrzu jest kilka gadżetów, którymi zaszokuję sąsiada LEDowca ;)

To co prawda trochę nie ten wątek, ale odpowiadając na Twoje wątpliwości. Jestem już po wstępnych testach porównawczych i jeśli zastanawiasz się nad ST60, to już teraz mogę napisać że jakość obrazu jaką generuje, jest absurdalnie, przerażająco, dobra :).

Piszę "absurdalnie" i "przerażająco", cały czas mając w pamięci, że to przecież teoretycznie jeden z podstawowych modeli. A jakość obrazu już jest taka, że zmiata z powierzchni Ziemi większość znanych mi telewizorów. Do zaszokowania sąsiada LEDowca, nie będziesz potrzebował już gadżetów. Obraz sam przez siebie przemówi :D. Jak patrzę na obraz to jedyne co mi na myśl przychodzi to KURO, a reszta wyposażenia i funkcjonalność, to już i Kuro wymięka. A to przecież "tylko" ST60. Jak dla mnie to spory szok. Z żalem więc przyjąłem do wiadomości fakt, że Panasonic kończy produkcję plazm.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sławek, Panasonic Japan kończy a Panasonic USA stawia na dalszy rozwój tej technologii bo sprzedaż idzie w górę i co chwilę rozbieżne informacje napływają. Przy okazji, trustedreviews nagrodził GT60 znaczkiem Editors' choice, 10 na 10 ale to tylko test na oko, nic nie mierzą itd.

Główną różnicą pomiędzy ST60 a wyższymi jest procek Hexa którego brak w ST60 a widać że czyni cuda w obróbce sygnału również 50 hz.

Edytowane przez HDTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wstępnych testach porównawczych i jeśli zastanawiasz się nad ST60, to już teraz mogę napisać że jakość obrazu jaką generuje, jest absurdalnie, przerażająco, dobra :).

Piszę "absurdalnie" i "przerażająco", cały czas mając w pamięci, że to przecież teoretycznie jeden z podstawowych modeli. A jakość obrazu już jest taka, że zmiata z powierzchni Ziemi większość znanych mi telewizorów.

a jak kwestia falsecontouringu? dalej widać? może mniej? (zwłaszcza bez włączonych upłynniaczy)

ty zdaje się jesteś jednym z tych co to widział w poprzednikach.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

falsecontouring wciąż istnieje we wszystkich modelach 2013 z tym że jest mniejszy niż w 2012 i praktycznie zauważalny głównie w słabych materiałach SD.

Tak przynajmniej twierdzą recenzenci z avforums i hdtvtest. Nie uważają również tego za problem, co ciekawe nie ma tego plazma F8500. Niestety nie schodzi z czernią tak nisko jak oczekiwano chociaż jest lepsza od E8000 w tym temacie. Ogólnie, póki co nowe plazmy są super, czy ktoś kupi ST, GT, VT czy F8500 będzie mega zadowolony. Najważniejsze że w końcu Panasonic dał nam możliwość wyboru podświetlenia matrycy od min- med-max. Koniec z ciemnym obrazem. Czerń i kontrast w Panasonic to jest coś niesamowitego, nawet my home screen jest genialny chociaż nie aż tak dobry jak smart hub w Samsungu jeśli ktoś jara się tymi funkcjami.

No i na koniec perełka, ZT60 w maju ma być test, oczywiście na avforums:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak kwestia falsecontouringu? dalej widać? może mniej? (zwłaszcza bez włączonych upłynniaczy)

ty zdaje się jesteś jednym z tych co to widział w poprzednikach.

Kwestia falsecontouringu, cóż. To pewnie wiele zależy od indywidualnej wrażliwości każdego człowieka na dane zjawisko. W przypadku G20, którego dotychczas używałem, zjawisko byłem w stanie zaobserwować okazjonalnie i jeśli się bardzo nad tym skupiłem. Aczkolwiek kompletnie mi to nie przeszkadzało, bo stopień upierdliwości problemu, choćby w stosunku do jakości tego co nadają dostępne telewioje cyfrowe, to jest jak 1:1000. To znaczy, 1000 razy bardziej wkurzająca była dla mnie jakość i sposób nadawania materiału przez te telewizje, choćby w kwestii bitrate, niż jakiś tam falseconturing. Piszę o tym, żebyśmy kogoś nie wystraszyli, rysując przed nim jakieś zjawisko niebotycznych rozmiarów. Należy zachować odpowiednie proporcje.

Jeśli chodzi o ST60, to przez te pare godzin, przyznam, że falsecontouringu nie zaobserwowałem w ogóle. Ale być może po prostu mój mózg tego nie zarejestrował, ze względu na ogrom i kompleksowość poprawy tak wielu innych cech obrazowych, którymi po prostu się napawałem z przyjemnością, na razie nie zwracając uwagi na pomiar "zawartości cukru w cukrze" :).

Ale jeszcze się temu przyjrzę specjalnie. Nie ukrywam, że ST60 raczej zostanie "do użytku wewnętrznego" na dłużej, godnie zastępując mojego dotychczasowego G20. Więc i okazji do wszelkich doświadczeń i eksperymentów będzie jeszcze wiele.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak kwestia falsecontouringu? dalej widać? może mniej? (zwłaszcza bez włączonych upłynniaczy)

ty zdaje się jesteś jednym z tych co to widział w poprzednikach.

Mam własnie przed sobą ST60 i widzę, że absolutnie nic się w tej kwestii nie zmieniło. Jeśli denerwował cię falsecontouring w ST50 to i w tym modelu będzie. Na IFC ustawionym na pośrednie jest moim zdaniem akceptowalnie ale ja jestem strasznie czepialską bestią. Próbowałem przez ostatnie 10 minut pokazać to zjawisko dwóm "normalnym" osobom i żadna z nich nie mogła go zauważyć :)

Oczywiście mówimy o sygnale 50Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale ja jestem strasznie czepialską bestią. Próbowałem przez ostatnie 10 minut pokazać to zjawisko dwóm "normalnym" osobom i żadna z nich nie mogła go zauważyć :)

Oczywiście mówimy o sygnale 50Hz.

O tym też właśnie pisałem. To bardzo indywidualna kwestia percepcji obrazu i jak go dekoduje nasz mózg. W obrazie ruchomym wyświetlanym przez dowolny typ ekranu może pojawić się tak wiele różnych cech i zjawisk, które nasz mózg po prostu pomija, przyjmując jako dość naturalne. Tak samo sprawa wygląda z tzw. efektem teatru przy działaniu układów kompensacji ruchu. Tak samo z efektem stroboskopowym, przy braku działania tych układów. Jeden jest czuły na jedną cechę, ktoś inny na drugą. Mnie za to wkurza efekt stroboskopowy niemiłosiernie, za to działanie upłynniaczy już nie, jeśli tylko przy okazji nie generują tony artefaktów.

A jeśli chodzi o falsecontouring to skala zjawiska jest taka, że próba jego sfotografowania to już jest całkiem konkretne wyzwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przez ostatnie 10 minut pokazać to zjawisko dwóm "normalnym" osobom i żadna z nich nie mogła go zauważyć :)

Oczywiście mówimy o sygnale 50Hz.

Polecam moje filmy 50p i 60p. Widać na nich, że 50p jest do przyjęcia dopóki nie obejrzy się 60p.

https://hotfile.com/dl/192182519/cd5afc4/50p_60p.rar.html

Czekam aż w końcu jakaś nowa Plazma pokaże 1700pps nie tylko dla sygnału 60p, ale i 50p.

@

SlawekR

W obrazie ruchomym wyświetlanym przez dowolny typ ekranu może pojawić się tak wiele różnych cech i zjawisk

Na przykład falsecontouringu na nieruchomym obrazie przy gryzieniu np. orzechów. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zastanawiasz się nad ST60, to już teraz mogę napisać że jakość obrazu jaką generuje, jest absurdalnie, przerażająco, dobra :).

Piszę "absurdalnie" i "przerażająco", cały czas mając w pamięci, że to przecież teoretycznie jeden z podstawowych modeli. A jakość obrazu już jest taka, że zmiata z powierzchni Ziemi większość znanych mi telewizorów. Do zaszokowania sąsiada LEDowca, nie będziesz potrzebował już gadżetów. Obraz sam przez siebie przemówi :D. Jak patrzę na obraz to jedyne co mi na myśl przychodzi to KURO, a reszta wyposażenia i funkcjonalność, to już i Kuro wymięka.

Dzięki za informacje, właściwie szokujące wieści! :D Przenoszę swoje pytania i wątpliwości (chyba ich niewiele zostało) do wątku o ST60, wygląda na to, ze bedzie to mój nowy tv :D

Przy okazji... też mam w tej chwili G20 i jestem bardzo zadowolony! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...