Home News Czy Samsung faktycznie kupuje panele OLED do telewizorów od LG? Jest konkretna odpowiedź producenta! QLED czy OLED?
Czy Samsung faktycznie kupuje panele OLED do telewizorów od LG? Jest konkretna odpowiedź producenta! QLED czy OLED?

Czy Samsung faktycznie kupuje panele OLED do telewizorów od LG? Jest konkretna odpowiedź producenta! QLED czy OLED?

3.55K
6

Ostatnie tygodnie stały w branży telewizorów pod znakiem domysłów dotyczących firmy Samsung. Pojawiły się doniesienia, jakoby Koreańczycy rozmawiali ze swoim największym konkurentem – LG – na temat zakupu łącznie 5 milionów paneli OLED do telewizorów. Oznaczałoby to wielki powrót lidera rynku do tego typu wyświetlaczy. Po długim czasie milczenia, Samsung wreszcie przemówił!

Czy Samsung powróci do telewizorów OLED? Sprawa zakupu paneli od LG wyjaśniona

Przypomnijmy: w kwietniu gruchnęła wieść, że Samsung planuje kupić od LG ogromną liczbę paneli OLED do telewizorów. Producenta miały do tego zmusić szybko rosnące ceny wyświetlaczy LCD. Jednocześnie wiele źródeł podawało, że są to tylko czcze plotki bez pokrycia w rzeczywistości i do żadnych spotkań na ten temat nie doszło. Sprawa pozostawała niejasna aż do dzisiaj.

Sprawa zakupu przez Samsunga paneli OLED od LG znalazła swój finał

Zacytowany został bowiem jeden z wysoko postawionych pracowników koncernu, który w zdecydowanych słowach uciął spekulacje:

 „Nie zmieniamy stanowiska, że nasze telewizory QLED generują lepszą jakość obrazu niż telewizory OLED. Chciałbym podkreślić, że plotki są bezpodstawne. To prawda, że ​​ceny paneli LCD rosną, a my mamy do czynienia z wymagającą sytuacją, ale posiadamy wystarczającą zdolność przezwyciężenia trudności jako producent numer 1 na świecie” – podkreślił cytowany przez źródło przedstawiciel Samsunga.

To pierwsza tak wymowna deklaracja koreańskiego giganta w temacie ewentualnego zakupu paneli OLED od LG. Wcześniej przy kilku okazjach plotkom przeczył kierujący działem firmy odpowiedzialnym za wyświetlacze Jong-hee Han, ale brakowało konkretnego, zamykającego temat stanowiska.

Powrót Samsunga do telewizorów OLED? Nie tym razem

Czego się zatem spodziewać po Samsungu w najbliższych latach? Producent poświęcił lata na inwestycje w technologię QLED, którą teraz połączył z podświetleniem Mini LED, powołując do życia serię Neo QLED. W pocie czoła trwają też prace nad panelami pokrewnymi OLEDów: QD-OLED. To w tym kierunku czynione są obecnie starania w koreańskich fabrykach.

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.gizmochina.com/2021/06/22/samsung-denies-buying-lg-oled-panels-qled-better/


Przeczytaj więcej na temat produktów Samsung:

(3552)

0 0 głos
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Maciej
Maciej
23 dni temu

 „Nie zmieniamy stanowiska, że nasze telewizory QLED generują lepszą jakość obrazu niż telewizory OLED…”

Śmiechłem

Paweł
Paweł
23 dni temu
Reply to  Maciej

A nie powinieneś. Według rtings QN90A, nie będący najwyższym modelem neo qled, dostał w ocenie końcowej tylko 0,2 punktu mniej od najlepszych oledów i 0,1 więcej od LG A1. I dotyczy to oczywiście nowych oledów bez wypaleń. Prędzej, czy później oledy się przepalą, a ich jakość obrazu spadnie do poziomu dyskwalifikującego z użytkowania.

Iris
Iris
22 dni temu
Reply to  Paweł

Za 20 lat się przepalą, ale w tym czasie pójdą 4 Samsungi z kiepsklawymi matrycami Wal se dalej do punkcików w rtings

Paweł
Paweł
22 dni temu
Reply to  Iris

Przez 20 lat przepali się kilka. Zapewne nie licząc na palcach jednej ręki.

Paweł
Paweł
23 dni temu

Heh…..zanim się OLED wypali to użytkownik zmieni tv ze dwa razy 🙂 Dziś nie kupuje się tv na 20 lat, technologia co dekadę zmienia się diametralnie. Kineskopowe tv też działają do dziś ,ale czy ktoś ich jeszcze używa ?

robert
robert
22 dni temu
Reply to  Paweł

Ja używam pod konsole poprzednich generacji i do wysokiej klasy CRT goowniane LCD nie mają żadnego podejścia (poza mniejszym zużyciem energii)…

6
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x