Home News Wiadomo więcej o nowym konkurencie TVP Info, który jesienią pojawi się w telewizji naziemnej! Czy będzie za darmo?
Wiadomo więcej o nowym konkurencie TVP Info, który jesienią pojawi się w telewizji naziemnej! Czy będzie za darmo?

Wiadomo więcej o nowym konkurencie TVP Info, który jesienią pojawi się w telewizji naziemnej! Czy będzie za darmo?

7.90K
1

1 września ruszy nowy kanał, który powstanie na bazie Superstacji: Wydarzenia 24. Będzie to pozycja stricte informacyjna. Wedle najnowszych wieści, ma być wzorowana na serbskim Euronews. Niewykluczone, że pojawi się na czwartym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej w miejsce Polsat News (MUX-4). Czy będzie darmowy?

Kanał Wydarzenia 24 zamiast Superstacji w naziemnej telewizji cyfrowej. Wzorem będzie Euronews a konkurencją TVP Info!

Wydarzenia 24 powstaje jako następca kanału Superstacja, który od połowy czerwca nie nadaje już aktualnych treści. Źródło dotarło do informacji, jakoby wzorem dla nowej pozycji w polskiej telewizji miał być powstały w maju w Serbii Euronews. Członkowie powstającej redakcji Wydarzeń 24 mają wybrać się do Belgradu, by pobierać nauki od tamtejszych dziennikarzy i podpatrywać ich praktyki. Euronews to europejski kanał informacyjny, który w oryginalnym, anglojęzycznym wydaniu można oglądać również w naszym kraju.

Z początkiem września nadająca dotychczas Superstacja ma zniknąć bezpowrotnie, a w jej miejsce uruchomione zostaną właśnie Wydarzenia 24. Będąca właścicielem i operatorem stacji Telewizja Polsat poinformowała, że ta będzie dostępna drogą naziemną. Powszechnie uważa się, że zastąpi jedyny darmowy kanał zlokalizowany na czwartym multipleksie (MUX-4): Polsat News.

Superstacja kończy nadawanie! W jej miejsce w naziemnej telewizji cyfrowej pojawi się nowy kanał informacyjny. Jaki?
Wydarzenia; fot. Polsat

Kanał Wydarzenia 24 będzie zagrożeniem i wielką konkurencją dla TVP Info? Co o nim wiemy?

Należący do Polsatu nowy kanał ma być silnie zintegrowany z dowodzonym przez Dorotę Gawryluk pionem informacji i publicystyki tej stacji. Obecnie newsroomy Superstacji i Polsat News przechodzą proces integracji, po którym wykrystalizowany zostanie zespół Wydarzeń 24. Nowy twór ma być poszerzeniem oferty bardzo popularnego wedle sondaży programu “Wydarzenia”. Nadawca chce, by nowa pozycja osiągnęła zasięg ogólnokrajowy.

Kanał Wydarzenia 24 ma nadawać na żywo 18 godzin dziennie. Program ma być poświęcony w całości informacjom i pozbawiony treści publicystycznych. Wcześniej podawano, że by znaleźć się w ofercie telewizji naziemnej, kanał będzie musiał zastąpić tam inną pozycję należącą do portfolio Polsatu. Spekulowano, że mógłby zastąpić Super Polsat, TV6, Fokus TV, Eska TV, Polo TV lub Nowa TV. Niewykluczone jednak, że Wydarzenia 24 zastąpią na czwartym multipleksie (MUX-4) Polsat News.

Polsat News zniknie z cyfrowej telewizji naziemnej?! Zamiast niego może zostać włączony następca Superstacji
Czy Wydarzenia 24 zastąpią Polsat News w naziemnej telewizji cyfrowej?

Główny kanał informacyjny Polsatu wprawdzie nie nadaje w zasięgu ogólnopolskim, ale Wydarzenia 24 miałyby otrzymać właśnie taki status na MUX-4. Ponadto stacja ma być dostępna w przekazie kablowym i satelitarnym u tych samych operatorów, którzy oferują aktualnie Superstację.

magicLinks_2_1

Źródło: https://tvpolsat.info/38311/wydarzenia-24-w-formule-inspirowanej-euronews/


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(7898)

2.3 3 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Adam
Adam
17 godzin temu

Słaby sygnał z nadajnika Katowice ,,kosztowy” 30 km od nadajnika i nie można odbierać na kanale 24

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x