Home Testy Słuchawki Philips ST702 | TEST | Sportowe słuchawki bezprzewodowe z technologią czyszczenia UV – zero bakterii
Philips ST702 | TEST | Sportowe słuchawki bezprzewodowe z technologią czyszczenia UV – zero bakterii

Philips ST702 | TEST | Sportowe słuchawki bezprzewodowe z technologią czyszczenia UV – zero bakterii

54.66K
3

Temat słuchawek w obecnych czasach

Dzisiejsze czasy to dominacja słuchawek „True Wireless Earbuds” – bezprzewodowych słuchawek dousznych. Nie potrzebujemy już żadnych plączących się kabli i różnorodnych typów przejściówek umożliwiających podłączenie słuchawek. Długa żywotność baterii, dobry futerał i oczywiście świetna jakość dźwięku jest tym, czego można oczekiwać od tego rodzaju słuchawek dousznych. Istnieją ich różne kategorie na które dzielą je producenci projektując prawdziwe bezprzewodowe słuchawki douszne. Jedną z nich jest oczywiście sport. Zapewne zastanawiasz się teraz co znaczy „zero bakterii” W trudnych czasach epidemii COVID-19 w których aktualnie żyjemy, na pewno taki gadżet przyda się każdemu i na pewno nie tylko sportowcom. Jakość dźwięku i trwałość to istotna sprawa jeśli chodzi o słuchawki douszne ale potrzebujemy w dobie dużej konkurencji czegoś więcej aby one pozostały na stałe na stałe w naszych uszach. Czy prawdziwe bezprzewodowe słuchawki douszne TAST702BK firmy Philips mogą być po prostu najlepsze na rynku? Czy zapewniają tylko wszystkie niezbędne rzeczy, ale także mają coś więcej? Czy to wystarczy żeby stwierdzić że są najlepsze? Dowiedzmy się!

Test sluchawki sportowe philips TAST702BK_1

Zawartość opakowania

Philips ST702 ActionFit są dostarczane w ładnym opakowaniu detalicznym na froncie którego, mamy zdjęcie słuchawek oraz dołączonego do nich futerału. Z tyłu opakowania mamy kolejne zdjęcie i kilka wyszczególnionych cech wkładek. Philips ST702 jest w kompaktowym pudełku, które ciasno jest upakowane zawartością.

Test sluchawki sportowe philips TAST702BK_2Test sluchawki sportowe philips TAST702BK_3

Po otwarciu pudełka znajdujemy lewą i prawą wkładkę douszną oraz etui do ładowania i czyszczenia na ST702. Wszystkie elementy są dobrze chronione pianką otaczającą całą zawartość przed uszkodzeniem podczas transportu. W środku mamy dodatkowe rzeczy: skróconą instrukcją obsługi oraz dwie ulotki informacyjne. Dodatkowe małe pudełko zawiera kabel ładujący mini USB i gumowe nakładki na uszy. Podsumowując, zawartość pudełka jest następująca:

 • Słuchawki douszne ST702
 • 3 gumowane nakładki na uszy
 • Etui z ładowarką
 • Kabel ładujący mini USB
 • Instrukcje

Test sluchawki sportowe philips TAST702BK_4

Po wzięciu do ręki widzimy, że Philips ActionFit ST702 to prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne dedykowane dla sportowców, którzy unikają krępujących kabli gdy są na siłowni lub biegają. Kiedy jestem w domu, używam dużego zestawu słuchawkowego idealnego do muzyki oraz grania. Chociaż go uwielbiam, nie ma mowy abym w nim poszedł na siłownię lub pobiegać. Właśnie w tym momencie nowe słuchawki TAST702 odnajdują się idealnie, zabierając z mojej głowy masywną rzecz która zaraz spadłaby z niej w trakcie treningu.

Test sluchawki sportowe philips TAST702BK_5

Konstrukcja słuchawek Philips ST702

Budowa i styl ST702 mówią wszystko same za siebie. Jest to bardzo dobrze zaprojektowany, kompaktowy bezprzewodowy zestaw słuchawek, które zasługują na pochwałę u producenta. Po wyjęciu z pudełka bezprzewodowych wkładek dousznych ST702 widzimy, że w konstrukcji zastosowano gładki przyjazny w dotyku plastik. Lekkie, bezprzewodowe słuchawki douszne są w stanie dobrze dopasować się do ucha zapewniając komfort użytkowania. W idealnym i wygodnym dopasowaniu pomogą wymienne miękkie gumowe nasadki z pudełka które występują w trzech różnych rozmiarach (małe, średnie i duże) aby zapewnić, że te słuchawki pasują do większości rozmiarów uszu i pozostają w nich na swoim miejscu i które możemy znaleźć w opakowaniu. Umożliwia to idealne dopasowanie do ucha.

Test sluchawki sportowe philips TAST702BK_6

Gumowane elastyczne skrzydełka pomagają utrzymać ST702 dobre przyleganie wokół ucha i zapobiegają wysuwaniu się. Wszystko to uzupełnia pasywna możliwość eliminowania hałasu przez kształt. Dodatkowym plusem jest fakt, że słuchawki nie wystają zbytnio z ucha podczas ich używania co zapobiegnie ich przypadkowemu zawadzeniu podczas intensywnych treningów na siłowni lub fitness. Bez względu na to, jak intensywnie trenujesz, te sportowe słuchawki pozostają na swoim miejscu. Na spodzie wkładek dousznych znajduje się oznaczenie „L” i „R” dla lewej i prawej oraz dwa małe styki dla etui ładującego. Na każdej słuchawce znajduje się logo Philips oraz pierścień aktywności LED podświetlany na niebiesko, który zaświeci się i wskaże, czy są sparowane przez Bluetooth.

Test sluchawki sportowe philips TAST702BK_7

Z punktu widzenia łączności, nie zauważyłem żadnych przerw w pracy ani problemów z parowaniem z telefonem iPhone oraz telefonem na Androidzie. Parowanie jest prawie natychmiastowe, zwłaszcza jeśli ST702 był wcześniej podłączony już do telefonu. To naprawdę przyspiesza użytkowanie. Można także ręcznie włączyć słuchawki naciskając przycisk wielofunkcyjny na obu słuchawkach przez 2 sekundy diody LED zamigają na niebiesko trzy razy a następnie będą świecić na biało w trakcie parowania się między sobą i są już gotowe do sparowania z innym urządzeniem. Jeśli używamy słuchawek po raz pierwszy, przejdą one w tryb automatycznego parowania.

Test sluchawki sportowe philips TAST702BK_7

Możemy także zresetować parowanie. Wyciągamy oba zestawy słuchawkowe z etui ładującego. Naciskamy dwukrotnie przyciski wielofunkcyjne na obu zestawach słuchawkowych, aż wskaźnik zmieni kolor na biały; czekamy około 10 sekund. Po pomyślnym sparowaniu usłyszymy komunikaty „Connected”, „Left Channel”, „Right Channel”. Wyciągnięcie ich z etui ładującego powoduje, że włączają się automatycznie i są od razu gotowe do użycia a biały wskaźnik LED zamiga trzy razy i rozbrzmi komunikat „Power On”. Wyłączenie słuchawek odbywa się poprzez naciśnięcie przycisku przez 4 sekundy a biała dioda LED zamruga 3 razy.

Przyciski dotykowe na każdej słuchawce, pozwalają przełączać się między muzyką, odtwarzać / wstrzymywać (dwukrotne naciśnięcie), przeskoczenie do przodu (prawa słuchawka naciśnięcie i przytrzymani przez dwie sekundy), przeskoczenie do tyłu (lewa słuchawka naciśnięcie i przytrzymani przez dwie sekundy), odbierać połączenia (prawa, lewa naciśnięcie dwukrotnie), odrzucenie połączenia (prawa, lewa naciśnięcie i przytrzymanie przez dwie sekundy) a nawet korzystać z Siri/Google Assistant (prawa, lewa naciśnięcie trzy razy). Oznacza to, że nie musimy przerywać treningu, aby wykonywać te czynności na telefonie. Wskaźnik LED pokazuje także inne wskazania: słuchawki są połączone z urządzeniem Bluetooth (niebieska dioda miga co 5 sekund), słuchawki są włączone (biała dioda LED miga 3 razy) słuchawki są w trybie parowania (niebieska dioda LED miga) słuchawki są włączone ale nie połączone z urządzeniem (niebieska dioda LED miga a po 15 minutach same się wyłączą), niski poziom baterii (w słuchawkach słyszymy komunikat „Battery Low”), niski poziom baterii w etui ładującym (niebieska dioda LED miga co sekundę), bateria jest w pełni naładowana w słuchawkach (gaśnie biała dioda LED na nich), bateria jest w pełni naładowana w etui (gaśnie biała dioda LED na nim). Wskaźnik naładowania baterii słuchawek pokaże się także na połączonym urządzeniu Bluetooth po połączeniu ze słuchawkami. Możemy także przywrócić słuchawki do ustawień fabrycznych. Gdy zasilanie jest wyłączone, naciskamy i przytrzymujemy przez około 8 sekund przycisk wielofunkcyjny słuchawki, aż wskaźnik LED zacznie migać naprzemiennie na czerwono i niebiesko (lub wyjmujemy słuchawkę z kapsuły ładującej i czekamy, aż wskaźnik LED słuchawki zacznie tak migać), klikamy dwukrotnie przycisk sterowania, wskaźnik LED zacznie migać równocześnie na czerwono i niebiesko, zresetuje ustawienia do ustawień fabrycznych, a po zakończeniu operacji wyłączy zasilanie. Wbudowany mikrofon z funkcją eliminacji echa, zapewnia wyraźne rozmowy bez użycia rąk i wykonuje dobrą robotę.

Etui ładujące w kształcie cylindra dostarczane z wkładkami dousznymi jest w miarę dość małe i lekkie. Ma lekko teksturowaną powierzchnię, dzięki której łatwiej go odpowiednio chwycić tak aby się nie wysunął. Uwielbiam taką dbałość o szczegóły i to jak dobrze zaprojektowano ST702. Etui otwiera się od prawej strony a po wysunięciu tacki widzimy wyprofilowane miejsca z gniazdami do ładowania, w których można łatwo umieścić wkładki douszne. Na jednym jego końcu mamy złącze Micro USB do ładowania oraz dwa rodzaje diod LED.

Test sluchawki sportowe philips TAST702BK_9

Mniejsze diody LED wskazują poziom naładowania, podczas gdy większe LED wskazują tajemnicze czyszczenie o którym będzie dalej. Dzięki w pełni naładowanemu futerałowi mamy 18 godzin czasu pracy baterii w słuchawkach ST702. Po pełnym naładowaniu wkładki douszne mogą działać nieprzerwanie przez 6 godzin. Całkowity czas pracy akumulatora wynosi 20 godzin. Mamy również opcję szybkiego ładowania ST702 przez 15 minut, co daje 1,5 godziny pracy. Gdy etui jest w pełni naładowane, obsługuje 3 pełne cykle ładowania słuchawek. Proces ładowania słuchawek jest weryfikowany przez białe światło LED umieszczone na nich. Gdy są w pełni naładowane, gaśnie biała dioda. Zazwyczaj ładowanie do pełna trwa 2 godziny (w przypadku słuchawek lub etui ładującego). Proces ładowania etui jest potwierdzany niebieską dioda LED obok gniazda USB na obudowie. Gdy etui jest w pełni naładowane, zapalają się niebieskie diody.

Test sluchawki sportowe philips TAST702BK_10Test sluchawki sportowe philips TAST702BK_11

Obudowa zewnętrzna słuchawek ST702 zawiera wspomniane wcześniej podświetlenie LED w kształcie pierścienia, które wskazuje udane parowanie i kiedy są one w pełni naładowane. Każda ze słuchawek obsługuje dotykowe elementy sterujące, chociaż może nie być to od razu oczywiste. Wbudowane elementy sterujące, umożliwiają użycie niewielkiej kombinacji różnych dotknięć przycisków, które pozwolą przeskakiwać i odtwarzać/wstrzymywać utwory, odbierać połączenia i przywoływać asystenta głosowego telefonu. Test skuteczności elementów sterujących wykonaliśmy, w ruchu i podczas treningu. Najbardziej regularną funkcją, jaka była używana w słuchawkach to pomijanie ścieżek, co wymagało naciśnięcia i przytrzymania przez kilka sekund. Działało to niezawodnie i nie aktywowało przypadkowo niewłaściwej innej funkcji.

Co wyróżnia Philips ST702 w tej kategorii sprzętu? Ich prawdziwe bezprzewodowe słuchawki douszne mają małe pudełko ładujące, pozwalające je zabrać ze sobą. Tak, to wszystko już było i nie jest niczym nadzwyczajnym ale główną cechą Philipsa jest to, że obudowa ma wbudowaną technologię czyszczenia UV, co oznacza ultrafiolet, który jest rodzajem promieniowania, które jest powszechnie stosowane w środowisku medycznym do zabijania bakterii. Tak, zgadza się. Te słuchawki douszne mają czyszczenie UV. Świetna sprawa, zwłaszcza w trudnych czasach w których żyjemy teraz a gdzie panuje epidemia i musimy mocno uważać na naszą higienę. Biorąc pod uwagę, że te słuchawki douszne są przeznaczone do intensywnego użytku sportowego i fitnesowego, użytkownik będzie się bardzo pocił podczas treningów. Niezależnie od tego, czy jest gorąca pogoda, czy nadmierny trening, pot na słuchawkach zawsze będzie się pojawiał. Końcówki douszne słuchawek mają zawsze bezpośredni kontakt ze skórą, co oznacza, że zbieranie brudu i potu jest nieuniknione. Po umieszczeniu słuchawek z powrotem w etui i całkowitym jego zamknięciu przechodzi ono przez proces czyszczenia UV, który zajmuje 20 sekund. Duże białe światło LED umieszczone obok lampek kontrolnych akumulatora informuje, że trwa czyszczenie, które zabija zarazki i bakterie, które zdążyły się już pojawić na słuchawkach ST702. Jest to bardzo istotna funkcja, która może zapobiegać wielu problemom zdrowotnym, które mogą wynikać z bakterii.

Test sluchawki sportowe philips TAST702BK_13

Pomysł dodania takiej funkcji jest niewątpliwie dobrą rzeczą, szczególnie jeśli po treningu lub po zakończeniu rozmowy albo słuchaniu muzyki odłożymy je z powrotem do pojemnika, który zapewni czyszczenie UV a także będzie pełnić funkcję ładowarki. Oczywiście pierwsze spojrzenie na cały komplet nie sprawia wrażenia, że są to słuchawki douszne używane do ćwiczeń z tak atrakcyjną funkcją dodatkową. Aby lepiej dopasować ST702 do treningów, firma Philips określiła klasę wodoodporności na IPX5 co oznacza, że są one odporne na pracę w wilgotnych warunkach. Żaden pot ani woda nie są im straszne, możemy trenować w nich nawet w deszczu, oraz wejść z nimi pod prysznic. Nie są oczywiście całkowicie wodoodporne, ponieważ Philips ostrzega użytkowników, że pełne zanurzenie wkładek dousznych w wodzie może je uszkodzić.

Test sluchawki sportowe philips TAST702BK_14

Jakość dźwięku i wydajność Philips ST702 ActionFit

Wkładki douszne ST702 przeszły test dopasowania i komfortu pozytywnie. Są na pewno bez dwóch zdań zbudowane do aktywnego spoconego użycia, bez szkody dla nich, ale jaki jest dźwięk? Cóż, powiedzielibyśmy, że Philips też jest solidny na tym froncie pamiętając nasze recenzje słuchawek PH805, SHB2515 lub soundbarów tej firmy. Philips ActionFit ST702 to typowe słuchawki douszne. Biorąc je po raz pierwszy do ręki zauważamy od razu, że mają przyzwoitą wagę, co zwykle jest dobrym sygnałem, jeśli chodzi o produkty audio. Oczywiście nie mamy tu na myśli tego, że są ciężkie tylko, że nie są to typowe plastiki bez żadnej wagi. Słuchawki mają błyszczący front a pozostała ich część jest ciemnoszara. Każda z wkładek dousznych jest wyposażona w przetworniki z magnesem neodymowym 6 mm NdFeB. ST702 mają zamknięty system akustyczny, co oznacza, że nie wydostanie się z nich żaden dźwięk. Nie są to słuchawki redukujące hałas, nosząc je, zachowujemy balans pomiędzy muzyką a dźwiękami z zewnątrz które nie powinny przeszkadzać. Oferują one pasywną izolację szumów zachowując dobrą równowagę.

Philips ST702 wykorzystuje Bluetooth 5.0. Parowanie jest natychmiastowe umożliwiając szybkie działanie. Gdy słuchawki douszne są włączone a niebieska dioda LED miga na obu słuchawkach, oznacza to, że są połączone ze sobą. Możesz je wtedy podłączyć do telefonu lub dowolnego innego urządzenia a kiedy pojawi się na nim monit o hasło, wystarczy wpisać po prostu „0000”. W przypadku urządzeń Bluetooth 3.0 lub nowszych hasło nie jest potrzebne. Inteligentne parowanie zapamiętuje i automatycznie paruje z urządzeniem Bluetooth po pierwszym użyciu. Po włączeniu muzyki słyszmy, że ST7002 wykorzystuje 6-milimetrowe przetworniki neodymowe, które zapewniają wyważony zakres wszystkich częstotliwości. Dźwięk jest zrównoważony zapewniając wyraźne zaakcentowane muzykę oraz jej czystość. Muzyka posiada dużą domieszkę przestrzenności i nie koncentruje się na basie tylko na zrównoważeniu całego pasma. Przestrzeń dźwiękowa jest na tyle szeroka, że możemy skupić się na poszczególnych jej elementach. Pozostałe ich parametry to czułość 94 dB i impedancja 16 omów które podczas słuchania muzyki gwarantują doznania basowe. Bas który jest pod całkowitą kontrolą nie przeszkadza w rozróżnianiu pozostałych elementów muzyki a uderzenia są tam, gdzie powinny dokładnie się znajdować. Gumowane końcówki wkładek Philips i kształt ST702 zapewniają pewien poziom pasywnej eliminacji hałasu zapewniając rozkoszowanie się muzyką. Słuchawki zapewniają uniwersale doznania dźwiękowe pod względem jakości dźwięku. Wyróżniają się na tle konkurencji w swoim przedziale cenowym. Jeżeli szukamy także czegoś co odtworzy muzykę basowo i w odpowiednim tempie do treningu one zrobią tu także przyzwoitą robotę.

Test sluchawki sportowe philips TAST702BK

Podsumowanie – czy warto kupić Philips ST702 ActionFit?

Rywalizacja na rynku o bezprzewodowe słuchawki douszne i słuchawki generalnie, jest bardzo zacięta. Albo producent dostarczy produkt, który może pozostawić swój ślad, albo zostanie zapomniany. ActionFit ST702 są biletami wstępu firmy Philips do prawdziwego świata sportowych bezprzewodowych słuchawek dousznych. Dzięki unikatowemu czyszczeniu UV, wodoodporności IPX5, wysokiej jakości konstrukcji i dobrze wyważonej jakości dźwięku można śmiało powiedzieć, że odcisną swoje piętno na rynku. Chcąc być świetnymi, naprawdę bezprzewodowymi słuchawkami dousznymi dla sportowców, Philips w ActionFit ST702 wykonał dobrą robotę. Są to naprawdę super wkładki douszne do ćwiczeń. Gdy już wykonaliśmy przedtreningówkę i jesteśmy gotowi do kolejnej intensywnej pracy, nie musimy czekać za każdym razem na sparowanie wkładek dousznych, gdyż robią to one automatycznie. Dodatkowy atut to szybkie ładowanie przez 15 minut i aż 1,5 godziny pracy. Philips Sports ST702 do zastosowań sportowych to prawdopodobnie najlepsze słuchawki douszne, jakie możemy wybrać w tym momencie. Prawdziwe słuchawki bezprzewodowe stają się coraz bardziej popularne podczas treningów, ponieważ zapewniają całkowitą swobodę ruchów bez kabli. ST702 na pewno nadają się do intensywnego treningu a wodoodporny IPX5 a także czyszczenie w podstawce ładującej za pomocą światła UV słuchawek pomoże nam w tym bardzo dobrze. Dźwięki jest świetny a ja jestem pod wrażeniem tego, jak dobre są te słuchawki. Są one niezwykle wygodne a dzięki perfekcyjnemu dopasowaniu w uszach pozostaną tam cały czas i nigdy nie będziemy musieli się martwić, że wypadną.

Nowe słuchawki Philips ST702 to super trening z ulubioną muzyką oraz …. zero bakterii.

PLUSY

 • Najlepsza alternatywa AirPods
 • Bardzo wygodne
 • Gumowana końcówki zapobiegające wypadnięciu
 • Etui ładujące z czyszczeniem UV w celu zniszczenia bakterii
 • Klasa wodoodporności IPX5, odporność na pot
 • Gotowe do pracy po otwarciu etui ładującego i czyszczącego UV
 • Sterowanie dotykowe zapewniające łatwą kontrolę muzyki i połączeń
 • Wbudowany mikrofon
 • Odbieranie połączeń
 • Dobrze zbalansowany i przestronny dźwięk. Bogaty dźwięk. Czysty bas.
 • Doskonała pasywna eliminacja hałasu.
 • Bluetooth 5.0, inteligentne parowanie

MINUSY

 • Brak regulacji głośności poprzez dotyk
 • Micro USB do ładowania obudowy zamiast USB-C

Sprzęt do testów dostarczyła firma Philips

Dostępność Media Markt
RTV Euro AGD
Philips ActionFit TAST702BK/00 749 zł 749 zł

Przeczytaj również inne testy produktów Philips:

(54663)

0 0 głos
Article Rating
Audiomaniak Na portalu odpowiedzialny za testy sprzętu audio. Fan analogu i dobrego brzmienia.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Wacław
Wacław
2 miesięcy temu

Bardzo dobra recenzja. Generalnie Philipsowi słuchawki się udają, chociaż też mają ich bardzo dużo i połapać się w ofercie to trudne zadanie.

Szymon
Szymon
2 miesięcy temu

Fajna i kompleksowa recenzja. Ja długo szukałem słuchawekt sportowych, byłem sceptycznie nastawiony do modeli TWS, bo sądziłem że nie są wygodne i wypadają. Ostatecznie po tej recenzji zdecydowałem się na zakup i po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń mogę stwierdzić że była to dorba decyzja. Słuchawki mega wygodne i dobrze trzymają się w uchu.

Kaczor
Kaczor
2 miesięcy temu

Warto dodać, że przy zakupie tych słuchawek dostaje się darmowy dostęp na 100 dni płatnej subskrypcji w aplikacji Diet & Training by Ann, Ani Lewandowskiej.

3
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x