Home News Amerykanie wydają coraz więcej na gry wideo
Amerykanie wydają coraz więcej na gry wideo

Amerykanie wydają coraz więcej na gry wideo

187
0

Zwiększyły się kwoty, jakie konsumenci wydają w Ameryce na elektroniczną branżę rozrywki zwaną grami wideo. Wzrost z porównaniem z rokiem ubiegłym jest niemal 25%.

Jeśli chodzi o trzeci kwartał 2018, zyski z rynku gier wideo statystyki z roku na rok znacznie się zwiększyły (dowiadujemy się za raportem NPD Group). Gracze łącznie wydali 9,1 mld USD, z czego 7,9 mld na gry i zawartość z nimi związaną.

Wszystkie możliwe kategorie produktów odnotowały wzrost, gry, DLC, mikropłatności, subskrypcje oraz rynek mobilny. Najbardziej korzystne zmiany odbyły się na korzyść gier mobilnych i szeroko rozumianej zawartości cyfrowej dla konsol i platform przenośnych.

gry wideo

Nikogo ten ostatni fakt nie powinien dziwić zważywszy na to (gdzie na PC od lat jest to już normą), że cyfrowe kopie gier już teraz niejednokrotnie sprzedają się w większym nakładzie niż fizyczne.

W raporcie NPD jako jedna z gier, która napędzała koniunkturę rynkową w analizowanym okresie był Spider-Man na PS4 – bardzo miło, że tytuły na wyłączność mają taką moc sprawczą i to niekoniecznie w najbardziej tłocznym okresie w roku.

A wy po jakie gry sięgnęliście w okresie 3 ostatnich miesięcy?

(187)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.