Home News Ruszy kolejny zupełnie nowy kanał TVP, jeśli pozwolą na to przychody z abonamentu RTV. Czy będzie w telewizji naziemnej?
Ruszy kolejny zupełnie nowy kanał TVP, jeśli pozwolą na to przychody z abonamentu RTV. Czy będzie w telewizji naziemnej?

Ruszy kolejny zupełnie nowy kanał TVP, jeśli pozwolą na to przychody z abonamentu RTV. Czy będzie w telewizji naziemnej?

6.04K
1

Na 2022 rok Telewizja Polska planuje uruchomienie kanału TVP Teen. Ma być poświęcony młodzieży i koegzystować z portalem internetowym. Powstanie stacji będą warunkować przychody między innymi z abonamentu RTV. Ma być dostępna drogą kablową, satelitarną oraz przez IPTV. Możliwe, że zawita też w naziemnej telewizji cyfrowej. Gdzie będzie można oglądać TVP Teen?

Telewizja Polska uruchomi jeszcze jeden kanał: TVP Teen. Czy trafi do naziemnej telewizji cyfrowej?

Publiczny nadawca planuje dużą ekspansję swojego portfolio kanałów telewizji. Zapowiedziano już TVP World czy TVP Nauka, ale to nie wszystkie nowości, które pojawią się w najbliższych miesiącach i latach. Źródło pozyskało informacje o projekcie pod nazwą TVP Teen, który Telewizja Polska chce zrealizować w 2022 roku. Ma to być kanał dedykowany młodzieży w wieku 10-16 lat, a wraz z nim ma ruszyć portal internetowy z dodatkowymi treściami. 

Dokumenty złożone w związku z pomysłem na TVP Teen w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wskazują, że powstanie tej stacji ma być warunkowane przychodami pochodzącymi z abonamentu RTV, rekompensaty z nim związanej oraz z reklam. Początkowy budżet określono ponoć na 15,3 miliona złotych, a dwa lata po starcie ma on osiągnąć 20 mln zł.

Kurski: przyszłością w najbliższych 10 latach jest telewizja naziemna. TVP promuje swój dekoder DVB-T2
TVP planuje stworzenie kolejnego kanału. Tym razem dla młodzieży

Co znajdzie się na antenie TVP Teen? Nadawca planuje emitować tam treści zarówno edukacyjne jak i rozrywkowe. Mają się tam pojawić filmy i seriale – zarówno fabularne jak i animowane. Misją kanału ma być promowanie rodziny. Ma być aktywny co najmniej 17 godzin dziennie. Źródło sugeruje, że TVP Teen może nawiązywać do podobnych kanałów pochodzenia zagranicznego, takich jak Nickelodeon i Disney Channel.

Jeżeli TVP Teen rzeczywiście ruszy w przyszłym roku, na pewno będzie dostępny w sieciach kablowych, IPTV i satelitarnych. Niewykluczone jednak, że pojawi się też w naziemnej telewizji cyfrowej. Nie jest tajemnicą, że Telewizja Polska już w przyszłym roku może otrzymać własny multipleks i nadawać na nim swoje kanały w standardzie DVB-T2. Umożliwi on nie tylko lepszą jakość przekazu, ale również większą pojemność multipleksów naziemnych.

W ten sposób publiczny nadawca chce proponować widzom za darmo kanały TVP 4K, TVP HD, TVP Nauka, TVP Rozrywka, TVP Dokument i TVP Seriale. Wszystkie mają być dostępne również za pośrednictwem planowanej platformy naziemno-internetowej, którą TVP chce uruchomić wraz z wprowadzeniem własnego hybrydowego dekodera 4K.

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-teen-kanal-dla-mlodziezy


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(6042)

5 1 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Punk Tadeusz
Punk Tadeusz
13 godzin temu

Kolejne synekury dla swoich biednych, miernych ale wiernych członków partii. Gorszej nazwy nie można było wymyśleć. Poza tym, kolejne powtórki powtórek za publiczne pieniądze. Jak nie wiecie skąd wziąć pieniądze to wam powiem. Po pierwsze: zlikwidować TVP 1 i TVP 2. Zostawić tylko TVP HD jako jeden kanał ogólnotmatyczny. Zlikwidować TVP Historia a ramówkę przerzucić do TVP Dokument. Zlikwidować TVP Seriale a ramówkę przerzucić do TVP HD.

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x