Home Testy Telewizory OLED Panasonic Panasonic GZ2000 OLED | TEST | Referencyjny bilet do kina
Panasonic GZ2000 OLED | TEST | Referencyjny bilet do kina

Panasonic GZ2000 OLED | TEST | Referencyjny bilet do kina

33.59K
36

Jakość dźwięku

Panasonic GZ2000 OLED test

Pokaźnej wielkości głośniki wbudowane w Panasonic’a GZ2000 dają bardzo przyjemny dla uszu efekt. Dźwięk jest dosyć pełny jeśli chodzi o zakres tonów, choć raczej nie aż tak dobry jak z zewnętrznego soundbara. Na pewno można jednak pochwalić przestrzeń, którą budują głośniki Atmos skierowane w sufit. Tutaj jednak bardzo ważna będzie odpowiednia konfiguracja systemu audio, która przebiega przez kreator:

Moc głośników określona jest raczej wysoko, bo na 140 W (40 W x 2 + 20 W x 3). Gdy stwierdzimy, że wbudowane audio nas satysfakcjonuje, ale chcielibyśmy na przykład wzbogacić niskie tony, bo tu nie ma co się oszukiwać – membrana musi mieć odpowiednią średnicę by je wygenerować, to Panasonic pozwala na proste podłączenie takowego przez gniazdo słuchawkowe i precyzyjną kontrolę poziomu odcięcia.

Jeśli mielibyśmy natomiast doszukiwać się jakichś mankamentów związanych z dźwiękiem to do takowych na pewno będzie należał brak portu eARC. W związku z tym jeśli ktoś posiada zaawansowany, zewnętrzny system audio oparty o amplituner to niestety nie będzie w stanie uzyskać dźwięku obiektowego (Dolby Atmos, DTS:X) wprost z aplikacji telewizora.

Panasonic OLED GZ950 test subwoofer

(33586)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

36
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy w komentarzach
1 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
2 Komentuj autorów
Jakub094Darek J Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Darek J
Gość
Darek J

Jak można przeglądać komentarze? jak brać udział w dyskusji skoro w ogóle nie widzę komentarzy?!

Jakub094
Gość

Dzieje się tak przez nową polityke komentarzową na hdtv. ZMienili jak by usługe i tera zmało kto wie jak napisac bo jest to zagatwane.