Home News CES 2019 CES 2019 | ZAPOWIEDŹ | Nowe telewizory TCL na rok 2019
CES 2019 | ZAPOWIEDŹ | Nowe telewizory TCL na rok 2019

CES 2019 | ZAPOWIEDŹ | Nowe telewizory TCL na rok 2019

14.23K
0

Po wizycie na targach CES 2019 mamy już wiedzę o nadchodzących produktach firmy TCL, dzięki rozmowie z p. Markiem Maciejewskim zajmującym w firmie stanowisko Product Development Director Europe. Zdradził on kilka sekretów i mówiąc krótko, jest na co czekać, a nadchodzące produkty zapowiadają się ekscytująco!

Marek Maciejewski TCL CES 2019

Od Pana Marka dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o których chcę tutaj wspomnieć i na nich się skupić. O samych nowych produktach możecie poczytać tutaj i tutaj w informacji od firmy TCL. Po pierwsze mamy już potwierdzenie, że nowe telewizory będą wykorzystywały już w dniu premiery system operacyjny Android P(9.0). Co ciekawe aktualizacje taką otrzymają także ubiegłoroczne modele wyświetlaczy, które testowaliśmy dla Was na portalu. Wszystkie nowe telewizory oparte będą o nowy procesor marki Realtek (zamiast MediaTek’a stosowanego do tej pory), który ma być szybszy. Na pewno odbije się to pozytywnie na responsywność interfejsu telewizora. Na to czekaliśmy!

“The Cinema Wall” – czyli ekran z mikro-LED’ów w wykonaniu TCL’a.

TCL EP660 (43″ – 75″)

Będzie to najtańsza wersja telewizora, która będzie jednak plasowana podobnie jak zeszłoroczny P66. Szeroki wachlarz rozmiarów (do 75″ włącznie) pozwoli na spełnienie marzeń mniej zamożnych kinomanów. Na pokładzie system Android. Możliwości telewizora będą typowe dla tej półki cenowej. Możemy więc liczyć na ok. 300 nitów jasności w HDR co jest minimum by odtworzyć tego typu treść, oraz paletę barw Rec 709, czyli akurat bardziej nasyconych kolorów w treści UHD nie zobaczymy. Matryca oczywiście 60Hz. Ceny na razie nie znamy, ale patrząc na ubiegłoroczną ofertę będzie ona najprawdopodobniej wyraźnie niższa niż wyświetlaczy innych marek o podobnym rozmiarze.

(14233)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

7
Zobacz więcej komentarzy na forum

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o