Home News CES 2019 CES 2019 | ZAPOWIEDŹ | Nowe telewizory TCL na rok 2019
CES 2019 | ZAPOWIEDŹ | Nowe telewizory TCL na rok 2019

CES 2019 | ZAPOWIEDŹ | Nowe telewizory TCL na rok 2019

13.82K
7

TCL X10

Flagowy model telewizora TCL występować będzie w wersjach o rozdzielczości 4K – rozmiary 55″, 65″, oraz 8K – 75″. Bardzo pochwalam podejście polegające na zróżnicowaniu rozdzielczości dla różnych przekątnych telewizora. 8K nie będzie miało praktycznego zastosowania w małych matrycach. Nawet 75″ to wręcz niewiele dla takiej ilości pikseli.

Telewizor ma bardzo elegancki design 360 stopni (plecy są gładkie jak widzimy na załączonych zdjęciach, które zrobiłem w Vegas na podczas wystawy). Ekran w wersji 8K posiada pełnoprawne złącze HDMI 2.1 48Gbps co oznacza bezproblemowość dostarczania takiego formatu w przyszłości. Wersje mniejsze mają oczywiście HDMI 2.0, ale będą wyposażone w funkcje typowe dla 2.1 takie jak np. eARC, czy VRR (dokładna specyfikacja do potwierdzenia w przyszłości). Ekran wykorzystuje technologię QLED, czyli kwantowe kropki, które znacznie poszerzają paletę barw (do praktycznie 100% DCI) toteż możemy cieszyć się maksymalnie nasyconymi odcieniami barw. Jasność ekranu określono na 1 000 nitów (podświetlenie jest strefowe) co powinno zapewnić bardzo atrakcyjne walory wizualne. Dołączony Soundbar to także nie byle “grajbelka”. Posiada on głośniki skierowane do góry, by zapewnić dźwięk virtual atmos.

(13815)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

7
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o