Home Akcesoria gamingowe FIBBR Display Port 1.4 | TEST | Aktywny, światłowodowy kabel do 50 metrów pod 8K lub 4K 144Hz HDR
FIBBR Display Port 1.4 | TEST | Aktywny, światłowodowy kabel do 50 metrów pod 8K lub 4K 144Hz HDR

FIBBR Display Port 1.4 | TEST | Aktywny, światłowodowy kabel do 50 metrów pod 8K lub 4K 144Hz HDR

2.08K
1

Działanie, jakość obrazu

Akapit o działaniu można by zamknąć w zasadzie w dwóch słowach – jest bezproblemowe. Bez względu na podany format sygnału i związane z nim wymagania techniczne, synchronizacja urządzeń następowała błyskawicznie, a transmisja była stabilna. Przetestowane zostały nawet najbardziej wymagające formaty na czele z nieskompresowanym 4K 120Hz RGB, co z punktu widzenia wymagań stawianych kablowi jest odpowiednikiem formatu 8K 30Hz. Bez problemu działał także 4K 144Hz 10 bitów (HDR) z podpróbkowaniem barw 4:2:2.

FIBBR Display Port 1.4 test

Wygląda więc na to, że FIBBR jest sprawdzonym kablem do wymagających formatów. Chciałbym tutaj przypomnieć, że nie ma czegoś takiego jak wersja kabla. Oznaczenia typu 1.4, czy 1.2 dotyczą złącza, zaś możliwości kabla są zazwyczaj bliżej nieokreślone. Tutaj w istocie można by posłużyć się logiką, że im droższy kabel tym lepszy, ale próżno szukać gwarancji, że dany kabel zadziała przy najbardziej wymaganych formatach dostępnych w specyfikacji Display Port 1.4. Nabywając FIBBR możemy być o to spokojni. 

(2084)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

1
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o