Home News Powstaje gra Avatar: Pandora Rising
Powstaje gra Avatar: Pandora Rising

Powstaje gra Avatar: Pandora Rising

106
0

20th Century Fox zastrzegł właśnie kolejny znak towarowy. Tym razem dotyczy on gry Avatar: Pandora Rising. Wiemy, że tytuł bazujący na serii filmowej Jamesa Camerona został ogłoszony ponad półtora roku temu, a więc mógłby zostać zaprezentowany niedługo.

Niedawno Fox ogłosił zastrzeżenie marki Alien: Blackout, nowej gry w uniwersum Obcego, a tymczasem właśnie zrobił to samo wobec Avatar: Pandora Rising. Czyżbyśmy mogli się także spodziewać ogłoszenia na The Game Awards?

Avatar
Poprzednia gra Avatar, wydana w 2009

O istnieniu gry w uniwersum Avatara wiemy od lutego 2017, kiedy to Ubisoft i Massive Entertainment ogłosiły, że pracują nad takim projektem na konsole oraz PC. Pandora Rising może właśnie odnosić się do niego, chociaż jest też szansa, że to kompletnie inny tytuł.

W maju tego roku Ubisoft przewidywał, że gra ta ukaże się najwcześniej w roku fiskalnym 2021 (film ukazuje się pod koniec 2020), a więc jeśli chodzi tutaj o jedną i tą samą produkcję, to definitywnie informacja o zastrzeżeniu znaku towarowego napłynęła wcześniej.

Tytuł Ubisoftu ma być grą AAA, osadzoną na Pandorze, z udziałem Na’vi i używać Snowdrop Engine, tego samego silnika, który zasila np. The Division 1 i 2.

(106)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.