Skocz do zawartości
Tony72

Panasonic VT50 - REFERENCYJNY (testy w pierwszym poście)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

No i pojawił się test 50" VT50 i ocena -REFERENCE! Wszystko referencyjne, pomiary, wyświetlanie itd. Tylko jeden mały problem, 50 hz wciąż delikatnie mówiąc niereferencyjne:( Ogólnie, testujący byli pod takim wrażeniem jakości obrazu 2D i 3D ze ten pewien problem, dla niektórych, nie wpłynął na ogólną ocenę.

Test1: http://www.avforums....282/Review.html

Test2: http://translate.goo...01204101757.htm

Test3: http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-VT50-TX-P50VT50B-P55VT50B-P65VT50B-50-Inch-Flagship-3D-Plasma-TV-Review_282/Review.html

Key Features

arrow_gold_right_tiny.gifFull HD NeoPlasma Panel arrow_gold_right_tiny.gif2500Hz Focused Field Drive arrow_gold_right_tiny.gifInfinite Black Ultra Filter arrow_gold_right_tiny.gifTHX Certified for 2D and 3D arrow_gold_right_tiny.gifISF Calibration controls arrow_gold_right_tiny.gifIFC Pro arrow_gold_right_tiny.gifViera Connect/Market arrow_gold_right_tiny.gifWeb Browser arrow_gold_right_tiny.gifSmart Viera interface with smart devices arrow_gold_right_tiny.gifWiFi Built-in arrow_gold_right_tiny.gifFreeview HD Tuner arrow_gold_right_tiny.gifFreesat HD tuner arrow_gold_right_tiny.gif24p Smooth Film arrow_gold_right_tiny.gifActive Shutter Progressive Full HD 3D arrow_gold_right_tiny.gifTwo pairs of 3D Glasses inc.

Pros

arrow_gold_right_tiny.gifAwesome black Levels arrow_gold_right_tiny.gifDynamic range is equally as breath-taking arrow_gold_right_tiny.gifReference out-of- the-box colours arrow_gold_right_tiny.gifCalibration controls are superb arrow_gold_right_tiny.gifUsual high calibre 3D performance arrow_gold_right_tiny.gifExcellent internet features - even if the browser is 'hidden' arrow_gold_right_tiny.gif8 train speakers work well enough arrow_gold_right_tiny.gifNew 3D eye-wear is much improved for comfort and tint arrow_gold_right_tiny.gifUnbelievably fluid motion for Blu-ray arrow_gold_right_tiny.gifTHX Bright Room does what it says on the tin arrow_gold_right_tiny.gifAll round excellent video processing arrow_gold_right_tiny.gifWe love the design and the trim reflects away

Cons

arrow_gold_right_tiny.gifStill issues with 50Hz material arrow_gold_right_tiny.gifWe'd like a little more light output in the Professional Modes arrow_gold_right_tiny.gifTouch Pad struggles with fine movement arrow_gold_right_tiny.gifSome dither noise in darker elements of the picture arrow_gold_right_tiny.gifDifficulties with network performance when wired. Wireless was fine!

Najważniejsze funkcje

arrow_gold_right_tiny.gif Full HD panel nowotwór arrow_gold_right_tiny.gif 2500Hz Focused Napęd Pole arrow_gold_right_tiny.gif Infinite Black Ultra Filter arrow_gold_right_tiny.gif Certyfikat THX dla 2D i 3D arrow_gold_right_tiny.gif Kontrola kalibracji ISF arrow_gold_right_tiny.gif IFC Pro arrow_gold_right_tiny.gif Viera Connect / Market arrow_gold_right_tiny.gif Przeglądarka internetowa arrow_gold_right_tiny.gif Inteligentny interfejs Viera z inteligentnych urządzeń arrow_gold_right_tiny.gif WiFi Wbudowany arrow_gold_right_tiny.gif Tuner DVB-T HD arrow_gold_right_tiny.gif Freesat HD tuner arrow_gold_right_tiny.gif 24p Smooth Film arrow_gold_right_tiny.gif Aktywny migawki Progressive Full HD 3D arrow_gold_right_tiny.gif Dwie pary okularów 3D inc.

Plusy

arrow_gold_right_tiny.gif Niesamowite czarne Poziomy arrow_gold_right_tiny.gif Zakres dynamiki jest równie zapiera dech w piersiach arrow_gold_right_tiny.gif Zadający-of-kolory arrow_gold_right_tiny.gif Kontrola kalibracji są wspaniałe arrow_gold_right_tiny.gif Zwykle wysoka wydajność 3D kaliber arrow_gold_right_tiny.gif Doskonałe funkcje Internetu - nawet jeśli przeglądarka jest "ukryty" arrow_gold_right_tiny.gif 8 pociągów głośniki działa wystarczająco dobrze arrow_gold_right_tiny.gif Nowy 3D oczu zużycie jest znacznie poprawiła komfort i odcień arrow_gold_right_tiny.gif Niewiarygodnie płynny ruch dla Blu-ray arrow_gold_right_tiny.gif THX Bright Room robi to, co on mówi na cyny arrow_gold_right_tiny.gif Przez cały doskonałe przetwarzanie obrazu arrow_gold_right_tiny.gif Kochamy projektowania i wykończenia odzwierciedla dala

Wady

arrow_gold_right_tiny.gif Nadal problemy z 50Hz materiału arrow_gold_right_tiny.gif Chcielibyśmy trochę więcej światła wyjście w profesjonalnych trybów arrow_gold_right_tiny.gif Touch Pad zmaga się z drobnym ruchu arrow_gold_right_tiny.gif Niektóre szum ditheringu w ciemniejszych elementów obrazu arrow_gold_right_tiny.gif Trudności z wydajności sieci przy przewodowej. Bezprzewodowa było w porządku!

P.S Wiem ze pod ST50 jest juz dyskusja i linki ale ST to nie VT, więc nowy watek mile widziany, pozdr,

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jeszcze cena by się przydała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę wiele zachwytów wokół czerni, szkoda, że nie podali żadnego pomiaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciek, podali pomiar:

"The black is so deep, in fact, we couldn’t get anything like an accurate reading with a full black pattern on screen but we did manage to measure it at 0.0095 cd/m2 on an ANSI checkerboard pattern."

Cena sugerowana taka sama jak w zeszłym roku, przynajmniej w UK

pozdr,

P.S Tylko ten 50hz mi zyc nie daje:)

Edytowane przez Tony72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dali by większy rozmiar. Znowu 65? ^_^ ^_^ ^_^

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znowu z tym 50 Hz??? I jaki to będzie miało praktyczny wpływ na oglądanie z tunera sat pod hdmi oraz z plyt BD? Kiedy testy u nas?

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bawiliśmy się VT50 vs VT30 :) Obecni zapewne się wypowiedzą ale ja mogę od Siebie dodać, że przepaści a nawet dużych różnic po prostu nie ma. Oczywiście jak dla mnie ciekawsze porównanie to będzie ST50 vs VT50 ale jak ktoś ma VT30 to dla mnie może spać spokojnie. Oczywiście oba telewizory po bardzo dokładnej kalibracji.

img3289d.jpg

img3251al.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czernie to te ekrany mają znakomitą. LCD mogą pozazdrośćić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to i ja napisze dwa słowa.

W szranki stanęły mój 65VT30 vs 55VT50.

Zapewne więcej napisze nasz nadworny kalibrator i przedstawi mnóstwo zdjęć.

Ja napisze tak ... VT50 nie powala i to nie dlatego, że nie jest mój tylko tak jest. Moim zdaniem mój poprzedni 65VT20 miał "lepszy" obraz od obecnego VT30. Miał jaśniejszy panel. VT50 pobił VT30 praktycznie w jasności panelu (gdzie w VT30 w trybach Pro jest ona mniejsza niż w THX) oraz troszke lepszą czernią ale bez szaleństw. Przed kalibracja mój VT30 w trybie THX był zielony, masakra ... i jest zielony bo nie można tego zmienić.

VT50 w wersji która mieliśmy do testu ma zapewne jeszcze softowe niedoróbki bo w paru specjalistycznych testach zachowywał się co najmniej dziwnie.

Nie znam ceny serii VT50 ale zakładam, że musi byc tańsza niż obecna VT30.

Sumarum sa to bardzo dobre telewizory ale żadnej przepaści nie ma.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-VT50-TX-P50VT50B-P55VT50B-P65VT50B-50-Inch-Flagship-3D-Plasma-TV-Review_282/Review.html

Kolejny test:

Pros

arrow_gold_right_tiny.gifReference black levels arrow_gold_right_tiny.gifDynamic range is equally as impressive arrow_gold_right_tiny.gifLack of PWM noise and clean looking images arrow_gold_right_tiny.gifExcellent out-of-the-box greyscale arrow_gold_right_tiny.gifReference greyscale after calibration arrow_gold_right_tiny.gifExcellent out-of-the-box colour gamut arrow_gold_right_tiny.gifReference colour gamut after calibration arrow_gold_right_tiny.gifComprehensive calibration controls arrow_gold_right_tiny.gifReference 3D performance arrow_gold_right_tiny.gifExcellent video processing arrow_gold_right_tiny.gifIncredible motion, especially with Blu-ray arrow_gold_right_tiny.gifVIERA Connect is effective and responsive arrow_gold_right_tiny.gifTHX Cinema and Bright Room modes are effective arrow_gold_right_tiny.gif8 train speakers work well enough arrow_gold_right_tiny.gifBuilt-in WiFi, Freesat HD and Freeview HD arrow_gold_right_tiny.gifWell designed menus and remote control arrow_gold_right_tiny.gifAttractive design and excellent build quality

Cons

arrow_gold_right_tiny.gifSubtle instances of 50Hz break-up with fast pans arrow_gold_right_tiny.gifOccasional dynamic false contouring arrow_gold_right_tiny.gifSome dither noise in darker elements of the picture arrow_gold_right_tiny.gifSome users may suffer from image flicker arrow_gold_right_tiny.gifProfessional modes could be brighter arrow_gold_right_tiny.gifHDMI inputs are too close to the edge

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe plazmy Panasonic'a są bardzo udane, począwszy od ST, poprzez GT aż do najwyższej serii VT. Są to ulepszone technicznie i dizajnersko, tak sie pisze po polsku?:), VT30. Recenzent z fajnego portalu jakim jest HDPORTAL HR stwierdza wprost że taki kontrast to widział tylko na CES i to na OLED.

Seria GT to taki troche wybryk natury moim zdaniem i w/g avforums w przyszłym roku bedą juz tylko ST oraz VT. Mi bardzo sie podoba też 850 czy 920 od Sony ale tak jak mówi Gmeru w dzień rewelacja ale nocą to jednak nie ta półka w porównaniu z VT. Kontrast, czerń, kolory i bez wad, wszystko czego oczekuje od TV. Teraz to juz tylko nie wiem czy 50 czy 55" bo i BR trzeba z 3D kupić a moja 320 jeszcze na gwarancji chyba hehe a juz zostanie zdegradowana.

P.S Może ktoś kupi w idealnym stanie i super cenie extra BR DP PIONEER 320??? Tanio, bez najmniejszych śladów uzytkowania.

pozdr plazmo-maniakom póki OLED 30tys zł i niewiadomej ilosci godzin pracy kolorku niebieskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w dzień rewelacja ale nocą to jednak nie ta półka w porównaniu z VT

...i odwrotnie, czyli VT w nocy rewelacja ale w dzień już nie ta półka. Można też dodać pół żartem pół serio, że w nocy to się śpi ewentualnie... hmm ale nie ogląda tv:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Była mowa o nocy...

Większość imprez typu Formuła 1 czy Speedway Grand Prix rozgrywane jest w dzień. Nie chcę tego nagrywać tylko dlatego, żeby oglądać po ciemku...

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Była mowa o nocy...

Większość imprez typu Formuła 1 czy Speedway Grand Prix rozgrywane jest w dzień. Nie chcę tego nagrywać tylko dlatego, żeby oglądać po ciemku...

Też lubię formułę. Wystarczy zasłonięcie okien zasłonami w bardzo słoneczny dzień.( Nie trzeba ciemni żeby plazma pokazała swoje możliwości, wystarczy żeby nie padało na nią intensywne światło słoneczne). Nie musisz nagrywać. Mówię z własnego doświadczenia. I nic się nie traci na jakości. Czyli nawet w ciągu dnia można mieć dużo lepszy obraz niż z LED-a.

Natomiast wieczorem nie znam sposobu żeby LED zbliżył się jakością do dobrej plazmy.

Edytowane przez HQ150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie nie przesadzajmy że plazma w dzień się nie nadaje do oglądania, bo na dowód podam wynik pomiarów, szczególnie zwróćcie uwage na THX Bright room,

"Yes we would like to see a bit more brightness available in the professional modes but at around 85 cd/m2 they were certainly bright enough for us. If you need a brighter image during the day, the THX Cinema mode delivered around 95 cd/m2 and THX Bright Room could put out a blistering 150 cd/m2."

150 cd/m2 chyba wystarczy.:)

@Xelos, SGP gdy się kończy jest już ciemno, wiem bo jestem maniakiem żużlowym i fajnie że ty też. Tylko ten Hampelek coś się w tym roku nam męczy.

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi bardzo sie podoba też 850 czy 920 od Sony ale tak jak mówi Gmeru w dzień rewelacja ale nocą to jednak nie ta półka w porównaniu z VT. Kontrast, czerń, kolory i bez wad, wszystko czego oczekuje od TV.

Nie przesadzaj juz z tymi kolorami :) z recki HX850,

After calibration the color accuracy is excellent and better than on the majority of “LED” models out there. It is great to see that Sony still cares about accurate picture quality. Even though the out-of-box picture settings were disappointing, Sony provides the opportunity to adjust the picture and reach a level close to the best plasma TVs with THX modes today.

Plazma wymiata pod względem czerni kontrastu tylko nocą, i to jej migotanie :wacko: jako ekran do komputera tez sie nie nadaje, niektórzy myślą ze jak juz nowe modele to są wolne od wypalania co jest bzdurą trzeba tez o tym pamiętać.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran do komputera... dla mnie tv to ekran do BR + C+, głównie wieczorem i nocą. Mam jeszcze 42PV60, 6 letnią i migotania nie zauważam, nie jestem na to widocznie podatny, nic mi sie nigdy nie utrwalilo a Eurosport hd leci godzinami czy C+sport hd i inne. Nie wypowiadam sie bo jeszcze osobiscie nie widziałem THX bright room i ty tez raczej nie więc nie wiem po czym wnosisz ze sie nie nadaje.

VT50 to najlepszy panel do oglądania filmów, w/g avforums, a ja im wierze bo nie mam powodów aby nie wierzyc.

pozdr,

P.S Przykro mi stwierdzic ale nawet 850 Sony parametrami nie powala, jedynie przeslicznym wyglądem, funkcjami, ergonomią. Po wnikliwym teście Gmeru stwierdzam że to "tylko" bądź "aż" bardzo dobry LEDzik, nic wiecej nic mniej. Nie ma tego WOW a-la KURO, a ja właśnie tego WOW szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

WOW to moze być jak bedą OLED'y, teraz o jakims wielkim WOW mozna zapomnieć nawet z VT50 bo co z tego ze w nocy zaświeci pieknie referencyjnie jak za dnia bedzie słaby w porównaniu do dobrego LED'a i cały WOW szybko pryśnie.

Plazmy dobre tylko do nocnych seansów dla tych co używają takiego ekranu w 95% do oglądania filmów, wcale nie zaprzeczam ze to najlepszy ekran do oglądania filmów bo tak jest ale tylko w ciemnym pomieszczeniu, zrobi sie jasno i wylezie zielona czerń, niemrawe świecenie i nie pomogą za duzo zadne ficzery od Panasa, zresztą nawet gdzieś Gmeru dawał porównanie z HX920 za dnia.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMAC , Ty chyba nie widziałeś nigdy na oczy plazmy , to co piszesz to kompletne bzdury , owszem że plazma w dzień ale powtarzam tylko przy ekstremalnie mocnym swietle skierowanym na wprost niej świeci jakby ciemniej ale to marginalne porównanie , które nie ma nic wspólnego z normalnym oglądaniem w dzień . Nawet LCD LED jak na niego skierujesz światło z okna południowego w lecie wymięknie . Weź postaw obok swojego HX850 którym tak jesteś zachycony plazme nawet GT30 i zje go plazma na miękko w jakości obrazu . Kolejna bzdura że plazma do gier się nie nadaje bo o wiele lepiej się nadaje w kwestii samego obrazu i Imput Laga . Jedynie bardzo długie granie i stateczny obraz może sie nie tyle utrwalić na stałe co być długo widocznym . Jak być sobie wyszczególnił z 10 kwesti dotyczących samego obrazu to w 8 na 10 plazma pozamiata każdego prawie leda , może oprócz Philipsa 9706 , nie oszukanego LG LW980 w liczbie stref i pewno Toshibe ZL1 .Reszta telewizorków LCD LED może pomarzyć tylko o jakości przeciętnej plazmy . Taka prawda czy się to Tobie podoba czy nie . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tyle w temacie http://hdtvpolska.co...300#entry262123

Nie chce mi sie spierać, niech Ci będzie ze go zje nawet na twardo ;) mam styczność z plazma Panasa wprawdzie nie najnowszą VT50 dość często i wiem dobrze jak świeci.

W kwestii wypalania to oczywiście ze mi chodziło o statyczny obraz, ale mając podpięty komputer zdarza sie to dość często, nie mówiąc o grze z jakims stałym elementem OSD, input lag jest praktycznie na tym samym poziomie, no moze o kilka ms mniejszy na plazmie Panasa.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do wypalania to mogę powiedzieć że mi niestety dokucza. Mam p46s20e i po pewnym dniu gdzie z 20 godzin leciało comedy central mam ten znaczek już z dobre pół roku. Trzeba się co prawda wysilić żeby to zobaczyć, ale czasem go widać. Jeśli chodzi o to że się nie nadaje do kompa... bzdura. ten mój model nie jest żadnym TOPowym, ale akurat z tym nie miałem najmniejszego problemu, faktycznie po całym dniu grania czasem coś tam zostawało, ale znikało po paru minutach od wyłączenia danej gry. Zresztą monitora w ogóle nie mam do komputera, więc internet i pisanie dokumentów też odbywa się na tej plaźmie. Co do słońca, to w bardzo słoneczny dzień rolety trzeba zasłonić, ale ja akurat przesiadłem się na PDP ze zwykłego CRT więc dla mnie to jest oczywiste że jak się coś chce oglądać w dzień to trzeba zasłonić okna, zresztą mam w sypialni LCD (też panasa swoją drogą) i w dzień też nie jest rewelacyjnie. TV kupiłem za niecałe 3 tys. i widziałem już wiele LCD/LED w podobnej cenie i szczerze mówiąc nie wiem jak ich właściciele mogą to oglądać. Jedyne czym PDP nie dorówna LCD to zużycie prądu. Panasa mam trochę ponad rok i myślę już o jakimś nowym modelu, może z 3D, może trochę większym, co nie zmienia faktu, że z obecnego jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: gdzie można to "cudo" nabyć i za ile bo na razie nigdzie nie widziałem, myślę o przekątnej 55 cali, waham się pomiędzy starszym modelem VT 30 a soniakiem HX 850 a VT 50 i szczerze powiedziawszy nie wiem co wybrać, plazmy nie miałem nigdy i w sumie jedyne czego się obawiam to, że coś się może wypalić na ekranie i nie zniknie no i tej słynnej zielonej poświaty w modelu VT30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...