Home Testy Słuchawki Słuchawki Sony WH-1000XM3 z ANC | TEST | Najlepsza redukcja hałasów na rynku!
Słuchawki Sony WH-1000XM3 z ANC | TEST | Najlepsza redukcja hałasów na rynku!

Słuchawki Sony WH-1000XM3 z ANC | TEST | Najlepsza redukcja hałasów na rynku!

10.12K
26

Japoński producent zaprezentował trzecią generację słuchawek Sony WH-1000XM3 i bez dwóch zdań są to aktualnie najlepsze w tej klasie słuchawki z aktywną redukcją szumów co można stwierdzić praktycznie od razu po ich założeniu na głowę. Tutaj w zasadzie już mogłaby się zakończyć ich recenzja ale przejdźmy do konkretów.

Rozwiązania techniczne i obsługa

Test słuchawki Sony WH-1000XM3 procesor ANC 1W słuchawkach zastosowano najnowszy procesor QN1 HD odpowiadający za aktywną redukcję szumów (ANC) Jest on czterokrotnie skuteczniejszy niż ten użyty w poprzednich rozwiązaniach. Skutecznie wycisza dźwięki pochodzące z ulicy, w środkach transportu czy rozmawiających obok nas osób. Zastosowana technologia czujników szumów przechwytuje przez mikrofony zewnętrzne zakłócenia i przesyła wszystkie informacje do procesora eliminującego hałas. Przy podróżach samolotem na pewno sprawdzą się wbudowane czujniki ciśnienia atmosferycznego redukujące hałas na dużych wysokościach zapewniając komfortowe słuchanie i odpowiedni dźwięk na dużej wysokości.  Unikalna funkcja Unique Personal Optimizing analizuje różne czynniki wpływające na odtwarzany dźwięk min. rozmiar głowy, okulary, włosy a następnie dopasowuje idealnie do nas dźwięk.

Test słuchawki Sony WH-1000XM3Osobiście miałem okazję sprawdzić to w takich warunkach gdyż firma podczas prezentacji sprzętu zabrała mnie na przelot małą Cessną nad Warszawą ;-). Byłem w szoku jak bardzo zostałem odcięty od zewnętrznego hałasu gdyż samolot ten generuje naprawdę spory hałas wewnątrz kabiny. Ale przejdźmy dalej do szczegółów.

WH-1000XM3 oferuje to, co Sony nazywa Adaptive Sound Control – adaptacyjna kontrola dźwięku, który używa Sense Engine, aby wykryć naszą aktywność i dostosować funkcje redukcji szumów w słuchawkach. Ta funkcja może być dostępna i aktywowana za pomocą aplikacji Headphones Connect. Dostępne są cztery tryby: bezczynność, marsz, bieganie i transport. W każdym z tych trybów można dostosować intensywność układu QN1, aby umożliwić mniejszy lub większy wpływ otoczenia Ambient Sound który dociera do naszych uszu podczas słuchania muzyki. Najniższy poziom jest równoznaczny z anulowaniem szumów, najwyższy w dwudziestostopniowej skali powoduje że usłyszymy jak najwięcej. Możliwe jest zaznaczenie Focus on Voice, dzięki któremu zostaną wzmocnione głosy innych osób a hałas otoczenia pozostanie wyciszony. Aplikacja umożliwia również zmianę brzmienia słuchawek za pomocą prostego korektora (off, custom, 1, custom 2, bright, excited, mellow, relaxed, vocal, treble boost, bass boost, speeach, manual), wirtualnego dźwięku przestrzennego zoptymalizowanego pod kątem różnych warunków odsłuchowych (off, arena, club, outdoor stage, concert hall), DSEE HX, czyli autorskiej funkcji producenta odpowiedzialnej za brzmienie zbliżone do wysokiej rozdzielczości . Możemy także aktywować optymalizator tłumienia szumów, który mierzy nasze środowisko i sposób noszenia słuchawek oraz maksymalizuje możliwości kasowania szumów. Optymalizator kompensuje także zmiany ciśnienia atmosferycznego. Aplikacja zapewnia również dostęp do wirtualnych funkcji dźwięku przestrzennego i pozwala zmieniać kierunek, z którego ma pochodzić dźwięk.

Tryb Quick Attention “szybkie przełączanie” pozwala usłyszeć dźwięki z zewnątrz bez zdejmowania słuchawek z głowy. Aby wyciszyć muzykę i zorientować się w tym co dzieje się poza naszymi słuchawkami lub zacząć prowadzić z kimś rozmowę wystarczy położyć rękę na prawej słuchawce. Ciekawym rozwiązaniem są gesty dotykowe muszli słuchawki. W zależności od przesunięcia palcem sterujemy głośnością, zmieniamy utwory, zatrzymujemy lub zaczynamy odtwarzanie lub dwukrotnym dotknięciem odbieramy połączenia lub je nawiązujemy przesuwając ręką po panelu. Za pomocą przytrzymania przycisku aktywujemy asystenta głosowego, któremu możemy wydawać polecenia głosowe (Google Assistant). Wbudowany zestaw głośnomówiący jest aktywowany poprzez dwukrotne dotknięcie a o krystaliczną jakość dba kilka wbudowanych mikrofonów.

Test słuchawki Sony WH-1000XM3

Dzięki systemowi szybkiego ładowania przez nowoczesny port USB type-C w ciągu 10 minut mamy zapewnione aż 5 godzin słuchania muzyki w trybie bezprzewodowym. Kiedy używamy złącza Bluetooth z aktywną redukcją hałasu akumulator wystarcza nam na 30 godzin słuchania a w trybie bez NC na 38 godzin. Kolejnym atutem jest dostosowanie automatycznego wyłączania zasilania.

Pierwszy z tradycyjnych przycisków umieszczony na słuchawkach, Power, służy do włączenia, wyłączania urządzenia, a także parowania przy dłuższym jego przytrzymaniu podczas włączania urządzenia.  Jeżeli go na krótko wciśniemy w trakcie użytkowania usłyszymy komunikat o stanie naładowania słuchawek. Głos informuje także o włączaniu, wyłączaniu, parowaniu oraz aktualnym trybie redukcji szumów. Drugi przycisk, NC/AMBIENT pozwala na przełączanie się między trzema trybami: wyłączonej kontroli Ambient Sound, Ambient Sound oraz Noise Cancelling. Po dłuższym wciśnięciu przycisku uruchomiony zostanie Optimizer start, a po serii różnych tonów usłyszymy Optimizer finished. Funkcja dostosowuje aktywną redukcję szumów do panującego atmosferycznego ciśnienia i kształtu naszej głowy

(10119)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(26)

 1. To jest jakaś kpina bo kiedyś jak wyszła pierwsza wersja tych słuchawek to zaraz pisano że trzeszczą co psuje przyjemność z słuchania a na domiar złego pękają. I proszę - nadal to samo a cena kosmos.

  Sony ma z tym problem od dawna bo każde słuchawki dedykowane PS3 i potem PS4 oraz niższe i wyższe serie wszelkich słuchawek BT (z ANC i bez) też często pękały.

  Czyli dobrze że nie kupiłem ?

 2. Jeżeli w 3 generacji tych słuchawek Sony nie wyciągnęła wniosków z poprzedzających 2 serii pękających słuchawek to faktycznie Sony się kompromituje!!! Dla zasady nie można kupować takich bubli produkowanych przez Sony z pełną premedytacją i świadomością!

 3. Ja nie wiedziałem o pękaniu jak kupowałem ale cena była promocyjna 480zl.

  Pół ceny znaczy się.

  Więcej bym za nie nie zapłacił.

   

   

 4. ....tylko nie pytaj ile ja zapłaciłem ;)

 5. A jak spisują się pod konsole, Xbox one X.

 6. Pewno nijak. To absolutnie nie jest ich przeznaczenie.

 7. Jeśli to było do mnie pytanie, to nie wiem.
  Nie używam ich do konsoli.

 8. Czekam na WH-1000XM4 

  3 MIKROFONY , 90H , IP67 ,  BT 5.0 

   

  55503363_539520419789299_349459526989748

 9. Czekam na WH-1000XM4 
  3 MIKROFONY , 90H , IP67 ,  BT 5.0 
   
  55503363_539520419789299_3494595269897486336_n.jpg?_nc_cat=108%26_nc_oc=AQksN3JlgnsLb2levhbDVg4E2-gogBbSSTY79bpviZUsxiHUihdhs2ZR5GzEuW57ohA%26_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna%26oh=de34f6c17350a6494bd8cb4371147bb0%26oe=5DB3E1D5&key=365f1cfa7f71af255ba58384ed49906155410ce38109c268b2a2cd13306faecd
  No weź, tydzień temu kupiłem XM3. To fejk chyba...
 10. Nie wiem czy fake  znalazłem to tu :