TEST: 3D LCD LED Samsung UE55H6400

TEST: 3D LCD LED Samsung UE55H6400

5.61K
2778

Smart TV

Samsung UE55H6400 pod względem Smart TV jest bezkonkurencyjny w swojej klasie. Jeżeli zależy Wam na tego typu dodatkach to będziecie w siódmym niebie. Poczynając od aplikacji, przeglądania www a kończąc na obsłudze multimediów z USB. Samsung chwalił się pod koniec 2013 roku, że ma już w . To rekord a firma cały czas dodaje coś nowego. Pudelek na TV? Albo demotywatory czy Filmweb? Nie ma problemu. Wszystko chodzi szybko i sprawnie. Nic się nie zacina. Na nic nie czekamy. Jest lepiej niż w telewizorach z zeszłego roku. Ekran posiada także obsługę rozmów głosowych Skype. Bez problemu skorzystamy też z portali społecznościowych jak Facebook czy Twitter.
 

43.jpg 44.jpg

 
Osobny akapit należy się przeglądarce internetowej. Do TV bez problemu można podłączyć zarówno klawiaturę jak i myszkę chociaż jak widzieliście w opisie pilota multimedialnego – jest on tak dopracowany, że dodatkowe urządzenia wydają się zbędne. Często pytacie się na forum czy chodzą popularne serwisy oferujące często mało legalne filmy, seriale czy… telewizję online. Trzeba przyznać, że Samsung odtwarza właściwie wszystko przez przeglądarkę. Bez problemu uruchomiłem np. serwis WEEB.TV. Na żadnym innym ekranie u konkurencji taka sztuka się nie uda. Przynajmniej do tej pory.
 

45.jpg 46.jpg
47.jpg 48.jpg

 

http://youtu.be/7oHrKxNZnw8

 
Kolejna sprawa to odtwarzanie multimediów po złaczu USB. Tutaj ponownie można napisać jedno: ten telewizor czyta chyba wszystko. Nie chodzą tylko pliki ISO ale to już by było zbyt piękne. Bez żadnych problemów odtwarzane są pliki m2ts, mkv czy divx. Wszystko chodzi z napisami .txt czy srt. Także pliki SBS czy MVC czyli 3D chodzą bez żadnego problemu. Sprawdzone z kamer JVC czy Sony. To naprawdę rzadkość. Jeżeli chodzi o muzykę to tak samo. Chodzą wszelkiej maści pliki mp3, flac itd. Przeglądanie zdjęć to także przyjemność w Full HD.
 

49.jpg 50.jpg
53.jpg 54.jpg
55.jpg 56.jpg

 
Do telewizora można także mówić. Taką modę zapoczątkował Samsung i co roku stara się to udoskonalać. Efekt trzeba przyznać jest bardzo udany a telewizor jeszcze lepiej reaguje niż modele zeszłoroczne. Mówimy do opisywanego wcześniej pilota multimedialnego. Oczywiście rozpoznawany jest język polski. Nie zawsze telewizor robi to co chcemy ale zazwyczaj mowa rozpoznawana jest poprawnie. Możemy zatem np. zrobić głośniej czy dokonać innej czynności związanej z oglądaniem telewizji nie używając standardowego pilota. Z codziennego użytkowania wiemy jednak, że na dłuższą metę to tylko bajer. Ale ogólnie jesteśmy za :-)!
 

57.jpg 58.jpg

 
Ponadto, za pośrednictwem funkcjonalności Samsung Link uzyskamy dostęp do zawartości znajdującej się w naszej domowej sieci lokalnej oraz do przestrzeni dyskowej w chmurze. Wystarczy założyć konto na stronie Samsunga i nie mając dużej wiedzy na temat budowania domowej sieci możemy spokojnie udostępniać nasze materiały multimedialne np. z komputera wprost na telewizor H6400. Tak to wygląda:
 

59.jpg

 

60.jpg

 

(5612)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(2 778)

 1. To ja dopisze - że miałem wymianę świetlówek plus czyszczenie matrycy i wszystko gra i buczy :)

 2. Można wiedzieć jaki jest koszt takiej wymiany z czyszczeniem? 

 3. Niestety szło jako ubezpieczenie, ale z tego co widziałem na kwicie od ubezpieczyciela to górna granica naprawy miała być do 800 zł, więc na pewn poniżej. Za wymianę świetlówek i rozebranie i wyczyszczenie matrycy z plam z kurzu myslę że max 400 zł by pewnie kosztowało.

 4. 4 godziny temu, player_sct napisał:

  To ja dopisze - że miałem wymianę świetlówek plus czyszczenie matrycy i wszystko gra i buczy :)

  Ciekawe jakie to świetlówki wymienili bo matryca w serii H6400 ma podświetlenie led ?

 5. Sorry zapędziłem sie - na karcie naprawy jest info - Czyszczenie, regeneracja matrycy OTVC, naprawa podświetlenia 

 6. Temat umarł ale telewizor nadal żyje

  Wysłane z Honor 9

 7. Hehehe, żyje, żyje i plam dostaje:) po 3 latach :) Ale jako funkcjonalność smart utrzymana:)

 8. Hehehe, żyje, żyje i plam dostaje:) po 3 latach Ale jako funkcjonalność smart utrzymana:)
  U mnie jak nowy żadnych problemów to już 4 rok ale nic nie trwa wiecznie

  Wysłane z Honor 9

 9. U mnie na chwilę bieżącą nic z nim się nie dzieje. Działa  bezproblemowo. Plam brak.

 10. eMAGieIKa44 eMAGieIKa44 napisał(a):

  Panowie ogromna prośba widzę że niektórzy was w dalszym ciągu posiadają Samsunga H6400. Moja prośba jest taka czy bylibyście w stanie podesłać mi ustawienia menu serwisowego dot. balansu bieli ? Niestety trochę namieszałem i nie jestem przekonany do ustawień które mam aktualnie. Konkretnie chodzi o ustawienia znajdujące się pod opcją ADC->White balance