Home News Apple TV i AirPlay 2 od dziś w telewizorach Samsung
Apple TV i AirPlay 2 od dziś w telewizorach Samsung

Apple TV i AirPlay 2 od dziś w telewizorach Samsung

2.62K
2

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, aplikacje Apple TV i AirPlay 2 od dziś w telewizorach Samsung Smart TV z 2019 roku oraz wybranych modelach z 2018 roku, z aktualnym oprogramowaniem sprzętowym.

Aplikacja będzie dostępna dla produktów w ponad 100 krajach. Z kolei ze wsparcia dla technologii AirPlay 2 skorzystają użytkownicy Samsung Smart TV w 176 krajach. Teraz widzowie mogą cieszyć się kanałami w ramach Apple TV oraz filmami i programami w iTunes na swoich telewizorach Samsung Smart TV.

  • Aplikacja Apple TV i wsparcie dla AirPlay 2 zostaną udostępnione poprzez aktualizację oprogramowania telewizora w najbliższych dniach*
  • Apple TV i AirPlay 2 będą dostępne na wszystkich telewizorach Samsung Smart TV z 2019 roku, a także dla wybranych modeli z 2018 roku
  • Dedykowana aplikacja Apple TV pozwala korzystać z treści posiadanych przez użytkownika w iTunes. Dodatkowo umożliwia przeglądanie iTunes Store oraz kupowanie i wypożyczanie filmów.
  • Obsługa Apple AirPlay 2 umożliwia odtwarzanie materiałów z urządzeń Apple bezpośrednio na dużych ekranach telewizorów Samsung

Apple TV

Nowa aplikacja Apple TV jest w pełni zintegrowana z platformą Samsung Smart TV. Oznacza to, że otrzymała ona dedykowaną ikonę. Za jej pośrednictwem widzowie uzyskają szybki i łatwy dostęp do swojej biblioteki filmów i programów w iTunes. Będą także mogli przeglądać, kupować i wypożyczać produkcje spośród ponad 100 tys. tytułów dostępnych w iTunes. Dotyczy to także materiałów w najwyższej jakości 4K HDR.

Za pośrednictwem aplikacji Apple TV widzowie na całym świecie mogą także subskrybować kanały Apple TV. W Apple TV płacimy wyłącznie za to, co nas interesuje i oglądamy na żądanie bezpośrednio w aplikacji. Użytkownicy tych samych linii telewizorów Samsung Smart TV będą ponadto mogli korzystać z Apple TV+. To oryginalny serwis firmy Apple, umożliwiający subskrypcję treści wideo. Będziemy mogli z niego korzystać już jesienią tego roku.

AirPlay 2

AirPlay 2 umożliwia odtwarzanie materiałów wideo i innych treści z urządzeń Apple. Np. iPhone, iPad czy Mac bezpośrednio na dużym ekranie telewizora.

Aktualizacja oprogramowania, umożliwiająca korzystanie z Apple TV i wsparcia dla AirPlay 2, będzie dostępna w Polsce w najbliższych dniach.

Więcej informacji na temat inteligentnych telewizorów Samsung znaleźć można na https://www.samsung.com/pl/tvs

*Dostępność aplikacji Apple TV i wsparcie dla AirPlay 2 mogą być różne w zależności od wersji językowej.

 

(2618)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(2)

  1. mirek 59 mirek 59 napisał(a):

    To czekamy na AP2 bo to dla posiadaczy sprzętu A jest bardzo przydatne ??

  2. Mam TV sprzed dwóch lat system Tizen i już nie mam appleTV. Słabo ze strony samsunga że nie wspiera TV na Tizenie z przed dwóch lat. Niby ten sam system a już nie będzie aplleTV i pewnie Disney+ też. Wychodzi na to że nie ma co kupować samsungów tylko LG na androidzie gdzie z aktualizacją aplikacji nie ma problemów. Bo zmieniać TV co dwa lata to trochę słabo.