Home News Smętarz dla zwierzaków – zwiastun zapowiada duże zmiany
Smętarz dla zwierzaków – zwiastun zapowiada duże zmiany

Smętarz dla zwierzaków – zwiastun zapowiada duże zmiany

230
0

Niedługo w kinach ukaże się Smętarz dla zwierzaków. Ten remake filmowej adaptacji słynnej powieści Stephena Kinga wprowadzi poważne zmiany w fabule, które właśnie możemy zobaczyć w nowym zwiastunie.

/Jeśli znacie oryginał, to być może ujawnione tutaj informacje będą dla was zbyt dużym spoilerem/

Paramount Pictures udostępniło wczoraj nowy zwiastun filmu Smętarz dla zwierzaków. Można było z niego wywnioskować, że twórcy znacznie zmienili zarys historii. W oryginale 3-letni Gage Creed ginie i jest przywrócony do życia przez ojca. Tutaj z kolei życie traci jego 8-letnia siostra Ellie. Producent Lorenzo di Bonaventura powiedział w wywiadzie z Entertainment Weekly, że bardzo obawiał się tej zmiany. Ostatecznie jednak w jego odczuciu zaoferowanie tego samego co w oryginale byłoby wyrazem tego, że nie podeszli kreatywnie do materiału źródłowego.

Reżyser Dennis Widmyer uważa, że ośmioletnia dziewczynka zapewni zupełni inną perspektywę całej sytuacji, sprawi, że wydźwięk filmu będzie bardziej złożony. – Zrozumie co się z nią stało na drodze. Zrozumie, że jest martwa. Będzie wiedziała nie tylko jak fizycznie kogoś zabić, ale także zrujnować kogoś psychicznie – powiedział Widmyer. Stephen King przyznał sam na Twitterze, że jest to „straszny film” – podobne odczucia w zasadzie pojawiały się wśród większości mediów zajmujących się kinem. Nowa wersja Smętarza dla zwierzaków ma pozbyć się elementów filmów klasy B, być bardziej realistyczna, i skupiać się na psychologii postaci. Główne role zagrają Jason Clarke (Zero Dark Thirty, Ewolucja Planety Małp, Everest, Mudbound) i Amy Seimetz (Obcy: Przymierze, Dziewczyna z doświadczeniem).

TO – recenzja wydania Blu-ray / Ultra HD Blu-ray

Film ma polską premierę 3 maja 2019.

Źródło: Comicbook.com, NME

(230)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o