Home News Informacje prasowe Spadniecie z krzeseł! Samsung pokazał nowy oszałamiający ekran Micro LED The Wall! 1000 cali, rozdzielczość do 16K i odświeżanie 120Hz – tylko spójrzcie
Spadniecie z krzeseł! Samsung pokazał nowy oszałamiający ekran Micro LED The Wall! 1000 cali, rozdzielczość do 16K i odświeżanie 120Hz – tylko spójrzcie

Spadniecie z krzeseł! Samsung pokazał nowy oszałamiający ekran Micro LED The Wall! 1000 cali, rozdzielczość do 16K i odświeżanie 120Hz – tylko spójrzcie

3.16K
4

Firma Samsung nie spoczywa na laurach w pracy nad technologią Micro LED i swoim największym komercyjnym ekranem: The Wall. Właśnie zaprezentowano najnowszą generację tego wyjątkowego produktu. Ma aż 1000 cali, podnosi treści do rozdzielczości 16K i odświeża obraz z częstotliwością 120Hz. Jak się prezentuje?

Samsung The Wall 2021 – najnowszy oszałamiający ekran Micro LED ma aż 1000 cali!

Samsung wprowadził właśnie na globalny rynek modułowy telewizor The Wall o nazwie IWA. Nowa technologia przetwarzania AI, zwiększona częstotliwość odświeżania na poziomie 120Hz i wszechstronne możliwości instalacji sprawiają, że najnowszy The Wall po raz kolejny wyznacza standardy dla technologii wyświetlania. Ogromny ekran o przekątnej 1000” zapewnia nieograniczoną elastyczność prezentacji treści.

 „Firma Samsung nie ustaje w wysiłkach na rzecz tworzenia najbardziej innowacyjnych rozwiązań wizualnych dla klientów, którzy są specjalistami w zakresie kreowania treści wideo i doświadczeń danej marki. Tegoroczny model The Wall to nasz najbardziej wciągający i wszechstronny wyświetlacz, który pozwala firmom tworzyć wymarzone przestrzenie prezentacji” – mówi Hyesung Ha, Senior Vice President of Visual Display Business w Samsung Electronics.

Samsung pokazał oszałamiający ekran Micro LED The Wall najnowszej generacji! 1000 cali, rozdzielczość do 16K i odświeżanie 120Hz - tylko spójrzcie
fot. Samsung

Nowy procesor Micro AI natychmiast rozpoznaje i analizuje każdą klatkę materiału wideo, by zapewnić najwyższą możliwą jakość obrazu. Za sprawą wykorzystania nawet 16 różnych modeli sieci neuronowych, z których każdy płynnie obsługuje technologię skalowania sztucznej inteligencji i głębokiego uczenia się, procesor jest w stanie udoskonalić jakość obrazu do rozdzielczości 8K, optymalizując kontrast i niwelując szumy.

Zastosowana w The Wall technologia Black Seal idealnie pokrywa ekran, tworząc doskonałe tło dla czystszych czerni, tym samym gwarantując większą głębię o niezrównanym kontraście i perfekcyjnie odwzorowanych detalach. Szczytowa jasność na poziomie 1600 nitów sprawia, że wyświetlacz prezentuje obrazy, które są doskonale widoczne także w jaskrawym świetle. Natomiast technologia Ultra Chroma generuje mniejszą długość fali, co przekłada się na dwukrotnie czystsze* i wierniejsze kolory RGB niż te odtwarzane przez konwencjonalne ekrany LED. Co więcej, każda dioda LED jest teraz nawet o 40% mniejsza**, co zwiększa czarną przestrzeń pomiędzy pikselami, a tym samym zapewnia większą jednolitość barw i wyższy kontrast.

Samsung pokazał oszałamiający ekran Micro LED The Wall najnowszej generacji! 1000 cali, rozdzielczość do 16K i odświeżanie 120Hz - tylko spójrzcie
fot. Samsung

Dla tegorocznego modelu opracowano znacznie łatwiejszy sposób instalacji wykorzystujący nowe, bezprzewodowe złącza dokujące i pozbawiony ramek design. W efekcie grubość kabinetu jest teraz o połowę mniejsza niż dotychczas***. Za sprawą technologii modułowej wyświetlacz oferuje również różnorodne opcje instalacji – możliwy jest montaż wklęsły, wypukły, podwieszony, nachylony i w kształcie litery L. Co więcej, dzięki fabrycznemu dostrojeniu łączeń, przy instalacji wyeliminowano konieczność ich dostrajania moduł po module. W efekcie monterzy mogą skonfigurować od razu cały kabinet, oszczędzając czas.

Najnowszy The Wall oferuje najbardziej jak dotąd szczegółowy obraz, dzięki pierwszej na rynku rozdzielczości 8K z częstotliwością odświeżania 120Hz i odtwarzaniem Simple 8K. The Wall można też skonfigurować poziomo, by uzyskać rozdzielczość do 16K i układ pikseli 15 360 x 2160****. Ogromny ekran o przekątnej ponad 1000” pozwala na rozległą przestrzeń prezentacji treści.

The Wall wykorzystuje także funkcje Micro HDR i Micro Motion, a także 20-bitowe przetwarzanie, co przekłada się na spójną jakość obrazu, która doskonale sprawdzi się w różnorodnych zastosowaniach komercyjnych, niezależnie od lokalizacji. Ekran można również podzielić na cztery mniejsze części (funkcja 4-PBP) i na każdej z nich prezentować jednocześnie treści z czterech różnych źródeł w rozdzielczości 4K. Funkcja ta oferuje idealnie rozwiązanie w przypadku zapotrzebowania na większą liczbę ekranów.

Samsung pokazał oszałamiający ekran Micro LED The Wall najnowszej generacji! 1000 cali, rozdzielczość do 16K i odświeżanie 120Hz - tylko spójrzcie
fot. Samsung

Wszystkie funkcje The Wall zaprojektowano z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. Wyświetlacz posiada przyznany przez TÜV Rheinland certyfikat „Eye Comfort” poświadczający maksymalnie ograniczoną emisję niebieskiego światła. Otrzymał także certyfikat EMC klasy B potwierdzający, że za sprawą zminimalizowanej emisji fal elektromagnetycznych, można go bezpiecznie instalować w przestrzeniach mieszkalnych.

Tegoroczny model Samsung The Wall jest już dostępny na wybranych rynkach. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.

*Wartość uzyskano na podstawie wewnętrznych standardów testowych w porównaniu z konwencjonalnymi wyświetlaczami LED firmy Samsung.

**W porównaniu do modelu z roku 2020.

***W porównaniu do modelu z roku 2020.

****W przypadku standardowego designu i proporcji ekranu 16:9 obsługiwana jest rozdzielczość 8K (7680 x 4320).

Źródło: informacje prasowe

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Przeczytaj więcej na temat produktów Samsung:

(3164)

1 1 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin
Marcin
2 dni temu

Kilka ekranów złączone w jeden xd Syf

awdwad
awdwad
2 dni temu

W Kinach mogliby zastosować taki ekran zamiast projektora

tak_to _ja
tak_to _ja
1 dzień temu

Po pierwsze nie syf.
Po drugie stosuja. Od lat.

Adrian
17 godzin temu

Czy to znaczy że jak połączęę 10 moich samochodów i będę miał pojemność 20l 10 turbin 1700 koni i ponad 2500 Nm to też będziecie o mnie pisać. To jest składak… Sama technologia jest super i czekam aż wejdzie pod strzechy ale te 1000 cali to zwykły składak i mogą to robić cały czas i coraz więcej tylko na co to komu.

Last edited 17 godzin temu by Adrian
4
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x