Home News Przełom w TVP staje się faktem! Darmowa platforma naziemno-internetowa nowej generacji oficjalnie! Dekoder, kanał TVP 4K – co zdradził Kurski?
Przełom w TVP staje się faktem! Darmowa platforma naziemno-internetowa nowej generacji oficjalnie! Dekoder, kanał TVP 4K – co zdradził Kurski?

Przełom w TVP staje się faktem! Darmowa platforma naziemno-internetowa nowej generacji oficjalnie! Dekoder, kanał TVP 4K – co zdradził Kurski?

7.32K
7

W przyszłym roku wystartuje platforma naziemno-internetowa nowej generacji stworzona przez Telewizję Polską. Ma tam trafić m.in. reaktywowany na stałe kanał TVP 4K, pojawi się też zapowiadany już wcześniej dekoder hybrydowy. Usługa ma być w pełni darmowa i rywalizować z płatnymi sieciami.

W 2022 roku darmowa platforma naziemno-internetowa TVP nowej generacji, dekoder 4K i kanał TVP 4K

Pomysł publicznego nadawcy na własną platformę telewizyjną nowej generacji i dekoder nabiera kształtu. Źródło uzyskało kilka ważnych informacji bezpośrednio od prezesa TVP Jacka Kurskiego. W 2022 roku rzeczywiście ma ruszyć usługa hybrydowa, łącząca telewizję naziemną i funkcje internetowe. Jej częścią będzie dekoder 4K, a idea zakłada udostępnienie platformy za darmo wszystkim użytkownikom naziemnej telewizji cyfrowej. Kurski stwierdził, że ma w tym pomóc przejście na standard DVB-T2, które dokona się w czerwcu przyszłego roku:

 „Liczymy na to, że Polacy otrzymają za darmo te wszystkie funkcjonalności, za które dzisiaj muszą płacić. Otworzy się więcej slotów, otworzą się miejsca na kolejne kanały tematyczne” – powiedział prezes TVP w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Platforma cyfrowa nowej generacji od TVP? Pod telewizorem postawimy kolejny dekoder w standardzie DVB-T2/HEVC
TVP uruchomi platformę hybrydową z dekoderem 4K

Częścią oferty platformy naziemno-internetowej nowej generacji ma być kanał TVP 4K, który pomimo zakończenia nadawania planowanego na połowę sierpnia bieżącego roku, ma powrócić na stałe w przyszłym. Ponownie ma być w pełni darmowy, a Kurski zapowiedział, że na jego antenie tym razem mają pojawić się seriale i programy rozrywkowe realizowane w jakości 4K. Wymienił tylko produkcję “Korona Królów”, ale zapewnił, że będzie ich więcej. TVP 4K może powrócić jesienią 2022 roku.

W kwestii dekodera hybrydowego TVP nie wszystko jest jeszcze jasne. Nie wiadomo, jakie oprogramowanie się na nim znajdzie. Jeśli będzie to Android TV, to użytkownicy będą mogli korzystać – poza zapewnionymi funkcjami naziemno-internetowymi – z aplikacji takich jak Netflix, Player czy CANAL+.

Naziemna telewizja cyfrowa w DVB-T2 w Polsce: trwa testowe nadawanie kanałów HD TVP, TVN i Polsat

Standard DVB-T2 w naziemnej telewizji cyfrowej to nowa jakość nadawania. Przede wszystkim pozwala na oferowanie kanałów w wyższej rozdzielczości – HD, a nawet 4K – oraz na znaczne poszerzenie oferty stacji dystrybuowanych drogą naziemną. To też droga do upowszechnienia w przyszłości sygnałów HDR i dźwięku w formacie Dolby Atmos. Jakiś czas temu ogłoszono, że ostateczne przejście TV naziemnej w Polsce na DVB-T2 nastąpi w 2022 roku.

Jak odbierać kanały w DVB-T2 na swoim telewizorze? Aktualne parametry nadawania w jakości HD w telewizji naziemnej!

Od kilku miesięcy trwają już testy nadawania kanałów w jakości HD w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2. Prowadzą je wraz z firmą Emitel TVP i TVN, a niedawno własne testy rozpoczęła Telewizja Polsat. Od początku maja zasięg stacji TVP obejmuje już 90% populacji Polski.

magicLinks_2_1

Źródła: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-platforma-cyfrowa-naziemna-telewizja-jak-odbierac-jacek-kurski, własne


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(7322)

2 2 głosy
Article Rating

4
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Krzysztof
Krzysztof
3 miesięcy temu

Darmowa platforma? To są jakieś mocne żarty. Dobrze wiadomo, że na TVP składają się wszyscy Polacy płacący podatki. Polski rząd przekazał 2 mld złotych na TVP w 2020 roku, tyle samo w 2021. Więc mówienie, że to jest za darmo jest oburzające! Każdy z nas zapłacił za te nowości z własnej kieszeni płacąc podatki i inne daniny na rzecz Państwa! (nawet pan redaktor piszący ten tekst)

Last edited 3 miesięcy temu by Krzysztof
Ataman
Ataman
3 miesięcy temu
Reply to  Krzysztof

Ales ty mundry

Acan
Acan
3 miesięcy temu
Reply to  Ataman

@Ataman … a Ty żeś jest taki goopi , że wierzysz w to wszystko co gadajom w TVBurdello sorry Publicznej .

Olgierd
Olgierd
3 miesięcy temu
Reply to  Krzysztof

17 euro kwartalnie za telewizję, wystarczy że się zameldujesz. Czy jest to sprawiedliwe, jest bo niemieckie!!!!!!

telewidzu obudź się zaczynamy
telewidzu obudź się zaczynamy
29 dni temu
Reply to  Krzysztof

Cytat: “Więc mówienie, że to jest za darmo jest oburzające!
Kij ma dwa końce.( Więc pisanie, że to jest za darmo NIE jest OBURZAJĄCE)!!!.

oburzenie » jako stan osoby zdenerwowanej:

nadąsanie,podenerwowanie,podminowanie,podrażnienie,pogniewanie,poirytowanie,rozdrażnienie,rozeźlenie,rozgniewanie,rozjuszenie,rozsierdzenie,rozwścieczenie,rozzłoszczenie,spienienie,wkurzenie,wnerwienie,wpienienie,wściekłość,wzburzenie,zagniewanie,zbulwersowanie,zdenerwowanie,zezłoszczenie,zirytowanie,złość,
oburzenie » w kontekście poirytowania czymś:
brak cierpliwości,irytacja,nerwowość,niecierpliwość,poddenerwowanie,podirytowanie,podminowanie,podrażnienie,pogniewanie,poirytowanie,rozdrażnienie,rozeźlenie,rozgniewanie,rozjątrzenie,spienienie,wzburzenie,zagniewanie,zbulwersowanie,zezłoszczenie,zeźlenie,zirytowanie,zniecierpliwienie,
oburzenie » w kontekście dużego zdenerwowania
afekt,agresja,amok,atak szału,awanturnictwo,biała gorączka,duch,ekscytacja,emocja,entuzjazm,ferment,ferwor,furia,gniew,gorączka,gorączkowość,harmider,histeria,irytacja,jad,napad gniewu,napad złości,napięcie,naprężenie,nerwacja,nerwowość,nerwy,nienawiść,niepokój,ogień,ożywienie,pasja,pieniactwo,płomień,podekscytowanie,podenerwowanie,podniecenie,podrażnienie,poirytowanie,popłoch,poruszenie,przejęcie,przemoc,psychoza,rankor,rozbestwienie,rozdrażnienie,rozgorączkowanie,rozjątrzenie,rozjuszenie,rozsierdzenie,rozwścieczenie,rozwydrzenie,ruch,silny gniew,szaleństwo,szał,szewska pasja,szum,uniesienie,warcholstwo,wrogość,wrzawa,wrzenie,wściekłość,wzburzenie,zaaferowanie,zaciekłość,zacietrzewienie,zagniewanie,zapał,zaperzenie,zawziętość,zdenerwowanie,złość,żądza,

oburzenie » jako silne uczucie wzburzenia:

irytacja,podminowanie,poirytowanie,rozdrażnienie,rozeźlenie,rozgniewanie,rozsierdzenie,rozwścieczenie,rozzłoszczenie,wściekłość,wzburzenie,zdenerwowanie,zezłoszczenie,zeźlenie,zirytowanie,złość,
oburzenie » w kontekście odczuwania zdenerwowania:

biała gorączka,denerwowanie się,gniew,irytacja,nerwacja,nerwy,niezadowolenie,podenerwowanie,podrażnienie,poirytowanie,rozdrażnienie,rozjątrzenie,rozwścieczenie,szewska pasja,wściekłość,wzburzenie,zdenerwowanie,złość,

Telewidzu obudź się zaczynamy

Paweł
Paweł
3 miesięcy temu

Na czym polega przełom?

TT34
TT34
2 miesięcy temu

Kupa Kaczyńskich po 70 kupi ten dekoder, bo ciemnota nawet z nim zdjęcia robi.

7
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x