Home Testy Słuchawki W takich warunkach jeszcze nie testowaliśmy: premiera słuchawek z najlepszą redukcją hałasu od Sony w otoczeniu Driftu!
W takich warunkach jeszcze nie testowaliśmy: premiera słuchawek z najlepszą redukcją hałasu od Sony w otoczeniu Driftu!

W takich warunkach jeszcze nie testowaliśmy: premiera słuchawek z najlepszą redukcją hałasu od Sony w otoczeniu Driftu!

1.36K
4

Kilka dni temu dostałem bardzo nietypowe zaproszenie od Sony. Piotr, przyjedź na tor wyścigowy Warszawa – Słomczyn i przetestuj nasze najnowsze słuchawki WH-1000XM4 z jeszcze bardziej poprawioną redukcją hałasu zewnętrznego. Pomyślałem sobie, że może być ciężko poprawić coś, co wydawało się prawie idealne ale ok. Ostatnio podczas testu wersji XM3, odbyłem przelot małą Cessną nad Warszawą ;-). Byłem w szoku jak bardzo zostałem odcięty od zewnętrznego hałasu gdyż samolot ten generował naprawdę spory hałas wewnątrz kabiny. Tym razem, zostałem usadzony w kabinie drftowozu czyli bardzo mocno zmodyfikowanego nissana 200SX (s14a), który poprowadziła sama Karolina Pilarczyk – najbardziej znana polska drifterka. Co z tego wynikło?

Premiera słuchawek Sony WH-1000XM4 ANC Drift 2
Najnowsze słuchawki Sony WH-1000XM4

Premiera słuchawek Sony WH-1000XM4 ANC Drift 5

I wiecie co? Tam było jeszcze głośniej niż w samolocie. To auto wręcz wyło z powodu totalnie przelotowego układu wydechowego oraz bardzo mocnego silnika. Rzeczywiście, powstały perfekcyjne warunki by ocenić jak bardzo są w stanie wygłuszyć hałas z zewnętrznego otoczenia najnowsze słuchawki Sony. Brawo dla firmy za taki pomysł pokazania zalet nowych XM4. Pomijam przeciążenia oraz problem ze skupieniem się jaki towarzyszył mi podczas początkowe przejażdżki w słuchawkach ale jedno trzeba przyznać: praktycznie nic nie słyszałem co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że to obecnie topowy produkt w tej kategorii. Podobnie jak w wersji 3, cały czas możemy kontrolować redukcję za pomocą klawisza znajdującego się na jednej z muszli słuchawek. Różnica miedzy włączoną redukcją a wyłączoną była gigantyczna. Czy lepiej od 3? Według Sony tak. Według mnie też chociaż jak już wspominałem: to jest ewolucja wersji 3 i sporo poprawek ale drobnych. Tzw. szlifowanie diamentu. Czy na ten moment napiszę coś więcej na temat np. jakości dźwięku? Oczywiście nie, bo słuchawki trafiły już do naszego redakcyjnego specjalisty od audio a ich pełnego testu możecie spodziewać się już wkrótce. Na koniec jednak trochę informacji od samej firmy Sony.

Premiera słuchawek Sony WH-1000XM4 ANC Drift 3

Co nowego po stronie funkcji słuchawek?

Sony WH-1000XM4 otrzymały nowy, mocniejszy procesor Sony DSEE Extreme, który jest, podobnie jak w poprzednim modelu, odpowiedzialny za podnoszenie jakości skompresowanego dźwięku cyfrowego. Tym razem wykorzystuje on możliwości technologii Edge-AI, co pozwoli osiągać jeszcze wyższą jakość muzyki dzięki efektywniejszemu przetwarzaniu jej w czasie rzeczywistym.

W Sony WH-1000XM4 zadebiutuje również technologia Precise Voice Pickup, która ma poprawić jakość prowadzonych rozmów telefonicznych. Inną nowością jest aktualizacja funkcji Adaptive Sound Control, która teraz będzie mogła automatycznie dostosować poziom dźwięku i redukcji szumów w obrębie zapamiętanej wcześniej lokalizacji odwiedzonej przez użytkownika. Ponadto po raz pierwszy pojawi się funkcjonalność Bluetooth pozwalająca na podłączenie dwóch urządzeń w tym samym czasie. Znacznie ułatwi to np. przełączanie się ze smartfona na laptop.

Podsumowując najważniejsze cechy i funkcje nowych WH-1000XM4:

  • 40-milimetrowe przetworniki hybrydowe
  • Funkcje dotykowe znane z hitowego modelu WH-1000XM3
  • Tryb Ambient Sound z możliwością dostosowania do otoczenia
  • Zgodność z 360 Reality Audio: nowym źródłem intensywnych przeżyć muzycznych uzyskiwanych w połączeniu ze smartfonem Android™ lub telefonem iPhone
  • Wsparcie dla Asystenta Google i Amazon Alexa
  • Szybkie ładowanie przez USB-C (10 minut ładowania pozwoli na 5 godzin słuchania)
  • Baterie wystarczające na 30 godzin
  • Funkcja stopowania muzyki, gdy użytkownik ściągnie słuchawki
  • Funkcja Chat-To-Speak rozpoznająca rozmowę i wstrzymującą odtwarzanie muzyki na 30 sekund
Sony WH1000XM4 oficjalnie! Zaprezentowano nowe flagowe słuchawki producenta z ANC - będzie kolejny hit?
fot. materiały prasowe

Słuchawki Sony WH-1000XM4 – więcej ciszy, lepszy dźwięk

Słuchawki WH-1000XM4 redukują hałas lepiej niż wszystkie poprzednie modele Sony. Skuteczniej osłabiają dźwięki o średniej i wysokiej częstotliwości w samolocie, kawiarni i innych miejscach. Technologia dwóch czujników hałasu wykorzystuje po dwa mikrofony na każdym z nauszników, by przechwytywać hałasy z otoczenia i kierować odpowiednie dane do procesora redukcji hałasu QN1 HD. Z kolei nowy układ SoC (System on Chip) BLUETOOTH® Audio wykrywa i koryguje parametry muzyki i hałasu ponad 700 razy na sekundę. Procesor redukcji hałasu QN1 HD stosuje nowy algorytm, by zapewnić redukcję hałasu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu łatwiej jest pozostać sam na sam z ulubioną muzyką i odsunąć od siebie zgiełk otaczającego świata.

Oparty na technologii Edge-AI system DSEE Extreme™ dokładniej rekonstruuje dźwięki tracone podczas kompresji cyfrowej. Edge-AI analizuje muzykę w czasie rzeczywistym i rozpoznaje instrumentację, gatunek muzyczny i indywidualne cechy utworu, a następnie przywraca wysokie częstotliwości zanikające przy kompresji, by zapewnić słuchaczowi bogatsze, pełniejsze wrażenia. Aby stworzyć taki system sztucznej inteligencji, trzeba było zebrać dane muzyczne i precyzyjnie ustalić zawartość poszczególnych sygnałów muzycznych. Dokonano tego we współpracy z firmą Sony Music Studios Tokyo.

Słuchawki WH-1000XM4 są zgodne z technologią 360 Reality Audio: nowym źródłem intensywnych przeżyć muzycznych uzyskiwanych w połączeniu ze smartfonem Android™ lub telefonem iPhone z zainstalowaną aplikacją partnerskiego serwisu streamingowego. 360 Reality Audio pozwala poczuć się uczestnikiem koncertu ulubionego wykonawcy. W przypadku użycia słuchawek WH-1000XM4 i aplikacji „Sony | Headphones Connect” można ponadto wytworzyć wszechogarniającą przestrzeń dźwiękową, dostosowaną do indywidualnych cech słuchacza.

Sony WH1000XM4 oficjalnie! Zaprezentowano nowe flagowe słuchawki producenta z ANC - będzie kolejny hit?
fot. materiały prasowe

Lepsze, niepowtarzalne wrażenia

Aby zapewnić idealne warunki słuchania, inteligentna funkcja Adaptive Sound Control w słuchawkach WH-1000XM4 dostosowuje ustawienia dźwięków z otoczenia do lokalizacji i aktywności słuchacza. Z upływem czasu funkcja Adaptive Sound Control zaczyna rozpoznawać często odwiedzane miejsca, takie jak biuro, siłownia, ulubiona kawiarnia itp., i dostosowuje dźwięk do sytuacji. Umożliwia na przykład spokojną podróż, bez hałasów z otoczenia zakłócających ulubione utwory. Z kolei podczas spaceru pozwala zanurzyć się w muzyce, ale także słyszeć wszystko, co dzieje się dokoła. Często odwiedzane miejsca i preferowane ustawienia można zdefiniować w aplikacji „Sony | Headphones Connect App”. Zmiana otoczenia będzie wówczas powodowała automatyczną zmianę ustawień dźwięków otoczenia.

Wygoda w codziennym życiu

Nowością w słuchawkach WH-1000XM4 jest funkcja „Speak-to-Chat”. Umożliwia ona krótką rozmowę — na przykład zamówienie kawy — bez zdejmowania słuchawek. Kiedy użytkownik zacznie mówić, słuchawki automatycznie rozpoznają jego głos, wstrzymują odtwarzanie muzyki i przepuszczają dźwięki z otoczenia, umożliwiając rozmowę. Odtwarzanie jest wznawiane po 30 sekundach od zakończenia rozmowy. Słuchawki WH-1000XM4 można też przełączyć w tryb dźwięków otoczenia, pozwalający wysłuchać komunikatu lub zamienić z kimś dwa słowa. W tym celu wystarczy przyłożyć rękę do nausznika — powoduje to błyskawiczne zmniejszenie głośności i przepuszczenie dźwięków z zewnątrz.

Aby zapobiec wyładowaniu akumulatora, słuchawki WH-1000XM4 wykrywają także, czy są używane. Wbudowany czujnik zbliżeniowy i dwa czujniki przyspieszenia automatycznie zatrzymują odtwarzanie po zdjęciu słuchawek. Kiedy użytkownik z powrotem je założy, muzyka zacznie grać na nowo.

W słuchawkach WH-1000XM4 zastosowano także nową technologię „Precise Voice Pickup”. Optymalizuje ona wykorzystanie pięciu wbudowanych mikrofonów, by zapewnić czystość głosu podczas rozmów przez telefon i używania funkcji Speak-to-Chat.

Sony WH1000XM4 oficjalnie! Zaprezentowano nowe flagowe słuchawki producenta z ANC - będzie kolejny hit?
fot. materiały prasowe

Najwyższe standardy projektowania i wzornictwa

Słuchawki WH-1000XM4 są stworzone dla osób, które dużo podróżują. Łączą finezyjny wygląd z wyjątkowo wygodną i lekką konstrukcją, dzięki której są niemal niewyczuwalne w noszeniu. Miękkie nauszniki równomiernie rozkładają nacisk, a większa powierzchnia styku z nausznikiem poprawia stabilność.

Słuchawki WH-1000XM4 mogą być połączone z dwoma urządzeniami BLUETOOTH® równocześnie i automatycznie przełączać się na dzwoniący telefon. Aktywne urządzenie można też zmienić samodzielnie — wystarczy dotknąć przycisku.

Słuchawki WH-1000XM4 są wyposażone w technologie NFC i BLUETOOTH®, a ich akumulator wystarcza nawet na 30 godzin słuchania. Dzięki funkcji szybkiego ładowania zaledwie 10-minutowe wystarczy na maksymalnie 5 godzin odtwarzania bezprzewodowego.

Słuchawki WH-1000XM4 obsługują wygodną funkcję Google Fast Pair. Pozwala ona łatwo odszukać pozostawione urządzenie dzięki odtwarzaniu dźwięku kontrolnego lub poprzez sprawdzenie ich ostatniej znanej lokalizacji w aplikacji Google „Znajdź moje urządzenie” na smartfonie.

Najnowszy model ma takie same funkcje panelu dotykowego jak jego poprzednik. Jest zoptymalizowany do współpracy z Asystentem Google i asystentem Amazon Alexa, dzięki czemu pozwala planować dzień z pomocą preferowanego asystenta głosowego.

Sony WH1000XM4 oficjalnie! Zaprezentowano nowe flagowe słuchawki producenta z ANC - będzie kolejny hit?
fot. materiały prasowe

Słuchawki bezprzewodowe WH-1000XM4 z najlepszym na rynku systemem redukcji hałasu w wersji czarnej i srebrnej trafiły do sprzedaży w sierpniu 2020. Ceny prezentują się następująco:

Advertisement

Dostępność Media Expert
Model Cena (w PLN)
Słuchawki nauszne SONY WH-1000XM4B ANC Czarny 1 499.00 zł

Przeczytaj więcej na temat słuchawek:

(1359)

0 0 głos
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Marcus
Marcus
9 miesięcy temu

A jakość materiałów poprawili? Po 2-3 latach pady w innych słuchawkach (MDR-100ABN) – używanych okazjonalnie – wyglądają tak.

pady.jpg
Last edited 9 miesięcy temu by Marcus
Marcus
Marcus
9 miesięcy temu

Gdybym nabył taki sprzęt od “myfriendów”, nie narzekałbym na konieczność wymiany samych padów, czy całych słuchawek po 2 latach. A niestety, to już 2-ga para SONY, w której się tak stało, więc podziękuję za takiego “flagowca”.

hideo
9 miesięcy temu
Reply to  Marcus

Normalka, też tak miałem w słuchawkach. Takie są “eko” skóry, chcesz coś mocniejszego? Bierz albo prawdziwą skórę albo jakieś materiałowe (ciężko o to choć np. Sennheiser, Focal takie miewa) bądź szukaj zamienników (choć tanio nie będzie jeśli mają być dobrej jakości np. Dekoni). Eko skóry są humanitarne dla zwierząt ale są takie eko, że trzeba ich wyprodukować kilka razy więcej niż prawdziwej skóry bo eko nie wytrzymują długo bo są z ropy i tworzyw sztucznych jak plastiki 😉 Sam mam Sennheiser 599 z materiałowymi welurowymi poduszkami i po półtora roku wyglądają jak nowe, zobaczymy jak dalej będzie. Poprzednie słuchawki hi-fi… Czytaj więcej »

4
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x