Home News CES 2019 CES 2019 | ZAPOWIEDŹ | Nowe telewizory TCL na rok 2019
CES 2019 | ZAPOWIEDŹ | Nowe telewizory TCL na rok 2019

CES 2019 | ZAPOWIEDŹ | Nowe telewizory TCL na rok 2019

8.94K
5

Po wizycie na targach CES 2019 mamy już wiedzę o nadchodzących produktach firmy TCL, dzięki rozmowie z p. Markiem Maciejewskim zajmującym w firmie stanowisko Product Development Director Europe. Zdradził on kilka sekretów i mówiąc krótko, jest na co czekać, a nadchodzące produkty zapowiadają się ekscytująco!

Marek Maciejewski TCL CES 2019

Od Pana Marka dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o których chcę tutaj wspomnieć i na nich się skupić. O samych nowych produktach możecie poczytać tutaj i tutaj w informacji od firmy TCL. Po pierwsze mamy już potwierdzenie, że nowe telewizory będą wykorzystywały już w dniu premiery system operacyjny Android P(9.0). Co ciekawe aktualizacje taką otrzymają także ubiegłoroczne modele wyświetlaczy, które testowaliśmy dla Was na portalu. Wszystkie nowe telewizory oparte będą o nowy procesor marki Realtek (zamiast MediaTek’a stosowanego do tej pory), który ma być szybszy. Na pewno odbije się to pozytywnie na responsywność interfejsu telewizora. Na to czekaliśmy!

“The Cinema Wall” – czyli ekran z mikro-LED’ów w wykonaniu TCL’a.

TCL EP660 (43″ – 75″)

Będzie to najtańsza wersja telewizora, która będzie jednak plasowana podobnie jak zeszłoroczny P66. Szeroki wachlarz rozmiarów (do 75″ włącznie) pozwoli na spełnienie marzeń mniej zamożnych kinomanów. Na pokładzie system Android. Możliwości telewizora będą typowe dla tej półki cenowej. Możemy więc liczyć na ok. 300 nitów jasności w HDR co jest minimum by odtworzyć tego typu treść, oraz paletę barw Rec 709, czyli akurat bardziej nasyconych kolorów w treści UHD nie zobaczymy. Matryca oczywiście 60Hz. Ceny na razie nie znamy, ale patrząc na ubiegłoroczną ofertę będzie ona najprawdopodobniej wyraźnie niższa niż wyświetlaczy innych marek o podobnym rozmiarze.

(8944)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(5)

 1. na konkurencyjnym forum w kontekście topowego X10 jest takie info:

  "

  Jeśli chodzi o system podświetlania LED Mini, TCL ogłosił, że X10 ma nieco ponad 1 000 mini diód i nazywa to Quantum Dots

  "

  to jak to jest? będzie 1000 stref? 

 2. Jak przyjdzie do testów to się policzy ;)

 3.  

  11 minut temu, Gmeru napisał:

  Jak przyjdzie do testów

  a kiedy jest planowane jego przyjście?

  aż jestem ciekaw czy to co nie potrafi zrobić Sony i Panasonic jest do zrobienia przez TCL

 4. Niestety nie mam żadnych informacji :(

 5. Czy wiadomo już kiedy seria EP660 pojawi się w sklepach? 

REKLAMA: Automatyczne przekierowanie nastąpi za 20 sekund Przejdź do HDTVPolska teraz »