Home News Wyszydzany kanał wejdzie na MUX-8 telewizji naziemnej? “Będziemy walczyć”
Wyszydzany kanał wejdzie na MUX-8 telewizji naziemnej? “Będziemy walczyć”

Wyszydzany kanał wejdzie na MUX-8 telewizji naziemnej? “Będziemy walczyć”

20.35K
2

Stacja TV Republika zamierza wziąć udział w konkursie KRRiT dotyczącym nadawania w ramach MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. “Będziemy walczyć” — zapowiada jej szef w rozmowie z serwisem Wirtualne Media.

TV Republika w konkursie na emisję w naziemna telewizja cyfrowa

Telewizja Republika najprawdopodobniej zgłosi się w konkursie na emisję kanału informacyjnego na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

Stacja mogła już w zeszłym roku wziąć udział w konkursach dotyczących miejsc w MUX-8 i MUX-1, ale ostatecznie się na to nie zdecydowała. Teraz będzie inaczej.

“(Teraz) taki ruch jest obecnie rynkowo opłacalny. Dwa-trzy lata temu koszt w przeliczeniu na pozyskanego widza był dla TV Republika zupełnie inny niż dziś. Dzisiaj tych widzów jest naprawdę bardzo dużo. A każde zwiększenie zasięgu zwiększa nam dochody”wyjaśnia w rozmowie z Wirtualne Media prezes TV Republika Tomasz Sakiewicz.

Czy w konkursie na MUX-8 wystartują inni nadawcy?

Nad udziałem w konkursie na wolne miejsca na MUX-8 zastanawia się Telewizja Polsat. – Czas na odpowiedź jest do połowy maja. Analizujemy ten temat i w połowie maja złożymy oficjalne odpowiedzi, ale też poinformujemy Państwa, jeśli coś zgłosimystwierdził w pierwszej połowie kwietnia Piotr Żak, prezes Polsatu.

Co z innymi nadawcami? – Jeszcze rozważamy kwestie startu na MUX-8 . Analizujemy segmenty programowe które mogłyby w tym modelu dystrybucyjnym dawać gwarancję oczekiwanej oglądalności – przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Leszek Kułak, szef rady nadzorczej i większościowy akcjonariusz Red Carpet TV, nadawcy stacji ViDoc TV, obecnej na MUX-8 od 15 marca br.

Obecnie analizujemy plany związane z MUX-8. Wkrótce udostępnimy więcej szczegółów – stwierdził Karol Warda, wiceprezes kontrolowanej przez Michała Winnickiego firmy MWE Networks.

Startem w konkursie nie są natomiast zainteresowane Grupa Kino Polska i TVN Warner Bros.

Źródło: WirtualneMedia


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(20345)

2 7 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
G40
G40
14 dni temu

A to nie można się odkodowac z satelity lepszy obraz niż na pseudo mux 8

Ed Mundry
Ed Mundry
14 dni temu

Nie mogę się doczekać kiedy TV REPUBLIKA będzie dostępna za darmo na multipleksie dla wszystkich prawdziwych Polaków, którzy brzydzą się oglądać lewackich tuskowych szczekaczek…

2
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x