Home News Padł ostatni klaps na planie kontynuacji Lśnienia
Padł ostatni klaps na planie kontynuacji Lśnienia

Padł ostatni klaps na planie kontynuacji Lśnienia

140
0

Właśnie skończyła się produkcja adaptacji Doktor Sen czyli kontynuacji słynnego Lśnienia Stephena Kinga. O końcu prac na planie poinformował na Facebooku reżyser Mike Flanagan. Premiera na początku 2020.

Mike Flanagan w momencie objęcia stanowiska reżysera adaptacji powieści Doktor Sen był postacią szerzej nieznaną. Teraz jednak jest mocno kojarzony z serialem Netflix Nawiedzony dom na wzgórzu, który zyskał niezwykłe uznanie wśród widzów i krytyków.

W minioną sobotę Flanagan oznajmił, że produkcja Doktor Sen właśnie się zakończyła. Przyznał się także do tego, że przeczytał książkę tuż po jej premierze i nigdy nie wyobrażał sobie, że to właśnie jemu ktoś zawierzy jej adaptację. Czas spędzony przed kamerą uznaje za jeden z najlepszych momentów w jego życiu.

Lśnienia
Nawiedzony dom na wzgórzu w reżyserii Mike’a Flanagana ma współczynnik aprobaty 92% na Rotten Tomatoes

Doktor Sen kontynuuje losy Danny’ego Torrance’a już jako osoby dorosłej starającej odnaleźć się w świecie pomimo ogromnej życiowej traumy. Osiada się w New Hampshire, gdzie stara się nieść ulgę umierającym ludziom przy pomocy swojego daru. Poznaje tam młodą dziewczynę o podobnej do niego mocy, którą chce uśmiercić tajemniczy kult.

Główną rolę gra Ewan McGregor, a oprócz niego wystąpi m.in. Rebecca Ferguson i Bruce Greenwood. Film w kinach zadebiutuje 24 stycznia 2020 roku.

(140)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.