Home Testy Słuchawki Philips PH805 | TEST | Słuchawki z systemem aktywnej redukcji szumów w niebywale niskiej cenie
Philips PH805 | TEST | Słuchawki z systemem aktywnej redukcji szumów w niebywale niskiej cenie

Philips PH805 | TEST | Słuchawki z systemem aktywnej redukcji szumów w niebywale niskiej cenie

4.15K
6

Philips PH805 nowy król słuchawek bezprzewodowych z systemem aktywnej redukcji szumów w swojej kategorii cenowej?

Philips wprowadza właśnie do sprzedaży swoje najnowsze słuchawki nauszne z systemem aktywnej redukcji szumów. Ich niewygórowana cena w połączeniu z rozwiązaniami, które dostępne są w sprzęcie z wyższej półki sugeruje, że jest to smakowity kąsek wśród szerokiej gamy słuchawek obecnych na rynku. Bezprzewodowe słuchawki Philips PH805 ANC zostały zaprojektowane tak, aby zmierzyć się z najlepszymi na rynku modelami jak Sony WH-1000XM3 lub Bose z QC35 II, ale tylko za ułamek ceny topowych modeli. Czy uda się Philipsowi złamać monopol słuchawek premium swoim nowym modelem? Zaraz się o tym przekonamy. Słuchawki są wycenione znacznie poniżej najlepszych modeli konkurencji ale mają wiele do zaoferowania. Patrząc już na ich sam atrakcyjny design obiecujemy sobie doskonałą jakość dźwięku oraz komfort noszenia. Obserwując rynek słuchawek z redukcją szumów, bez problemu można zauważyć, że większość tak wyposażonych i wykonanych słuchawek mieści się w znacznie wyższym przedziale cenowym gdzie modele między sobą różnią się bardzo niewielkimi zmianami.

Philips PH805 test słuchawki 9

Najnowsze słuchawki Philips PH805, wprowadzone na IFA 2019, kosztują znacznie mniej i nie oszczędzają na funkcjach. Swoje poszukiwania ambitniejszych słuchawek bezprzewodowych na pewno powinniśmy rozpocząć właśnie od nich. W tym momencie bardzo popularne i modne są luksusowe słuchawki z redukcją szumów. Możliwość słuchania muzyki niezakłóconej hałasem z zewnętrznego otoczenia jest bardzo przyjemna  zarówno w podróży jak i na otwartych przestrzeniach lub głośnych pomieszczeniach. Nowe PH805 firmy Philips pokazują, że zestaw słuchawkowy NC nie musi być aż tak drogi i wyznaczają one nowy trend cenowy na rynku. Philips nowym modelem wchodzi na obszar słuchawkowy zarezerwowany dla marek i modeli z ugruntowaną już pozycją liderów rynku jak Sony lub Bose. Firma może jednak być spokojna bo PH805 został opracowany zewnętrznie i wewnętrznie chcąc zdobyć uznanie i tradycyjnie robiąc to, co Philips zawsze robił pod względem dźwięku: oferując całkiem sporo jakości za rozsądną cenę.

Philips PH805 test słuchawki 2

Media Expert zaślepka

Jakość wykonania i konstrukcja Philips PH805

Słuchawki Philips PH805 zaraz po wypakowaniu z pudełka robią super wrażenie. Design jest bardzo atrakcyjny i elegancki. Muszle na uszy są wykonane solidnie a pałąk płynnie wpada do nauszników za pomocą wspornika w kształcie litery S. Słuchawki są matowo czarne, bez logo z ukrytymi dyskretnie niezbędnymi przyciskami do sterowania. Plastik z którego są wykonane tylko minimalnie jest wrażliwy na pozostawione odciski palców. Konstrukcja przypomina nam o dużo droższym Sony WH-1000XM3. Ważą one zaledwie 235 gramów co sprawia, że PH805 to jedne z najlżejszych bezprzewodowych słuchawek z systemem ANC na rynku. Słuchawki umożliwiają złożenie na dwa sposoby – na płasko, co daje możliwość transportowania i przechowywania  ich w dołączonym pokrowcu, oraz do wewnątrz, dzięki czemu zmieszczą się w torbie.

Philips PH805 test słuchawki 8

Pod względem komfortu noszenia, PH805 osiąga wysokie wyniki. Grubsze poduszki nauszników bardzo wygodnie spoczywają na uszach i nie powodują po czasie zbyt dużego ciepła i nagrzania uszu. Poduszki nauszników nie są aż tak miękkie jak w Sony ale to w niczym nie przeszkadza. Pałąk jest wyściełany na czubku a cała konstrukcja sprawia, że ​​PH805 nigdzie nie uwiera i nie uciska nie powodując dyskomfortu  a jedynie świetny odpoczynek dla uszu rozkoszujących się muzyką. Co prawda, jeżeli porównamy je z Sony lub Bose to tam zapominamy że mamy cokolwiek na głowie ale musimy za to zapłacić aż dwa razy więcej. Philips to na pewno słuchawki lekkie i wygodne które trafią w gusta dużej liczby osób.

Philips PH805 test słuchawki 3

Skuteczna redukcja szumów Philips PH805

Oprócz super konkurencyjnej ceny dla tej klasy słuchawek, bezprzewodowy PH805 jest wyposażony w funkcję redukcji szumów, która eliminuje doskonale hałas z otoczenia co w połączeniu z dotykowymi  elementami sterowania z boku muszli daje wysoki poziom komfortu. Zastosowana w słuchawkach zaawansowana hybrydowa technologia ANC (Active Noise Cancelling) redukuje do 95% dźwięków z otoczenia czyli aż 27 dB. Tajemnica tkwi w czterech mikrofonach ECM (dwóm wewnątrz i dwóm na zewnątrz każdej słuchawki). Odgłosy ulicy i rozmowy ludzi są wytłumione lub całkowicie wyeliminowane. Dodatkowy elementem tłumiącym jest pasywny element systemu redukcji szumów, którym są ergonomiczne poduszki wykonane z miękkiej pianki łatwo dopasowującej się do kształtu ucha i zapamiętujące go. Dwustopniowa eliminacja hałasów z zewnątrz pozwala zachować niezakłócony dźwięk najwyższej jakości.

Philips PH805 test słuchawki 4

Przyjazne sterowanie touchpadem  z łatwą obsługą Philips PH805

Sterowanie słuchawek Philips PH805 z redukcją szumów odbywa się na dwa sposoby za pomocą standardowych przycisków lub panela dotykowego na prawym nauszniku. Niektóre z funkcji wykonujemy za pomocą dużego touchpada na prawym uchu, a inne za pomocą suwaka – przycisku na dole tej samej obudowy. Przeciągnięcie palcem w górę lub w dół po obudowie prawej słuchawki reguluje głośność. Możemy także przełączać się między trzema trybami dźwięku za pomocą jednokrotnego dotknięcia obudowy. Pomiędzy „włączeniem” i „wyłączeniem” redukcji szumów jest także tryb Ambient Sound, w którym głośność muzyki jest znacznie zmniejszona, a dźwięk otoczenia jest częściowo przepuszczony. Jest to na pewno przydatne do rozmowy lub oczekiwaniu na ważne komunikaty np. na lotnisku bez konieczności zdejmowania słuchawek. Za pomocą dotyku i przytrzymania dłużej ręki możemy także wywołać asystenta głosowego Google. Touchpad reaguje szybko na dotyk, co nie zawsze ma miejsce nawet w przypadku drogich słuchawek NC. Tradycyjne przyciski służą do obsługi podstawowych funkcji słuchawek. Do wyboru w zależności od tego co chcemy uzyskać mamy dostępne jako operacja pojedyncze lub dwukrotne kliknięcie oraz przesunięcie przycisku suwaka góra dół. Dostępne mamy włączenie i wyłączenie słuchawek, parowanie, rozpoczęcie i wstrzymanie odtwarzania, przejścia do kolejnego lub poprzedniego utworu, a także do obsługi połączeń telefonicznych w podstawowym zakresie min. odbieranie, zawieszanie i kończenie połączeń, odbieranie lub odrzucanie połączenia w trakcie istniejącego, zawieszanie bieżącego połączenia i przełączania na drugie aktywne, przełączanie między dwoma aktywnymi połączeniami, oraz przełączanie między telefonem a słuchawkami w trakcie połączenia.

Philips PH805 test słuchawki 6

Połączenie Bluetooth i długi czas pracy Philips PH805

Bluetooth 5.0 pozwala na sparowanie słuchawek z telefonem, tabletem czy laptopem przy zachowaniu wysokiej jakości dźwięku odtwarzanego z tych urządzeń. W komplecie jest również przewód, który umożliwia korzystanie z Philips PH805 bez zasilania i podłączenie sprzętu do dowolnego urządzenia. Słuchawki idealnie sprawdzą się w podróży. Jedno ładowanie trwa zaledwie 1,5 godziny i starcza na aż 30 godzin pracy przy wyłączonej oraz 25 godzin przy włączonej funkcji redukcji szumów. Mamy do wyboru także dwa warianty przyspieszonego ładowania: błyskawiczne, które trwa 5 minut i pozwala na słuchanie muzyki przez 2 godziny oraz szybkie, które po 15 minutach ładowania pozwala na 6 godzin odtwarzania. Liczby te stawiają PH805 w ścisłej czołówce.

Philips PH805 test słuchawki 7

Oprócz długiego czasu pracy, słuchawki są przygotowane do podróży bowiem Philips oferuje elastyczne etui razem ze słuchawkami. Nie jest to przypadkowy tani dodatek, który został szybko dodany, ponieważ obudowa wygląda na trwałą i może wytrzymać niedogodności związane z podróżą. Składany PH805 pasuje idealnie do wnętrza, z miejscem na dołączone akcesoria. W etui ukryty w kieszonce jest bardzo krótki kabel USB do ładowania, adapter do samolotu oraz cienki kabel do podłączenia słuchawek w tradycyjny sposób. Analogowe gniazdo audio 3,5 mm znajduje się na dolnej krawędzi prawego nausznika, a na przeciwległym nauszniku znajduje się port micro USB do ładowania słuchawek.

Philips PH805 test słuchawki 9

Media Expert zaślepka

Super dźwięk w super cenie Philips PH805

Za przetwarzanie dźwięku odpowiadają duże 40-milimetrowe przetworniki neodymowe zamontowane w słuchawkach Philips PH805 które w założeniu mają zapewnić doskonały dźwięk wysokiej rozdzielczości w niezwykle szerokim paśmie przenoszenia od 5 Hz do 40 kHz oraz w formatach kompatybilnych z HRA, dzięki czemu można cieszyć się muzyką dokładnie w takim samym brzmieniu, jak chciał tego twórca. Czy tak jest?

Na początek sprawdziliśmy system redukcji szumów w PH805, który według producenta eliminuje około 95 procent hałasu z otoczenia. Do osiągnięcia takiego wyniku zaangażowane są aż cztery mikrofony, które rejestrują hałas wokół nas. Zastosowanie jak największej liczby mikrofonów gwarantuje skuteczniejsze działanie NC. Wiadomo jednak, że wyeliminowanie wszystkiego nie jest możliwe. Redukcja szumów jest najbardziej skuteczna przy niższych częstotliwościach. Słuchawki PH805 wspomagają redukcję poprzez pasywne izolowane dobrze dopasowanymi grubymi nausznikami. Zaletą słuchawek NC jest to, że eliminują hałas podczas słuchania, eliminując niskie przeszkadzające częstotliwości. Mowa i inne wyższe częstotliwości są minimalnie słyszalne ale tylko wtedy gdy praktycznie prawie nie słyszymy już muzyki. NC nie jest co prawda aż tak skuteczny jak w Sony WH-1000XM3 lub Bose QuietComfort 35 II, ale są one znacznie tańsze. Sony i Bose radzą sobie jeszcze lepiej pod względem redukcji szumów. Można śmiało stwierdzić że tłumią do 99 procent hałasu – ale te topowe modele kosztują dwa razy więcej niż Philips. Pod względem tłumienia PH805 znakomicie sprawdzi się podczas dojazdów do pracy i podróży. W pomieszczeniach możemy minimalnie usłyszeć rozmawiające osoby ale tylko wtedy jeśli sami słuchamy cichej muzyki przy jak niższym poziomie głośności. Przy całkowitej ciszy pomiędzy utworami, słychać również lekki szum jako produkt uboczny redukcji szumów ale nawet najlepsze modele mają z tym pewne problemy.

Philips PH805 test słuchawki 5
W momencie testu miałem możliwość bezpośredniego porównania Philips PH805 do Sony WH-1000XM3 czy Bose QuietComfort 35 II

Jeśli chodzi o walory odsłuchowe, Philips PH805 oferuje cieplejszy dźwięk z ukierunkowanym na długie słuchanie. Zaraz po założeniu słuchawek zauważamy, że grają one miękko, szczegółowo z domieszką basu. Słychać  dokładnie czysty dźwięk i szczegóły muzyki. Nie doświadczymy tutaj nieprzyjemnych wyostrzonych tonów wysokich ani rozlewającego się basu który zasłania resztę muzyki. Bas jest słyszalny i utrzymany w ryzach, chociaż czasami niektórym nagraniom brak pazura oraz zadziorności i mógłby być on mocniej zaakcentowany bo mamy je inaczej zakodowane w pamięci ze stacjonarnego zestawu stereo, ale trzeba pamiętać że słuchawki to urządzenie mobilne z NC. Porównując je z Sony WH-1000XM3 zauważamy że mamy trochę mniej grubszego trójwymiarowego basu przez co może wydawać się, że nagrania są trochę bardziej płaskie i brak im trochę głębi. Pamiętajmy jednak, że różnica w cenie jest bardzo duża. Nagrania dobrze zrealizowane brzmią naprawdę dobrze i zaprezentowane są w sposób komfortowy i niemęczący. Słuchawki trochę gubią się na słabo zrealizowanych nagraniach tracąc na szczegółowości i wprowadzając szorstkość dźwięku, ale na szczęście takich nagrań jest mało. PH805 dobrze komponuje się z różnymi rodzajami muzyki, wie jak prezentować mocniejsze uderzenia jednocześnie nie tracąc na szczegółach w nagraniu. Philips PH805, prezentuje spektakularnie muzykę w atrakcyjny sposób z miękką aksamitną górą. Philips może jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła u wszystkich zwolenników korektorów dźwięku i różnego rodzaju procesorów. Podczas testu nie wykorzystywaliśmy żadnych poprawiaczy dźwięku. Wszyscy Ci, którzy wolą oglądać film w drodze zamiast muzyki na pewno pokochają PH805, bo można bez problemu wykorzystać je w tym celu. Przy włączonym tłumieniu szumów, dźwięk w filmach wydobywa wszystkie detale prezentując dynamicznie akcję, która szybko wciąga nas w oglądanie i zapominamy że wszystko to dzieje się tylko na telefonie i PH805.

Czy warto kupić słuchawki Philips PH805?

Nagroda bardzo polecamySłuchawki Philips są niedrogie. Cena wynosi zaledwie 599 złotych, jest więc dużo niższa niż w najlepszych modelach słuchawek z redukcją szumów, takich jak np. Sony WH-1000XM3 (1150 zł). Przy tak niskiej cenie, Philips PH805 od razu wygląda na atrakcyjną propozycję. Philips ma aspiracje do rywalizacji z konstrukcjami dwa razy droższymi co mu bardzo dobrze wychodzi udowodniając, że słuchawki z NC nie muszą kosztować fortuny. Philips PH805 to na pewno jedne z najlżejszych bezprzewodowych słuchawek na rynku z technologią ANC – tłumienia hałasu z zewnątrz. Oferują atrakcyjny dźwięk wysokiej jakości, łączność bezprzewodową Bluetooth 5.0 oraz łatwą obsługę dotykową i sterowanie głosem. Szkoda że producent nie umożliwił im wsparcia dla AAC i aptX. Słuchawki są bardzo wygodne i wyposażone w wiele przydatnych funkcji przy prowadzeniu rozmów a całość jest naprawdę bardzo obiecująca dla dłuższego użytkowania na codzień. Łatwość składania na kilka sposobów ułatwia transport a nowoczesny design wyróżnia nas z tłumu. Z niecierpliwością czekamy na jeszcze wyższy model i gorąco zachęcamy Philips do jego zaprojektowania. Philips PH805 to na pewno świetna oferta za połowę ceny innych modeli PREMIUM a to sprawia, że ​​Philips idealnie nadaje się dla osób dbających o budżet, którzy chcą, aby codzienna podróż do pracy była przyjemna. Niska waga i mechanizm składania przyczyniają się do wygodnego użytkowania w życiu codziennym.

Plusy:

 • Niska cena w stosunku do innych słuchawek NC
 • Lekkie i wygodne
 • Sterowanie dotykowe
 • Długi czas pracy na baterii aż do 30 godzin
 • Nowoczesny design i składany pałąk
 • Kompatybilne z asystentem Google
 • Prawie równie dobre tłumienie hałasu jak u droższej konkurencji
 • Efektowne brzmienie
 • Czysty dźwięk
 • Możliwość długiego słuchania bez uczucia znużenia

Minusy:

 • Brak dedykowanej aplikacji na telefon tak jak np. w Sony
 • Sporadycznie odczuwany niedosyt basu
 • Przy słabo zrealizowanych nagraniach słuchawki lekko się gubią
 • Brak wsparcia dla AAC i aptX

Słuchawki Philips PH-805 można zakupić w sieci sklepów RTV Media Expert

Więcej na temat słuchawek:

Media Expert zaślepka

(4151)

0 0 głos
Article Rating
Audiomaniak Na portalu odpowiedzialny za testy sprzętu audio. Fan analogu i dobrego brzmienia.

8
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Paź
Paź
6 miesięcy temu

Wyglądają zgrabnie i dokładnie wykonane. Cena faktyczne nie jest wysoka jak na tę klasę słuchawek.

frank
frank
6 miesięcy temu

Słuchałem ich w markecie (głośno było) i są super. Jakość dźwięku taka jakiej się oczekuje po trochę lepszym sprzęcie.

bartosz
bartosz
4 miesięcy temu

Mam ten model – bardzo udana konstrukcja. Jakość dźwięku zaskakuje bardzo pozytwnie.

Terminator
Terminator
3 miesięcy temu

Idealne słuchawki na obecne czasy do pracy zdalnej. Szczekający pies, krzyczące dzieci, remont u sąsiada … klikamy w słuchawki i nagle cisza. Jak dla mnie bomba. Te słuchawki mogą zwojować na rynku audio.

Lukas
Lukas
25 dni temu
Reply to  Terminator

Polecam poczytać na czym polega i jak działa system ANC. ANC sprawdzi się bardzo dobrze w samolocie, pociągu, autobusie czy na ulicy. Ale na rozmowy, krzyki czy odgłosy remontów działa w ograniczonym zakresie. Tu bardziej sprawdza się izolacja pasywna słuchawek – czyli jak dobrze słuchawki zakrywają uszy i przylegają do głowy (w sytuacji słuchawek wokół/nausznych) odcinając od dźwięków otoczenia. Najlepszą izolacją pasywną dadzą słuchawki dokonałowe.

Hubert
Hubert
1 miesiąc temu

Fajna i bardzo obiecująca recenzja. 😉

6
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x