Home News Hisense 4K ULED H8F i H9F: kropki kwantowe, Dolby Vision, 120 Hz
Hisense 4K ULED H8F i H9F: kropki kwantowe, Dolby Vision, 120 Hz

Hisense 4K ULED H8F i H9F: kropki kwantowe, Dolby Vision, 120 Hz

6.58K
2

Firma Hisense właśnie wprowadziła do sprzedaży na rynek amerykański nowy telewizor 4K z serii H8F. Odznacza się matrycą z natywnym odświeżaniem 120 Hz i obsługą Dolby Vision. Ponadto niedługo ukaże się bardziej zaawansowany model H9F z zastosowaniem technologii kropek kwantowych.

Linia H8F składa się z trzech modeli: 50’’, 55’’ i 65’’. Kosztują one odpowiednio 399, 499 oraz 699 USD. Są one już dostępne w sprzedaży w USA. Model ten zapewnia ponad 90% pokrycia przestrzeni barw DCI-P3 (z WCG) przy zgodności z HDR10 i Dolby Vision. Telewizor posiada 60 stref lokalnego wygaszania z obsługą Direct LED. H8F ma preinstalowany system Android TV i jest kompatybilny z asystentami głosowymi, takimi jak Google Asystent oraz Amazon Alexa. Proponowane przez chińskiego producenta ceny są niezwykle przystępne, choć ciekawe jaka kryje się za nimi jakość.

Hisense

Tymczasem w czerwcu zadebiutuje kolejna seria – H9F. Bazuje ona na H8F, lecz zapewnia dodatkowo matrycę z technologią kropek kwantowych. Model ten odznacza się również szerszymi kątami widzenia, 132 strefami wygaszania oraz 100% pokryciem DCI-P3. Interpolacja obrazu jest tutaj także lepsza (Motion Rate 480 zamiast 240 w H8F). H9F ma być dostępny w wariantach 55’’ i 65’’ (odpowiednio 699 i 999 USD). Niestety nie wiemy, czy firma Hisense wprowadzi modele H8F i H9F do Europy.

Źródło: Slashgear

(6582)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(2)

 1. Firma HISENSE sprzedaje w Europie np. w Niemczech, 

  https://hisense.de/ 

  Hisense to również Lodówki ,Pralki oraz Klimatyzatory 

 2. Jakub Krawczyński Jakub Krawczyński napisał(a):
  1 hour ago, kklos said:

  Firma HISENSE sprzedaje w Europie np. w Niemczech, 

  https://hisense.de/ 

  Hisense to również Lodówki ,Pralki oraz Klimatyzatory 

  Tak, wiem o tym, ale ich oferta europejska w kwestii telewizorów jest nieco bardziej okrojona niż to, co wydają na innych rynkach :)