Home Akcesoria gamingowe FIBBR Display Port 1.4 | TEST | Aktywny, światłowodowy kabel do 50 metrów pod 8K lub 4K 144Hz HDR
FIBBR Display Port 1.4 | TEST | Aktywny, światłowodowy kabel do 50 metrów pod 8K lub 4K 144Hz HDR

FIBBR Display Port 1.4 | TEST | Aktywny, światłowodowy kabel do 50 metrów pod 8K lub 4K 144Hz HDR

1.75K
1

Podsumowanie

Era 8K właśnie wkracza na salony a pierwsze telewizory są już dostępne w sklepach. W świecie PC, 8K nie jest jeszcze dostępne ale aby wykorzystać takie technologie jak nieskompresowane 4K 120Hz czy 4K 144Hz z HDR (DSC) z pomocą przychodzi DP 1.4, który w swojej specyfikacji posiada obsługę tak wysokich parametrów obrazu (a nawet wspomnianych wyższych po zastosowaniu kompresji). Jak wiecie już, po przeczytaniu artykułu, jakość obrazu (kolory, ostrość, czy kontrast) nie mogą ulec zmianie przez kiepski przewód DisplayPort, jednak obraz może zwyczajnie nie przejść i wtedy na ekranie nie zobaczymy niczego. Uzyskanie transmisji na długości ponad 7 – 8 metrów jest prawie niemożliwe przez kabel miedziany, bez względu na to jak drogi by on nie był. Remedium na to jest kabel światłowodowy taki jak np. FIBBR, który bez problemu radzi sobie z dużo większymi odległościami (do 50 metrów). Sprawdził się jak trzeba ze wszystkimi urządzeniami, które mieliśmy na miejscu (w tym kluczowy najnowszy monitor ASUS ROG Swift PG27U). Przesył był bezproblemowy, a czas negocjacji połączenia najniższy z możliwych.Względem konkurencyjnych rozwiązań warto zwrócić uwagę na takie wyróżniki jak zastosowanie technologii BendRobust™ (wytrzymałość kabla na wyginanie) czy chipset od VIA Technologies. Zdecydowanie warto sięgnąć po FIBBR jeśli potrzebujemy przesłać obraz na długą odległość!

Cena: Kabel DisplayPort 1.4 FIBBR od 600 zł (1,5m) do 3 200 zł (50m) (cennik do pobrania tutaj)

Sprzęt do testów dostarczyła firma AudioColor https://sklep.audiocolor.pl/

Strona producenta: http://www.fibbr.pl/

(1750)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

1
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o