Home News Xbox One, Windows 10 z DTS:X i usprawnieniami Atmos
Xbox One, Windows 10 z DTS:X i usprawnieniami Atmos

Xbox One, Windows 10 z DTS:X i usprawnieniami Atmos

1.12K
2

Konsola Xbox One oraz Windows 10 PC już od zeszłego roku mogą cieszyć się zgodnością z Dolby Atmos. Tymczasem Microsoft niedługo wprowadzi nowe usprawnienia. Firma z Redmond zapowiedziała także obsługę formatu DTS:X.

Dolby Atmos jest dostępne na Xbox One i Windows 10 w formie aplikacji Dolby Access – jeśli korzystamy z głośników / soundbarów, nie musimy za to płacić. Z kolei jeśli chodzi o słuchawki, po skorzystaniu z wersji próbnej, należy uiścić 14,99 USD jeśli chcemy z niej dalej korzystać po miesiącu. Atmos obsługuje aplikacja Netflix dla Xbox One i Windows 10, a także coraz więcej ostatnio gier, w tym Assassin’s Creed: Odyssey oraz Shadow of the Tomb Raider. Wkrótce już będzie można dodatkowo wykorzystać format DTS:X.

Obsługa DTS:X ma być wprowadzona w przeciągu „kilku najbliższych tygodni”, najpierw w programie testowym dla członków Xbox Insider Program, a następnie już publicznie dla wszystkich. Dedykowana aplikacja DTS:X została już jakiś czas temu umieszczona na Microsoft Store ale nie można jej jeszcze pobrać. Z kolei Atmos doczeka się kolejnych usprawnień dla Xbox One i Win10, w tym zaawansowanych opcji przetwarzania dźwięku (X1, PC) i upmixingu emulującego Atmos dla starszych formatów dźwięku (X1).

Źródło Microsoft, twitter

(1116)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(2)

  1. Dobry news.

  2. Jakub Krawczyński Jakub Krawczyński napisał(a):
    6 hours ago, raf7705 said:

    Dobry news.

    Dzięki! Xbox One stał się konsolą bardzo przyjazną audiofilom i kinomaniakom. Widać, że to mocno przemyślana strategia współpracy z firmami AV i ktoś dobrze w MS to ogarnia pod tym kątem :)