Home News Wielkie święto retro-gier w ten weekend: Pixel Heaven 2019
Wielkie święto retro-gier w ten weekend: Pixel Heaven 2019

Wielkie święto retro-gier w ten weekend: Pixel Heaven 2019

154
0

W nadchodzący weekend po raz siódmy odbędzie się festiwal gier wideo Pixel Heaven. To wielkie święto starych konsol i komputerów, czy też flipperów. Oprócz tego to okazja dla niezależnych twórców gier, aby pokazać swoje nowe tytuły.


Gdzie? Warszawa, Zajezdnia Autobusowa MZA

Kiedy? 17-19 maja 2019


Tegoroczna edycja Pixel Heaven będzie wiązała się z m.in. kultowym pismem o grach Reset, wydawanym między 1997 a 2001. Magazyn ów był wyjątkowy nie tylko ze względu na swoje recenzje gier, ale także treści okołogrowe To właśnie tam można było się dowiedzieć, kim był H.R. Giger albo poczytać o Davidzie Lynchu. A z innej strony – znaleźć artykuły o UFO, muzyce od Prodigy po Fear Factory, czy też znakomite autorskie komiksy.

Pixel Heaven

Oczywiście nie zabraknie znakomitych gości, m.in. Huberta Chardota – scenarzysty trzech pierwszych części Alone in the Dark. Oprócz niego pojawi się także David Fox z LucasArts – twórca takich gier, jak Maniac Mansion i Indiana Jones and the Last Crusade. Oni i paru innych wyśmienitych postaci świata gier weźmie udział w kilku prelekcjach.

Będzie także okazja by pograć na sprzętach od Atari 2600 przez SNES-a i Atari Jaguar po Sega Dreamcast. Nie zapominajmy także o automatach do gier oraz flipperach. Znajdą tutaj coś dla siebie także fani planszówek, a jednym z gości będzie Ian Livingstone –założyciel firmy Games Workshop, twórców i wydawców m.in. serii Warhammer.


ZOBACZ TAKŻE: nasza mini-relacja z Pixel Heaven 2018


W trakcie Pixel Heaven wystawią się także niezależni deweloperzy gier wideo i zostaną wśród nich przyznane nagrody Pixel Awards Europe. Bilety na wydarzenie dostępne są w cenach od 40 zł (jeden dzień) po 70 zł (trzy dni). Można je zakupić pod tym adresem.

Źródło: opracowanie własne

(154)

tags:
Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.