Home News Informacje prasowe Samsung QLED TV, czyli telewizor dla wymagających graczy
Samsung QLED TV, czyli telewizor dla wymagających graczy

Samsung QLED TV, czyli telewizor dla wymagających graczy

753
0

Świetne odwzorowanie kolorów i szczegółów, rozdzielczość 4K i niski Input Lag to elementy, na które należy zwrócić uwagę wybierając telewizor z myślą o grach. Jeśli dodamy do tego łatwy dostęp do serwisów streamingowych czy szybką i płynną współpracę z konsolą, zyskujemy urządzenie, które zadowoli nawet najbardziej wymagających graczy – Samsung QLED TV.

Szacuje się, że w 2017 r. udział gier konsolowych w globalnym rynku wzrośnie do 31 proc. Tym samym jego wartość przekroczy 33,5 mld dolarów, co stanowi przyrost o 3,6 proc. w porównaniu do zeszłego roku[1]. Nie jest tajemnicą, że aby w pełni wykorzystać potencjał gier na konsoli, potrzebny jest telewizor, który zaoferuje krótki czas reakcji i odpowiednią jakość obrazu.

Telewizory Samsung z linii QLED TV wyróżniają się nie tylko pięknym designem, bogatym Smartem i łatwą obsługą. Oferują także szereg rozwiązań, dzięki którym gracze będą mogli w pełni cieszyć się ulubionymi produkcjami – na dużym ekranie i w najlepszej jakości.

HDR ma znaczenie

Najnowsze gry to prawdziwe, wysokobudżetowe produkcje, które jakością grafiki dorównują filmom. Właśnie dlatego jakość obrazu stała się ważnym elementem, który ma wpływ na poziom wrażeń.  Dzięki zastosowanej  w telewizorach QLED technologii HDR (High Dynamic Range – szeroki zakres tonalny nawet w bardzo jasnych lub ciemnych scenach) zobaczymy najmniejsze szczegóły obrazu, które mogą zaważyć na wyniku rozgrywki. Warto także podkreślić, że coraz więcej gier komputerowych zyskuje wsparcie dla HDR, co pozwala wykorzystać pełen potencjał grafiki. Idąc o krok dalej, firma Samsung wprowadziła nowy standard dla treści HDR o nazwie HDR10+, który jest dostępny także w modelach z serii QLED. W przeciwieństwie do HDR10, wykorzystywane są tu metadane dynamiczne, co przekłada się na jeszcze wyraźniejsze kontrasty oraz lepsze wrażenia podczas grania i oglądania.

Liczy się każda sekunda

Każdy fan gier wie, że czasem ułamek sekundy może zdecydować o ostatecznym wyniku rozgrywki i nie może być mowy o znaczących opóźnieniach w wyświetlaniu obrazu. Parametry telewizora w tym zakresie określa się wielkością Input Lag. Jest to wartość, która opisuje, jak dużo czasu upływa od momentu wysłania obrazu do telewizora, a jego wyświetleniem. Im niższa wartość Input Lag, tym lepiej. W przypadku dynamicznych gier, nawet minimalne opóźnienia mogą być zauważalne. W telewizorach z serii QLED użytkownicy mają do wyboru „tryb gra”, który znajduje się w menu ustawienia opcji. Gracze powinni być usatysfakcjonowani niewielkim opóźnieniem, wynoszącym w zależności od modelu jedynie od 20 do 24 ms[2]. Jest ono praktycznie niewyczuwalne, a reakcja na ekranie – natychmiastowa.

Wygoda użytkowania

Kolejnym elementem, który zdecydowanie ułatwi graczom obsługę, jest funkcja autowykrywania. Po podłączeniu konsoli do telewizora możemy już swobodnie sterować urządzeniami. Użytkownik od razu zobaczy na ekranie menu odpowiednią ikonę i nazwę urządzenia, co pozwoli szybko je uruchomić. Co więcej, sterowanie odbywa się przy pomocy jednego pilota Smart Control.

Nie tylko konsole

Gry na dużym ekranie to nie tylko konsole, ale także streaming. W Samsung Smart TV użytkownicy znajdą m.in. dwie najpopularniejsze aplikacje gamingowe: GameFly i Steam Link. Tym samym zyskają dostęp do tysięcy popularnych gier, a wybór jest tak duży, że każdy z domowników znajdzie coś dla siebie.

[1] Źródło: ©Newzoo |Q2 2017 Update |Global Games Market Report, link

[2] Źródło: HDTVPolska.com

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.

(753)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).