Home News Smętarz dla zwierząt – zwiastun zapowiada duże zmiany fabuły
Smętarz dla zwierząt – zwiastun zapowiada duże zmiany fabuły

Smętarz dla zwierząt – zwiastun zapowiada duże zmiany fabuły

190
0

Niedługo w kinach ukaże się Smętarz dla zwierząt. Ten remake filmowej adaptacji słynnej powieści Stephena Kinga wprowadzi poważne zmiany w fabule, które właśnie możemy zobaczyć w nowym zwiastunie.

/Jeśli znacie oryginał, to być może ujawnione tutaj informacje będą dla was zbyt dużym spoilerem/

Paramount Pictures udostępniło wczoraj nowy zwiastun filmu Smętarz dla zwierząt. Można było z niego wywnioskować, że twórcy znacznie zmienili zarys historii. W oryginale 3-letni Gage Creed ginie i jest przywrócony do życia przez ojca. Tutaj z kolei życie traci jego 8-letnia siostra Ellie. Producent Lorenzo di Bonaventura powiedział w wywiadzie z Entertainment Weekly, że bardzo obawiał się tej zmiany. Ostatecznie jednak w jego odczuciu zaoferowanie tego samego co w oryginale byłoby wyrazem tego, że nie podeszli kreatywnie do materiału źródłowego.

Zobacz także naszą recenzję wydania 4K UHD Blu-ray filmu TO

Reżyser Dennis Widmyer uważa, że ośmioletnia dziewczynka zapewni zupełni inną perspektywę całej sytuacji, sprawi, że wydźwięk filmu będzie bardziej złożony. – Zrozumie co się z nią stało na drodze. Zrozumie, że jest martwa. Będzie wiedziała nie tylko jak fizycznie kogoś zabić, ale także zrujnować kogoś psychicznie – powiedział Widmyer. Stephen King przyznał sam na Twitterze, że jest to „straszny film” – podobne odczucia w zasadzie pojawiały się wśród większości mediów zajmujących się kinem. Nowa wersja Smętarza dla zwierząt ma pozbyć się elementów filmów klasy B, być bardziej realistyczna, i skupiać się na psychologii postaci. Główne role zagrają Jason Clarke (Zero Dark Thirty, Ewolucja Planety Małp, Everest, Mudbound) i Amy Seimetz (Obcy: Przymierze, Dziewczyna z doświadczeniem).

Film ma polską premierę 3 maja 2019.

Źródło: Comicbook.com, NME

(190)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.