TEST: 3D LCD LED Samsung UE55H6400

TEST: 3D LCD LED Samsung UE55H6400

5.72K
2778

Tryb piłki nożnej (football mode)

Głośno chwaloną funkcjonalnością telewizorów Samsunga (i to obecną już od serii H4000) jest oddzielny tryb obrazu – “Piłka Nożna”. Ekhem, właściwie nie tryb obrazu a tryb pracy telewizora. Włączenie funkcji (co można zrobić bezpośrednio przyciskiem na pilocie) wnosi bowiem więcej niż samą zmianę wyglądu treści. Telewizor automatycznie nagrywa treść, gdy “usłyszy” podniesiony poziom hałasu z trybun, a następnie pozwala przewinąć nawet o 15 sekund w tył i przybliżyć ujęcie w dowolnym miejscu ekranu. Można więc samodzielnie zdecydować czy żółta kartka, lub spalony został uczciwie naliczony ;)
 

38.jpg

 
Jeśli chodzi o dźwięk to znacznie wyraźniejsze stają się hałasy tłumu, co z założenia ma podnieść emocje widza – i faktycznie to robi. Obraz jednak trochę nadmiernie jak na mój gust się wyostrza i przejaskrawia. Z założenia ma to dać lepszą widoczność tego co się dzieje na boisku i nadać “kopa” transmisji sportowej. Prawdopodobnie większości widzów efekt będzie się podobać. Mi trochę jednak doskwierał brak naturalności przekazu i brak możliwości regulacji w tym trybie. Z drugiej strony może też być to kwestia kalibracji wzroku odpowiednim trunkiem jaki zazwyczaj towarzyszy sportowym emocjom  ;)
 

39.jpg 40.jpg

 

(5718)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(2 778)

 1. To ja dopisze - że miałem wymianę świetlówek plus czyszczenie matrycy i wszystko gra i buczy :)

 2. Można wiedzieć jaki jest koszt takiej wymiany z czyszczeniem? 

 3. Niestety szło jako ubezpieczenie, ale z tego co widziałem na kwicie od ubezpieczyciela to górna granica naprawy miała być do 800 zł, więc na pewn poniżej. Za wymianę świetlówek i rozebranie i wyczyszczenie matrycy z plam z kurzu myslę że max 400 zł by pewnie kosztowało.

 4. 4 godziny temu, player_sct napisał:

  To ja dopisze - że miałem wymianę świetlówek plus czyszczenie matrycy i wszystko gra i buczy :)

  Ciekawe jakie to świetlówki wymienili bo matryca w serii H6400 ma podświetlenie led ?

 5. Sorry zapędziłem sie - na karcie naprawy jest info - Czyszczenie, regeneracja matrycy OTVC, naprawa podświetlenia 

 6. Temat umarł ale telewizor nadal żyje

  Wysłane z Honor 9

 7. Hehehe, żyje, żyje i plam dostaje:) po 3 latach :) Ale jako funkcjonalność smart utrzymana:)

 8. Hehehe, żyje, żyje i plam dostaje:) po 3 latach Ale jako funkcjonalność smart utrzymana:)
  U mnie jak nowy żadnych problemów to już 4 rok ale nic nie trwa wiecznie

  Wysłane z Honor 9

 9. U mnie na chwilę bieżącą nic z nim się nie dzieje. Działa  bezproblemowo. Plam brak.

 10. eMAGieIKa44 eMAGieIKa44 napisał(a):

  Panowie ogromna prośba widzę że niektórzy was w dalszym ciągu posiadają Samsunga H6400. Moja prośba jest taka czy bylibyście w stanie podesłać mi ustawienia menu serwisowego dot. balansu bieli ? Niestety trochę namieszałem i nie jestem przekonany do ustawień które mam aktualnie. Konkretnie chodzi o ustawienia znajdujące się pod opcją ADC->White balance