Home News TVP uruchomi zupełnie nowy kanał tematyczny – ma być darmowy! Kiedy ruszy i co będzie nadawał? Są już pomysły na kolejne stacje
TVP uruchomi zupełnie nowy kanał tematyczny – ma być darmowy! Kiedy ruszy i co będzie nadawał? Są już pomysły na kolejne stacje

TVP uruchomi zupełnie nowy kanał tematyczny – ma być darmowy! Kiedy ruszy i co będzie nadawał? Są już pomysły na kolejne stacje

3.44K
1

Telewizja Polska chce stale poszerzać ofertę własnych kanałów tematycznych. Wkrótce ma zadebiutować kolejny, a w planach są już następne. Pierwszą nowością będzie stacja dokumentalna TVP Nauka. Co znajdzie się w jej programie? Kiedy ma wystartować nowy kanał TVP Nauka?

TVP stworzy kolejne stacje tematyczne. W 2022 roku nowy kanał TVP Nauka

W październiku bieżącego roku ma zostać rozpoczęta działalność portalu TVP Nauka, który następnie przerodzi się także w nowy kanał dokumentalny TVP Nauka. Źródło dotarło do szeregu informacji dotyczących najbliższych planów Telewizji Polskiej na kolejne stacje tematyczne. Prezes publicznego nadawcy Jacek Kurski wymienił jeszcze dwa pomysły na kolejne pozycje.

TVP Nauka wydaje się jedyną pewną nowością, która znajduje się w kalendarzu Telewizji Polskiej. W pierwszej kolejności ma powstać strona internetowa o takiej nazwie, która wedle zapowiedzi rzecznika nadawcy pojawi się w październiku 2021 roku, a więc już za nieco ponad 3 miesiące. Następnie zadebiutować ma sam kanał TVP Nauka, jednak na jego obecność w telewizji poczekamy nieco dłużej – uruchomienie zaplanowano na październik 2022.

Kurski: przyszłością w najbliższych 10 latach jest telewizja naziemna. TVP promuje swój dekoder DVB-T2
Będzie więcej kanałów tematycznych Telewizji Polskiej. Jeszcze w tym roku ma ruszyć TVP Nauka

Najnowszy kanał tematyczny TVP Nauka ma już dyrektora, na którego wybrano entuzjastę astronomii Roberta Szaja. Na przestrzeni roku, podczas którego TVP będzie szykowało uruchomienie kanału tematycznego, planowane wydatki mają sięgnąć 40 milionów złotych. Po starcie stacja ma nadawać programy dotyczące szeroko pojętej nauki, między innymi ścisłej, techniki, ekologii, medycyny, chemii i fizycki. Nadawca planuje skierować jego ofertę do młodzieży.

O tym oraz kolejnych pomysłach na kanały wypowiedział się w rozmowie z portalem Wirtualne Media Jacek Kurski. Zapowiedział między innymi, że nowości mają być darmowe dzięki zapowiedzianej niedawno platformie hybrydowej TVP i standardowi DVB-T2:

 „Mnie osobiście marzy się kanał motoryzacyjny i TVP Muzyka. To wszystko ludzie będą mieli za darmo dzięki nowym możliwościom po refarmingu (przyp. red. zwolnieniu pasma na rzecz 5G i przejściu na DVB-T2), ale też dzięki nowemu dekoderowi, który spozycjonuje właściwie ofertę Telewizji Polskiej. To będzie bardzo korzystna zmiana dla Polaków, ale wymaga jeszcze dużych prac i wsparcia pewnych rozwiązań przez państwo” – powiedział Kurski.

Nowe kanały tematyczne TVP mają trafić do odbiorców za darmo za pośrednictwem platformy hybrydowej DVB-T2 i dekodera 4K

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/telewizja-polska-kanaly-tematyczne-tvp-nauka-tvp-muzyka-tvp-moto-jacek-kurski


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(3440)

5 1 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Poznańczyk
Poznańczyk
4 dni temu

Przy podejściu do tematu obecnych włodaży PIS, a więc TVP również, spodziewać się mozemy TV Trwam bis. Wiecie, cnoty dziewczęce, kreacjonizm, religijny bełkot, “tradycyjne xD wartości” i totalny brak naukowego podejścia.

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x